TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Çapa

için 674 sonuç bulundu.

Çapa

Bahçe aletleri kategorisinde, bahçeniz veya tarlanız için ihtiyacınız olan bütün çapa çeşitlerini, istediğiniz fiyatlara, ünlü markaların kalite garantisiyle n11.com’da bulmanız mümkün. Yüksek puanlı mağaza sahipleri onlarca ürünü beğeninize sunmuş durumda.

Çapa Nedir, Ne İşe Yarar?

Çapa Nedir, Ne İşe Yarar?

Antik Mısır, Antik Yunan ve Antik Roma medeniyetlerinden bu yana kullanılan çapa aleti, çok yönlü bir tarım aletidir. Tek seferde az miktarda toprağı kaldırarak havalandırmak, altını üstüne getirerek karıştırmak veya başka bir yere taşımak için kullanılır. Çapanın en yaygın kullanıldığı alanlardan biri, ekili bitkilerin etrafındaki toprağın hareketlendirilerek düzenli olarak yabani otlardan arındırılmasıdır. Bunun yanı sıra, tohum ekmek için sığ hendekler ve dar oluklar meydana getirilmesi, patates ve havuç kök bitkilerin diplerindeki toprağın kazılması ve çıkartılmalarının kolaylaştırılması, orak kullanımında olduğu gibi otların kesilmesi, toprağın bitki köklerinden ve hasat artıklarından temizlenmesi de sayılabilir. Kullanımı epey kol kuvveti gerektirir. Büyük tarım arazilerinde yerini çapa makinesine bıraksa da küçük tarlalar ve müstakil bahçelerde hala sıklıkla kullanılmaktadır.

Çapa Çeşitleri Nelerdir?

Çapa Çeşitleri Nelerdir?

Çapa çeşitleri kullanım amacına göre epey değişiklik gösterir. Çapaların aparat kısmı, iyi sonuç vermesi açısından genelde metalden yapılır; sapları ise daha iyi bir tutuş sağlamak ahşap veya plastik olabilir. Çapa aparatı tek başına veya sapıyla birlikte satın alınabilir. Kürek, testere ve pusula gibi aletlerle birlikte satılan survival kitleri, yani hayatta kalmak için gereken aletlerin toplandığı taşınabilir boyuttaki, çok fonksiyonlu ve katlanabilir setler, doğa sporu yapanlar veya doğayla uzun süreler boyunca yalnız kalmayı sevmenler için idealdir. Çapa aparatlarının en yaygın modeli öne doğru genişleyen, küreğimsi düz şekilde olanlardır. Yarım ay şeklinde veya dar ve sivri olanları da vardır. Çatal çapalar bu standart uçla birleşik iki veya üç dişli bir çatalı veya tırmığı da barındırır. Böylece çatak kısmıyla önce sertleşmiş toprağı kabartıp kürek kısmıyla alabildiğiniz kadar toprağın yerini değiştirebilirsiniz. Birçok tarım ve bahçe aletinde olduğu gibi büyük boylarının yanı sıra mini boyları da bulunur. Uzun saplı olan modeller bahçenizi fazla eğilmeden çapalamanızı sağlar.

Çapa Fiyatları Ne Civardadır?

Çapa Fiyatları Ne Civardadır?

Çapa fiyatları, esas olarak kullanılan malzemeye, ürünün ebatlarına ve markaya göre değişiklik gösterir. Ama çapalar genel olarak çok yüksek fiyatlı ürünler değildir. Gardena, SGS, Modacar, 3M, Al Marka, Raco, 414, Green Guard, Herly ve Yaparlar gibi yerli ve yabancı markaların ürünlerini n11.com’da bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan ürünleri hemen sipariş verin ve kısa süre içinde kullanmaya başlayın. Bahçe ihtiyaçlarınızın tamamını Bahçe & Çiçek kategorimizden karşılayabileceğinizi unutmayın.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

1001fidan (3)
3M (1)
Abb (2)
ABC (1)
Agromak (1)
Agromec (1)
Ags (1)
Antor (2)
BAHÇECİ (1)
Bahçem (2)
DAB (2)
DENİZ (1)
(378)
Dost (2)
Eltos (57)
Eltu (1)
Ferrino (2)
Fiskars (10)
Garden (1)
Gardena (37)
Garnesse (2)
HIRDAVAT (1)
JUPİTER (1)
Master (6)
Oregon (2)
Palmera (2)
Raco (4)
Realözs (1)
Sgs (16)
Silen (1)
Veta (1)
YAKAR (3)
Yakar (1)
Yaparlar (21)
Yapı (1)
Zomax (1)
ÖZTÜRK (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(96)
ve üzeri (134)
ve üzeri (142)
ve üzeri (143)
ve üzeri (147)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL