Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Basınç

Başka bir kelime deneyin

Model

K5
Başka bir kelime deneyin

Hortum Uzunluğu

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Su debisi (l/saat)

Başka bir kelime deneyin

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Yüksek Basınçlı Makineler

için 340 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Yüksek Basınçlı Makineler

Temizlik hem fiziksel hem de psikolojik olarak daha sağlıklı bir yapıda olmamıza imkan vermektedir. Birçok farklı temizlik metodu insanlar tarafından çağlar boyunca kullanılmıştır. Günümüzde teknoloji ile birlikte temizlik insan gücünden ayrılıp makinelerin yardımı ile yapılmaktadır. Bu sayede hem iş gücünden hem de zamandan tasarrufta bulunmaktayız. Ayrıca siz kendi beden gücünüz ile yapabileceğiniz temizliğin çok daha kaliteli bir biçimde yapılmasına olanak vermektedir. Temizlik için birçok makine üreten sizler birçok kir ile farklı teknikler ile başa çıkabilmektesiniz. Kir ve tozdan arındırmak temizlik olduğu gibi diğer yandan ürünlerin restore edilmesine veya tamiratına imkan sağlamaktadır. Teknolojinin sizlere sunmuş olduğu yüksek basınçlı makineler ile birçok farklı yüzeyden toz, kir, pas, eskimiş boya veya kaplamanın yüzey üzerinden temizlenmesini veya çıkartılmasına yardımcı olan makinelerdendir. Belirli bir iç hazneye sahip olan bu makineler motorlarının sağlamış oldukları basınç ile içerisindeki suyu yüzeye püskürterek temizliği gerçekleştirmektedirler. Birçok iç ve dış mekanda temizlik için kullanılan bu makineler aynı zamanda birçok iş kolunda restorasyon ve bakım işleri için kullanılmaktadır. Temizlenecek alana başlığı ile belirli bir doğrultuda su püskürterek ürünün genel yapısının bozulmasını engellemekte; aynı zamanda ürünü çok kısa bir sürede temizleyebilmektedir. Suyun derecesi fark etmeksizin yapılan bu temizlikteki detay suyun basınç ile dışarıya aktarılarak basınç gücü ile kirin sökülüp atılabilmesidir. Sizler de basınçlı yıkama makinesi fiyatları hakkında daha fazla bilgi alabilmek için bahçe makineleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yüksek Basınçlı Yıkama Makineleri Özellikleri ve Modelleri

Yüksek Basınçlı Yıkama Makineleri Özellikleri ve Modelleri

Temizlik ekipmanları arasından sizlere hızlı sonuçlar almanıza imkan veren yüksek basınçlı yıkama makineleri ile birçok zorlu zeminde kolaylıkla temizlik yapabilirsiniz. Temel çalışma mantıkları sahip oldukları motor gücüne bağlı olarak sağladıkları basınç ile suyu borusundan ileterek ayarlanabilir başlığına aktarır ve böylece sizler pompası ile belirlenmiş yüzeye kirin ve yüzeyin durumuna göre su püskürterek temizliği kısa sürede güç sarf etmeden gerçekleştirebilirsiniz. Makine temel bileşenlerinden biri olan gövdesi içinde motoru, su haznesini bulundurur; aynı zamanda ürünün su hortumunun gövde ile bağlantısını sağlayan yerdir. Farklı ebatlara sahip gövdeler makinelerin farklı basınç gücü ile alakalıdır. Örneğin; basınçlı yıkama makinesi 150 bar ve basınçlı yıkama makinesi 200 bar güçlerine sahip yıkama makinelerinin gövdeleri farklı büyüklüklere sahiptir. Açılıp kapanabilen gövdesine boyutuna bağlı olarak su ekleyebilir; bazı modellerde ise suyu sıcak ve soğuk olarak ekleyebilirsiniz. Diğer yandan bazı modeller farklı kimyasal deterjanların kullanımına imkan sağlamaktadır. Güçlü plastikten yapılan gövdesi darbelere ve motor gücüne karşı dayanıklıdır, herhangi bir kırılma durumu ile karşılaşmazsınız. Kullanım sonrasında hortumu ve püskürtme aletini toplayarak asabileceğiniz aparatları sizler için yer tasarrufu sağlayacaktır. Sahip oldukları boyutlara oranla taşınmaları oldukça zorluk çıkarmaktadır. Bu yüzden bu makineler boyutlarına göre alt kısımlarında tekerleklere sahiptirler. Tekerlekler sayesinde birçok kullanıcı makinelerini istedikleri bölgeye kolaylıkla taşıyabilmektedirler. Taşınabilir yüksek basınçlı yıkama makinesi ile elektrik bağlantısı olan her yerde kolaylıkla birçok zeminin ve eşyanın temizliğini yapabilirsiniz. Tekerlekleri ile makinenizi güç harcamadan istediğiniz noktaya iletebilirsiniz. Sizlere temizliğin yapılmasına imkan veren basınçlı yıkama makinesi tabancası makine haznesindeki suyun dışarı çıkışına imkan vermektedir. Suyun tazyik derecesinin ayarlanabildiği bu tabanca ile ön kısmındaki kafasını farklı derecelere ayarlayarak suyun etkileyeceği alanı arttırıp azaltabilirsiniz. Diğer yandan suyun hangi aralıklar ile aktarılacağını ayarlayabilir; temizliğinizi kendi isteğinize uygun olarak şekillendirebilirsiniz. Ortopedik bir biçimde tutmanıza yarayan bu tabanca ile bilek ve elinizde herhangi bir ağrı olmadan tam olarak kavramanıza imkan vermektedir. Diğer yandan bazı modellerde farklı başlık modelleri ile suyun basınç hızını ve su odağını daha fazla değiştirme imkanı bulabilirsiniz. Sayfamızdan Rottest yüksek basınçlı makineler ve fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yüksek Basınçlı Yıkama Makineleri Nerelerde Kullanılır?

Yüksek Basınçlı Yıkama Makineleri Nerelerde Kullanılır?

Elektronik temizlik cihazları arasında en kısa sürede ve etkili çözüme ulaştıran yüksek basınçlı makineler sizlerin birçok alanda hijyeni sağlamasına yardımcı olmaktadır. Birçok farklı iş kolu insan gücü ile çıkması mümkün olmayan kirlerin kolay bir biçimde temizliğini yapabilmektedir. Ayrıca birçok sektörde kullanılan basınçlı yıkama makinesi profesyonel ile özel alanlarda temizliğin ve restorasyonunun hassas ve hızlı bir biçimde yapılmasına yardımcı olmaktadır. Sokak ve evlerin dışındaki zeminlerin temizliği yüksek önem taşımaktadır. Biriken kir ve tozlar hem evinizin bahçesinin daha fazla kirlenmesine hem de yağışlı havalar sonucunda daha fazla çamurlu olmasına neden olmaktadır. Ayrıca istenmeyen parçalar araç tekerleklerinde aşınmaya sebep olarak ömürlerinin kısalmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda sokakların ve ev önlerin çok daha düzenli ve temiz bir görünüme sahip olmasına imkan vermektedir. Bahçe ve balkonlardaki fayanslar veya beton yüzeyler bir süreden sonra dış etkenlere bağlı olarak inatçı kirler ile görünümlerini kaybederek kötü bir görünüme sahip olurlar. Bu kir ve tozlar eğer temizlenmezlerse fayans ve seramiklerin aralarındaki derzlerin aşınmasına ve kırılmasına sebep olmaktadır. Basınçlı yıkama makineleri ile herhangi bir deterjan kullanmadan bu kirleri kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Apartman merdivenleri gün içinde sıklıkla kullanılan zeminlerden biridir. Beton, tuğla veya seramikten yapılan bu merdivenler kullanıma bağlı olarak kirlenebilir ve yeterince temizlenmezlerse yıpranmaktadırlar. Ayrıca merdivenlerin düzenli olarak temizlenmesi hem görsel hem de sağlık açısından önemli bir yere sahiptir. Ayrıca desenlerinin ve sahip oldukları özelliklerinin uzun süreli kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Ahşap yüzeyler evlerde ve bahçelerde görsel olarak tercih edilen yapı ürünlerinin başında gelmektedir. Doğal bir madde olduğu için hızla yıpranabilen bu ürün neme bağlı olarak küflenmeye ve tozlara karşı daha az dayanıksızdır. Özellikle küf ve yosun oluşumları ahşap yüzeylerin kısa sürede yıpranmasına imkan vermektedir, ayrıca oluşan küf ve yosun ahşap üzerinde yürümeyi tehlikeli hale getirmektedir. Birkaç püskürtme ile kısa sürede temizlik sağlayabilir, ahşabın kullanım ömrünü yüksek oranda uzatabilirsiniz.

Yüksek Basınçlı Makine Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Yüksek Basınçlı Makine Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Yüksek basınçlı yıkama makineleri el gücü ile yapılmasının çok zor veya imkansız olduğu temizliklerin kolaylıkla yapılmasına imkan veren elektronik ürünlerden biridir. Temizlik açısından az su ile kısa sürede geniş bir alanı kolaylıkla temizleyen bu cihazlar, deterjan kullanımını azaltarak sizlere çevre dostu bir temizlik imkanı sunmaktadır. Birçok sektörde gerek ekonomik gerek zaman olarak katkı sunan bu cihazlar ile birçok zorlu temizlik görevi kolaylıkla halledilebilmektedir. Bu cihazlar suyun akışkanlığını basınç yolu ile en iyi derece kullanabilmektedirler. Birçok farklı nitelikteki inatçı lekeyi, kiri ve diğer zararlı bileşenleri kolaylıkla temizleyebilmektedir. Suyun akışının yüksek oluşu sebebiyle su kolaylıkla zeminin en ince noktasına dek ulaşabilmektedir. Böylece tam bir temizlik sağlanmaktadır. El ile temizlenmesinin imkanı olmayan çatlak ve çıkıntıların iç yüzeyleri tamamen temizlenebilmektedir. Bazı modelleri iç haznesine konulan dezenfektan ile iç ve dış mekanın kolaylıkla dezenfektesine imkan vermektedir; böylece daha sağlıklı bir ortama kavuşabilirsiniz. Birçok iş kolundaki restorasyonlarda el ile zarar görmesi muhtemel yüzeylerin kolaylıkla temizlenmesine ve üstündeki tabakanın homojen bir biçimde kaldırılmasına olanak vermektedir. Özellikle inşaat ve araç restorasyonlarında eskimiş ve paslı boyanın kolaylıkla sökülmesine imkan vermektedir. Tarımda zirai ilaçlama ekinlerin sağlığının korunmasına ve zararlı böcek ve diğer haşeratın ürünlerden uzaklaşması açısından büyük önem sağlamaktadır. Ekinlerin korunması çiftçiler için ekonomik bir önem taşımaktadır. Zirai ilaçlamalarda ilaçlamanın miktarı ve dengeli bir biçimde olması hem ürünün hem de ürünü tüketecek olan tüketicilerin sağlıklarının korunması açısından önemli bir yere sahiptir. Yüksek basınçlı ilaçlama makineleri ile zirai ilaçlamalarınızı kolaylıkla yapabilir, ürünlerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Ayrıca ev ve iş yerlerindeki zararlı haşerelerin uzaklaştırılması için kullanılan bu makineler ile haşerelerin bulundukları bölgelere hızlı bir biçimde ilaç sıkabilir, ince uçlu hortumu sayesinde herhangi bir temasta bulunmadan belirlenmiş noktaları kolaylıkla ilaçlayabilir, ev ve iş yeri hijyenini sağlayabilirsiniz.

Yüksek Basınçlı Makine Aparatları

Yüksek Basınçlı Makine Aparatları

Yüksek basınçlı makineler elektrik gücü ile çalışan ve içindeki motorun gücü ile sizlerin temizlik ve diğer hijyen aktivitelerini yapmanıza olanak sağlamaktadır. Makinelerin genel yapısına bakıldığında gövde, hortum ve tabancısından oluşmaktadır. Farklı ağırlıktaki gövdeleri motor güçlerine oranla farklılık göstermektedir. Basınçlı yıkama makinesi hortumu cihazın en önemli parçalarından biridir. Yüksek kalitedeki plastikten imal edilen bu ürün suyun cihaz tarafından basınçla aktarılmasına yardımcı olmaktadır. Basınca karşı dayanıklı olan bu hortum aparatı kullanım sırasında herhangi bir yırtılmaya maruz kalmaz, güvenli bir kullanım sunar. Farklı uzunluklardaki hortumları ile dilediğiniz mesafeden basınç uygulayabilir, zemininin ve kirin türüne göre ayarlamalar yaparak tam bir temizlik sağlayabilirsiniz. Hortumlar makinenin gücüne bağlı olarak farklı kalınlıklara ve iç yüzeylere sahiptirler bu sayede ürünün sorunsuz bir biçimde çalışmasına olanak vermektedir. Kullanım sonrasında kolaylıkla toplayabileceğiniz bu hortumu dilerseniz makine etrafına dolayarak veya yerinden sökerek kolaylıkla saklayabilirsiniz. Basınçlı yıkama makinesi pompası suyun motor aracılığı ile hortumdan dışarı çıkmasına yardımcı olan bir aparattır. Ayrıca ilaçlama ve yıkama yapılan modellerde farklı pompa sistemleri mevcuttur. Makine üzerinde bulunan basınç göstergesi bazı modellerde mevcuttur. Özellikle restorasyon işlerinde sizlere büyük kolaylık sağlayacak olan basınç göstergesi ile zemine gerekli düzeyde basınç uygulamanızı ve bu sayede olası zararları önlemiş olursunuz. Farklı modellerde görülen bir diğer temizlik aparatı ise özel fırçalarıdır. Özellikle farklı türdeki mobilya ve döşemelerin temizliğinde büyük fayda gösteren bu fırçalar suyun yönünü ayarlayarak alana kolaylıkla etki etmesine imkan vermektedir. Basınçlı yıkama makinesi köpük aparatı ise sizlere deterjanla temizlik yapmanıza imkan veren bir aparattır. Özellikle ev, işyeri, dış mekan, mobilya ve araç temizliklerinde büyük kolaylık sağlayan bu ürün ile sizlerin daha detaylı bir temizlik yapmasına olanak vermektedir. Köpüğün tam olarak yüzeye işlemesine sağlayan basınç ile çok hızlı bir sonuç alabileceksiniz.

Yüksek Basınçlı Makine Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yüksek Basınçlı Makine Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Birçok farkı yüzeyin temizlenmesine ve kirlerin yok edilmesine imkan veren bu makineler birçok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu alanların birçoğunda hızlı ve kolay bir temizlik sağlayan bu cihazlar kullanım açısından sizlere güvenli bir temizliğin de olanağını sunmaktadır. Birçok farklı özelliklere sahip bu ürünler arasından sizlerin kullanımınıza en uygun olanını seçebilmeniz için bazı kriterleri gözden geçirmeniz gerekmektedir. İlk olarak alacağınız makinenin motor gücü sizler için seçimde belirleyici olmalıdır. Basınçlı yıkama makinesi motoru farklı güçte basınç uygulamanıza olanak sağlamaktadır, ancak her makinenin motor gücü birbirinden farklılık göstermektedir. Basınç derecesinin artışı sizlerin temizleyeceği yüzey alanın genişliği ve hızı hakkında doğrudan bilgi vermektedir. Klasik modeller suyu ısıtmadan yalnızca basınç ile yüzeye aktarmaktadır. Bu modeller ile sizler birçok yüzeyde farklı kir türlerinin temizliğini yapabilirsiniz. Daha zorlu kirlerle kısa sürede mücadele etmek istiyorsanız suyu farklı derecelerde ısıtan modeller sizler için daha kullanışlı olacaktır. Özellikle endüstriyel alanlarda sizlere büyük kolaylık sağlayabilecek bu ürün oto yıkamalar, halı ve koltuk yıkamaları gibi profesyonel olarak temizlik sektöründe çalışanlar için hem deterjan hem de zaman tasarrufu sağlamaktadır. Makinenizi hangi alanda kullanacağınız sizlerin seçimi için bir diğer değişken olarak görülmektedir. Örneğin, yüksek basınçlı araba yıkama makinesi sizlerin her türlü aracın temizliğinde kullanabileceği bir temizlik cihazıdır. Araçların hem iç hem dış temizliğini kolaylıkla yapabilirsiniz. Farklı basınç ayarı sayesinde araç iç ve dış yüzeyine farklı basınç ayarlarında temizlik yapabilir. Sıcak su aparatı sayesinde araba iç döşemelerinin temizliğinin tam olarak yapılmasına imkan vermektedir. Sizler de basınçlı makine makinesi ne işe yarar sorusunun cevabı için Karcher yüksek basınçlı makineler sayfamıza göz atabilirsiniz.

Basınçlı Yıkama Makinesi Nasıl Çalışır?

İç ve dış yüzeyleri pratik bir biçimde ve etkin olarak temizlemenize yardımcı olan basınçlı yıkama makineleri suyun motor gücü ile dışarı belirli bir basınç ile belirli bir açıdan aktarılmasına imkan sağlayan elektrikli temizlik aletlerindendir. Temizlik sektöründe birçok farklı modeli kullanılan bu ürün günümüzde hem evlerde hem de profesyonel temizlik şirketlerinde kullanılmaktadır. Makinenizi kullanmadan önce yeterli elektrik enerjisi alabilmesine dikkat etmelisiniz. Bazı modeller gaz ile çalışmaktadır. Gaz haznesinin yeterli miktarda dolduğundan emin olmalısınız. Makinenizi çalıştırmadan önce kullanım kılavuzunu okumalısınız bu sayede makinenizin özellikleri hakkında daha detaylı bilgilere sahip olursunuz. Daha sonra makinenizi çalıştırdıktan sonra suyun tazyik miktarını en kısığa alın aksi halde kendinize ve temizli yapacağınız yüzeye büyük zarar verebilirsiniz. Temizliğe başlamadan önce iş eldiveni, siperlik gibi yan ekipmanları kullanmayı unutmayınız. Etrafta zarar görebilecek herhangi bir obje, canlı hayvan bulundurmayınız, küçük çocuklarınızı etraftan uzaklaştırınız. Cihazı çalıştırdıktan sonra kademeli olarak cihazın güç artışını yapınız ve temizliği yaparken çok yakın yüzeyden yapmayınız. Cihazınızı kullanırken kesinlikte düz bir zeminde olmaya özen gösteriniz. Merdiven veya eğimli bir yerde olmanız durumunda basıncın sizi düşürme riski vardır böylece olası bir yaralanma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Basınçlı Yıkama Makinesi Nedir?

Basınçlı yıkama makinesi basınç gücünün su ile birleşimi sonucunda hızlı bir temizlik yapmanıza olanak sağlayan bir makinedir. İnatçı kir ve pasların insan gücüyle temizlenmesi imkansız olan yüzeylerin kolaylıkla eski haline getirilip, yüksek dezenfektan özelliğine sahip elektrikli bir makinedir. Günümüzde birçok farklı zemin olmak üzere ev eşyaları ve araç temizliğinde kullanılan bu ürünler ile çok kısa sürede yüksek temizlik performansına erişebileceksiniz. Diğer yandan az su kullanımı ile çok daha geniş bir düzeyde temizlik yapabilmesi yeni bir temizlik alternatifi olarak ortaya çıkmasına imkan vermektedir. Suya herhangi bir kimyasal madde eklenmemesine rağmen etkin bir temizlik yapması ekonomik olarak görülmesine yol açmıştır.

Basınçlı Yıkama Makinesi Nasıl Kullanılır?

Basınçlı yıkama makineleri ilk olarak haznesine su doldurma ile başlanmalıdır. Bazı modeller yalnızca duru su kullanımına imkan vermekteyken bazı modelleri farklı deterjan ve sıcaklıktaki su kullanımına izin vermektedir. Cihaz çalışmaya başladıktan sonra suyu tabancası ile istenilen yüzeye istenilen açıdan vurabilirsiniz. Uzmanlara göre dik açıyla vurulan su size ve zemine zarar verebilme potansiyeline sahiptir, bu yüzden suyu belirli bir eğim ile ağır bir biçimde vermeniz hem sizin hem de zeminin korunması açısından önemli bir yere sahiptir. Temizlenecek zeminin genişliğine göre tabancadan ayar yapabilir daha kısa ve geniş bir alana temizlik sağlayabilirsiniz.