TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kablo Pabuçları

için 1.245 sonuç bulundu.

Kablo Pabuçları

Elektrik ve aydınlatma yönünden yapıların ihtiyaç duyduğu tesisat malzemeleri tamamen küçük detaylardan oluşuyor. Öyle ki; işiniz düşmedikçe elektriğin yalnızca kabloların prize bağlanmasıyla çalışır hale geldiğini bile zannedebilir, elektrik panolarındaki dinamiklerden bihaber olabilirsiniz. Öte yandan bir bağlantının gerektiği şekilde sağlanmasında kablo pabuç da dahil olmak üzere çok sayıda ek eleman var. Bu elemanların tamamının sağlıklı bir şekilde çalışır durumda olması şart. Yıllar içinde yaşanan oksitlenme ya da nemlenme gibi gerekçeler de göz önüne alınarak periyodik bakımlarının da eksiksiz biçimde yapılmış olması gerekli. Özellikle köklü tadilatlar sırasında bu elemanların satın alınması ve bunlarla ilgili süreçlerin doğru yönetilmesi gerekiyor. Bu iş her ne kadar dekorasyonla ya da tesisatla ilgilenen profesyonellere bırakılabilir olsa da bütçenizi tamamen kendiniz yönetmek de isteyebilirsiniz. Kablo pabuç seti arayışında en önemli şeylerden biri elbette ürünlerin belirli kalite ve standartları eksiksiz olarak sağlaması ve bunu ispat edebilmesi. Bu bakımdan firmaların da çeşitli belge ve onaylar sunmaları mümkün oluyor. Akım taşıma ve kısa devre test raporları gibi belgeler eğer var ise elektrik bağlantısı adına yaptığınız alışverişiniz sırasında size de güven verebilir. Kablo pabucu özellikleri arasında ön plana çıkan bir diğer detay ise pabuca ait özel kaplama olabilir. Kaplama maddesinin hem cinsi hem de kalitesi ne kadar uzun ömürlü bir malzeme ile karşı karşıya olduğunuzu da rahat bir biçimde ortaya koyuyor. Bimetal, metal, bakır, kalay gibi farklı seçenekler ürünlerin iletken ve yalıtkan bölümlerinde ayrı ayrı göze çarpabiliyor. Siz de kablo pabuç tipleri arasından en doğru seçimi yapabilmek, evinizin ya da binanızın elektrik tesisatı yönünden bu önemli ihtiyacına bir an önce cevap vermek isterseniz farklı markalara ait aradığınız tüm bilgiler fiyat avantajları eşliğinde sayfamız boyunca size eşlik ediyor.

Kablo Pabucu Ne İşe Yarar?

Kablo Pabucu Ne İşe Yarar?

Bir alışverişi en doğru şekilde sonuçlandırmak için özellikle de teknik yönden yabancısı olduğunuz tesisat ve türevi malzemelerin kullanım amaçlarını en doğru şekilde öğrenmeniz gerekiyor. Aslına bakarsanız, bu yabancılıktan ve öğrenme süreçlerinden çok da korkmanıza gerek yok. Kablo pabucu nedir sorusuna bir solukta cevap veremeyecek olsanız da birçok yerde kablolar üzerinde yer alan bu önemli aparatı mutlaka gördüğünüz ilk anda tanırsınız. Aparatın doğru kullanılabilmesi için ise; evinizdeki ya da yapınızdaki ihtiyaca uygun ölçüler almanız gerekiyor. Çok küçük ya da çok büyük teknik malzemeler elektrik tesisatı ile uyum sağlamayarak sızdırma yapabilir. Hava geçirgenliği bile bu şekilde önemli bir bağlantıda pek fazla tercih edilmiyor. Kablo pabucu çeşitleri fiyatı bir markadan diğerine önemli ölçülerde fark edebilirken bu farkların temel belirleyicisi de yine kullanım amacı ve ham madde. Elektrik panolarında kullanılan kabloların zaman içinde zarar görmesi, korozyona uğraması ya da yanması başlıca istenmeyen durumlar olarak bir bir sıralanabilir. Bu kabloların uçları zaman içinde açılıp sıyrıldıkça panolar öncelikle kısa devre gibi geçici sorunlar yönünden tehlike altında. Uzun vadede ise sorun tek bir bina ile bile sınırlı kalmıyor. Tüm çevreye sıçrayabilen bir yangın gibi çok daha büyük ve kalıcı sorunlar yönünden bakımları ve düzenlemeleri vaktinde yapmakta fayda var. Kabaca özetlemek gerekirse kablo ucu pabuç işte bu nedenle geliştirilen bir yöntem. Ürün bantlara ya da klemens adıyla bilinen elektrik bağlantı aparatlarına nazaran daha fazla kalıcılık ve daha uzun bir ömür vadediyor. Siz de elektrik bağlantınızı hem daha güvenli hem de uzun ömürlü bir hale getirmek, elektrik panolarınızla ilgili huzursuzluk yaşamamak adına sayfamızdaki ürünleri fiyat ve teknik bilgileri ile incelediğinizden emin olabilirsiniz. Söz konusu ölümcül değerlere ulaşabilen elektrik akımı olduğundan ürünü satın aldıktan sonra bu konulardaki uygulamaları her zaman konunun profesyonellerine bırakmanızda da fayda var.

Kablo Pabucu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kablo Pabucu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kullanım amacının kablo pabuç fiyatları arasında fark yaratabildiği çok açık. Bunun dışında fiyat üzerinde etki gösteren diğer faktörler ise ürünün ebatı ya da malzemenin yerli malzemeden olup olmaması şeklinde sıralanabilir. Teknik özellikler kesit, civata ölçüsü, ağırlık, renk, uzunluk ve genişlik gibi çoğaltılmaya uygun. İthal ürünlerde fiyat farkı az da olsa görülebiliyor. Üreticiler genellikle ürünün ısıya ne kadar dayanıklı olduğu, tavlanarak hazırlanıp hazırlanmadığı gibi konularda alıcıları bilgilendirmekle yükümlü. Ürünün belirli bir süre içerisinde sorun çıkarmaması için yerine getirilmesi gereken kalite koşulları var. Elektrik tesisatı söz konusu olduğunda aslında çok büyük bir karar aldığınız için herhangi bir kalite belgesini ya da raporu da gerektiğinde talep edebilmelisiniz. Ayrıca ürün satın alırken tek tek kablo pabuç çeşitleri arasından seçiyorsanız, toplu satın almalara göre fiyat farkı olacaktır. Teknik malzemeler tek tek satılabildiği gibi farklı markaların farklı şekildeki ambalajlarında ürünler elli ya da yüz tane olmak üzere de paketlenebiliyor. Burada satın alma kararınızı oluştururken ne kadar genişlikte bir alanın projenize dahil olduğu önemli. Endüstriyel tipteki ihtiyaçlar ile evlerin ya da hane halklarının ihtiyaçları aynı değil. Fabrika tipi yerlerde elektrik akımının volt cinsinden değeri bile fark edebiliyor. Dolayısıyla kullanım amacınıza en uygun ürünü almayı hedefleyebilirseniz kablo pabuçları fiyat listesi yönünden de hayal kırıklığı yaşamayacağınızı düşünebilirsiniz. En doğru ürünler arasında en doğru fiyat karşılaştırmalarını yapabilmeniz için sayfamızdaki seçenekler de size eşlik edecektir.

Kablo Pabucu Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kablo Pabucu Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir ürünün size sorun yaratmadan, ne kadar kolay ve pratik bir biçimde kullanılabileceği çok önemli. Günümüzün hızlı hayat temposunda kaybeden uzun uzun uğraştıran uygulamalar oluyor. Kablo pabucu nasıl takılır sorusunun cevabı işin profesyonellerinde saklı olsa da siz de en uygun montaj seçeneklerini ve en geniş uygulama aralıklarını aramalısınız. Yalnızca İngiliz anahtarı ile ya da lokma anahtar ile uygulanabilen ürünler işte bu nedenle tercih sebebi olabilir. Marka ya da model kolay kablo girişi için hassas giriş uçları sunabiliyorsa bunu da tercih edebilirsiniz. Doğru sıkma için kablo pabuç ölçüleri önem arz edecektir. Sıkma yerlerinin işaretli olması da haliyle kolaylık ve avantaj sağlar. Sızdırmazlık ise kablo pabuç sıkma işleminde kesinlikle en önemli özelliklerden biri. Ürünlerde genellikle bakır ya da alüminyum gibi malzemeler kullanılıyor. Yüzeylerin kalay kaplama olarak satışa sunulması da söz konusu. Nem girişinin olmaması gelecekteki potansiyel korozyon riskini de azaltır nitelikte. İyi bir elektriksel bağlantı sağladığınızdan emin olduğunuzda kötü ihtimaller ve ev kazaları da olasılık olarak yarı yarıya azalıyor. Güvenlik ve kalitenin bu alanda her şeyden önemli olduğu söylenebilir. Gerekli önlemleri almayarak elektrik panolarını ihmal etmek ise söz konusu olmamalı. İletken kabloların gerekli yalıtkan malzemeyi ihtiva eden aparatlar eşliğinde gözden uzak, temastan korunaklı bir hale getirilmesi gerekli. Bu panolar göz zevki yönünden de pek fazla dekorasyona dahil edilmek istenmiyor. Yine de bir yapının sadece görsel estetiğe mazhar olan bölümlerine önem vermek ve en önemli temeli olan elektrik çatısını görmezden gelmek yanlış bir karar olacaktır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

2Y (15)
Abb (1)
Ack (1)
Agp (1)
Altınsoy (30)
Ars (12)
Best (24)
Brio (1)
Cata (3)
Cvs (1)
(550)
End (1)
Entes (1)
Green (6)
Gwest (82)
Hizmark (1)
Hlite (1)
Hualin (1)
İTHAL (36)
Kaim (12)
Kengo (2)
Klaus (1)
MAS (99)
Mesan (4)
Multitek (1)
Mutlusan (6)
Nexo (14)
Onka (1)
Ortaç (10)
Simpa (10)
SİMPA (2)
Solmazsan (7)
T-Plast (1)
Tamer (27)
Technomax (4)
Tecon (16)
Ugeest (38)
Woer (2)
YCL (1)
Yılpa (1)
Çetsan (6)
Şafak (77)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(211)
ve üzeri (236)
ve üzeri (242)
ve üzeri (243)
ve üzeri (245)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL