Kategoriler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

LNB & Çanak

için 1,026 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

LNB ve Çanak

Televizyon izlemek artık bu modern zamanlar içerisinde eski bir aktivite halini almış olsa da, genel olarak ailelerin bir araya gelerek zaman geçirmesini sağlayan bir araç olmaktadır. İzlemediği takdirde bile arkada bir ses olması açısından çoğu zaman televizyonlar açılabilmektedir. Bu televizyonların olmazsa olmazlarından olan uydu sistemleri ise yayın kalitesi açısından büyük bir öneme sahiptir. Bu kapsamda sayfamızda bulabileceğiniz pek çok farklı çeşitte çanak anten ve LNB ürünleri sizlerin hizmetinize sunulmaktadır. Bu uydu sistemleri ve çeşitli çanak anten parçaları uygun maliyetlerde kategorimizden kolaylıkla bulunabilmektedir. LNB ürünleri tek çıkışlı, çift çıkışlı veya dört çıkışlı olarak farklı modeller ile edinebileceğiniz gibi, çanakları da farklı büyüklüklerde ve tasarımlarda bulabileceksiniz.

Çanak ve LNB Ürünlerinin Görevleri

Çanak ve LNB Ürünlerinin Görevleri

Çanaklar, uydu frekanslarını almada görev gören olmazsa olmaz ürünlerden biridir. Genel itibariyle kullanımının sağlandığı hanenin en üst noktasına, direkt gökyüzüne bakar vaziyette, uyduları algılayabilecek şekilde kurulmaktadır. Çanak ürününün ne olduğu hemen herkes tarafından bilinmektedir. Ancak LNB konusundan bahsetmek gerekirse bu ürünler, Türkçe olarak Düşük Gürültü Kütlesi anlamını taşımaktadır. Tanım olarak bakılırsa LNB ürünleri, uydu yayınlarının alınabilmesi için, uydudan antenin odak noktasına gelen yüksek frekanstaki sinyallerin üzerinde işlem yapan donanım elemanları olmaktadır. Sinyaller öncelikli olarak çanaklara gelmekte olup, çanakların bu sinyalleri odak noktasına toplamasının ardından LNB’lere yansıtılmaktadır. LNB’ler çanağın odak noktasını iyi görebildiği ölçüde iyi sinyalleri toplamaktadır. Daha sonraki aşamada ise LNB’ler bu sinyalleri uydu alıcısının anlayabileceği dile çevirmektedir. LNB’lerin içerisinde elektronik devreler yer almaktadır. Bu sinyal dönüştürücülerin dışı modelden modele plastik kaplı veya metal olabilmektedir. Bu ürünler, çanakların topladığı sinyalleri yükseltmek ve dönüştürmek suretiyle uydu alıcısı tarafına gönderirken, işlemleri kablo üzerinden uydu alıcısından aldığı komutlar ve elektrik gücü ile sağlamaktadır. LNB’ler belli bir gürültü de üretmekte olup, modelden modele bu gürültünün seviyeleri değişkenlik gösterebilmektedir. Piyasada yer alan bu ürünlerin desibel seviyeleri, üzerlerinde yazan 0.3 Db, 0.2 Db ve 0.1 Db ibarelerinden anlaşılmaktadır. Sayfamızda hizmetinize sunulan LNB ürünlerinden söz etmek gerekirse, öncelikli olarak 4 çıkışlı ürün modellerini tanıtmakta fayda bulunmaktadır. Beğeninize sunulan bütün 4 çıkışlı ürün çeşitleri Full HD yayınlarda maksimum performans sergileyen modeller olmaktadır. 4 çıkışlı olması 4 adet alıcı kullanımını aynı anda destekleyeceği anlamını taşımaktadır. Bu ürün çeşitlerini yalnızca 0.1 Db bir gürültü seviyesinde bulabileceksiniz. Çok düşük bir gürültü seviyesi olması sebebiyle bu ürünler, kullanıcılar tarafından öncelikli tercih gören ürün modellerinden biri olmaktadır. Ayrıca yağmur koruma kapaklarının da bulunması sebebiyle oldukça uzun ömürlü ve güvenilir bir kullanım deneyimi elde edebileceksiniz. Altın uçlu konnektör çıkışlarının bulunması da bir diğer özelliği olmaktadır. Aynı niteliklere sahip olan çift çıkışlı, tek çıkışlı veya çok daha fazla çıkışları bulunan ürün çeşitlerini de dilerseniz kategorimizde kolaylıkla bulabilirsiniz. Çanak anten çeşitleri ise farklı markaların tasarımında ve çeşitli çaplarda elde edebileceğiniz detaylarda bulunabilmektedir.

En Çok Tercih Gören LNB Çeşitleri, Çanak Antenler ve Çanak Anten Uydu Alıcısı Modelleri

En Çok Tercih Gören LNB Çeşitleri, Çanak Antenler ve Çanak Anten Uydu Alıcısı Modelleri

LNB türleri arasında genel itibariyle tercih gören çeşitler 4’lü LNB modelleri, 6’lı LNB modelleri ve 8’li LNB modelleri olmaktadır. Bu çıkış sayıları adedince farklı uydu alıcılarına bağlanabileceklerdir ve çalışma performansları hiçbir surette yavaşlamayacaktır. Düşük gürültü sunan LNB frekansı için doğru LNB ürününün tercih edilmesi ve ayarlamalarının yapılması gerekmektedir. Bu işlem ile ilgili pek bilginiz bulunmamakta ise teknik servisiniz size bu faaliyetinizde yardımcı olabilecektir. Sayfamızda LNB ürünleri ile direkt ilgili olarak çeşitli LNB çoğaltıcı ürünlerini ve LNB kablolarını da rahatlıkla inceleyebilecek, ihtiyacınız doğrultusunda bu tarz yardımcı ürünleri de sipariş edebileceksiniz. Sayfamızda bulabileceğiniz çanakların her biri farklı içeriklerde ve tasarımlarda, ancak aynı kalitelerde ürün modelleri olmaktadır. Dilerseniz sadece 40 cm çapa ait çanakları tercih edebileceğiniz gibi, dilerseniz de 85 cm çapı bulunan büyük ürün çeşitleri de bulunabilmektedir. Çanaklar yanı sıra pek çok bağlantı aparatı içermektedir. Bu aparatlar anten kablosu, anten ayar cihazı ve anten yön bulucu gibi ürün çeşitleri olmaktadır. Çanağınızı temin etmenizin ardından bir teknik servis aracılığıyla montajını güvenle sağlayabilmeniz mümkündür. Çanaklar salt yuvarlak, düz yüzeyli içbükey ürün çeşitleri olmamaktadır. Ayrıca delikli anten modelleri de dilerseniz ürün skalası içerisinde edinebileceğiniz çeşitlerden biri olmaktadır. En çok tercih gören ürün modelleri olarak ise ortalama 80 cm çapında olan deliksiz tasarımlardır diyebiliriz. Çanak anten uydu alıcısı ürün çeşitlerinden de söz etmek gerekirse, bu tasarımlar kolay bir kuruluma sahip olup, otomatik kanal yenileme özellikleri bulunmaktadır. Ürünlerin hepsinde FUNCAM, CCCAM bulunduğu söylenebilir. Genel itibariyle bu ürünlerde tam 8 favori kanal grubu özelliği yer almaktadır. Ayrıca tam fonksiyonlu kullanıcı dostu OSD menüsü (32 bit) de bulunabilmektedir. Bunların yanı sıra 7 günlük EPG (elektronik program rehberi) ve teletekst (VBI & OSD) ile altyazı desteği gibi fonksiyonları da yer almaktadır. EPG üzerlerinde küçük ekran resmi de bulunmaktadır. Ayrıca bu modeller ile NIT/Çoklu uydu arama desteği de sizlere kazandırılan bir diğer özellik olacaktır. Kanalı bir USB aygıtına kaydedip oynatabilme gibi daha pek çok fonksiyonu sayfamızda yer alan uydu alıcılarında bulabileceksiniz. Uydu alıcılarını ayrıca çanaklarla beraber de set olarak alabileceksiniz. Alıcılar konusunda özellikle talep edilen bir modelden söz etmek ise pek mümkün olmamakta olup, çanak anten seti olarak uydular alınmıyorsa genel itibariyle bilinen markalar favori olarak tercih görebilmektedir.

Çanak Anten Ayarlama İşlemi İle İlgili Yardımcı Bilgiler ve Genel Ürün Fiyatları

Çanak Anten Ayarlama İşlemi İle İlgili Yardımcı Bilgiler ve Genel Ürün Fiyatları

Çanak anten ayarlama işlemi genel itibariyle gözde büyütülen bir işlem olmaktadır. Ancak kullanıcısı tarafından da kolaylıkla sağlanabilir bir fonksiyonu bulunmaktadır. Öncelikle çanakların ayarlanabilmesi için gerekli bazı malzemeler bulunmaktadır. Anteniniz çatıya veya balkona monte edilmiş ise antenin uç kısmındaki LNB’den gelen anten kablosu da televizyona bağlanacak uygunluğa getirilmiş ise ayar işlemlerine başlayabilirsiniz demektir. Çanak anten ayarlama işlemi için yanınızda iOS ya da Android işletim sistemine sahip olan telefonunuzu yanınızda bulundurmanız gerekir. Her iki işletim sistemi içerisinde de ayar yapacağınız uydunun bilgilerini veren uygulamaları bulabilmeniz mümkündür. O uygulamalar içerisinde yer alan talimatları izlemeniz ile adım adım işlemleri halledebilir ve rahatlıkla kullanıma başlayabilirsiniz. Sayfamızda yer alan LNB ürün çeşitleri, üzerlerinde yer alan çıkış sayıları adedince değişken fiyatlara sahiptir. Ayrıca üretimini sağlayan marka da bu fiyatlara etki edebilmektedir. Her biri birbirinden nitelikli olan ürün modelleri arasında, alanında kendini ispat etmiş olan markanın güvencesiyle üretilen ürünler daha çok talep gördüğünden dolayı maliyetlerinde de aynı doğrultuda artış söz konusu olabilmektedir. LNB ürünleri her ne kadar çok önemli bir görev gören cihazlar olsa da, maliyetleri yine de sanıldığı ölçüde yüksek fiyatlarda olmamaktadır. Uygun fiyatlı bir LNB ürün modelini rahatlıkla bulabilirsiniz. Çanak fiyatları da üreticisi olan firma bakımından değişkenlik gösterebilmekte olup, ürünün ebat açısından büyüklüğü ölçüsünde de maliyeti farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca set olarak da tercih edebileceğiniz bu ürün modelleri, bu şekilde sizlere çok daha hesaplı da gelebilecektir. Bütçenize uygun ürün modeli arıyorsanız, sayfamızdan set olarak bütün aparatları ile beraber bir model tercih etmeniz doğru bir karar olacaktır. Ancak sadece bir çanağa veya sadece bir alıcıya ihtiyacınız var ise bu durumda da ürün grupları içerisinden bütçenize göre modelleri kolaylıkla bulabilmeniz mümkündür. Eğer bu ürünler arasından bir eksiğiniz bulunmakta ise sayfamız üzerinden ihtiyacınız olan ürün çeşidini veya çeşitlerini inceleyebilir, dilerseniz hemen sipariş edebilirsiniz. Kaliteli hizmet farkı ile kısa sürede ürününüzü güvenle teslim alabileceksiniz. Bu tasarımları kullanmaktan çok memnun kalacaksınız.