TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Baret

için 1,142 sonuç bulundu.

Baret

İşçi sağlığı ve iş güvenliği için kullanılması gereken ürünlerden biri hiç şüphesiz baret. Türkiye dahil bütün ülkelerde belli minimum standartları olan baretler çalışma sırasında yüksek risk teşkil eden iş yerlerinde işçilerin hayati uzuvlarından biri olan başlarını korumakta büyük önem taşır.

Baret Nedir ve Baret Çeşitleri Nelerdir?

Baret Nedir ve Baret Çeşitleri Nelerdir?

Baretin İngilizcesi “hard hat”, yani “sert şapka” aslında epey açıklayıcı. Baret, ağırlıklı olarak endüstriyel iş yerleri veya inşaat alanları gibi çalışma ortamlarında başı düşen objelerden, molozlardan, yağmurdan ve elektrik şokundan korumaya yarayan bir tür başlıktır. Baretler başa gelebilecek herhangi bir darbeyi hafifleten, güvenlik ve konfor sağlayan birtakım unsurlardan oluşur. Baretin içinde darbeyi ve ağırlığı dağıtan süspansiyon bantları bulunur. Bu bantlar baretle onu takan kişinin başı arasında boşluk da sağlar. Böylece darbenin şiddeti direkt kafatasına yansımaz. Baret çeşitleri kullanılan malzemelere veya kullanıldıkları iş koluna göre değişiklik gösterir. Örneğin, termoplastik baret veya tırmanış bareti.

Baret Renkleri Ne Anlama Gelir?

Baret Renkleri Ne Anlama Gelir?

Baret renkleri rastgele değildir. Bütün baret renkleri çalışma ortamında işleyişi düzene sokacak anlamlar taşır. Bu özellikle kalabalık iş yerleri için önemlidir. Beyaz baret yönetici, usta başı, mühendis ve denetmenler tarafından takılır. Kaynakçılar ve yüksek ısıda uygulamalarla çalışan işçiler kahverengi baret takar. Yeşil baret, takan kişinin güvenlik müfettişi olduğu gösterebilir ama sahada yeni olan işçiler veya deneme sürecindeki çalışanlar tarafından da takılabilir. Sarı baret, genel olarak işçiler ve toprak taşıyan operatörler içindir. Marangozlar ve elektrikçi gibi diğer teknik operatörler normalde mavi baret takarlar ama yol ekipleri turuncu baret takar. Gri baret ise genellikle saha ziyaretçileri tarafından takılır. Çalışanlar kendi baretlerini unutur veya kaybederse onu bulana kadar pembe baret takmak zorundadır. Kadın işçiler de bu baret renk koduna uyar; son durum dışında takılan pembe baretler dekoratiftir.

Baret Fiyatları Ne Kadar?

Baret Fiyatları Ne Kadar?

Baretler birtakım aksesuarlarla birlikte kullanılır. Ter bandı baretin önüne takılabilir ve altından yüze yer akmasını engeller. Onun dışında baretlere kaynak başlıklarındaki gibi maske, daha fazla gölge için ek siperlik, kulak koruyucular, arkayı daha iyi görebilmek için aynalar, baş lambası, çene kayışı ve karanlıkla yansıma yapıp görünürlüğü artıran silikon bantlar takılabilir. Baret fiyatları ürünün malzemesine ve ek özelliklerine göre değişiklik gösterir. Standart plastik bir baret oldukça hesaplıdır. Ultraviyole koruma, havalandırma, içlik ve benzeri özellikler eklendikçe fiyat artacaktır. Ama burada fiyatlar değil işçinin çalıştığı iş kolu göz önünde bulundurulmalıdır. 3M, Essafe, Starline ve diğer markaların baretlerini web sitemizde bulabilirsiniz. Diğer iş güvenliği ürünleri için İş Sağlığı ve Güvenliği kategorimizi ziyaret etmeniz yeterli.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

2AS (1)
3M (278)
404 (7)
414 (1)
Aky (2)
Atlas (9)
Awon (1)
BBU (15)
Bbu (6)
Beybi (7)
Brio (1)
Cerva (2)
Crow (5)
Delta Plus (94)
(280)
Essafe (266)
Kriter (1)
Lorex (4)
Master (2)
Oregon (1)
Portwest (2)
Robotix (1)
Sander (3)
Seçkin (1)
Sgs (2)
Starline (41)
Tedex (4)
U-Power (2)
Uvex (25)
Vento (2)
Ysf (4)
ÖZTÜRK (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(77)
ve üzeri (109)
ve üzeri (112)
ve üzeri (115)
ve üzeri (121)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL