TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Elektrik Kasası

için 353 sonuç bulundu.

Elektrik Kasası

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile elektrik kullanımı da giderek artmıştır. Elektrik denince akla sadece ev içi aydınlatma ya da küçük ev aletleri gelmemeli. Evde, iş yerlerinde, fabrikalarda, okullarda hayatımızın birçok alanında elektriğe ihtiyaç duyarız. Isıtma sistemi, aydınlatma sistemi, pişirme, kişisel bakım gibi tüm ihtiyaçlarımız için elektrik sistemine bağlıdır. Elektriğin düzgün ve sorunsuz çalışması her alanda çok önemlidir. Kullanım alanına göre elektrik tesisatının hazırlanması gerekir. Ayrıca ev, iş yeri, atölye gibi yerlerde ne amaç için kullanılacağını göz önünde bulundurarak, ev içi aydınlatma, kişisel bakım, ütü, dikiş makinesi, fırın gibi alıcıların özellikleri doğrultusunda da elektrik tesisatının düzenlemesi çok önemlidir. Tesisat düzenlemelerinde elektrik borusu, anahtar, priz, buat, elektrik kasası gibi yapı malzemeleri kullanılır. Elektrik tesisat döşemeleri ya da elektrik tesisat döşemelerinden sonra gerçekleşen arızaları gidermek, kolay ve hızlı çözülebilen bir işlem gibi gözükse de aslında profesyonellik isteyen konulardır. Elektrik tesisatı için kullanacağınız elektrik boruları, elektrik priz kasaları gibi tüm yapı malzemelerini doğru seçmelisiniz.

Elektrik Tesisatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Elektrik Tesisatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Elektrik tesisatı, tesisatta çıkabilecek olası arızalara karşı uzman kişilerce dikkatli bir şekilde ve elektrik iç tüzük yönetmenliğine göre hazırlanmalıdır. Tesisatta çıkabilecek arızalar, büyük yangınlara, elektrik çarpmalarına ve bunlar gibi birçok tehlikeli sorunlara neden olabilir. Tesisat döşenmesen önce, tesisat yapılacak yer, kullanım alanı gibi tüm detaylar düşünülerek bir proje hazırlanmalıdır. Elektrik İç Tüzük Yönetmeliği’ne uygun hazırlanan projeler sonrasında elektrik mühendislerinin onayından geçer. Elektrik tesisatında çıkacak sorunlar günlük hayatımızda kullandığımız birçok araç gereç için olumsuz sonuçlar yaparken, can güvenliğimizi de tehdit edebilir. Bu nedenle elektrik tesisatının periyodik olarak bakımı yapılmalıdır. Elektrik tesisatı uygunluk belgesi için tesisat kesinlikle projeye uygun hazırlanmalı, elektrik kabloları doğru bir şekilde seçilmeli ve görevini tam anlamıyla yapmalı, yer altına döşenecek kablo tesisatı standartlara uygun halde yapılmalı, topraklama yapılmalı, anahtar, buat, elektrik priz kasası kontrol edilip bağlantıları ve korunma sistemlerinin doğruluğu kontrolden geçirilmelidir. Kullanım alanına göre seçilecek olan priz, buat, elektrik borusu, elektrik kasa fiyatları bilgisine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Elektrik Tesisatı Çeşitleri Nelerdir?

Elektrik Tesisatı Çeşitleri Nelerdir?

Elektrik tesisatının sıva altı ve sıva üstü olmak üzere iki çeşidi bulunur. Sıva altı elektrik tesisatı, duvarların sıvalanmadan önceki iç kısımlarına elektriğin gelmesini sağlayan elektrik kablo borularının döşenmesidir. Duvarlar uygun bir şekilde kırılıp, önce elektrik boruları sonra da elektrik kabloları döşenerek sıva altı elektrik tesisatı tamamlanmış olur. En sonunda da elektrik borularının üzeri betonlarla kapatılır ve duvar sıvanır. Böylelikle de tesisat gizlenmiş olur. Sıva altı tesisatta kullanılan elektrik boru çeşitleri ve çapları, buatların çeşitleri ve boyutları, elektrik kasa ölçüleri ve elektrik kasa çeşitleri dikkat edilmesi ve araştırılması gereken konulardır. Sıva üstü elektrik tesisatı ise; isminden de anlayacağınız gibi sıva üstüne yapılır. Bu tesisat çok büyük tehlikeler ar etmez. Ses ve görüntü kabloları, internet kabloları, telefon kabloları gibi zayıf akımı olan, herhangi bir hayati tehlikeye neden olmayacak durumlarda bu tesisat yöntemi kullanılır. Kullanılan kablo kanalları, köşeler, elektrik anahtar kasasıgibi kullanılacak materyallerin görünümü ve kalitesi çok önemlidir.

Elektrik Kasası Çeşitleri ve Özellikleri

Elektrik Kasası Çeşitleri ve Özellikleri

Elektrik kasası nedir diye öğrenmek isteyenlere hem sıva altı hem sıva üstü elektrik tesisatlarında anahtar, priz gibi malzemelerin duvara sabitlenmesinde kullanılan önemli bir malzemedir denebilir. Sıva üstü tesisatlarda özel imal edilmiş elektrik geçmeli kasalar kullanılır. Elektrik kasalı kullanım alanına göre farklı boyutlarda ve çeşitlerde üretilirler. Kasa derinlikleri 40-42-44-45-50-54-56-62-64 mm ve çapları da 60-61-62-64-65-66 mm ölçülerinde imal edilirler. Bu sayede de tesisat döşemelerinde, priz montajlarında kalın kabloların sorun çıkarmadan kullanılmasına olanak sağlar. Bu sayede de alçıpan duvarlarda kolay ve güvenli montaj sağlanmasına yardımcı olur. Beton duvar kasaları ise duvar ve betopan uygulamalarında priz ve anahtarın montajını sağlar. Elektrikli devrelerde akımı kollara ayırmak amaçlı kullanılan kutulara buat denir. Buatlar farklı formlarda olanları vardır. Buatlar yuvarlak veya kare elektrik kasasına sorunsuzca yerleştirilirler. Kasalar, ısı ve herhangi bir darbeye karşı dayanıklı olmalıdırlar. Ergonomik yapısıyla birçok farklı yönden gelen boruların geçişlerine imlan vermelidirler. Kasaları yerleştirmeden önce, kasa yerleri duvar kırma aletleri ile düzgünce açılmalı ve borular döşendiler sonra çimento ile sabitlenmelidir. Daha güvenli bir tesisat için kaliteli buat ve kasaların kullanımı büyük önem taşır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

2Y (1)
414 (1)
Abb (4)
Agp (1)
Amber Led (2)
Ars (2)
Bemis (1)
Cata (16)
Demirbağ (1)
(120)
Elbi (1)
Forlife (4)
GLOBAL (2)
Horoz (1)
Hyundai (1)
Legrand (2)
Made (1)
Maflen (2)
MERVESAN (5)
Mervesan (4)
Mutlusan (28)
NE-AD (4)
Noas (1)
Odalight (8)
Ortaç (21)
Pandora (1)
Ugeest (1)
Viko (28)
Çebi (1)
Çet-San (2)
Çetsan (57)
ÇETSAN (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(68)
ve üzeri (78)
ve üzeri (84)
ve üzeri (84)
ve üzeri (85)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL