Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Day
Rem
As
May
Oem
Agr
Dab
Abb
Asr
Abc
Via
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Tohum

için 27,371 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Dört Mevsim Ekilen 6 Karışımlı Çim Tohumu 1 Kğ

  (18)
  30 günün en düşük fiyatı!
  300 TL 209,99 TL
  +
 • Arzuman Lavanta Çiçeği Tohumu 100 Adet

  (155)
  30 günün en düşük fiyatı!
  55 TL 31,90 TL
  +
 • Arzuman Nane Tohumu 100 Adet

  (121)
  30 günün en düşük fiyatı!
  40 TL 27,90 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • Arzuman Çengelköy Salatalık Hıyar Tohumu 10 G 300 Adet

  (140)
  30 günün en düşük fiyatı!
  60 TL 32,90 TL
  +

Tohum

Üretmek hem bireyin ruh sağlığına hem de gündelik hayatına oldukça fayda sağlayan unsurlardan biridir. Özellikle hobi olarak sebze, meyve ya da çiçek üreticisi olmak üretmek eyleminin en verimli ve işlevsel noktalarından biridir. Siz de balkonunuzda, terasınızda, bahçenizde ya da evinizde bitkiler, meyveler ya da sebzeler üretmek istiyorsanız bir çeşit tohum ile ilk adımı atabilir ve doğanın engin doğurganlığından faydalanabilirsiniz. Bireyin hem sağlıklı bir hayatı içselleştirmesinde hem de boş zamanlarını daha verimli bir hale getirmesinde büyük emeği olan toprak ekim işleri ile siz de yeni bir hayata merhaba diyebilirsiniz. Pek çok birey ilk aşamada çiçek tohumu edinmeyi tercih etmektedir. Her çiçeğin gereksinimi ya da gereksinim düzeyi birbirinden oldukça farklıdır. Dolayısıyla her bireyin kendi yaşam tarzına uygun, yani bakımını en ideal bir şekilde sağlayabileceği tohum çeşitleri bulunmaktadır. Teras alanında çiçek ekimi yapanların çoğu lavanta tohumu ile ilk adımı atmakta ve üretme fiilini hayatının her alanına yaymayı amaçlamaktadır. Bununla beraber bahçesi olan insanların seçim şansı büyük bir oranda genişlemektedir. Bireyler hem mutfakta kullanabileceği hem de sulamaktan ve de bakımını yapmaktan zevk alabileceği maydanoz tohumu ile akşam yemeklerinde hazırlanan salatalara taze maydanoz katabilir ve de kendi üretimini sağlayabilir. Bununla beraber saksıda da maydanoz yetiştirmek oldukça basit ve kolay bir işlemdir. Her alanın toprağı bir şeyler ekmek için ideal mineral düzeyinde olmayabilmektedir. Dolayısıyla kişiler edinecekleri ekime uygun topraklar ile bir domates tohumu edinerek saksıda dahi ekim yapabilmektedir. Domatesin ilk yeşil hallerine şahit olmanın heyecanını yaşayabilir ve devamında da kırmızıya dönmesi için günleri sayabilir. Üretmenin somut katkılarından ziyade soyut anlamda pek çok katkısı bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre toprak ile iç içe olup bir şeyler üreten insanların psikolojik iyi oluş düzeyleri ve hayata bağlılıkları daha fazla bir oranı göstermektedir. Bu noktada üretmenin ve toprak ile ilgilenmenin ehemmiyeti büyük bir oranda gözler önüne serilmektedir. Birbirinden farklı tohum çeşitleri arasından yetiştirme alanınız için en uygun olanı belirleyebilir ve hemen yarından itibaren üretmeye başlayabilirsiniz. Asıl mesleği meyve ve de sebze üretimi olan insanlar dışındaki kişiler de rahatlıkla ekim yapabilmektedir. Bu durum için düzenli bakım ve sulamadan başka herhangi bir şeye gereksinim kalmamaktadır. Dilerseniz bahçeniz için çim tohumu alabilir ve çocuğunuzun doğal bir ortamda oyun oynamasına vesile olabilirsiniz. Bir diğer yandan dilerseniz yonca tohumu edinebilir ve hem yeşilliği hem de estetikliği bir arada üretebilirsiniz.

Tohum İle Üretmeye İlk Adım

Tohum İle Üretmeye İlk Adım

Çeşitli pek çok sebzenin, meyvenin ya da bitkinin üretimini bahçe, teras ya da ev ortamında yapmak mümkündür. Sevdiğiniz sebzelerin, meyvelerin ya da çiçeklerin ekimini rahatlıkla yapabilir ve hem evinizin görünümünü daha estetik bir duruma çevirebilir hem de doğayı günün her anı yanı başınızda hissedebilirsiniz. Bahçeli evlerde oturan bireyler yaz sürecinde topraklarını değerlendirebilir ve çeşitli pek çok ürün ile donatabilir. Böylelikle yaz tatili zamanları daha verimli ve de eğlenceli geçecektir. Örneğin çilek tohumu edinebilir ve bahçenizin pek çok alanına çilek ekimi yapabilirsiniz. Yaz mevsiminin vazgeçilmezi ve de olmazsa olmazı olan çileği dalından yiyebilme imkanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özellikle çocuk sahibi ebeveynler için bu durum oldukça önemlidir. Çocuğunuzun en sağlıklı besinleri en sağlıklı bir biçimde dalından yemesi gelişim süreci açısından pek çok faydayı beraberinde getirecektir. Bununla beraber yeni deneyimler yaşamak isteyen üreticiler için de oldukça geniş bir ürün varyasyonu bulunmaktadır. Daha öncesinde soğan ekmemiş bireyler ekimi en kolay olan bu sebze ile ilk adımı atabilmektedir. Soğan tohumu vasıtasıyla ekeceğiniz bir soğan kısa zaman içerisinde yemeye uygun bir hale gelebilmektedir. Böylelikle akşam yemeklerinde elleriniz ile ektiğiniz sebzeleri kullanabilir ve sevgiyle pişirebilirsiniz. Çeşitler yalnız bu kadarla sınırlı kalmamaktadır. Sayfamızda pek çok sebzenin, meyvenin ve de bitkinin ideal uygunlukta tohumları yer almaktadır. Toprağın verimliliği ile bir sebzenin en güzel halini bir mevsim gibi kısa bir sürede edinebilmeniz oldukça mümkün ve kolay bir işlemden ibarettir. Çeşitli sebze tohumları arasından damak tadınıza uygun olanları belirleyebilir ve ilk adımı böylece atabilirsiniz. Dilediğiniz pek çok sebzenin üretimini ev ortamında ya da çeşitli ortamlarda yapmanız mümkündür. Pek çok birey evinde patates ekimi dahi yapmaktadır. Bu işlem için yapılması gereken tek eylem bir adet patates tohumu edinmektir. Sulamasını ve ideal ışık ihtiyacını karşılamanın ardından patatesiniz kendi kendisine büyüyecek ve size küçük ya da büyük olması fark etmeksizin hiçbir sorun çıkarmayacaktır. Yeni deneyimlere kapı aralamak isteyen bireyler için de ev ortamına uygun pek çok yetiştirmelik ürün bulunmaktadır. Bunlardan başlıca olanı rezene tohumu ve türevleridir. Rezenenin ev ortamında yetiştirilmesi oldukça kolay bir işlemden ibarettir. Güzel kokusuyla kısa bir zaman içerisinde evi sarıp sarmalamakta ve evde yaşamakta olan insanların daha huzurlu hissetmesine vesile olmaktadır. Bununla beraber çayının içilebilmesi vesilesiyle kişilerin rezene ekmesi pek çok açıdan fayda sağlayacaktır. Siz de bahçe ve çiçek sayfamızdan ihtiyacınız olan ürünleri temin edebilirsiniz.

Toprak İle Uğraşmanın Dayanılmaz Hafifliği

Toprak İle Uğraşmanın Dayanılmaz Hafifliği

Ekim yapmanın ve beraberinde de toprak ile uğraşmanın kişiye hem mental hem de fiziksel anlamda pek çok katkısı bulunmaktadır. Örneğin bir orkide tohumu ile ekeceğiniz orkide, her sabah sizi karşılarken güne güzel uyanmanıza vesile olacaktır. Bununla beraber kokusuyla sizin memnun edecek ve devamında da huzurunuzun sürekli bir hale dönüşmesine vesile olacaktır. Tüm bunlarla beraber bir gül tohumu ile de benzer sonuçları elde etmek mümkündür. Bahçenize konumlanacak beyaz ya da kırmızı güller ile evinizin dışardan görünümü daha asil bir hala dönüşecektir. Bununla beraber reçelinin de yapılabiliyor oluşu gülün sunduğu katkıları artırmaktadır. Oldukça geniş bir kategoriye sahip olan tohum çeşitleri ile dilediğiniz gibi ekim işleri yapabilir ve devamında da elde ettiğiniz ürünleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Çoğu birey mantar tohumu edinerek bahçesinde ya da saksıda mantar dahi ekmektedir. Gelişen tarım sektörünün piyasaya etkisi ile her besinin üretilmesi mümkün bir durum haline dönüşmüştür. Bunlarla beraber en güzel kokuları topraktan çıktığı anda etrafa yayan defne gibi bitkiler ile de balkonunuzu, terasınızı ya da evinizin iç alanını dizayn edebilirsiniz. Bu eylemin gerçekleşmesi için gereksiniminiz olan tek unsur defne tohumu ve çeşitleridir. Böylelikle bitki çaylarınızı defne yaprağı ile süsleyebilir ve metabolizmanızın gelişmesini sağlayabilirsiniz. Doğal bir ortamda üretilmiş olan her besinin kişinin beden sağlığı üzerinde yoğun bir biçimde olumlu etkileri olmaktadır. Özellikle gelişim çağındaki çocuklar için en elzem noktalardan biri, çocukların ne ile beslendiğidir. Benzeri düşünceleriniz bulunmaktaysa sayfamız üzerinden tohum çeşitlerine göz atabilir ve ilk fırsatta üretmeye başlayabilirsiniz. Edineceğiniz dereotu tohumu salatalarınızı süsleyebilir ya da krepe katarak yeni tarifler deneyebilirsiniz. Kendi toprağınızın ürettiği dereotu hem yediğiniz yemeğe karşı bir güven duygunuzun oluşmasını sağlayacak hem de tadıyla ağzınızda yer edecektir. Bununla beraber marul tohumu da bahçesi olan pek çok insanın tercihleri arasında yer almaktadır. Çeşitli pek çok salatanın, mercimek köftesinin ve de kısırın olmazsa olmazı olan marulu kendi bahçenizde yetiştirebilir ve marulun en sağlıklı halini deneyimleyebilirsiniz. Üretmek kişinin hayat kalitesini artırmakta ve de yaşamakta olduğu andan daha fazla zevk almasına vesile olmaktadır. Siz de dilerseniz profesyonel olarak isterseniz amatör olarak ekim işleri ile ilgilenebilir ve sevdiğiniz sebzelerin, meyvelerin en güzel halini sofralarınıza katabilirsiniz. Böylece hem sağlığınız olumlu yönde etkilenecektir hem de bünyeniz daha sağlam bir hale dönüşecektir. Küçükçiftlik Tohumculuk sayfasından seçeneklere göz atabilirsiniz.

Tohumların Dünyasında Her Üretim Mümkün

Tohumların Dünyasında Her Üretim Mümkün

Hem üretim yapmak isteyen hem de sağlığını en iyi şekilde korumak ve dayanıklı bir hale getirmek isteyen her birey ilk olarak chia tohumu ve türevlerinin kapısını çalmaktadır. Çünkü chia tohumu oldukça yüksek bir oranda proteinle doludur ve insan bedenine sunduğu faydalar oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Bununla beraber keten tohumu da benzeri etkilere sahiptir. Keten tohumunun bağışıklık sistemi üzerinde oldukça yüksek bir düzeyde olumlu etkileri bulunmaktadır. Özellikle bağırsaktan yana sıkıntısı olan insanların kendi alanlarında keten tohumu bulundurması pek çok açıdan faydalıdır. Keten tohumu ile sindirim sistemi belli bir düzene oturmaktadır. Bununla beraber doktor tavsiyesi ile önerilen çeşitli pek çok tohum bulunmaktadır. Örneğin hayıt tohumu sağlık çalışanları tarafından çeşitli hormonal rahatsızlıklar için sık sık önerilmektedir. Bu nokta dahi tohumların insan bedenine sunduğu sonsuz faydanın ehemmiyetini büyük bir oranda ortaya koymaktadır. Tüm bunlara ek olarak, kişilerin pek çok sebze ve de meyve ekimini ev ortamında yapması mümkündür. Yaşanılan yerin iklim şartlarına göre durum değişkenlik gösterse de sera ve benzeri yapıların kurulması ile her türlü sebzenin, meyvenin ya da bitkinin her mevsim ekilmesi mümkün bir duruma dönüşmüştür. Gelişen tarım sektörü sayesinde kişileri hobi olarak dahi olsa kendi topraklarında sarımsak ekimi yapabilmektedir. Siz de bahçenizde kendi sarımsağınızı üretmek istemekteyseniz, sarımsak tohumu pek çok açıdan fayda sağlayacaktır. Bir sarımsak tohumu ile ilk adımı atabilir ve başarıya ulaşmanın ardından dilediğiniz besinin ekimini yapabilirsiniz. Böylelikle hem boş zamanlarınızı daha verimli bir hale dönüştürebilir hem de kişisel gelişiminiz açısından atılabilecek en uygun adımı atabilirsiniz. Çünkü toprak ile ilgilenmenin ya da bir üretim sürecine dahil olmanın, bir ağacın bir meyvenin topraktan çıkıp tam anlamıyla büyüyünceye dek geçen sürece birebir tanık olmanın bireye sunduğu çeşitli pek çok katkı bulunmaktadır. Üstelik bir yandan tohum sektörünün gelişmesi ve ekimle hobi olarak ilgilenen insanların dahi kolaylıkla istiridye mantarı tohumu ve benzeri ürünlere kolaylıkla ulaşabilmesi süreç açısından oldukça yararlı bir noktadır. Alan fark etmeksizin bir toprağa ya da bir saksıya sahip olduğunuz sürece, kalan her durum beraberinde gelecektir. Böylelikle doğayı yanı başınızda tutabilir ve ferahlığı günün her anı hissedebilirsiniz. Bu faaliyet hayat kalitenizden başlayıp özsaygınıza dek pek çok noktanın olumlu bir yönde değişmesine sebebiyet verecek ve ürettiklerinize şahit olduğunuz her an özgüveniniz katbekat artacaktır.

Şifalı ve Yenebilen Tohumlar ile Güçlü Bedenler

Şifalı ve Yenebilen Tohumlar ile Güçlü Bedenler

Ekilip ve devamında ürün veren pek çok besinin tohumunun yanı sıra yenebilir durumda olan tohumlar da bulunmaktadır. Bağışıklık sistemi, sindirim sistemi ya da genel beden bütünlüğü gibi pek çok noktaya sunulan faydalar itibariyle yenebilen tohumlar pek çok uzman doktor tarafından önerilmektedir. Bununla beraber kendi alanında bir hobi olarak ekim yapmak isteyen insanlar için de çeşitli pek çok imkan bulunmaktadır. Günümüzde kişiler bir salatalık tohumu edinerek, kendi saksısında dahi ekim yapabilmekte ve toprağın sunduğu niteliklerden faydalanabilmektedir. Bununla beraber çeşitli pek çok sebze ve meyvenin de tohumuna kolaylıkla ulaşmak mümkün bir durum haline evrilmiştir. Örneğin bireyler sayfamız üzerinden deve dikeni tohumu ve benzeri pek çok tohum çeşidine kolaylıkla ulaşabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak ekim yapmanın bireyin hem gündelik hayatına hem de gelecek hayatına sunduğu katkılar da bulunmaktadır. Örneğin bir fesleğen tohumu edinmek dahi kişisel gelişim açısından oldukça ilerici bir adımdır. Toprak yüzeyine çıktığı anda kendisine yaklaşan ve de dokunan herkese güzel kokusunu bahşeden fesleğeni, kişinin kendi elleriyle dikmesi ve beraberinde de bakım yapması, bireyin bir hayat amacı edinmesini dahi sağlamaktadır. Bu sayede bireyin özsaygısı her geçen gün artmakta ve toprak ile iç içe olmanın getirdiği ayrıcalıklar görünür bir biçimde hissedilmektedir. Bununla beraber hardal tohumu edinmek dahi günümüzde oldukça kısa zaman alan işlemlerden birine dönüşmüştür. Geçmişte ekim yapmak isteyen bireylerin her tohuma kolaylıkla ulaşabilmesi mümkün değilken günümüzde bu durum tamamen değişmektedir. Bireyler diledikleri her an acı çehre tohumu dahil olmak üzere pek çok tohumu edinebilmekte ve nasıl ekeceğine yönelik bilmesi gereken direktifleri alabilmektedir. Dilerseniz sayfamıza göz atabilir ve sağlığınız için en faydalı olacak çeşitler arasından seçenekler oluşturabilirsiniz. Böylelikle yazlığınızın bahçesine ya da kendi toprak alanınıza kolaylıkla ekim faaliyeti uygulayabilir ve biçme aşamasında çeşitli pek çok güzel duyguyu bir arada yaşayabilirsiniz.

Tohum Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Tohum Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Tohum satın alma işlemi esnasında belirleyici olan başlıca unsurlar; kişiye ait olan toprağın yapısı, kişinin beklentileri ve istekleridir. Her üç unsurun aynı potada birleştiği çeşitlerde kolaylıkla tercih yapılabilmektedir. Oldukça geniş bir ürün varyasyonuna sahip olan tohum çeşitleri arasında bamya tohumu dahi bulunmaktadır. Günümüzde pek çok kişi dilediği tohuma kolaylıkla ulaşabilmekte ve ekim faaliyeti yürütebilmektedir. Bu husus bireylerde belli taleplerin oluşmasına da vesile olmaktadır. Örneğin son zamanlarda artan kişniş ekim talebi ile pek çok üretici kişniş tohumu satışına başlamıştır. Benzeri pek çok tohumun üretimi kullanıcıların talebi ile ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla ekim yapmak isteyen bireylerin herhangi bir şüpheye düşmesine ya da ileriye yönelik belli endişeleri edinmesine hiçbir şekilde gerek kalmamaktadır. Kişi kolaylıkla üzerklik tohumu dahil olmak üzere pek çok çeşide oldukça kısa zaman alacak bir biçimde ulaşabilmektedir. Bu durumun başlıca sağlayıcısı gelişen tarım sektörü ve insanların ekime artan ilgisidir. Bir şeyler ekmek ve büyüme sürecine dahil olmak pek çok anı daha verimli bir hale dönüştürdüğünden pek çok insan tarafından tohum çeşitleri yoğun bir biçimde rağbet görmektedir. Tere tohumu ve benzeri pek çok tohum çeşidi arasından kendi toprak yapısına ve damak tadına uygun çeşitleri seçen bireyler, geleceğe yönelik oldukça gelişkin bir adım atmış sayılmaktadır. Çünkü bir tohumu toprağa ekmenin ardından belli bir süre beklemek, her geçen gün nasıl bir gelişim gösterdiğine birebir şahit olmak ve benzeri durumlar bireyin kişisel gelişimi açısından da büyük önem arz eden noktalardan biridir. Dilerseniz tohum fiyatları için sayfamıza göz atabilir ve hem bütçenize hem de damak tadınıza uygun olan tohumlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Böylelikle her zaman için toprak ile iç içe olabilir ve doğanın her an yanı başınızda olmasını sağlayabilirsiniz. Bahsedilen durumların gerçekleşmesi adına bir tohum edinmek ve devamında da düzenli bir biçimde bakımını sağlamak büyük ölçüde yeterli olmaktadır.