Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Hız Kesici Kasisler & Kapanlar

için 601 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Hız Kesici Kasisler & Kapanlar

Yolların bazı kısımlarında ve yerlerinde, araçların hızlı gitmesinin engellenmesi gerekmektedir. Bu alanlar okul, hastane yakınları ya da farklı araçların çıkabileceği yollar olabilir. Bu alanlarda araçların yüksek hızlarda gitmemesi ve hızlarını gerekli ölçüde düşürmeleri herkesin, araçtaki insanların ve aynı zamanda yayaların güvenliğinin sağlanması açısından önemlidir. Araçlarda bu yavaşlamanın sağlanması için de hız kesici kapan ve hız kesici kasisler kullanılmaktadır. Hız kesici kapan ve kasisler ile araçların hızlı gitmesinin önüne geçilebilir veya bazı alanlara araçların yanlış taraftan girmesi önlenebilir. Hız kesici kasis ve kapanlara hızlı şekilde giren araçlar zarar göreceğinden sürücülerin çıkabilecek olan hız kesici kapan ve kasislere dikkat etmesi hem can hem de mal kayıplarının önüne geçilmesi açısından önemli olacaktır. Hız kesen kasis ve kapanların farklı çeşitleri olabildiği gibi ortak olarak yolların bazı alanlarında güvenlik sebepleri nedeniyle araçların sürücüler tarafından yanlış kullanılmasını önlemek amacıyla kullanılırlar. Hız kesici ekipmanların bulunması gerekip bulunmadığı yerlerde araçlar hızlı şekilde gidip yavaşlamaya dikkat etmediklerinde ortaya tehlikeli durumlar ve hatta kazalar çıkabilir. Olası can ve mal kayıplarının önlenmesi, sürücü ve yayalar olmak üzere herkesin can güvenliğinin sağlanması açısından kasis ve kapanların gerekli yerlere yerleştirilerek yolun düzenini sağlamasının önemi oldukça büyüktür. Genellikle kasis ve kapanlar yerden yüksek olurlar ve araçların önlerine çıkarak yavaşlamalarını sürücülere hatırlatır ve bir şekilde sürücüleri ikaz ederler. Hız kesici kapanlar ise bazı alanlara yanlış yönden girişi önlemektedir. Bu alanlara örnek olarak otopark, site, hastane gibi alanların girişleri örnek verilebilir. Tek taraftan giriş veya çıkış sağlanmak istendiğinde kapanlar sık şekilde kullanılmaktadır. Hız kesici kasis ve kapanların kullanımının güvenlik açısından önemi büyüktür.

 Hız Kesici Kasisler ve Kapanların Özellikleri

Hız Kesici Kasisler ve Kapanların Özellikleri

Hız kesici kasis ve kapan gibi ürünler yollarda ve bazı alanlarda güvenliği sağlamak açısından gerekli bir önlemdir. Hız kesici kasisler, yolların bazı kısımlarında güvenlik sebeplerinden dolayı araçların yavaşlaması gereken yerlere kurulur. Böylece araçların hızı kesilir ve oluşabilecek tehlikelerin ve kazaların önüne geçilebilir. Hız kesici kapanlar da hız kesmekle birlikte site, otopark, hastane gibi alanlarda tek giriş veya tek çıkış amacı taşıyan alanlardan araçların doğru yönlerden girip çıkmasını sağlar. Hastane, site, otopark gibi yerlerde doğru yerden giriş ve çıkış yapılabilmesi ve bunun da çok hızlı olmayacak şekilde yapılmasının önemi kazaların ve can kayıplarının önüne geçilmesi açısından oldukça büyüktür. Araçların gereken yerlerde hızları kesilmediğinde kazalar oluşabilir ve bunun sonucunda da hem can hem de mal kayıpları oluşabilir. Bu gibi olumsuz durumların önüne geçmek için hız kesici kasis ve kapanların sık şekilde kullanıldığı görülebilir. Hız kesici kasis özellikleri yolda sürücüler tarafından fark edilecek şekildedir. Genellikle sarı renklere sahip olan hız kesici kasisleri ve kapanları kolayca görülebilecek şekilde olsalar da yine de sürücülerin araç kullanırken daha da dikkatli olmaları gerekmektedir. Yola dikkat edilmediğinde kasis ve kapanlar fark edilmeyerek üzerlerinden hızlı geçilebilir ve bu da sürücünün dikkatsizliği sonucu aracının hasar almasına sebep olabilecek bir durumdur. Hız kesici yol kasisi farklı materyallerden ve farklı tasarımlarda ve modellerde bulunuyor olsa da kasislerin ortak amacı aynıdır. Herkesin güvenliğinin sağlanması açısından gerekli yerlerde hız kesici kasis ve kapanların kullanımı gereklidir. Kasis ve kapanların özellikleri, güvenlik açısından güvenilir ve dayanılabilir olmalarını sağlamaktadır.

 Hız Kesici Kasis ve Kapanların İşlevi

Hız Kesici Kasis ve Kapanların İşlevi

Yolların bazı kısımlarında ve bazı mekanlarda araçların hızlı gitmemesi gerekmektedir. Bu durumlarda araçların sürücülerinin ikaz edilebilmesi için hız kesici kasisler ve kapanlar kullanılmaktadır. Hız kesici kasis ve kapanlar, hızlı giden araçların tehlike yaratabileceği alanlarda kullanılmaktadır ve bu ürünlerin kullanımının herkesin güveninin güvenceye alınabilmesinde oynadıkları rol büyüktür. Hız kesici kasisler, yoldan daha yüksek ve bombeli bir yapıya sahiptirler. Yolda bir tümsek oluşturan kasisler, sürücüler tarafından fark edildiklerinde sürücülerin yavaşlayarak bu alandan geçmesini sağlamaktadır. Kasislerden hızlı geçildiğinde aracın alt kısmı muhtemelen kasise çarpacağından araç hasar alacaktır. Bunu bilen sürücü, kasislerden yavaşlayarak geçmesi gerektiğini anlar ve bu şekilde geçer. Hız kesici kasis standartları, araçların fark edebileceği bir görünümde olmalarını gerektirir v e hız kesiciler sarı renkleri ve tümsek görünümleri ile bunu sağlamaktadırlar. Hız kesici kapanlar da birkaç santimetre aralıkla dizilmiş olan dikenimsi demirler içerir. Bu demirler üzerlerinden yavaş şekilde geçildiklerinde bir tarafa doğru kapanın iç kısmına girebilir. Fakat bunun sağlanması için aracın üzerinden düşük bir hızla ve doğru tarafa olacak şekilde geçmesi gerekmektedir. Bunların sağlanmadığı durumda dikenimsi demirler aracın lastiklerine batar. Bu şekilde çalışan hız kesici kapanlar araçların yavaşlaması için olduğu gibi bazı alanlara girişin de doğru şekilde sağlanması amaçları ile kullanılmaktadırlar. Hız kesici kasisler ve kapanlar, bu şekilde çalışarak araçların ve insanların güvenliğini amaçlamaktadır.

 Hız Kesici Kasis ve Kapanların Kullanımı ve Faydaları

Hız Kesici Kasis ve Kapanların Kullanımı ve Faydaları

Hız kesici kasis ve kapanların kullanımının kişilerin öncelikle can sonra da mal varlıklarını korumak açısından önemi büyüktür. Araçların hızının kesilmesi gereken alanlarda ve yerlerde hız kesici ekipmanlar bulunmadığında kazalar ve sonucunda da kayıplar oluşabilir. Bu durumun önüne geçilebilmesi için gereken yerlerde ve alanlarda hız kesici kasislerin ve kapanların kullanılmasının önemi büyüktür. Hız kesici kasisler, tümsek oluşturarak sürücülere yavaşlamaları gerektiğini belirtir ve bunun olmasını sağlar. Hız kesici kapanlar da içerdikleri dikenimsi demirler ile araçlara yavaşlamaları gerektiğini belirtir. Hız kesici kasis ve kapanların uyarı levhalarından farkı, sürücüleri sadece uyarmak ve ikaz etmekle kalmayıp bu uyarılara uyulmaması durumunda araçlara zarar verebiliyor olmalarıdır. Bu şekilde hız kesici kasis özellikleri ve hız kesici kapan özellikleri, yollarda gereken kuralların uygulanmasında aktif rol oynamaktadır. Hız kesici kapan faydaları ile hız kesici kasislerin faydaları oldukça benzer ve hatta neredeyse aynıdır. Her iki ürün de yollarda sürücüleri uyararak araçlarını doğru şekilde kullanmaları için teşvik eder. Bunun sonucunda da herkesin güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olan hız kesici kafes ve kapanların gereken modellerin yollarda gerekli olan yerde kullanımı önemlidir. Hız kesici yol kasisi fiyatları da farklı özelliklerdeki ürünlerde farklı olacağından bütçeye uygun kasis ve kapanlar bulunabilir. Sizler de daha fazla iş sağlığı ve güvenliği ürününü incelemek için iş sağlığı ve güvenliği sayfamızı inceleyebilirsiniz.