Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Benzinli & Dizel Motor

için 209 sonuç bulundu.

Benzinli & Dizel Motor

Geliştirilen sistemleri ile 19. yüzyılın sonundan itibaren türlü ihtiyaçlar için kullanılan motorlar, şimdilerde çeşitli alanlarda insanlığa kolaylık sağlamaktadır. Mini dizel motor, bahçe sulama sistemleri gibi tarım sektöründe sıkça kullanılmaktadır. Düşük yakıt tüketimi ile üreticinin tercih ettiği dizel motorlar, uzun süreli bakım aralığı ile büyük avantaj sağlamaktadır. Uzun süreli kullanımlarda yakıta ayırdığınız bütçeden dizel motorlar sayesinde tasarruf edebilirsiniz. Benzinli motor çeşitleri ise size daha hızlı, daha güçlü ve daha sessiz bir performans sunar.

Dizel Motor, Benzinli Motor Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dizel Motor, Benzinli Motor Arasındaki Farklar Nelerdir?

Otomobil ya da motorlu araç satın alırken vermeniz en önemli kararlardan biri, dizel mi yoksa benzinli motor mu istediğinizdir. Bu kararı önemli kılan unsurlardan başlıcaları, sürüş deneyiminizdeki değişim ve bütçenizi etkileyecek yakıt tüketim miktarı olarak karşınıza çıkmaktadır. Birbirinden farklı olan bu iki motor türünün kendine has özellikleri bulunmaktadır. Dizel motor, içten yanmalıdır. Dizel motor, genelde atmosferden alınan oksijenli havayı silindire iletir, pistonlar sayesinde silindir içindeki hava basınç etkisiyle sıkıştırılır ve sıcaklığı artar. Silindire püskürtülen yakıt, silindirin içerisindeki sıcak gaz nedeniyle alev alır ve ortaya bir itiş gücü çıkar. Bu itiş gücü, pistonlar, çarklar, miller ve kayışlar eşliğinde hareket enerjisine dönüştürülmektedir. Benzinli motor da içten yanmalı bir motor tipidir. Benzinli motorlarda da atmosferden alınan oksijenli hava silindire dolar, pistonlarda sıkıştırılarak sıcaklığı artırılır. Ancak benzinli motorlarda yakı hava ile sıvı haldeyken temas etmez. Karbüratör denen bir düzenekten geçen yakıt, sıvı halden gaz hale çevrildikten sonra silindirdeki yüksek sıcaklıktaki hava ile temas ederek patlar. Bu patlama, aynı dizel motorlarda olduğu gibi bir enerji ortaya çıkarır ve çıkan enerji bir takım işlemlerin ardından hareket enerjisine dönüştürülür. Bu iki motor arasındaki en büyük farklardan biri budur. Dizel motorlar, yapıları ve aksamları nedeniyle daha fazla ses çıkarmaktadırlar. Ayrıca dizel motorlar, benzinli motorlar kadar güç üretememektedir. Dizel motorlar, sık ve düzenli kullanımda maksimum performansı sergilemektedir. Düşük yakıt tüketimi ile yakıt konusunda ekonomik davranan bu motorlar, ürettikleri tork sayesinde verimli bir hareket enerjisi sağlamaktadırlar. Benzinli motorlar ise daha seri ve daha güçlüdür. Kullanımı dizel motorlara göre daha kolay ve keyifli olsa da, ürettiği düşük tork nedeniyle yük kapasitesi dizel motorlar kadar fazla olmamaktadır. Dizel motorlar, daha çok uzun yol araçlarında kullanılmaktadır. Ürettiği üstün tork sayesinde yük taşıma özelliği bulunan dizel motorlar, yakıt tüketimi konusundaki cimriliği ile ticaret yapan insanların en çok tercih ettiği motor türü olarak karşınıza çıkmaktadır. Dizel motor fiyatları, motorun ürettiği güce, sağladığı torka ve bunun gibi birtakım mekanik özelliklere bağlı olarak değişmektedir. Kullanım amacınıza uygun güçteki dizel motoru Yapı Market & Bahçe kategorisi üzerinden inceleyerek seçtiğiniz modelle işlerinizi hem ekonomik hem de üstün performans ile halledebilirsiniz.

Dizel Motor, Benzinli Motor Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Dizel Motor, Benzinli Motor Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

İnsan gücü ile yapılamayan iş ve faaliyetlerin motorlar sayesinde hızlı, güvenilir ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. Teknoloji ve sanayi çağı olan bu yıllarda insan gücüne ihtiyaç giderek azalmaktadır. Bunun yerine motorlar, çeşitli motorların bir araya gelmesi ile de robotlar gelmektedir. Dünyada en çok kullanılan motor türleri, dizel motor ve benzinli motor olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Birbirinden farklı işlevlere sahip bu motorlar, kendi alanlarında maksimum performansı sunmak için üretilmişlerdir. Örneğin dizel motor, tam bir yakıt cimrisidir. Tırlarda, kamyonlarda ve otobüslerde kullanılan dizel motorlar, sağladıkları torkla yük taşıma özelliğine sahip olmaktadır. Benzinli motorlara kıyasla daha az güç üreten dizel modeller, bu farklı turbo dizel motor ile kapatır. Belli bir performans limitinden sonra devreye giren turbo, araca ek hız ve tork sağlamaktadır. Bu sayede dizel motordan maksimum verim elde edilir. Ev ve bahçe işlerinizi de motorlar ile yapmanız mümkündür. Örneğin, bahçenize sulama sistemi ya da bahçenize süs havuzu oluşturabilirsiniz. Suyun hareketini küçük dizel motor ile hallederken yakıt konusunda cebinizden en az seviyede harcama yapacaksınız. Ayrıca uzun süreli kullanımlara en ideal motor tipi dizel modeller olmaktadır. Benzinli motorlar, yüksek performansın yanında maksimum konfor sağlamaktadır. Sessiz çalışma prensibi ile sanki motor çalışmıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Marşlı benzinli motor sayesinde motorunuzu çalıştırırken kendinizi yormanıza gerek kalmamaktadır. Eskiden kol atma diye tabir edilen ve kas gücü ile çalıştırılan motorların yerine gelen marşlı benzinli motorlar, size zahmet vermeden marşa basmanız ile elektrik akımı sayesinde çalışmaktadır. Teknelerinizde, su motorlarınızda ve tarım aletlerinizde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bu motor çeşidi, sunduğu maksimum performans ile göz doldurmaktadır. Ayrıca doğa dostu özelliği ile atmosfere en az seviyede pis hava salınımı gerçekleştirmektedir. Benzinli motorlar, hava şartları ne olursa olsun yüksek performans ile çalışmaya devam etmektedir. Benzinli motor fiyatları, motorun oluşturduğu güce, sağladığı torka, yakıt tüketimine ve bunun gibi mekanik aksamlara göre değişiklik göstermektedir. Kullanım amacınıza uygun motor türünü belirlemek ve motor türlerinin fiyatları arasında karşılaştırma yapmak için ürün sayfamızı inceleyebilir, güvenli ve hızlı bir alışveriş keyfi yaşayabilirsiniz. Bahçe Makineleri kategorisinden farklı seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Dizel Motor, Benzinli Motor Çeşitleri

Dizel Motor, Benzinli Motor Çeşitleri

Gelişen teknoloji ve globalleşen dünya sayesinde artık ulaşım etkili ve hızlı bir şekle gelmiştir. Gelişen arabalar, yenilenen yollar ile insanlık bir noktadan diğerine en kolay ve konforlu şekilde hareket etmektedir. Bunun en büyük etkeni ise şüphesiz motorlar olmaktadır. İhtiyaçlara uygun motor çeşitleri, motorların kullanım alanlarını daha da genişletmektedir. Örneğin, bahçe işlerinde mini benzinli motor modelleri insanlar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Küçük boyutları sayesinde hafif olan bu motorlar, üstün performansları ile en zor işleri dahi kolaylıkla halletmenize yardımcı olmaktadır. Benzinli motorların seriliği birebir bu mini modellerde de bulunmaktadır. Mini modellerin küçük dizel motor seçeneği de mevcuttur. Tercihinize ve ihtiyacınıza göre dizel ya da benzinli modeli seçebilirsiniz. Uygun fiyatları ve yüksek performansları ile dikkat çeken bu ürünler, işlerinizi kolaylaştırmaktadır. Küçük dizel motor fiyatları, motorun bazı teknik özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterse de size maksimum performansı minimum maliyet ile sunmak için tasarlanmıştır. Araçlarda dört zamanlı motorlar bulunmaktadır. Bir tam turu adından da anlaşılacağı üzere 4 işlemde, yani emme, sıkıştırma, yanma ve egzoz olarak dört aşamada tamamlayan bu motorların bir tam turunu 2 işlemde tamamlayan alternatif modelleri mevcuttur. Genelde isimleri pek duyulmasa da 2 zamanlı motorlar basit yapıları, kolay ve ucuz imal edilmeleri sebebiyle günlük hayatın içinde sıklıkla kullanılmaktadır. Örneğin çim biçme makineleri, jet skiler, model uçaklar, kar motorları gibi araçlarda 2 zamanlı motorlar tercih edilmektedir. Özellikle soğuk havalarda da verimli bir şekilde çalışabilen bu modeller, kar motorlarında sıklıkla kullanılmaktadır. 2 zamanlı benzinli motor fiyatları, araçlarda bulunan 4 zamanlı motorlara göre oldukça ucuzdur. Bu sayede bazı küçük tekneler, motorlu testere, scooter, çim biçme makinesi gibi daha düşük güç gerektiren konularda ekonomik özelliği nedeniyle 2 zamanlı motorlara yönelimler mevcuttur.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Antor (15)
Astra (1)
Attlas (1)
Baco (1)
Bolat (2)
Datsu (5)
Dek (1)
Emak (4)
Energy (1)
Gmpower (1)
Goldmoto (4)
Honda (18)
Kawasaki (5)
Kipor (2)
Loncin (4)
Lutian (1)
Omega (1)
Palmera (6)
Solax (8)
Vanguard (3)
Veta (3)
Weima (15)
Yamaha (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Yakıt Türü

Benzin (131)
Dizel (33)
Başka bir kelime deneyin

Devir Sayısı

(68)
(24)
(19)
(4)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(9)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (12)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL