TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

 • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
 • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

 • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
 • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

LNB & Çanak

için 2,088 sonuç bulundu.

LNB & Çanak

Televizyon izlemek çoğu insan için hâlâ en yaygın olarak tercih edilen iyi zaman geçirme aktivitesi. İzlemesek dahi açık olan televizyonlarımız adeta evlerimizin sesi haline gelmiştir. Televizyon kanallarını kurduğumuz bir uydu sistemiyle yayın kalitesi çok daha iyi olacak şekilde izleyebiliyoruz. Bu uydu sistemleri içinde adına LNB dediğimiz aparatlar ve uydu sistemlerinin olmazsa olmazı çanak antenler de yer alıyor.

LNB Nedir, Ne İşe Yarar?

LNB Nedir, Ne İşe Yarar?

LNB adını verdiğimiz küçük boyutlu cihazlar, çanak antenlerin orta kısmına monte edilen ve çanak antene düşen sinyalleri toplayan aygıtlardır. LNB terimsel olarak düşük gürültü bloğu anlamına gelir. Çanak antene düşen sinyalleri topladıktan sonra işleyip sahip olduğumuz uydu alıcısına gönderen LNB tekli ve çok çıkışlı modellere sahip olabilir. LNB tipleri arasında en çok tercih edilen 6’lı LNB, 8’li LNB ve 4 LNB gibi LNB tipleri, çıkış sayısına bağlı olarak 6, 8 ya da 4 uydu alıcısına bağlanabilir. Böylece her biri farklı bir kanalı algılayarak izlenebilir kılar. Düşük gürültülü LNB frekansı için doğru LNB modelinin seçilmesi ve LNB ayarları yapılması gereklidir. Bunu teknik servisinizden rica edebilirsiniz. Ayrıca web sitemiz üzerinden LNB kablosu, LNB çoklayıcı ya da LNB çoğaltıcı adı verilen ürünlere ve LNB kablosu çeşitlerine de ulaşabilirsiniz.

Çanak Anten

Çanak Anten

Uydu alıcıları çanak antenler sayesinde çalışır. Çanak anten, uydu sinyallerini çanak şeklindeki gövdesinde toplar ve LNB’ye iletir. Ardından LNB bu sinyalleri işler ve televizyonunuza kaliteli yayınlar olarak gönderir. Çanak anten kurulumu için çanak anten sinyal bulucu, çanak anten yön bulucu, çanak anten ayar cihazı, çanak anten kablosu gibi aksesuarlara ihtiyacınız olacağından uydunuzu aldığınız markanın teknik servisi gelip çanak anten montajını gerçekleştirmelidir. Web sitemizde bulabileceğiniz çanak anten çeşitleri farklı boyutlarda ve farklı tasarımlarda üretilir. Örneğin, delikli çanak anten modellerini kategorimizde bulabilirsiniz.

LNB Fiyatları ve Çanak Anten Fiyatları

LNB Fiyatları ve Çanak Anten Fiyatları

Kategorimiz üzerinden satın alabileceğiniz LNB ve çanak anten modelleri, üreten marka ve tasarıma, çıkış sayısına göre gruplandırıldığında fiyatlar açısından da çeşitlilik göstermektedir. Çanak anten set halinde de satılmakta, LNB ve kablo dahil setlere de kategorimizden ulaşılabilmektedir. İhtiyacınız olan modelleri bütçe dostu bir alışveriş deneyimiyle, en uygun LNB fiyatları ve ucuz çanak anten fiyatları sayesinde satın alarak hemen uydu yayınınızın keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Bütçenize uygun 8 çıkışlı LNB fiyatları için ürünlerimize mutlaka göz atın.

Uydu LNB Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • LNB seçerken mutlaka uydu alıcınızla ve çanak anteninizle uyumlu olup olmadığını öğrenmelisiniz.
 • Çoklu besleme yapan LNB tiplerini tercih ederek bir çanak antenle birden fazla uydu alıcısı arasında geçiş yapabilirsiniz.
 • 0.2 ya da 0.3 değerli LNB’ler daha düşük gürültü sağladığından, en çok tercih edilen LNB tipleridir.
 • İnternet üzerinden performans değerlendirmelerini okuyarak hangi çanak antende hangi LNB’nin en iyi performansı verdiği hakkında mutlaka bir ön bilgi toplamalısınız.

Çanak Anten Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Soğuk hava koşullarına dayanıklı bir çanak anten modeli olmasına özen göstermelisiniz ki kötü havalarda uydu sinyalinizde aksamalar olmasın.
 • Türksat, Hotbird, Eutelsat W3, Astra 19, Eurobird 9, Sirius, Nilesat, Eutelsat W2 gibi uydularla uyumlu çanak anten çeşitleri daha fazla yayın izlemenizi sağlar.
 • Çanak büyüklüğü arttıkça, izleyebileceğiniz yerli ve yabancı kanal sayısı da artacağından, çapı büyük çanaklar seçmeniz en ideal tercih olacaktır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

ALPSAT (3)
Arnix (1)
Atlanta (16)
Baff (26)
Besttel (2)
Cvs (1)
Dark (1)
Digiturk (12)
(386)
(1)
Grundig (3)
Herz (20)
Hiremco (11)
İnverto (83)
Jameson (4)
Korax (3)
König (1)
Megasat (3)
MERSAT (71)
Multibox (7)
Neta (4)
Next (290)
Redline (31)
Sunny (2)
Technobox (18)
Technomax (9)
TECHNOMAX (2)
VALUELINE (3)
Vestel (1)
VU+ (9)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(436)
ve üzeri (671)
ve üzeri (699)
ve üzeri (704)
ve üzeri (716)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL