TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Elektrik Borusu

için 552 sonuç bulundu.

Elektrik Borusu

Modern hayatın en önemli parçalarından biri olan elektriğin özenle ve gerekli tüm standartlara göre döşenip kullanılması hem can hem mal güvenliği açısından çok önemli bir konudur. Genellikle okul, iş yeri binaların tümünde sıva çekilmeden önce elektrik tesisatı döşenir. Bu tesisat döşemesi sayesinde elektrik borusu ve kablosu binanın duvarları içerisinde kalır ve gözükmez. Bu sıva altı elektrik tesisatı döşeme şekli günümüzde en çok kullanılan yöntemdir. Elektrik tesisatındaki en iyi yardımcılar elektrik tesisat borusu ve kablosudur. Hem binaların döşeme altı elektrik tesisatı, sıva altı elektrik tesisatı ve sıva üstü elektrik tesisatlarında, hem de toprak altı ve havai hatlarda elektrik boruları ve kabloları kullanılır.

Elektrik Tesisatı Nasıl Döşenir?

Elektrik Tesisatı Nasıl Döşenir?

Elektrik tesisatı ev, iş yeri, fabrika gibi farklı kullanım yerine göre, ihtiyaç duyulan kullanım miktarı göz önüne alınarak farklı anahtarlar, sigortalar, prizler, buatlar, borular ve benzeri ürünler kullanılarak hazırlanır. Elektrik tesisatı döşemelerinde sıva altı ve sıva üstü olmak üzere iki farklı yöntem bulunur. Bina içi yani sıva altı elektrik tesisat döşemeleri yönetmelik uyarınca gerek duyulan malzeme listesi ile yapılmalıdır. Gerekli olan bu malzemeler ise öncelikli olarak kabloları içerisinden geçireceğiniz boru, köşelerde ihtiyaç duyulacak dirsekler, kasa ve buatlardır. Bina içi elektrik tesisat döşemesinde ihtiyaca yönelik elektrik kablo borusu seçilmelidir. Elektrik borusu döşeme tesisatının kullanım yerine ve tesisatta kullanılacak diğer malzemelerin türüne göre seçim yapılmalıdır. Elektrik borusu çapları da bu konuda söz sahibi değişkenlerden biri olarak karşımıza çıkar. Sıva altı elektrik döşeme işlemi binanın yapım aşamasında sıva altına yapılır. Sıva bitince de elektrik kabloları çekilir. Tüm bu ayrıntıların titiz bir şekilde hazırlanması ve detaylı ölçümler yapılması uzun yıllar sorunsuz bir tesisata sahip olmanıza yardımcı olurken kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen elektrik kabloları kullanımı da son derece önemlidir.

Elektrik Tesisat Borusu ve Önemi

Elektrik Tesisat Borusu ve Önemi

Elektrik enerjisinin alıcılara veya kumanda elemanlarına ulaşabilmeleri için iletkenler gereklidir. İletken kablolar, üzerinden akım geçerken çevreye zarar vermemesi, darbelere maruz kalmaması, nem ve su gibi olumsuz dış etkenlerden kendini koruması için boruların içerisinden çekilirler. Elektrik tesisat boruları yalıtkan özelliğe sahiptir ve bu sayede de kaza riskini azaltır. Binaların kablolama sistem yapıları değiştirilmek istendiğinde ya da herhangi bir arıza nedeniyle değiştirilmek zorunda kalındığında elektrik borusu kullanımıyla daha güvenli ve oldukça rahat değişiklikler yapılabilir. İnsanların yoğun olduğu tüm yapılar, yüksek katlı binalar, hastaneler, okullar, sinemalar, alışveriş merkezleri, tüneller, fabrikalar ve bunun gibi yapılarda, yangına dayanıklı ve alev almaz halojensiz kablo kanalları, boruları ve bağlantı elemanları kullanılmalıdır. Tesisatta kullanılan yanmaz elektrik borusu ile kaza riski en aza indirilir. Tesisat sektörü sürekli kendini geliştirmekte ve yenilemekte olan bir yapıdadır. Buna paralel olarak da son zamanlarda elektrik borusu çeşitleri ve uygulamalarında birçok yenilik olmaya başlamıştır.

Elektrik Tesisat Borusu Çeşitleri ve Özellikleri

Elektrik Tesisat Borusu Çeşitleri ve Özellikleri

Bergman Boru adlı malzeme kurşunlaşmış ince levhalardan oluşur. İç kısmının yalıtımı ziftlenmiş kağıtlarla yapılmıştır. Çapları 9–11–13,5–16–23–29–36–48 mm'dir. İç kısımları yalıtımsız borulardır. Çapları 8–14–18–26–37 mm’dir. Piyasada 3 metre boyutlarında satılırlar ve çaplarına göre aramaları yapılır. Peşel borular sıva altı elektrik tesisatlarında kullanırlar. Plastik elektrik borusu nemden etkilenmez, özel bakıma ihtiyaç duymaz, kolay işlenebilir ve dayanıklıdır. Beton borusu demir ve harçların baskısıyla zarar görmemesi amacı ile sert plastikten üretilir. PVC boru, sıva altı tesisatta kullanılabilir. Çapları 14-18-26-32-40-50-63 mm’dir. PVC (plastik) borular piyasada 3 metre boyutlarında satılır. Spiral (Bükülgen) Boru ise metal ve yalıtkan maddelerden yapılır. Spiral boru çapları 9–11–14–18–26–32–37 mm'dir. Elektrik panoları için pano spirali ince ve kalın olmak üzere 25–50–100 m boylarında da üretilir. PVCelektrik borusu fiyatları hakkında ihtiyacınız bilgilere ulaşmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Elektrik Buat, Boru ve Ek Parçalar sayfamızdan tüm elektrik boru fiyatları için karşılaştırma yapabilir, ihtiyacınız olan modele rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

2Y (2)
AMT (1)
Ars (8)
Atlas (1)
(397)
Eglo (1)
Mucco (2)
Mutlusan (84)
Nora (1)
Solmazsan (1)
Tamer (17)
Yılpa (1)
Çebi (1)
Çet-San (2)
Çetsan (14)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(79)
ve üzeri (97)
ve üzeri (105)
ve üzeri (107)
ve üzeri (112)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL