TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Diafonlar

için 1,380 sonuç bulundu.

Diafonlar

Yirminci yüzyılda şehirleşmenin gittikçe artması ve müstakil yaşamdan apartman hayatına geçilmesi ile birlikte diafon kullanımı yaygınlaşmış; zamanla şehir hayatında en çok karşılaşılan objelerden biri haline gelmiştir. En kısa tarifiyle diafon, iki yakın konum arasında kısa süreli ve karşılıklı konuşmaya imkân veren elektrikli bir cihazdır. En yaygın ve bilinen kullanımıyla diafon; dış kapı (apartman giriş kapısı) ile daire arasında, dış kapı ile apartman görevlisi arasında konuşmayı sağlayan bir düzenektir. Yeni nesil diafonlar ise diafonun bilinen işlevlerine ilave olarak yepyeni özelliklerle kullanıcının beğenisine sunulmaktadır. Diafonlar, konutlarda olduğu kadar iş yerlerinde, taksi duraklarında ve çay ocaklarında da yoğun olarak kullanılmaktadır. Hatta bu iş yerlerinin faaliyetlerini devam ettirebilmesi için diafon sistemi son derece önemlidir.

Diafon Tesisatı ve Çalışma Prensibi

Diafon Tesisatı ve Çalışma Prensibi

Diafon nedir ve nasıl kullanılır, sorularına cevap bulabilmeniz için sayfamızdaki yazıları detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle diafonlarda da yeni ürünler ve yeni özellikler piyasaya sürülmüş; çalışma prensibinde az da olsa farklılıklar meydana gelmeye başlamıştır. Temelde klasik diafonların çalışma prensibi tek hatlı telsiz konuşma sistemini andırmaktadır. Diafonun konuşma ünitesi üzerindeki butona basılarak konuşma başlatılır, butondan el çekildiğinde karşı tarafın konuşması ve dinleme aşamasına geçilir. Diafonlar, konuşma bittikten sonra kısa süre içinde otomatik olarak kapanmaktadır. Dolayısıyla diafonda tek yönü bir iletişim söz konusu olmaktadır. Diafonun çalışma prensibi, esasen merkez diafona bağlı şube diafonlar vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir. Diafonda paralel bağlantı yapılarak şube sayısı artırılabilmektedir. Kurulacak diafon tesisatı ister görüntülü olsun ister görüntüsüz olsun, kurulum öncesinde binada keşif ve montaj yapılması gereklidir. Yapılan keşifte binaya ya da iş yerine uygun diafon modeli belirlenmekte; montaj ve kurulum, ilgili modelin işlevlerine göre yapılmaktadır. Bina ya da iş yerinin kablo tesisatı kurulumu yapılacak diafon ünitesine uygun olmalıdır. Değilse kablo tesisatının değiştirilmesi gerekecektir. Tesisatın uygun hale getirilmesinden sonra diafon sistemlerinin kurulum ve montajı kolaylaşmaktadır. Duvar askı aparatının vida yerleri duvara işaretlendikten sonra, delikleri delinip dübeller yerleştirilir. Vidalar yardımıyla askı aparatı duvara sabitlenir. Tesisat kablosu, renklerine göre soketteki kablolara bağlanır ve soket bağlantısını yapılır. Askı aparatı oturtulup, cihaz aşağı çekilir ve böylece montaj tamamlanmış olur. Görüntülü diafon sistemleri ile görüşme ve konuşma yapabilmek içinse; daire içi monitörlerin, zil panelinin ve güç kaynaklarının birlikte çalışması gerekmektedir. İş yerlerindeki diafon bağlantısı şu şekilde işlemektedir: iş yeri haberleşme sisteminde bir merkez diafon bulunmakta ve şube diyafonlarla konuşmaktadır. 1’den 8’e kadar şube butonlu merkezler olduğu gibi 2 / 4 / 6 / 8 şube butonlu merkezler de bulunmaktadır. Şubeler merkezi ses ve ışık ikazıyla aramakta; merkez, isterse şubeyi dinleyebilmektedir. Bu yapıda her şube için merkeze 2 adet tel çekilmektedir. Kurulum sırasında, bağlantılar yapılırken kablo uçlarını gereğinden fazla sıyırmamak ve bağlantı şemasında gösterilenden başka kablo bağlamamak dikkat edilmesi gereken ayrıntılardır. Yeni nesil diafon sistemi olan dijital diafon sistemlerinin çalışma prensibi ise, üst kategorisi olan görüntülü diafonlarla benzer şekilde işlemektedir.

Diafon Çeşitleri ve Özellikleri

Diafon Çeşitleri ve Özellikleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte diafon çeşitleri de zaman içinde gelişme göstermiş, farklı ihtiyaçlara farklı çözümler sunan özellik ve modeller piyasaya sürülmüştür. Diafonlar, sesliden görüntülüye, görüntülüden dijital görüntülüye varana kadar büyük bir değişim ve gelişim göstermiştir. Eski nesil olarak tabir edebileceğimiz sesli diafonlar temel olarak dış kapıyı açma, dış kapıdaki kişiyle konuşma ve kapıcı ile konuşma işlevlerine sahiptir. Görüntülü diafon sistemleri ise sesliye kıyasla birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Güvenlikle görüşme, üç kademeli zil sesi ayarı, dış kapı ile görüşme, kapıcı ile görüşme, iki farklı harici kamera seçimi, monitör ışık ve kontrast ayarı, bas konuş, bırak dinle özelliği, her daireye özel şifreli diafon ve kartlı geçiş özelliği, 4.3 inç renkli ekran boyutu gibi özellikler bunlardan bazılarıdır. Görüntülü sistemlerde, görüntünün siyah beyaz ya da renkli olma özellikleri modellere göre değişmektedir. Görüntülü diafon sistemleri, daireler arası, analog ve dijital görüntülü diafon sistemleri olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. Dijital diafonlarda diğer görüntülü diafonlardan farklı olarak LCD ekran ve ayarlanabilir kamera açısı imkanları da sunulmaktadır. Görüntülü diafon sistemleri, bu özellikler haricinde; fotoğraf çekme, anlık izleme ve daireler arası görüşme, yüz altmış daireye kadar modüler kapasite, binadaki tüm dairelere görüntülü ya da görüntüsüz telefon bağlayabilme, kalabalık siteler için geliştirilmiş uygulama, elektrik kesintisi halinde aküyle çalışabilme, dış kapıyı dışarıdan anahtarsız açabilme, gerektiğinde dış kapıdaki ziyaretçiden başka hiç kimsenin daireyi arayamaması, tüm dairelerin birbiriyle gizlilik içinde konuşabilmesi ve konferans yapabilmesi, diafonun çalar saat işlevi görmesi, başka bir daireye gidildiğinde gelen aramaları (diafon zil sesi) o daireye yönlendirebilme, yangın ve benzeri acil durumlar için siren sesi ile apartmanı ikaz edebilme, dış kapı açıldığında ışıkların otomatik olarak yanması ve asansörün otomatik olarak çağırılması, bina ya da daire girişine kameralı kapı paneli bağlayabilme, çocuk uyurken kısa süreyle çalması için ayarlayabilme gibi özelliklere sahiptir. Sayılan bu özelliklerin önemli bir kısmı opsiyoneldir ve tüm diafon modellerinde sunulmamaktadır. Diafon sistemlerinin totalde ne gibi özelliklere sahip olduğu hakkında fikir edinmeniz açısından diafon modellerinin sahip olabileceği tüm özellikler sayfamızda sizin için sıralanmıştır.

Diafon Kullanım Alanları

Diafon Kullanım Alanları

Konut ve işyeri güvenlik sistemlerinin en çok kullanılan cihazlarından olan diafonlar, kullanıcılara birçok fayda sağlamakta; hayatı kolaylaştırmaktadır. Sosyal hayatta en çok konutlarda karşılaştığımız diafonlar, konut girişine gelen ziyaretçileri tanıma, ziyaretçilerle konuşma ve onlara kapıyı açma, bina görevlisi ve güvenliği ile konuşma imkanları sunmaktadır. Ayrıca binadaki diğer dairelerle konuşma özelliği de görüntülü diafonun sunduğu seçenekler arasındadır. Günümüz koşullarında diafon kullanımı, yalnızca konutlarda değil iş yerlerinde de yaygındır. Çünkü diafonlar, iş yerlerinin faaliyetlerine devam edebilmesi ve daha verimli çalışabilmesi için oldukça işlevsel özellikler sunmaktadır. Örneğin çay ocağı işletenler, çay siparişi vermek isteyen müşterilerle iletişimi diafon vasıtasıyla sağlamaktadır. Bu, diafonun en eski işlevlerinden biridir. Benzer özelliklerdeki diafonlar maden ocaklarında ve iş hanlarında öteden beri kullanılagelmektedir. Yeni nesil dijital diafonlar ise iş yerlerinde hem güvenlik sistemi hem de güvenlikle (danışma) iletişim kurma aracı olarak kullanılabilmektedir. Görüntülü diafon fiyatları hakkında bilgi edinmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Günümüzde diafon sistemlerinin yoğun olarak kullanıldığı alanlardan bir tanesi de bebek bakım sektörüdür. Bebek diafon olarak da isimlendirilen telsiz türü cihazlar, bebek bakımının önemli ve faydalı bir parçası haline gelmiştir. Bu cihazlar için bebek alarmı veya bebek monitörü isimleri de kullanılmaktadır. Bu cihazlar da tıpkı konutlardaki diafonlar gibi sesli ve görüntülü ürün seçeneklerine sahiptir. Ses telsizlerinin temel amacı bebeğin sesini anne babaya duyurmaktır. Dinleme telsizi olarak da bilinmektedirler. Görüntülü telsizler ise anne babanın bebeği her zaman gözlemlemesini sağlamaktadır. Görüntülüler, bebek monitörü, kameralı bebek telsizi gibi isimlerle anılmaktadır. Diafonların çalışma prensibini, çeşitlerini ve özelliklerini incelemek; diafon fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

1001fidan (6)
3M (3)
3MK (3)
Aiphone (1)
Akelsan (11)
AKELSAN (1)
Al (1)
AUDIO (874)
Bol (1)
(130)
(54)
EFF-EFF (1)
Fl (1)
Gökon (2)
Hyundai (1)
Inteco (1)
Kumtel (10)
MAS (9)
Multitek (56)
MULTITEK (49)
Mutlusan (2)
NADE (4)
Nade (2)
NE-AD (1)
NETELSAN (57)
Netelsan (22)
Network (1)
Nkp (1)
NST (1)
NT (1)
NURAL (3)
Ortaç (1)
Praktiker (5)
Pratikkart (49)
Samsung (2)
Zongshen (2)
ZYIA (2)
Çetin (1)
Çise (1)
ÇİSE (1)
ÖRGÜN (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(117)
ve üzeri (144)
ve üzeri (148)
ve üzeri (150)
ve üzeri (153)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL