Filtreleri Temizle
Marka
3M

Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

3M Gaz Maskesi Filtreleri ve Tutucuları

için 178 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

3M Gaz Maskeleri ve Tutucuları

3M Gaz maskeleri ve Tutucuları kimyasal ürünlerin bulunduğu ortamlarda zararlı maddelerin solunum yoluyla insan bedenine nüfuz etmesine engelleme amacıyla tasarlanır. Kimyasal gazların bulunduğu veya kumlama gibi işlemler yapılan çalışma ortamlarında kullanılması sağlık açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle 3M gaz maskesi nedir sorusuna; solunumu zararlı olan maddelerin bulunduğu ortamda çalışanların takması zorunlu maskedir yanıtı verilebilir. 3M gaz maskesi yarım yüz veya tam yüz gibi farklı tasarımları bulunur. Bu ürünlerin işlevlerine uygun şekilde tercih edilmesi ortamda bulunan tehlikeli madde oranına göre farklılık gösterir. 3M gaz maskelerinde iç filtre özelliğinin bulunması kullanım rahatlığı açısından önemli özellikler arasında yer alır. Baş bölgesini çevreleyerek sabitleme işlevi gören lastikli kemerlerinin ayarlanabilme özelliğini kaybetmemesi gerekir. Bu sayede gevşeme hissi yaşanmasının ve oluşabilecek boşluklardan zararlı maddelerin girmesinin önüne 3M gaz maskesi filtresi uzun süreli kullanım imkanı sağladığından sıklıkla tercih edilir. Söz konusu filtreler nefes alma güçlüğü çekilmesi durumunda değişim gerektirdiklerini bildirir. Bu durumda vakit kaybetmeden filtre değişiminin yapılması gerekir. Nefes alma güçlüğü ile birlikte çalışılan ortamda bulunan kimyasal veya diğer malzemelerinin kokularının alınması halinde de ortamdan uzaklaşarak filtrenin kontrol edilmesi gerekir. Yarım ve tam olarak yüze oturma özellikleri farklı alanlarla avantaj sağlayacak şekilde tasarlanır. 3M Gaz Maskeleri ve Tutucuları için geniş ürün yelpazesini inceleyerek seçtiğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz. Farklı markaların maske ve tutucu ürünlerine göz atmak için gaz maskesi filtreleri ve tutucuları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

3M Gaz Maskesi Kullanım Alanları Nelerdir?

3M Gaz Maskesi Kullanım Alanları Nelerdir?

Gazlı, tozlu, dumanlı, buharlı gibi zorlu sektörlerde faaliyet gösteren kişilerin koruyucu tedbirlere uygun şekilde hareket etmesi oldukça önem arz eder. İş güvenliği ve iş sağlığı çalışmaları neticesinde alınan önlemler oldukça önemli avantajlar sağlarken olumsuz durumlar yaşanması riskini de azaltır. Kimyasal maddelerin işlendiği çalışma alanlarında bulunan kişilerin koruyucu maske ve kıyafetler kullanmaları zorunluluğu bulunur. Solunum yolu ile alınan maddeler kişiye kısa veya uzun vadede önemli sağlık sorunları yaşatabilir. Söz konusu sektörlerde faaliyet gösteren kişilerin, 3M gaz maskeleri ve tutucuları ile kendileri koruma altına almaları gerekir. Önlem alınmaması halinde iş gücünün düşmesi ve daha da önemlisi çalışanların kalıcı hasar alması gibi olumsuz durumlar görülebilir. Maske boyut ve tasarımlarının yanı sıra sahip olduğu özellikler de çalışma ortamına göre tercih edilir. 3M partikül toz filtresi içeren maskeler önlem almak açısından olumsuz malzemeler kullanılan çalışma ortamlarında işçiler ve işverenler tarafından sıklıkla tercih edilir. 3M gaz maskesi çeşitleri koruyucu özelliğinin yanı sıra kolay kullanıma uygun olacak şekilde farklı modellere ayrılır. Bulunulan çalışma ortamına, çalışılan malzemeye ve bu malzemenin zarar verici olma oranına göre uygun maskenin seçilmesi işin yürütülmesi ve herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmaması açısından önemlidir. Koruyucu maskeler maden ocakları, yol ve inşaat yapım işleri, zararlı maddeler kullanılan sanayi alanları gibi birçok farklı sektörde kullanımı zorunlu ve faydalı ekipmanlar arasında yer alır.

3M Gaz Maskesi ve Tutucuları Özellikleri

3M Gaz Maskesi ve Tutucuları Özellikleri

3M 6200 gaz maskesi özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. Bu ürünün maske bağları yüze konforlu şekilde oturabilme özelliğine sahip olacak biçimde tasarlanır. Böylece uzun çalışma saatlerinde konforlu olma hissinin kaybolmayasın neden olur. Düşük profil tasarımına sahip olması nedeniyle görüş alanının geniş olabilmesine izin verir. Çift filtre özelliğine sahiptir. Gaz, buhar, partikül gibi çeşitli filtrelere takılabilen bayonet bağlantı sistemi içerir. 3M gaz maskesi yarım yüz 6200 modeli ekonomik olması, az bakım gerektirmesi ve kolay kullanım imkanı veren hafif tasarımı ile ön planda olan bir üründür. Söz konusu model yüz bölgesine uygulanan basıncı eşit derecede yaşararak oluşabilecek rahatsızlık hissinin önüne geçer. Son derece popüler olan bu model 3 ay beden tablosuna sahiptir. 6200 ‘M’ orta beden, 6100 ‘S’ küçük beden, 6300 ise ‘L’ büyük beden anlamına gelir. EN 140:1998 standardına uygunluğu test edilerek onaylanan maske aynı zamanda CE belgesi onaylıdır. 3m gaz maskesi ile birlikte kullanılan filtreler de farklı amaçlara hizmet edecek şekilde tasarlanır. Bu nedenle 3M toz ve sis filtresi gibi aynı bir göreve hizmet eden ürünler bulunur. Tozlu ve sisli çalışma ortamlarında bu filtrelerin tercih edilmesi doğru filrasyon işleminin gerçekleşebilmesini sağlar. 3M gaz ve buhar filtresi de bu maddelere uygun şekilde tasarlanır. Gaz ve buhar gibi zarar maddelerin doğru şekilde filtrelenmesi uygun şekilde geliştirilen sistemlerle gerçekleşir. Bu filtreler bazı harflerle eşleştirilerek hangi alanlarla kullanılmaya uygun oldukları belirlenir. Organik gaz ve buhar için kullanılan filtreler (Kaynama noktası 65 dereceden yüksek) ‘A’ harfi ile isimlendirilir. İnorganik gaz ve buharlara uygun filtreler ‘B’, asit gazları için kullanılan filtreler ‘E’, amonyak ve türevleri için kullanılacak filtreler ise ‘K’ harfi ile gösterilir. 3M asit gaz filtresi de filtreleme sistemleri arasında yer alarak farklı bir amaca hizmet eder. Tutucular da maske ve fitre kadar önemli ekipmanlar arasındadır. Filtreleri solunum maskelerinin önünde tutmaya yarayan kapaklara tutucu adı verilir. Tutucular filtrelere ekstradan koruma işlevi kazandırır. Filtre üzerine kolayca oturması sayesinde kullanım açısından oldukça idealdir.

3M Gaz Maskelerinin Bakımı ve Fiyatları

3M Gaz Maskelerinin Bakımı ve Fiyatları

3M gaz maskeleri ve tutucuları bazı standartlara uygun olarak üretilmektedir. Bu standartları bilmek satın alma işlemi sırasında oldukça faydalıdır. EN olarak belirlenen standart kodlarının her birinin bir anlamı bulunur. Bu nedenle seçim yaparken kullanım amacınıza uygun bir modeli seçmeniz gerekir. 3M gaz maskelerinin belirli periyotlarda bakımlarının gerçekleştiriliyor olması gerekir. Bu sayede maskeden alınan verim artacağı gibi kullanım ömrünün uzaması da sağlanır. Yüzü çevreleyen kemelerde herhangi bir şekilde gevşeme meydana geldiği takdirde maskenin değiştirilmesi oldukça önemlidir. 3M gaz maskeleri yüze tam olarak oturmadığında koruyuculuk işlevlerini yerine getiremediğinden zararlı maddelerinin doğrudan solunmasını sağlar. Filtrelerin belli zaman aralıklarında değiştirilmesi gerekir. Koku alma ya da nefes güçlüğü durumlarda değiştirilmesi zorunludur. Bunun yanı sıra herhangi bir olumsuz yaşamaya fırsat vermeden filtrenin değiştirilerek kullanılması tavsiye edilir. Filtre değiştirilmesine rağmen nefes alma güçlüğünün devam etmesi ya da ortamda bulunan maddelerinin kokusu hissediliyor ise bu durumda 3m gaz maskesinin değiştirilmesi gerekir. Maskelerin her kullanımdan sonra temizlenmesi de kullanım ömrünü uzatan faktörler arasında yer alır. Ürün satın alındıktan sonra kullanım talimatlarının incelenmesi ve bakımlarının uygun görüldüğü şekilde yapılması gerekir. Bazı parçalar belli kurallar dahilinde yıkanabilme özelliğine sahip olacak şekilde üretilir. Söz konusu talimatlara uyularak üründen alınan verim artırılarak 3m maskeden uzun süre faydalanma imkanı sağlanır. Tutucu, filtre ve 3M gaz maskesi fiyatları birbirinden farklılık gösterir. Her ürün ayrı bir fiyat aralığına sahip olmakla birlikte ürünler de kendi içlerinde sahip olduğu özellikler ışığında modellerine göre ayrı şekilde fiyatlandırılır. Bu nedenle tek bir fiyat aralığından bahsedilmesi mümkün değildir. Geniş ürün çeşitliliği sayesinde uygun özelliklere sahip ürünleri bulabilmek oldukça kolaydır. Siz de ihtiyacınız olan ürünü sepetinize atıp, güvenle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.