TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Orak

için 338 sonuç bulundu.

Orak

Aradığınız kalitedeki bütün orak çeşitleri n11.com’da bahçe aletleri kategorisi altında sizi bekliyor. Bahçenizde, tarlanızda en iyi sonuçları almak ve emeklerinizin meyvelerini toplamak için farklı işlevlere uygun olan ürünleri tercih etmelisiniz.

Orak Nedir?

Orak Nedir?

Orak, genelde yarım çember şeklinde veya kıvrık uçlu, oldukça keskin, yassı ve dar bir bıçakla birlikte, sağlam ve güvenli bir tutuş sağlayan bir saptan meydana gelen bir tarım aletidir. Orak, en yaygın olarak ekin biçmek için kullanılır. Bazen tırpan ile karıştırılır. Tırpan buğdaygiller ve baklagiller gibi tarla bitkilerini hasat etmekte kullanılan eğik, dar ve keskin bıçaklı ve uzun saplı bir tarım aletidir. Bu iki aletin bir vuruşta biçebileceği alan miktarı arasında da fark vardır. Tırpan ile daha gelişigüzel biçme yapılırken orak daha hassas bitkileri biçmekte kullanılır. Orak kullanırken diğer elinizi kesmemeniz için ellik denilen eldiven benzeri aksesuarı kullanmanız tavsiye edilir.

Orak Çeşitleri Nelerdir?

Orak Çeşitleri Nelerdir?

Orak çeşitleri, tarlanızda veya bahçenizde nasıl kullanmak istediğinize göre, yani işlev açısından farklılık gösterir. Standart bir modelde yarım ay şeklinde bir bıçak, ortalama uzunlukta, ahşap veya demir bir sap bulunur. Bunlar genelde hassas mahsullerin biçilmesine kullanılır. Ege tipi oraklar standart tipe yakındır. Odun soyma ve budama oraklarının bıçakları yarım ay şeklinde değildir, neredeyse düz olarak gelip ucundan kıvrılır. Böylece, sağlam bir tutuş sağlayarak onu sert yüzeyde kullanmanıza olanak tanır. Sert otlar için daha kalın bıçaklı özel ürünler de vardır. Sert olmayan otlar için kısa saplılar idealdir ama dal orakları, yüksek dallara uzanmanızı kolaylaştırmak için uzun saplıdır. Ege Bölgesi dışında Sürmene yöresi de diğer bıçaklarda olduğu gibi orak üretiminde önde geliyor. Sürmene’de yapılmış ürünlerde yukarıdaki çeşitliliği bulabilirsiniz.

Orak Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Orak Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Orak fiyatları markalarına, malzeme kalitesine, boyuna ve kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. Standart, kollu bir orak fiyat açısından bütçenizi yormaz. Ahşap saplı ve demir saplı oraklar arasında çok fazla fark yoktur ama odun soyma ve budamaya veya daha sert otları biçmeye yarayan ürünlerin fiyatları daha yüksek olabilir. Fiyat farkı, ürünün markasının yerli ya da yabancı olmasına göre de değişiklik gösterir. n11.com’da Fiskars, Spear and Jackson, 3M ve Hay markalarının ihtiyacınıza uygun oraklarını bulabilirsiniz. İstediğiniz ürünü hemen sepete eklemeniz ve siparişinizi vermeniz yeterli. İlgili mağaza en kısa sürede siparişinizi kargoya verecek ve siz de onu teslim alıp kullanmaya başlayabileceksiniz. Daha fazla bahçe alet ve edevatı için Yapı Market & Bahçe kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

1001fidan (4)
404 (1)
ABC (1)
Attlas (1)
Daf Kilit (1)
Dekor (1)
Demir (3)
(280)
Ekonef (5)
Eltos (1)
Fiskars (4)
Işıklar (1)
Rtrmax (4)
Standart (1)
Yaparlar (2)
Zorro (1)
Şirinler (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(34)
ve üzeri (59)
ve üzeri (60)
ve üzeri (62)
ve üzeri (64)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL