Toprak

Bahçede ya da saksıda yetiştirdiğiniz tüm bitkilerin ihtiyacı olan toprak çeşitlerini kategorimizden tek tık ile satın alabilirsiniz. Kategorimizde yer alan ürünler arasında bahçe toprağı, torf toprağı, cocopeat toprağı, çim toprağı, orkide toprağı gibi çeşitleri bulabilmeniz mümkün. Orkide toprak çeşidi, en çok arananlar ve en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Orkide toprağı, orkide yetiştirmek için özel olarak hazırlanan saksı karışımıdır. Karasal orkideler dışında hiçbir orkide türü, sıradan saksı toprağında ve bahçe toprağında yetiştirilemez. Orkide toprak çeşidinin içinde odun kömürü kırıntıları, eğrelti otu, pomza, perlit, strafor köpükleri, ağaç kabukları gibi çeşitli malzemeler bulunur.

Pomza, hava geçirgenliği ve yüksek su tutma kapasitesi ile oldukça iyi bir malzemedir. Volkanik faaliyetler sonucu oluşan camsı kaya şeklinde olan pomza çeşidini topraktan ayırdıktan sonra tekrar tekrar kullanabilmeniz mümkün. Pomza; toprağın su tutma kapasitesini arttırır, kök gelişimini sağlar, toprağın işlenmesini kolaylaştırır, koyu renkli olduğu için bitki köklerinde malç görevi görür ve ısıyı dengede tutar. Bitkilerin toprağına karıştırılarak kullanılan pomza, fidan dikiminde mutlaka kullanılmadır. Fiziksel ve kimyasal özellikleri ile tarımsal alanda fazlasıyla tercih edilmekte. Ayrıca demir ve magnezyum açısından da zengindir. Bazik pomza ve asidik pomza olarak iki çeşidi bulunur. Özellikle az topraklı bölgelerde, kuraklık sorunu yaşayan yerlerde pomza fazlasıyla tercih edilmekte. Su tutma kapasitesi bulunduğu için sulama miktarını azaltmakta olan pomza, killi tarlalarda drenajı düzenlemekte. Bahçecilikte kullanılan pomza, saksı bitkilerinin topraklarında da kullanılmakta. Özellikle esinti ve havadar olmayan yerlerde saksıda bitki yetiştiriyorsanız, toprağına mutlaka pomza eklemeniz gerekecek.

Özellikle saksılı bitkilerde torf toprakları fazlasıyla tercih edilmekte. Torf toprak satın almak istiyor ve aradığınızı bir türlü bulamıyorsanız hemen kategorimizi ziyaret edebilir, dilediğiniz markanın ürününü satın alabilirsiniz. Cocopeat toprağı da saksı bitkilerinde ve sera bitkilerinde sıkça tercih edilenler arasında. Bu toprak çeşidinin gevşek yapısı bulunduğu için üst düzeyde köklenme ve büyüme ortamı oluşturur. Hazır toprak fiyatlarını ve çeşitlerini incelemek için hemen kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Toprak fiyatları, ürünlerin özelliklerine göre değişiklik gösterebilmekte. Ucuz bahçe toprağı arıyorsanız, kategorimizde yer alan indirimli fiyatları inceleyebilirsiniz. Saksıda beslediğiniz bitkilerinizde böceklenme ya da sineklenme oluyorsa, birtakım bitki gübre çeşitleri ile bu duruma çözüm bulabilirsiniz. Sıvı bitki besinleri arasında böceklenmeyi ve sineklenmeyi engelleyen sprey çeşitleri bulunuyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey bitki besini kategorisindeki ürünleri incelemek.

Toprak

için 480 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(1)
3M (29)
(2)
(5)
(2)
(2)
Compo (13)
(190)
DİĞER (110)
(2)
(1)
(1)
Gartengold (32)
Genta (19)
(5)
(1)
(4)
(1)
(1)
(1)
(1)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(101)
ve üzeri (139)
ve üzeri (153)
ve üzeri (157)
ve üzeri (161)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL