Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Baret

için 1,136 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 280,00 TL 220,00 TL
  % 21
  ALTIN-BARET
  %100
 • 281,53 TL 261,82 TL
  % 7
  İŞMONT
  %97
 • 15,00 TL 13,50 TL
  % 10
  KarıncaCıvata
  %97
 • 229,00 TL 199,00 TL
  % 13
  civilcivilal
  %97
 • 75,00 TL 35,00 TL
  % 53
  REM_İŞ_GÜVENLİĞİ_LTD
  %99
 • 167,99 TL 161,99 TL
  % 4
  ProPazarISGMarket
  %100
 • 20,22 TL 14,82 TL
  % 27
  TURKUAZİGE
  %91
 • 120,00 TL
  LuxorKimya
  %100
 • 200,00 TL
  ennalbur
  %100
 • 770,00 TL
  ŞERİFKEPEKLİ
  %100
 • 19,00 TL
  UrsanİşGüvenliği
  %100
 • 45,99 TL
  ProPazarISGMarket
  %100
 • 21,16 TL
  ercanyapimarket
  %100
 • 284,35 TL 264,45 TL
  % 7
  İŞMONT
  %97
 • 35,01 TL 29,76 TL
  % 15
  HepsiNalburda
  %100
 • 369,00 TL
  UrsanİşGüvenliği
  %100
 • 45,50 TL
  UrsanİşGüvenliği
  %100
 • 23,99 TL
  ProPazarISGMarket
  %100
 • 30,00 TL
  UysİşGüvenliği
  %92
 • 42,50 TL 38,00 TL
  % 11
  Hırdavatline
  %100
 • 45,50 TL 36,40 TL
  % 20
  iskoruma
  %95

Baret

İş sağlığı ve güvenliğini sağlamak amacıyla belirli iş kollarında kullanılması gereken ürünlerden biri baretlerdir. Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın her noktasında belirli standartlarda baret ile çalışmak gerekir. Risk teşkili yüksek iş yerlerinde işçilerin hayati önem arz eden baş bölgelerini korumak açısından kullanımları son derece önemlidir. Çoğunlukla endüstriyel ve inşaat gibi iş alanlarında, çalışma sürecinde başa düşebilecek herhangi bir objeden, molozlardan, yağmurdan ve elektrik şoku gibi kazalara karşı korunmak bu ürünlerle mümkün olur. Baş kısmına gelebilecek darbeleri hafifletmeleri ile bilinen ekipmanlar, güvenlikle birlikte konfor sağlamalarıyla da öne çıkarlar. Baretlerin içerisinde darbe ve ağırlığı dağıtan süspansiyon adı verilen bantlar vardır. Bu bantlar sayesinde bareti takan kişi ile başı arasında bir boşluk bulunur. Dolayısıyla herhangi olası darbede şiddet doğrudan kafaya gelmez. Üretiminde kullanılan malzemeye ve kullanıldıkları iş alanına göre birbirinden ayrılan baret çeşitleri, her çalışma alanına uygun seçenekleriyle dikkat çekerler. Bu çeşitlilik içerisinde termoplastik baret ve tırmanış bareti öne çıkan ürünler arasındadırlar. Baretler için değinilmesi gereken bir diğer konu da renkleridir. Rastgele belirlenmeyen baret renkleri, çalışma ortamının işleyişine bağlı olarak belirlenir. İş düzenine önemli etkisi olan bu özellik, özellikle kalabalık sayıda çalışan kişilerin bulunduğu iş yerleri için önemli bir detaydır. Beyaz baretler yöneticiler, mühendisler, denetmenler ve ustabaşı olarak görev alan kişiler tarafından takılır. Kahverengi baretleri kaynakçılar başta olmak üzere yüksek ısı uygulamalarında çalışan kişiler takarken, yeşil renkli olanları ise güvenlik müfettişi olan kişiler takarlar. Ancak yeşil bareti, güvenlik müfettişi haricinde yeni olan ve deneme sürecinde olan çalışanların da taktığı bilinir. Sarı renkli baretler, işçileri ve toprak taşıyan operatörleri temsil eder. Bunun yanı sıra marangozlarda ve elektrikçilerde başta olmak üzere bu tarz teknik operatörlerde çalışan kişilerde de mavi renkli baretler görülür. Yol ekipleri turuncu baretleri kullanırken, gri baret genelde iş sahasını ziyaret eden kişiler tarafından takılır. Çalışanların olası bir durum kaybettikleri veya baretlerini unuttukları zamanlarda, geçici süreliğine pembe baret takmaları gerekir. Bunun haricinde kadın işçiler de bu baret renk koduna uyarken, son dönemde takılan pembe baretler dekoratif amaçlı tercih edilir. Genel olarak belirtilen baret rengi anlamları bu şekildedir.

İş Güvenliğinizi Sağlamak İçin Baret Çeşitlerine Göz Atın

İş Güvenliğinizi Sağlamak İçin Baret Çeşitlerine Göz Atın

Çalışma hayatında tehlikeli herhangi bir duruma karşı önceden önlem almak, korunmak için kullanılan belirli ekipmanlar bulunur. Bunlardan biri de baretlerdir. Metalden ve plastik malzemeden üretilen bu ürünler, işçilerin başlarını korumaları için kullandıkları koruyucu başlık olarak bilinirler. Genellikle tehlikeli ve ağır işlerde çalışan kişilerin koruyucu olarak kullanmaları zorunlu kılınan baretler, inşaatlarda çalışan kişiler için büyük önem arz eder. Bu alanda başa düşebilecek nesnelerin var olması sebebiyle, düşme veya farklı bir duruma karşı korunmak için mutlaka kullanılmalıdır. Kişisel koruyucu ekipmanları arasında yerini alan baret kask çeşitleri, iş sağlığı ve güvenliği gereğince yasal olarak kullanılması gereken bir üründür. İşçilere iş yeri tarafından sağlanan bir iş ekipmanı olan baretler, farklı alanlara uygun birçok farklı modeli ile piyasada yer alır. Çalışanların başlarını vurmaları ihtimaline karşı da başarılı bir koruma sağlayan baretler, herhangi bir malzemenin başa düşmesine yönelik de önceden önlem alma amacıyla takılırlar. Bu gibi durumlarda tehlikeli bir sonuçla karşılaşmaması için son derece önemlidirler. Kullanım alanına göre farklı özelliklere sahip olan ürünler, farklı renk tasarımları ile iş sağlığı ve güvenliği içerisinde hangi alanlarda, kimler tarafından takılması gerektiğini temsil ederler. İşçilerin de bu doğrultuda kendilerine uygun bareti seçerek ve temin ederek kendilerini tehlikelere karşı korumaları gerekir. Birtakım farklı aksesuarlar ile kullanılabilir olan baretler, etkilerini her yönden daha iyi hissettirler. Ter bantlarını baretlerin ön kısmına takarak, çalışma esnasında yüze ter akması engellenir. Böylece daha verimli bir çalışma sürecinden geçilir. Bunun haricinde baretlere kaynak başlıklarında olduğu gibi çeşitli aksesuarlar eklenebilir. Baret siperlik çeşitleri de daha fazla gölgeye ihtiyaç duyulan alanlar için bu noktada tercih edilirler. Aynı zamanda maska, kulak koruyucular, arka tarafı görmek için aynalar, çene kayışı, baş lambası ve karanlıklarda görünürlüğü yansıma tekniği ile artıran silikon bantlar da yoğun olarak tercih edilen aksesuarlardır. Bu detaylar da göz önünde bulundurularak baret fiyatları ürün malzemesi ve ek özelliklerine bağlı olarak farklı aralıklara sahip olurlar. Standart baretlerle ekstra özelliklere sahip donanımlı modeller arasında farklılık olması oldukça anlaşılırdır. Ultraviyole korumalı, havalandırmalı, içlik ve bu gibi özelliklerin sahip olduğu ürünler koruyucu etkileri ile doğru orantılı olacak şekilde fiyatlandırılırlar. Genel olarak fiyat olarak değil işçi güvenliği ve sağlığı açısından değerlendirilmesi gereken ürünler olarak da satın alımlarda fiyatlar öncelik olmazlar. Tüm ürün seçeneklerine nalburiye ve hırdavat sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Her İhtimale Karşı Tedbir Almak İçin Baret Kullanın

Her İhtimale Karşı Tedbir Almak İçin Baret Kullanın

Belirli iş sektöründeki kişileri olası tehlikelere karşı koruyan baretler, en önemli iş ekipmanlarından biridir. Madenlerde, inşaatlarda, tersanelerde, demir çelik saniyelerinde ve şantiyeler gibi çalışma alanlarında kullanılması zorunlu kılınan ürünler olarak da bilinirler. Yapımlarında kullanılan malzeme ve özelliğe göre birbirinden ayrılan koruyucu iş ekipmanları, genelde ABS plastik veya polietilen maddelerle üretilmesiyle de bilinirler. Koruyucu ekipman olan baretler, dış kısımlarının dayanıklı ve sağlam yapıda olmaları ile işe yararlar. Bu şekilde üretilen baret çeşitleri aynı zamanda sıcak havalara, soğuklara ve farklı sıcaklara başta olmak üzere pek çok duruma karşı koruyucudur. Ter, asit, yağmur ve elektrik gibi tehlikeli durumlara karşı da etkin bir koruyucu olurlar. Sıcak havalarda kullanılan baret modelleri iç kısımlarında terlemeye karşı önlem için ter bantları bulundururlar. Bu bant detayları çıkarılıp takılabilir özelliği ile istenen zamanda değiştirilebilme fırsatı sunarlar. Sıcak havaların yanı sıra yağmurlu günlerde de üst kısmında yağmur kanalı bulunduran baretler kullanılır. Bu ürünler sayesinde yağmur suyu yüze doğru akmaz ve daha rahat bir şekilde çalışmaya devam edilir. Çalışma yeri ve koşuluna göre siperlik aksesuarı ile beraber kullanılırlar. Baret siperlikler ayrı parçalar halinde olan tasarımları bulunduğu gibi birbirine sahip bir şekilde satılan çeşitleri de bulunur. Siperliğin ayrı olduğu ve istenen takdirde takılıp çıkarılabilir olanları, işlevsellikleri ile daha sık tercih edilirler. Bunlara ek olarak baretin kullanım anında düşmesini engelleyen özelliklere sahip olanlarının tercih edilmesi de öncelik olmalıdır. Çalışırken eğilip kalkma eylemlerine karşı düşen bir baret, tehlikelerden korunmak için yeterli bir kullanım sağlamazlar. Ayrıca farklı sorunların çıkması da bu şekilde çok olasıdır. Baret standartları gereği sağlam ve hafif yapıda olmaları gerekir. Ağır malzemeler ile üretilmiş bir baret kullanmak, baş bölgesinde gereksiz bir ağırlık olmasını sağlar. Bu nedenler kullanım anında çalışmayı zorlaştırabilirler. Hafif ve sağlam olmalarının yanı sıra kafaya tam oturan modellerden yana seçim yapmak çalışma anında ürünlerin sağa veya sola kaymasını önler. Bunda kaynaklı oluşabilecek sorunlardan da uzaklaşılmış olur. Siperlik gibi farklı aksesuarlar ile de birlikte kullanılan ürünler arasında yer alan kulaklıklar da sunduğu çözüm ile beğeni kazanırlar. Gözlük kullanılması gereken iş alanlarında gözlük takılabilen çeşitlerinden yana tercih yapılabildiği gibi karanlık ortamlara sahip alanlarda da içerisinde lamba olan seçeneklerden yana tercihte bulunmak daha doğru olacaktır. Popüler seçenekler arasından Uvex baret modellerine bakabilirsiniz.

Baret Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Baret Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Baretlerin temel çalışma prensibi, çalışma alanlarında olası bir tehlikeye karşı çalışan herkesi korumaktır. Önemli bir ekipman olarak kullanıcı karşısına çıkan baretlerin hafif ve sağlam yapıda olmaları, buna göre malzemelerden üretilmesi, tercih edilmelerini ve kullanılmalarını artırır. Çalışma anında kişilerin rahatsız olmasını önleyen özellikleri sayesinde kullanıldıkları sektöre göre de farklı özellikleri barındıran baretler, kullanılması zorunlu tutulan ürünlerdir. Baret seçimi, tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar bulunur. Bunların başında da maden gibi karanlık çalışma alanı olan yerlerde ışıklı olan baret çeşitlerinden yana tercih yapmaya özen göstermek gerekir. Ses olan ortamlarda çalışma yapan kişiler için de uygun olan çeşitler kulak koruyucu özelliği bulunanlardır. Kulaklık takılabilen modeller de ayrı şekilde tercih etmek isteyenler için uygundur. Yüz bölgesinin korunmasına karşın yüz koruyucu özellikli veya siperlik yakılabilen baretlerden yana seçim yapmak gerekir. Baret satın alırken dikkat edilecek faktörlerden birisi de çalışma esnasında baretlerin herhangi bir rahatsızlık yaratmaması için çalışan kişiye tam olarak uygun olmasıdır. Baret renkleri de tercih aşamasında dikkat edilmesi gereken bir faktördür. Renkler, baret kullanan kişinin çalışma alanında hangi görevde olduğunu temsil ederler. Sarı baret çalışan işçileri temsil ederken yeşil baretler sağlık personelini göstermesiyle çalışma alanında personellerin birbirleri tarafından bilinmesini ve fark edilmelerini sağlarlar. İş ekipmanları arasında önemi ile dikkatleri üzerine çeken baretler genel olarak kullanım alanlarına göre birbirlerinden ayrılırlar. Baret yapımında devreye giren malzemelerin kalitesinden sağlamlığına ve dayanıklılığına kadar birçok husus dikkat edilmesi gerekenler olarak belirtilir. Baret üreten firmalar tarafından da kullanıcı beklentileri ve ihtiyaçları karşılanacak şekilde farklı üretimler gerçekleştirilir. Böylece farklı ürün çeşitleri bir arada piyasaya sunulurlar. Kullanılacak alana göre uygun özellikler içeren çeşitleri tercih etmek iş esnasında kullanım açısından son derece fayda sağlar. Sesli ortamlarda kulaklık özellikli ya da kulaklık takılan modeller tercih edilebildiği gibi karanlık ortamlarda da üzerinde lamba ve aydınlatma olan ürünlerin kullanılması ideal olacaktır. Bu gibi çeşitli faktörler çerçevesinde de baretlerin fiyatları birbirinden farklı olur. Aynı zamanda sağlamlık, dayanıklılık ve kullanılacak sektör gibi noktalarda fiyatlarda belirleyici olur. Tüm bu noktalara göre de ilgili firmalar, kullanıcı ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak baret çeşitlerini ekonomik fiyat aralıkları ile satışa çıkarırlar.

İş Güvenliği ve Sağlığı İçin Kullanılması Gereken Baret Çeşitleri

İş Güvenliği ve Sağlığı İçin Kullanılması Gereken Baret Çeşitleri

İş yerlerinde güvenliği sağlamak niyetiyle personellerin eğitilmesi haricinde kişisel koruyucu ekipmanlarının kullanılması da oldukça etkilidir. Yapılan işten kaynaklı olarak sağlığı ve güvenliği tehdit edici unsurlara karşı korunmak son derece önemlidir. Buna yönelik giyilen, takılan, tutulan çeşitli ürünler bulunur. Amaca uygun olacak şekilde tasarlanan alet, araç – gereç ve cihazlar iş güvenliği koruyucu malzemelerinin temel faktörleridir. Bu kategori içerisinde yer alan kişisel koruyucu ürünlerin başında da baretler gelir. Genelde inşaatlarda kullanılması ile bilinen ve kafa bölgesini herhangi bir darbeye karşı koruması üzerine üretilen ürünlerdir. Tıpkı inşaat gibi olası bir kazanın mümkün olduğu çalışma alanlarında faaliyet gösteren kullanıcılar mutlaka bu ürünleri kullanarak çalışmalarına devam ederler. Herhangi bir cismin fırlaması, düşmesi gibi durumlara karşı korunmak baretler ile mümkündür. Başarılı bir şekilde korunmayı sağlamak için kullanılan baretler maden işçileri tarafından da sıkça kullanılan ekipmanlardandır. İnşaat bareti, kişilerin kafa bölgesine darbe alma olasılığına karşı önceden önlem alınıp takılması gereken ürünlerdir. Böylece maden işinde de inşaat işinde de sıkça rastlanan ürünler, çalışanların zorunlu olarak kullanması gereken parçalardır. Dış faktörlerden kaynaklı gelebilecek darbelerin oluşturacağı hasarlara karşı etkili bir önleme aracı olarak kullanılırlar. Plastik malzemeye sahip yapıları sayesinde elektrik çarpmalarına karşı da son derece etkili bir koruma sağlarlar. Elektrik akımını kesici donanımı haricinde, yapılabilecek ani bir harekette kafanın çarpmasından kaynaklı oluşabilecek durumları da ortadan kaldırırlar. Her olumsuzluğa karşı etkili korumasıyla öne çıkan baretler uzun saçlı kullanıcılar için saçlar toplu bir şekilde kullanılmalıdırlar. Saçlardan kaynaklı yaşanabilecek olumsuzluklar ve kazalar da bu şekilde engellenmiş olur. Genelde sarı renkli olan baretlere rastlandığı için tek tip üretildiği sanılan baretler farklı renklerde üretilirler. Her bir renk farklı bir anlam taşır ve farklı bir çalışanı temsil eder. Sarı olanlar işçiler tarafından kullanılan baretlerdir. Hem inşaat hem maden fark etmeksizin her türlü çalışma alanında sarı baretler çalışanlar tarafından kullanılırlar. Mavi baret çeşitleri ise teknik ekip tarafından kullanılan ürünlerdir. Buna ek olarak ustabaşları turuncu renkli baretleri kullanırlar. Beyaz baret seçenekleri de inşaat sahibi olan veya inşaatı gezmeye gelen misafirler tarafından kullanılan parçalardır. Yeşil renktekiler ise sağlık müdahalesi yapacak ekipler tarafından takılması gereken baretlerdir. İş güvenliği uzmanları da kırmızı renkteki baretleri kullanırlar.

Her Çalışma Alanına Uygun Seçeneği Bulunan Baret Çeşitleri

Her Çalışma Alanına Uygun Seçeneği Bulunan Baret Çeşitleri

Koruyucu bir ekipman olan baretler maden işinden inşaat işine, hatta sanayiye kadar birçok alanda kullanılan ürünlerdir. İşverenler tarafından temin edilmek ve bulundurmak zorunda olunan baretler, çalışanlar tarafından da kullanılması gereken ürünler olurlar. Aksi durumda iş sağlığı ve güvenliği açısından tehlike arz eden durumlara ve kazalara karşı önlem alınmamış olunur. Genelde inşaat sektörü içerisinde denk gelinen iş güvenliği baret çeşitleri elektrikçiler, sivil savunma çalışanları yüksek konumlarda çalışan kişiler tarafından da tercih edilirler. Farklı renklerde ve çeşitler de bulunsalar da temel görevleri güvenliği sağlamak ve kişileri risklere karşı korumaktır. Baş bölgesinden alınan darbeler şiddeti fark etmeksizin tehlikeli sonuçlar doğurur. Buna yönelik iş güvenliği ve kişisel sağlık gereği baret takmak oldukça önemlidir. İş alanı ve çalışma şekline uygun seçimler yaparak bu yönde fayda sağlanır. Baret kullanım ömrü uzatılması ve koruyucu özelliklerini yitirmemesi için belli dönemlerde, düzenli bir şekilde bakımı yapılması gereken ürünlerdir. Baret içi bölgesinde bulunan kumaşların hemen her ay yeterli şekilde temizlenmesi kullanımlardan kaynaklı bakteri oluşmasına engel olur. Eğer yıpranmış ise bu kumaşlar kolaylıkla değiştirilebilirler. Baretlere ekstradan hava deliği açma veya boyama gibi hamleler yapmadan kullanma da kullanım ömrüne olumlu etkiler sağlayan noktalardır. Baretlerin genel temizliği ise ılık su ve hafif içeriklere sahip bir deterjan ile yapılabilir. Dayanıklılığı zarar görmeyecek maddeler ile temizlenmeleri yeterli olur. Aynı zamanda güneş ışığının altında bekletilmemesi gereken ekipmanlar, güneşin vurmadığı noktalarda muhafaza edilmelidirler. Kullanılan baret önceden ağır bir darbe görmüşse ve görünürde deformasyon görünmüyor olsa da mutlaka yenisi kullanılmalıdır. 5 yılı geçkin ürünleri kullanmak da doğru değildir. Elektrik işinde çalışan kişilerin kullandığı ürünlerde delik olmamasına, metal parça bulunmamasına ve yüzey kısımların su tutucu kanal olmamasına dikkat etmek gerekir. İş güvenliğini en üst noktada tutabilmek için ihtiyaç duyulan baret seçimi için ürün sayfamızı ziyaret ederek kendinize ve çalışma ortamınızda uygun modellere göz atabilir ve inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (197)
Essafe (265)
Delta Plus (131)
Starline (47)
Bbu (44)
Uvex (39)
Beybi (15)
Efxa (12)
Ugr (8)
Edelrid (6)
Cerva (4)
Shelter (4)
BBU (3)
Portwest (3)
Dekor (2)
Master (2)
Maxsafety (2)
Mfk (2)
Tedex (2)
U-Power (2)
Vento (2)
414 (1)
Aky (1)
Awon (1)
KKDAVM (1)
Kalant (1)
Robotix (1)
Sgs (1)
Universal (1)
Zmn (1)
(278)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(73)
ve üzeri (93)
ve üzeri (97)
ve üzeri (101)
ve üzeri (104)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL