Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Toprak

için 2,612 sonuç bulundu.

Toprak

Bitkilerin gelişiminde en önemli etkenler nelerdir diye sorulsa, muhtemelen toprak ve su yanıtı diğer tüm seçeneklerin önüne geçebilir. Bitkiler kaliteli ve besin değerleri açısından yeterli bir toprak, yeterince su ve ihtiyaç duydukları kadar ışık ve ısı aldıklarında en yüksek performansta gelişir ve büyürler. Eğer sağlıklı bitkiler yetiştirmek istiyorsanız, toprak başta olmak üzere bütün bu unsurlara bütüncül olarak dikkat etmeniz gerekir. İncelemekte olduğumuz kategorimiz ise bitkilerin kök saldığı ve bütün besinini temin ettiği bitki toprağı çeşitlerini en geniş ürün yelpazesi kapsamında sizlere sunmaktadır.

Torf Nedir?

Torf Nedir?

Torf aslında bir toprak türüdür. Organik toprak çeşitleri kategorisinde değerlendirebileceğimiz torf, bataklık bölgelerde ya da su altındaki arazilerde yetişen bitkilerin öldükten sonra dibe çökerek oluşturduğu yataklardır. Suyun dibine çöken bitkiler üst üste yıllar boyu hiç hava almadan bekler ve bunun sonucunda da torf katmanlarını oluşturur. Torf ile toprak arasındaki fark ilk olarak budur. İkinci fark ise, torf yapısı itibariyle hafiftir ve gözeneklidir. Bunun yanı sıra, suyu tutma kapasitesi toprağa nazaran çok daha yüksektir. Toprak düzenleyici olarak da kullanılan torf toprağı, bitkiler için besleyici olan organik maddeleri içinde ayrışmamış halde tutar. Bitkinin gelişimini destekleyen torf, saksı toprağı olarak sıklıkla tercih edilir.

Perlit Nedir?

Perlit Nedir?

Perlit yine çiçek toprağı karışımlarında kullanılan bir diğer maddedir. Bahçenizde ya da saksılarınızda yetiştirdiğiniz çiçek ve bitkiler için kullanabileceğiniz perlit, gözenekli bir yapıya sahiptir ve volkanik bir maddedir. Genellikle torf toprağı içindeki beyaz tanecikler bunlardır. Sulu tarımda da sıklıkla tercih edilen bir madde olan perlit, mutlaka toprağa karıştırılarak kullanılmalıdır. Perlitli toprak, adeta bitkiler için doğal filtreleme sistemi olarak çalışır. Nemi tutar ve bitkilerin gelişimi için gerekli olan vitamin ve mineralleri hapseder. Toprağın hava alması bitki gelişiminde oldukça önemlidir. Perlitli toprak karışımı hazır olarak poşetlenmiş bir şekilde, çeşitli boy ve ağırlıklarda satılmaktadır. Dilerseniz, kategorimizde bulunan karışım olmayan perlit çeşitlerinden satın alarak kendi karışımınızı yapabilirsiniz.

Çiçek Toprağı Nasıl Olmalı?

Çiçek Toprağı Nasıl Olmalı?

Öncelikle yetiştirmek istediğiniz çiçeğin türüne bağlı olarak, o çiçeğin gelişimi için uygun olan toprak türünde karar kılmanız önem taşıyor. Eğer saksı çiçeği yetiştirecekseniz, o çiçeğin asitli toprakta mı asitsiz toprakta mı yetiştiğini öğrenmeniz gerekiyor. Örneğin, ortanca yetiştirmek isteyen biri, asitli toprak tercih etmeli. Eğer çiçeklerinize evde bakıyorsanuz, toprağın pH oranı da düşünmeniz gereken bir başka nokta. pH oranı 5 ila 6.5 arasında değişen topraklar ev çiçekleri için uygun olacaktır. Toprağa gübre ve kompost karışımları ekleyerek bitkileriniz için toprağı daha besleyici hale getirebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

1001fidan (3)
A-Bant (8)
A.O.K. (2)
Abax (1)
Abb (3)
ABC (3)
Agromin (45)
Alcon (1)
Bahco (1)
BAHÇECİ (1)
Bahçem (6)
Bereket (2)
BioSoil (1)
Compo (4)
Dirim (1)
(1926)
Doğal (8)
EastRoot (4)
Ekonef (7)
Ekosol (1)
ELİT (3)
Elit (2)
Emsa (2)
Erk (1)
Euro Flora (12)
Fidanci (2)
Fidanova (2)
Fidedeposu (16)
Flora (4)
Galaxy (2)
Garden (3)
Gartengold (40)
Genta (37)
Green (8)
Greenlife (1)
Güven (1)
Hay (1)
Htg (2)
Hölpower (1)
İdevit (1)
İlpasol (3)
Ital (7)
İTHAL (52)
İyibahçe (79)
Kale (5)
Kara Elmas (28)
KL (1)
Konseptde (1)
Koçak (1)
Makro (2)
Master (7)
Nursima (1)
Omca (1)
Serakulit (42)
SERFİRAZ (1)
TEKİN (1)
Tema (1)
Troy (1)
TÜM (2)
Vermisol (3)
Vilmorin (4)
Yapı (13)
Zambak (1)
ZYIA (1)
Çim-Art (4)
Öztürk (1)
Ünal (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Gönderime Göre Çiçek

(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(540)
ve üzeri (841)
ve üzeri (943)
ve üzeri (970)
ve üzeri (1,025)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL