Gübre

Gübre, her türlü hayvan dışkısının karışımıyla elde edilen bitkisel ya da kimyasal maddedir. Tarımda gübre, toprağın daha verimli hale gelmesi için kullanılır. Bitkilerin yaşamaları ve büyümeleri için kükürt, demir, mangan, bakır, çinko, bor, azot, fosfor, potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi elementlere ihtiyacı vardır. Bitkilerin beslenmesi için gerekli olan kimyasal elementler gübrenin içinde bulunur. Su ve toprak, bitkilerin ihtiyacı olan bu malzemeleri temin etmeye çalışsa da yetersiz kalabilir. Böyle durumlarda ise toprağın desteğe ihtiyacı vardır. Gübre takviyesi yaparak bitkilerinizin sağlıklı büyümesine ve sağlıklı ürün vermesine katkıda bulunabilirsiniz.

Saman, diğer bitki atıkları ve hayvan dışkıları uzun yıllardan beri gübre olarak kullanılmakta. Eski zamanlarda toprağın asitliğini azaltmak için kireçli maddeler kullanılmış. Günümüzde de ise bitkilerin ihtiyacı olan gübreyi hazır olarak satın alabilmek mümkün. Azot ve fosfor içeren kimyasal veya hayvansal gübrelerin bilinçsiz kullanılması, günümüzün en yaygın çevre kirliliği sebeplerindendir. Daha sağlıklı bir çevre için, içinde bu maddelerin bulunduğu gübreler satın aldığınızda son derece dikkatli kullanmanızda yarar var. Sülfat, azot gibi bitkilerin ihtiyacı olan elementleri de kategorimizde bulabilirsiniz. Kategorimizde yer alan gübre ve kimyasal ürünler arasında sıvı olanlar ve katı olanlar bulunuyor. Toprağınızın ihtiyacı olan ürünü satın alarak daha sağlıklı bitkiler yetiştirebilirsiniz. Bahçenizde çiçekler yetiştiriyorsanız, çiçeklerinizin bakımlı ve sağlıklı olması için yine gübre çeşitlerinden yararlanmanız sağlıklı olacaktır. Bitkilerin kök ve çevresindeki hastalıkları gidermek için solucan gübresi kullanabilirsiniz. Solitar solucan gübresinin içinde bulunan organik madde, bitki köklerinin saçaklanmasını hızlandırır.

Kategorimizde aynı zaman kompoze gübre çeşitlerini de bulabilmeniz mümkün. Kompoze gübre nedir diye soracak olursanız, birden fazla maddenin karışımı ile edilmiş gübre çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Gübretaş gübre ve Gemlik gübre, en çok aranan ve en çok tercih edilen gübreler arasında yer alıyor. Gübre fiyatları, ürünlerin özelliklerine ve markalarına göre değişiklik göstermektedir. Yetiştirdiğiniz çiçeklerin, meyve ağaçlarının, sebzelerin daha sağlıklı olması için hemen kategorimizden gübre satın alabilirsiniz. Bahçenizde ya da tarlanızda ürün yetiştiriyorsanız, bunlardan verim almak için gübre kullanmanız yararlı olacak. Özellikle bazı yerlerin toprağı çok verimli değildir ve ek desteğe ihtiyacı vardır. Gübre çeşitlerini bahçelerde ve tarım alanlarında kullanabileceğiniz gibi saksılarda yetiştirdiğiniz bitkilerde de kullanabilirsiniz. Saksıda domates ya da saksıda çilek gibi çeşitli ürünler yetiştirmek isterseniz yapmanız gereken tek şey balkonunuz ya da bahçeniz için saksı satın almak.

Öne Çıkanlar

Gübre

için 2,142 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(2)
3M (268)
(1)
(1)
(2)
(1)
Aktarzane (177)
Al (13)
(1)
Argesol (9)
(2)
(5)
(4)
Biocomp (14)
biohumus (10)
(2)
Compo (6)
(691)
DİĞER (491)
Ekosol (10)
Feruna (6)
(3)
(4)
(1)
(1)
Genta (13)
(4)
(2)
(2)
(3)
İdevit (133)
(1)
(1)
(5)
(1)
(5)
(1)
(1)
(1)
Rem (38)
Secofe (7)
(1)
(2)
(1)
(2)
(2)
(2)
(4)
Turkuvaz (22)
Vilmorin (13)
(2)
(1)
Çim-Art (11)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(326)
ve üzeri (423)
ve üzeri (446)
ve üzeri (450)
ve üzeri (465)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL