Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Aşılı Meyve Fidanları

için 8,536 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 220,00 TL 179,00 TL
  % 19
  hepsibahcemden
  %100
 • 119,99 TL
  ReyonBahce
  %100
 • 79,99 TL
  TropikMarket
  %100
 • 70,00 TL 59,99 TL
  % 14
  ÇermikFidancılık
  %100
 • 121,37 TL 89,90 TL
  % 26
  RenksepetiAkra
  %100
 • 73,00 TL
  taşkarpeyzajvefidan
  %100
 • 63,00 TL
  taşkarpeyzajvefidan
  %100
 • 109,00 TL 99,00 TL
  % 9
  FidanSepetim
  %100
 • 69,90 TL 59,90 TL
  % 14
  sporplus
  %100
 • 99,90 TL 80,00 TL
  % 20
  sporplus
  %100
 • 200,00 TL 170,00 TL
  % 15
  hepsibahcemden
  %100
 • 129,00 TL 119,00 TL
  % 8
  FidanSepetim
  %100
 • 89,99 TL 79,99 TL
  % 11
  ÇermikFidancılık
  %100
 • 59,99 TL
  TropikMarket
  %100

Aşılı Meyve Fidanları

Gelişen dünya şartları tarım ürünlerinde pek çok zirai ilaçla insanları karşı karşıya bırakmaya başladı. Yediğimiz her şey tarladan sofraya geldiği şekilde mi yoksa değil mi bu artık pek çok insanın kafalarında derin sorulara yol açmaya başladı. İşte tam da bu noktada, üretim yapacak yeri olan bireyler için organik tarım seferberliği başladı. Meyve ağaçları başta olmak üzere pek çok fidan artık kişisel alanlarda üretilmeye başlandı. Bu da sağlıklı yaşam anlamında bir adım olurken son derece önem kazanmaya başladı. Meyvelerin vitamin deposu olduğu düşünüldüğünde aslında bu çaba hiç de boşa bir çaba olmuyor. Çünkü sağlıklı ve organik meyveler yetiştirip bunları dalından koparıp yemek hiçbir zaman pazardan alınan ilaçlı meyvelerle bir olmuyor. Bundan dolayı kullanıcılar aşılı meyve fidanları çeşitlerine yönelmeye başladılar. Çünkü tarımda artık aşılama yapılmayan ürünler bu ilaçların zararlı yan etkilerine kalıyorlar veya hiç ilaçlanmadıkları için kurt ve çeşitli böcekler tarafından istila ediliyorlardı. Bu bakımdan meyve fidanları tercihi konusunda aşılı olmaları son derece önem arz eden bir husus oluyor. Meyve fidanı çeşitleri içerisinden dilediğinizi seçerek, bu fidanlar için güzel bir alan oluşturup onları yetiştirebilirsiniz. Bu sayede hem kendi ürettiğiniz besinleri gönül rahatlığı ile yemiş olacaksınız hem de bir fidanın ne kadar büyük bir emek sayesinde büyüyüp olgunlaştığına aşama aşama şahit olacaksınız. Bir meyve fidanından alacağınız verim aşılanmış fidanlar sayesinde kat kat artmış olacak. Bu da daha kaliteli ve olgun meyvelerle üretim yapma konusunda sizleri organik üretim şekline teşvik edecek. Sayfamızda bulabileceğiniz pek çok çeşit aşılı meyve fidanı fiyatları ile de oldukça ilgi çekiyor. Makul düzeyde tutulan pek çok aşılı fidan ile kullanıcılar hem daha fazla yerli üretime teşvik ediliyor hem de bu sayede aşılı fidanların yetiştirilmesi konusunda önemli bir adım atılmış oluyor.

 Meyve Yetiştiriciliği Konusunda Aşılı Fidanların Önemi

Meyve Yetiştiriciliği Konusunda Aşılı Fidanların Önemi

Meyveler hayatımızın vazgeçilmez vitamin kaynakları arasında yerini alıyor. Vitaminleri gerekli şekilde takviye besinlerden almak yerine ilk elden, meyvelerin kendisinden almak her zaman bireyler için çok daha sağlıklı oluyor. Bundan dolayı da organik üretimde aşılı fidanların önemi belli bir ölçüde büyük yer tutuyor. Aşılama işleminden kısaca bahsedecek olursak aynı veya farklı türden iki ağacın ya da fidanın birinden birinin diğer kök üzerine tutunması diyebiliriz. Aşılama işlemi genellikle aynı cins ağaçlar üzerinde yapılıyor. Bunun nedeni de meyve üretimi konusunda zayıf olan ağacın kendisinden daha olgun ve büyük meyveler üreten ağaç gibi yetişmesini sağlamak. Bu anlamda da olgun ve büyük meyveleri olan ağaçtan alınan bir dal, buna oranla daha zayıf meyveler üreten ve daha az çiçeklenen ağaca aşılanıyor. Fidan aşılama da bu konuda oldukça önem kazanıyor. Çünkü bir bitki fidanken aşılandığı zaman, süreç içerisinde daha kaliteli ve olgun meyveler üretmeye erken bir zamanda başlıyor. Bu da yetiştirilen meyveden çok daha fazla ve çok daha kaliteli besinler üretilmesini sağlıyor. Meyve yetiştiricileri de genellikle aşılı fidanları tercih ediyor ki ürünleri topladıkları zaman alıcıların beğenisine sunmak için daha kaliteli ve olgun meyveler elde edebilsinler. Aşılanmış meyve fidanlarının pek çok çeşidi bulunuyor. Hatta bir fidana birden fazla aşı da yapılabiliyor. Çift aşılı meyve fidanları ve çok aşılı meyve fidanları bu bakımdan oldukça tercih edilen ürünlerdendir. Bahar mevsiminde birbirinden farklı renk çiçeklenmeye başlayan her ağaçta bunu görebiliyoruz. Bu ağaçların çiçeklerinin birbirinden farklı renklerde olması, birbirinden farklı meyve ağaçlarından alınan aşılarla birlikte büyüdüğü anlamına geliyor. Bir ağacın fidanken aşılanması, onun daha sağlıklı bir şekilde büyümesi konusunda son derece önemli oluyor. Genellikle aynı cinsten iki meyve fidanı arasında yapılan aşılama tekniği konusunda göz aşısı ve kalem aşısı olmak üzere iki farklı teknik uygulanır. Meyve ağaçlarında bir tohumdan meyve elbette yetiştirilebilir. Ancak meyve tohumunun bir fidan haline gelip de yetişkin bir ağaç olması oldukça uzun zaman alacağından meyve fidanları aşılanır. Aşılanan fidanlar zaman içerisinde daha çabuk bir şekilde erişkin birer ağaç halini alacağından dolayı aşılama işlemi meyve ağaçları için son derece önemlidir. Bundan dolayı da aşılı fındık fidanı, aşılı erik fidanı ve aşılı kiraz fidanı gibi fidanlar oldukça rağbet görüyor.

 Aşılı Meyve Fidanları Organik Tarımın Bir Parçası

Aşılı Meyve Fidanları Organik Tarımın Bir Parçası

Aşılama konusunda en çok talep gören konu aşılanacak fidanın çok çiçeklenmesi ve olgun olduğu kadar büyük de meyveler vermesidir. Aşılama son derece kolay bir tekniktir. Bundan dolayı aşılı fidan sahibi olmak da sandığınız kadar maliyetli bir yol değildir. Aşılı bodur meyve fidanları bu anlamda organik üretim konusunda oldukça sık tercih edilen ürünler arasında. Bodur ağaçlar anaç ağaç olarak tercih edildiklerinden dolayı oldukça ilgi görüyorlar. Anaç ağaç yani aşılanacak olan ağaç, bu sayede kısa bir süre içinde meyve vermeye başlıyor. Limon, ceviz gibi sık sık aşılanması tercih edilen meyve fidanları haricinde daha pek çok meyve fidanı da aşılanıyor. Bunun haricinde bazı meyveler bazı dönemlerde mevsim şartlarından dolayı az ürün verebiliyor. Aşılanmış meyveler de bundan dolayı oldukça önemli oluyor. Yani cılız meyveler yetiştirmek yerine meyvelerin fidanlarını aşılamak çok daha verimli bir ürün yetiştirme tekniği oluyor. Aşılama sizlere zamandan da kazandırıyor. Yani örnek verilecek olursa bir fidanın tohumdan yetişip meyve vermesi konusunda ortalama 6 ila 10 yıl geçiyorsa, aşılı bir meyve ağacı 3 ila 4 yıl aralığında meyve vermeye başlayabiliyor. Bu hem kaliteli besinleri evinize hızlı bir şekilde getirmenize olana sağlıyor hem de bu işten bir gelir elde ediyorsanız daha çok kazanmanız konusunda size son derece verimli meyveler üretilmesine yarıyor. Bu sayede ağaçların verimini birkaç katına çıkarmış oluyorsunuz. Aşılama bunun yanında bitki çeşitliliğini de artırma konusunda oldukça faydalı bir yöntem oluyor. Zira bazı bölgelerde tarım ürünlerinin pek çok çeşidi şartlara bağlı olarak yetiştirilemiyor. Bu bölgelerde de meyve çeşitliliğinin artması ve üretimini devam etmesi konusunda aşılı meyve fidanları tavsiye ediliyor. Çünkü aşılanan bir fidan ya da ağaç, iklimi olmayan bölgelere dahi uyum sağlayabilir halde geldiğinden dolayı toprağa kolaylıkla tutunup meyve verebiliyor. Bu da demek oluyor ki aşılı fidanların üretimde yeri sandığınızdan çok daha büyük. Toprağın özellikle geleceğe önemli bir yatırın olduğu düşünüldüğü zaman en az doğru sulama teknikleri kadar önemli bir yer arz eden konusu da dikilen fidanların nitelikleri oluyor. Bu anlamda aşılanmış fidan, meyvenin cinsi her ne olursa olsun anaç ağacın aşılanmadan önceki durumuna kıyasla çok daha verimli bir hale geliyor.

 Meyve Fidanlarında Aşılama Nasıl Yapılmalıdır?

Meyve Fidanlarında Aşılama Nasıl Yapılmalıdır?

Her meyvenin doğada ne koşullarda yetiştiğini ya da nasıl şartlara maruz kaldığını gözlerimizle göremiyoruz. Market raflarında ya da pazarlarda önümüze hazır halde sunulan bu pek çok ürünün yetiştirilme aşamasında aşılı fidanların önemi oldukça büyük. Aşılı tüplü meyve fidanları gibi pek çok çeşit aşılanmış meyve fidanı bu konuda oldukça önem taşıyor. Üretimin devamlılığı için aşılı meyve ağaçlarından sık sık yararlanılıyor. Bu anlamda meyve fidanlarının nasıl aşılandığına değinecek olursak üretilmek istenen ağaçtan kesilen bir dala ihtiyaç duyulur. Bu dal aşı kalemi olarak da bilinir. Bunun yanında bir de anaç ağaç dediğimiz asıl aşı yapılacak olan ağaç bulunur. Fidanın ya da filizin oraya tutunmasını ve oradan büyümesini sağlama işlemi genel olarak fidanların aşılanması şeklinde bilinir. Botanikte özellikle aşılı ceviz fidanı yanında aşılı badem fidanı sık sık tercih edilen aşılı meyveler arasında yer alır. Bunun yanında aşılı meyve fidanları kullanımı da bilinmesi gereken önemli bir konudur. Bahçelerinizde ve tarlalarınızda bu meyvelerin fidanlarına uygun bir alan açtıysanız kalem ağaç ile anaç ağacı birbirine tutturma zamanı gelmiş demektir. Tabii ki toprak üzerinde yapılacak her işlemin belirli bir mevsimi vardır. Yani bir ceviz fidanına aşılama yapılacak olduğu zaman bunun bahardan önce, ağaçlar çiçeklenmeden yapılması gereklidir. Zamanında yapılmayan fidan aşıları tutmadığı gibi sizin için de israf olacaktır. Zaman kaybını ve bir sonraki dönemde yeniden aşılamayla uğraşmayı engellemek için bu konuda son derece titiz davranmak önemlidir. Ancak bundan ziyade sayfamızda karşınıza çıkan daha önceden aşılanmış fidanları temin etmek sizler için çok daha kolaylaştırıcı bir çözüm olacaktır. Bir ceviz fidanının ya da limonun aşılanmış olduğunu bilirseniz onun hem verimli olarak meyve vereceğini bilirsiniz hem de aşı zamanı geldiğinde bununla zaman geçirmezsiniz. Bu da sizlere pek çok anlamda önemli birer kazanç olur.

Aşılı Meyve Fidanlarıyla Bahçelerinizi Canlandırın

Aşılı Meyve Fidanlarıyla Bahçelerinizi Canlandırın

Doğanın bize bir hediyesi olarak karşımıza çıkan meyveler, elbette olgun bir hale gelmek için pek çok elin değdiği emeklerden geçiyor. Pek çok alanda hayatımızı kolaylaştıran tabiat da bizlere verimli üretim konusunda aşılama yöntemi şeklinde bir ayrıcalık tanıyor. Bitkilerin, özellikle de meyvelerin üretiminde sık sık kullanılan bir tarım yöntemi olan fidan ve ağaç aşılama, daha kolay ve hızlı bir şekilde ağaçlarınızdan ürün elde etmenizi sağlıyor. Bazen haberlerde bir ağaçtan çok fazla ve farklı meyveler verildiği gösterilir ve bu ülkede oldukça yankı getirir. İşte bir ağaçtan tek tipten fazla meyve verilmesi de aşılama yöntemi ile mümkün olur. Yani bu aynı ağaçtan hem elma hem de armut toplayabilirsiniz anlamına geliyor. Elbette aşılama ürünlerin ıslahı ve verimini arttırmak için kullanıldığından bu örnekler nadir olarak karşınıza çıkacaktır. Tarihi oldukça eskiye dayanan fidanların ve bitkilerin aşılanması ilk olarak sanatsal amaçlarla kullanılsa da günümüzde de devam eden verimsiz ürünlerden daha fazla verim alma konusunda sık sık tercih edilen bir yöntem olarak karşınıza çıkar. Botanik biliminin belki de en önemli konuları arasında yer alan aşılı fidanlar son derece hızlı bir şekilde büyürler. Aşılanama için ağaçların uyanmaya başlamış olması yani fidan halini alması önemlidir. Çünkü tohumdan bir meyveyi yetiştirmek bu konuda oldukça uzun süreç ister. Tohumdan bir meyveyi edinmek yerine de filizlenmiş aşılı bir ağaç edinip bahçenize ya da tarlanıza dikmek bu anlamda sizler için son derece kazançlı bir konu olacaktır. Aşılı portakal fidanı üzerinden örnek verecek olursak bir fidanın aşılı olması ileride büyük ve olgun portakallar verecek olan bu ağacı daha nitelikli kılacaktır. Portakal ağaçları küçük ve zayıf meyveler verebilirler. Hatta bazıları kalın kabuklu ya da çok çekirdekli olduğundan hoşunuza gitmeyebilir. İşte tam da bu konuda özelliklerini sevdiğiniz kaliteli bir portakal ağacının dalını ya da fidanını aşılayarak mevcut portakal ağacınızı ince kabuklu ve az çekirdekli hale getirmek mümkün olabilir. Hatta bazı portakallar ekşi özellikler gösterecek olduğundan seçecek olduğunuz kaliteli bir aşılanmış portakal fidanı da bu anlamda sizlerin çok işine yarayarak bu ekşiliği ortadan kaldıracaktır. Cevizler, fındıklar ve bademler için de aynı koşul geçerlidir. Belli bir yılı aşkın ağaçlar zaman içerisinde çürük cevizler verebilir ya da aldığınız ürün cılız olabilir. Bu anlamda meyvelerin olgun ve sağlam bir şekilde oluşması için aşılama işlemi son derece önemlidir. Birçok bahçe ve çiçek ekipmanı için sayfamıza göz atabilirsiniz.

 Aşılı Fidanlar Bahçelerinizi Yeniden Yaratacak

Aşılı Fidanlar Bahçelerinizi Yeniden Yaratacak

Evlerinize gelen pek çok meyvenin nasıl yetiştiğini gözlerinizin önünde görmek ve deneyimlemek istiyorsanız sayfamızdan dilediğiniz meyvenin aşılı fidanlarını edinebilirsiniz. Evlerinizde lezzetli bir şekilde tükettiğiniz meyvelerin aşılı fidanlar vasıtasıyla oluştuğuna gözlerinizle şahit olabilirsiniz. Meyve ağaçları bu konuda sizler için en verimli şekilde üretilirler. Bazı ağaçlar halk arasında bilinen deli yemiş ve deli zeytin gibi isimler alırlar. Bunun nedeni bu ağaçların yenilmeyecek meyveler üretmesidir. Bu meyveler acı bir tat bırakarak insanlar için değil de yabani hayvanların ve dağ keçisi gibi küçükbaş hayvanların yiyeceği şekilde doğada yerini bulur. Ancak fidan aşılama teknikleri ile tam da bu noktada yabani ağaçlar ıslah edilerek yenilecek hale getirilir. Yabani bir zeytin köküne dayanarak aşılanan verimli bir zeytin fidanı bu anlamda aşılanan fidan gibi verimli ve kaliteli ürün verecektir. Çoğu ağaç kendi türüyle bu anlamda kolay bir şekilde aşılanır. Aşılanma işleminden sonra diğer aşılanmayan dalların budanması ve bu bölgenin nemli kalması gibi önemli koşullar göz önünde bulundurulmalıdır. Bunlar yapıldığı takdirde aşıladığınız meyve fidanı çok daha kaliteli ürün verecektir. Dalların kökten aldığı enerji de bu şekilde yeni eklenen daha kolay ve güçlü bir şekilde gidecektir. Meyve ağaçları bir şekilde aşılanmadığı zamanlarda ya da yaptığınız aşılama tutmadığında o yıl içerisinde önemli bir miktarda ürün kaybına uğrayabilirsiniz. Bu da aşılama işlemini gerekli kılan bir husus olarak karşınıza çıkar. Bundan dolayı aşılama yöntemlerini ve hangi ağaçlara hangi aşılama yönteminin kullanılması gerektiğini iyi bilmek gerekir. Yanlış yöntemle aşılama yapmak ağaçlarınızın aşılarının tutmamasına neden olabilir. Bunun yanında farklı ağaçlar arasında da bir aşılama işlemi yapıyorsanız bu da aşılamanın tutmaması konusuyla ilgili olabilir. Genellikle her ağaç kendi türündeki ağaçlarla aşılanır. Bunun bazı istisnaları elbette vardır. Örneğin nektarin ve şeftali türü meyveler birbirini arasında kolay bir şekilde aşılanabilir. Ancak bunun da aynı tür ağaçların birbiri arasında aşılanmasında farklı bir teknikte yapıldığını unutmamak gerekir. Bu anlamda da farklı türde aynı meyvelerin tozlaşma yoluyla üremesi sağlansın mantığı ile düşünülerek nektarin ve şeftali aşılamak mümkün olabilir. Son dönemde artan bitki çeşitliliğine de bakıldığı zaman pek çok çeşit tropik meyve hayatınıza girmiştir. Bu anlamda da tropik meyvelerin aşılı fidanlar olarak bulunması sayfamızda son derece kolaydır. Ekipman tamamlayıcısı olarak budama makası da tercih edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Gönderime Göre Çiçek

Doğum Günü (3885)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(502)
ve üzeri (778)
ve üzeri (912)
ve üzeri (960)
ve üzeri (1,052)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL