TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Aşı Bıçağı

için 485 sonuç bulundu.

Aşı Bıçağı

Sitemizin bahçe aletleri kategorisinde bulunan aşı bıçağı ile bitkilerinizde harikalar yaratmanız mümkün. En iyi ve en ekonomik ürünleri sizinle buluşturan mağazalarımız sayesinde bahçenize gereken ilgiyi hiç gecikmeden gösterebilirsiniz.

Aşı Bıçağı Nedir?

Aşı Bıçağı Nedir?

Bu sorudan önce “Aşılama nedir?” sorusunu yanıtlamak gerekir. Aşılama, bitkileri tohumsuz bir şekilde üretmeyi sağlayan yöntemlerdendir. Aşılama, çoğaltmayı istediğiniz bitkiden bir dal parçasını (göz veya aşı kalemi), diğer bitkiye (anaç) yerleştirip tutturma işleminden oluşur. Tohumla üretildiğinde çeşitliliği kaybolan ve yabanileşmeye başlayan bitkilerde, örneğin meyvelerde aşılama yaygın olarak kullanılır. Aşılamanın hassas ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Yoksa aşı tutmayabilir veya bitki zarar görebilir. Aşı bıçağı bu noktada devreye girer. Aşı makası ile kestiğiniz dalı yeni yerine yerleştirmek için önce aşı bıçağıyla anaca uygun bir şekilde çentik atmanız gerekir. Sahip olduğunuz ürün ne kadar kaliteli ve keskinse aşılama işlemi o kadar başarılı olacaktır.

Aşı Bıçağı Çeşitleri Nelerdir?

Aşı Bıçağı Çeşitleri Nelerdir?

Standart bir aşı bıçağının ucunda kısa bir bıçak ve sağlam tutuş sağlayan bir sap bulunur. Bıçağın şekilleri değişebilir. Orak gibi kıvrık, küt burunlu veya tereyağı bıçağı gibi yuvarlak uçlu olabilir. Sapları genelde ceviz ağacından yapılır. Diğer aşı bıçağı çeşitleri arasında yer alan aşı çakısı, katlanabilir olma özelliği sayesinde daha güvenli ve daha pratik bir şekilde taşınabilir. Böylece, bahçe işiyle profesyonel olarak uğraşıyorsanız onu her an yanınızda taşıyabilirsiniz. Aşı bıçağı seti ise birkaç yedek başlık veya yardımcı yan ürünleri kapsayabilir.

Aşı Bıçağı Nasıl Kullanılır?

Aşı Bıçağı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle kullanacağınız aletin keskin olup olmadığını kontrol edin. Sonra onu hafifçe tutun. Başparmağınızı bıçağın sırtına yerleştirin. Bu kısım, en fazla güç alabileceğini kısım. Bıçağı yapacağınız iş ne kadarını gerektiriyorsa sıkın; daha fazlası abartıya girer ve elinize de bitkiye de hasar verebilir. Küçük dallarda kesitin ortasına çentik atın. Büyük dallarda, dalı kendinize çekerek daha iyi bir tutuş sağlayın. Tek seferde kesi atın, daha sonra diğer dalla uyum sağlayacak şekilde ufak ufak budayabilirsiniz.

Aşı Bıçağı Fiyatı Ne Kadardır?

Aşı Bıçağı Fiyatı Ne Kadardır?

Aşı bıçağı fiyatları takım arkadaşı olan aşı makasından daha ekonomik. Ama uzun süre kullanabileceğiniz bir alet olduğu için özellikle bıçak kısmı en kaliteli olanlardan satın almanızda fayda var. 3M, Palmera, Felco, Alfa, Berger, Fiskars, Spear and Jackson, Bacho ve daha birçok markanın onlarca ürününü n11.com’da bulabilir ve hemen satın alabilirsiniz. Aşı makası, aşı macunu ve aşı bağı gibi diğer aşılama malzemelerini de web sitemizden temin edebilirsiniz. Bahçeniz için daha fazla ürün Bahçe & Çiçek kategorisinde sizleri bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

AKYIL (1)
Antor (1)
Arte (1)
Artitech (7)
Bahco (11)
Berger (3)
(333)
Due Buoı (2)
Ekonef (1)
Eltos (1)
Eltu (12)
Ergopro (2)
Felco (25)
Ferrino (10)
Fiskars (22)
Gardener (3)
Garnesse (1)
HIRDAVAT (1)
Ital (1)
Kress (1)
Palmera (19)
Pimax (1)
SERFİRAZ (2)
Siemens (3)
Simes (1)
Stanley (1)
TM (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(97)
ve üzeri (158)
ve üzeri (172)
ve üzeri (177)
ve üzeri (188)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL