Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Ack
Abb
Wiz
ifm
Abk
GIC
Bft
Jms
ABB
Juo
LS
Smc
Act
Bix
Csg
Ifm
ACT
Asa
Gic
Nec
Rkc
Unv
VFD
Zfn
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Ürün Türü

Pil
Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Işık Rengi

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Duy Tipi

Başka bir kelime deneyin

Ölçü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Akıllı Ev Sistemleri

için 7,717 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı ev sistem projeleri tamamen kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmış, günlük hayata olabildiğince yardımcı olmak amacıyla teknolojiyi kullanarak pratik çözümler sunan projelerdir. Otomatik olarak perdeyi kontrol etmekten, hırsız alarmına kadar evde ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilecek olan teknolojilerle donatılmış olan akıllı evler, hem konfor hem güvenlik sağlar. Kullanılan teknolojilere ve talebe göre akıllı evlerin fonksiyonları değişiklik gösterse de, büyük çoğunluğu kişiye uzaktan kontrol imkânı sağlar. Bu özellikleri sayesinde özellikle uzun süre evden uzaklaşılan durumlarda büyük kolaylık sağlayan akıllı evler, evde kimse yokken evi güvende tutmaya ve belirli fonksiyonları kontrol etmeye olanak sağlıyor. Akıllı ev sistemleri sayesinde hem güvenli hem de tasarruf sağlayan bir sistem kurabilir, sevdiklerinizin ve kendinizin hayatını kolaylaştırabilirsiniz. Akıllı cihazlarla entegre olarak çalışabilen akıllı ev sistemleri, kişisel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak kullanılabilmektedir. Akıllı ev sistemleri, teknolojik geliştirmelerin insan hayatını kolaylaştırmak adına evlere entegre edilerek, kişilerin istek ve ihtiyaçlarına özel olarak evi belirli ölçüde teknoloji ile kontrol etmelerine olanak sağlayan sistemlerdir. Akıllı evler, kullanılan teknoloji sayesinde evde yaşayan insanların ihtiyaçlarına cevap verebilen, kişilerin hayatını kolaylaştırarak yaşam kalitelerini arttıran evler olarak tanımlanabilir.

Akıllı Ev Teknolojisi Sistemleri

Akıllı Ev Teknolojisi Sistemleri

Günlük hayatta kişiye konfor ve kolaylık sağlayan akıllı ev sistemleri fiyatları kullanılan sistemin özellikleri ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Akıllı evler kişilere hem ev içinde belirli ölçülerde kontrol sağlar, hem de evde değilken belirli fonksiyonları uzaktan kontrol imkânı tanır. Akıllı ev sistemleri her gün kullanılan kişisel akıllı cihazlarla entegre edilerek kullanılmak üzere tasarlanmış, kişilerin ev ile ilgili komutları akıllı cihazlar üzerinden kontrol edebilmelerini sağlayan son teknoloji ürünlerdir. Bu şekilde hem verimlilik artar hem de enerji tasarrufu sağlanır. Evlerde enerji giderlerini arttırarak gereksiz enerji tüketimine sebep olan etkenler; evin kullanılmayan yerlerinin ısıtılması, ihtiyaç dışında açık bırakılan ışıklar, yüksek seviyelerde çalışan ısıtma ve soğutma sistemleri, kullanılmadığı halde açık bırakılan elektronik cihazlar, gün ışığından gerektiği gibi yararlanılmaması sonucu gereksiz ışık kullanımı. Isıtma sistemlerinin ve elektrik sistemlerinin akıllı teknolojiler kullanılarak kumanda edilebilmesi ile evde; ısı enerjisinden %10 ile %30 arası tasarrufunu sağlanır, gereksiz yere açık olan ışıklar otomatik olarak söndürülür, yakılan ışıkların %90 parlaklıkta yakılır, cihazların uygun tarifeye göre programlanıp otomatik devreye girmesi ile elektrik enerjisi tüketimini %30’a varan oranda azaltılabilir. Kişilere gereksiz yere zaman kaybettiren işlerin akıllı cihazlar üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde halledilmesi ile daha konforlu bir yaşam vadeden akıllı evler evde değilken dahi birçok işin halledilmesine olanak sağlar. Bu sistemin bazı örnekleri; tüm perdelerin kapatılması, ışıkların kısılması, alarmın otomatik devreye girmesi, televizyonun 20 dakika sonra kapatılması, oda sıcaklığının istediğiniz sıcaklıkta otomatik olarak ayarlanması, hareket algılayıcılar sayesinde kapıların otomatik açılıp kapanması verilebilir. Akıllı ev sistemleri kurulumu tercih edilen sistemlere göre değişmektedir. Ancak genel olarak bütün akıllı ev sistemleri kullanılan akıllı telefon gibi cihazlarla entegre çalışabilecek şekilde kurulurlar.

Akıllı Ev Sistemlerinin Özellikleri

Akıllı Ev Sistemlerinin Özellikleri

Akıllı ev otomasyonu akıllı evlerin en üzerinde durulan noktasıdır. Bunun sebebi ise enerji tasarrufu sağlayarak evdeki elektrikli eşyaları maksimum verimle kullanmaya olanak sağlamasındır. Özellikle akıllı cihazlar belirli bir süre kullanılmadığında cihazları kapatarak optimum enerji kullanacak şekilde evi düzenler. Günün ışık alan saatlerine göre odaların perdesini açıp kapatarak gün ışığından maksimum seviyede yararlanmayı sağlar. Aynı şekilde odaların ışık ihtiyacına göre lambaların parlaklığını ayarlayarak fazla enerji harcanmasının önüne geçer. Yine aynı amaçla, televizyon gibi cihazlar uzun süre kullanılmadığında bunu algılayıp, kapatarak boşa enerji harcanmasının önüne geçilmiş olur. Akıllı ev ısıtma sistemleri ısı konusunda optimizasyon sağlayarak enerji harcanmasını neredeyse yarı yarıya düşürerek ekonomik olarak avantaj sağlar. Akıllı evlerin bazıları yüz tanıma özellikleri sayesinde eve ya da evin tamamındaki odalara belirlenen kişilerin haricinde giriş yapılmasını engeller. Sistemde kayıtlı olmayan birisi tarafından giriş yapılmaya çalışıldığında ev sahibini SMS veya sesli arama ile uyararak evin her daim korunmasına yardımcı olan akıllı evler, tatildeyken aklın evde kalmasını da engelliyor. Akıllı evler hemen herkesin sahip olduğu akıllı telefonlarla entegre olarak kolay bir şekilde istenilen yerden kontrol edilebiliyor. Bu pratiklikleri ile kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan akıllı evler günlük hayatta zaman alan birçok küçük işi hallederek zamandan tasarruf edilmesine de yardımcı oluyor. Akıllı ev sistemler malzemeleri kullanılmak istenen teknolojiye göre farklılıklar göstermektedir. Evin tamamının akıllı ev sistemleri ile kontrol edilmesi tercih edilebileceği gibi, sadece belirli oranlarda kontrol sahibi olmak da tercih edilebilir. Akıllı evlerin en kullanışlı özelliklerinden birisi de sağladıkları güvenlik standartlarıdır. Sadece hırsızlara karşı değil, yangın ve su baskını gibi istenmeyen durumları engellemek için de geliştirilen teknolojiye sahip akıllı evler bulunmaktadır. Bu özellikleri ile hem can ve mal kaybı yaşanmasının önüne geçerler hem de kişilere güvenli ve stressiz bir yaşama ortamı sunarlar. Akıllı ev sistemleri uzaktan erişim özellikleri sayesinde evde olunmayan zamanlarda dahi evde bulunan evcil hayvanların rahatı için klimayı açıp kapama, ışık parlaklıklarını değiştirme, kamera ve hareket sensörleri ile ekstra güvenlik sağlama gibi avantajlarıyla öne çıkarlar. Zipato akıllı ev sistemleri , çeşitli ekipmanlarla sayfamızda sizleri bekliyor.

 Akıllı Ev Sistemlerinde Güvenlik

Akıllı Ev Sistemlerinde Güvenlik

Akıllı evlerin bir diğer önemli avantajı ise güvenliktir. Klasik alarm sistemlerinden daha gelişmiş bir güvenlik sistemi sağlayan akıllı ev sistemleri; hırsızlık, yangın ve su baskını gibi olayların önüne geçilmesine yardımcı olur. Sadece ev içindeki sıcaklık değişimi ya da oksijen seviyesindeki değişimleri değil, aynı zamanda komşu evde çıkan yangını da algılayarak uyarı verir. Böylece can kayıplarının da önüne geçilmiş olur. Bazı akıllı ev sistemlerinde uzun süre evde kimsenin olmadığı durumlarda, dışarıdan yaklaşan insanlar algılanarak evdeki ışık, televizyon, müzik seti gibi cihazları çalıştırarak evde insan varmış izlenimi verir. Bu gibi durumlarda ev sahiplerini mesaj ya da arama ile bilgilendirir. Akıllı ev sistemlerinin sunduğu güvenlik önlemlerinden birisi de odalar, garaj, ev ya da bahçe gibi alanlara belirlenen kişiler dışında giriş izninin verilmemesinin ayarlanabilmesidir. Bu şekilde hırsızlık gibi olayların önüne büyük ölçüde geçilir. Bu sistemin kullanıldığı akıllı evlerde, belirlenen mekânlara izin verilen kişilerin dışında bir kimse tarafından giriş yapılmaya çalışıldığında ev sahibinin belirlediği telefonlara mesaj gönderilerek bilgilendirme yapılır. Güvenlik denildiği zaman her ne kadar akla ilk gelen hırsızlık olsa da akıllı evlerin sunduğu güvenlik sistemleri sadece hırsızlığı önlemeye yönelik değildir. Yangın, su baskını gibi durumlarda da öncesinde uyarı vererek can ve mal kaybını önlemeye yardımcı olur. Prizde unutulan ve yangına sebep olabilecek bir cihaz olduğunda bunu algılayıp ona göre bir çözüm üreten akıllı evler yangın riskini en aza indirerek daha güvenli yaşam alanları sağlıyor. Diğer ev güvenlik sistemlerine kıyasla daha hassas sensörlere sahip olan akıllı evler hem müstakil evlerde, hem dairelerde daha güvenli ortamlar yaratıyor. Birçok güvenlik sisteminde mevcut olan kameralar akıllı ev sistemleri hareket sensörleri ile birlikte hem görüntüyü alıp, hem de hareketleri algılayarak ekstra güvenlik sağlıyor. Yüz tanıma özellikleri ile de ekstra güvenlik sağlayan bazı akıllı ev sistemleri, mekânlara yetkilendirilen kişiler haricinde giriş yapılmasını engelleyecek bir teknoloji ile donatılıyor. Bu sayede evin tamamı veya istenirse bir bölümü için ekstra güvenlik oluşturulabiliyor. Sizler de akıllı ev ürünleri ve çok daha fazlası için yapı market ve bahçe sayfamızı inceleyebilirsiniz.