Uydu Alıcısı

için 4,296 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Öne Çıkanlar

Uydu Alıcısı

Televizyon izlemek çoğu evin en büyük keyiflerinden biridir. Akşam yemeğinden sonra televizyon karşısında oturup en sevdiğiniz televizyon yayınlarını izleyebileceğiniz teknolojiler gün geçtikçe artıyor ve uydu teknolojisi de bu teknolojilerden biri. 2000’li yılların başından itibaren piyasasını gitgide genişleten uydu teknolojisi, farklı türlerden uydu alıcısı marka ve modellerini barındırıyor artık.

Uydu Alıcısı Nedir?

Uydu Alıcısı Nedir?

Atmosferimizde birtakım iletişim uyduları bulunmaktadır. Özellikle televizyon ve internet yayıncılığı söz konusu olduğunda kullanıcılarla iletişim bu uydular üzerinden gelen sinyallerle sağlanır. Uydu alıcısı bu iletişim uydularından gelen sinyallerin ulaştığı kutucuktur. Gelen sinyalleri görüntüye çeviren uydu alıcısı, televizyonda izlediğiniz bütün görüntülerin kaynağıdır diyebiliriz. Piyasaya sürüldüğü ilk günden başlayarak eski tip, kullanışsız ve dayanıksız antenlerin yerini hızla alan uydu alıcıları, televizyonunuza bağlayarak kullandığınız bir elektronik cihazdır. Basit bir uydu alıcısı kumandası ile çalışır ve HDMI girişi olan bütün televizyonlarla uyumludur. Yayıncılık teknolojilerindeki hızlı gelişmeler neticesinde en bilinen ve en çok tercih edilen uydu alıcısı markaları da çağımızın ihtiyaçlarına uygun uydu alıcısı teknolojilerini geliştiriyor. Televizyonlarımızda kullandığımız uydu alıcısı çeşitleri gün geçtikçe daha iyi görüntüler verme vaatlerini başarıyla yerine getiriyorlar.

Uydu Alıcısı Çeşitleri Nelerdir?

Uydu Alıcısı Çeşitleri Nelerdir?

Yeni televizyonlar ile birlikte ve yayıncılık teknolojisinin de ilerlemesiyle uydu alıcısı üreticileri de ürünlerini güncelleme eğilimi gösterdiler. Eski tip SD yani Standart Definition adı verilen uydu alıcılarının yerini daha kaliteli görüntü hizmeti sunan yeni nesil uydu alıcısı modelleri aldı. SD uydu alıcısı modellerinin yerine artık dijital uydu alıcısı çeşitlerini tercih ediyoruz. Analog modellerin gücünü yitirmesi aynı zamanda HD ve full HD teknolojilerine de kapı açtı. Örneğin dijital uydu alıcısı teknolojisi dahilinde piyasaya sürülen HD uydu alıcısı modelleri ile HD yayın yapan kanallar izlenebilmekte. Full HD uydu alıcısı sayesinde LED televizyonlarda izleyebileceğiniz kanalların yelpazesi de genişliyor. Mini uydu alıcısı adını verdiğimiz uydu alıcıları, aynı zamanda Wi-Fi teknolojisini de birleştirerek size son teknoloji bir deneyim sunuyor. 4K televizyonlarla birlikte 4K uydu alıcısı modelleri de gitgide yaygınlaşmaya başladı.

Uydu Alıcısı Fiyatları

Uydu Alıcısı Fiyatları

Yukarıda bahsettiğimiz uydu alıcısı çeşitlerine aynı zamanda en uygun fiyatlarla sahip olmak ister misiniz? En uygun Next 4K uydu alıcısı, Yumatu dijital mini uydu alıcısı, Sunny dijital uydu alıcısı ve Redline uydu alıcısı fiyatları yanında diğer bilinen markaların uydu alıcısı çeşitlerine de kategorimizden ulaşabilirsiniz. En kaliteli uydu alıcılarına en ucuz uydu alıcısı fiyatları ile sahip olmak için ürün yelpazemizi inceleyebilirsiniz. Diğer uydu sistemlerimizi görmek için ise buraya tıklayın!

Doğru Uydu Alıcısı Seçiminde Bazı İpuçları

  • Yeni HD televizyonlar dahili uydu alıcısı teknolojine genellikle sahiptir. Ancak sizin televizyonunuzda bu özellik yoksa HD uydu alıcısı almanız televizyonunuzla uyum açısından iyi olacaktır.
  • 4K televizyonların yaygınlaşmasıyla 4K uydu alıcılarının sayısı da gitgide artıyor. Şimdilik en üstün uydu alıcısı teknolojisi 4K olarak karşımıza çıkıyor.
  • Hâlâ scart kablosu ile bağlandığınız bir uydu alıcısı varsa, HDMI girişli HD ya da full HD modellerle yenileyerek daha yüksek çözünürlüklü yayınlar izleyebilirsiniz.
  • Satın aldığınız uydu alıcısının güncel yazılım ve teknik destek sunan bir markanın ürünü olmasına dikkat etmelisiniz.

4K Uydu Alıcı Teknolojisi Nedir?

  • 4K teknolojisi denildiğinde 4096x3112px olan ekran çözünürlüğünden bahsedilmektedir. Bu yüksek çözünürlüğe uyumlu uydu alıcıları 4K uydu alıcısı olarak tanımlanır.
  • 4K uydu alıcıları yüksek bellek ve depolama özellikleriyle kullanıcılarına kaliteli ve çeşitli multimedya deneyimleri sunuyor.
  • Hızlı veri akışını kolaylaştıracak olan güçlü RAM’leriyle yüksek performanslı görüntü hizmetini garantiliyor.
  • Bluetooth, Wi-Fi, SD Kart, akıllı telefon bağlantısı gibi ek özelliklerle de televizyonunuzun kapasitesini sonuna kadar kullanmanızı sağlıyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (1)
ALPSAT (4)
Arnix (3)
Atlanta (26)
Baff (16)
Besttel (1)
Citybox (4)
Cvs (1)
D-Smart (21)
Dark (4)
Digiturk (8)
(672)
(19)
Dreambox (8)
Dreamstar (83)
Filbox (3)
FREESAT (2)
Goldmaster (78)
Grundig (12)
Herz (4)
Hiremco (101)
Hometech (26)
İnverto (2)
Jameson (4)
Kamosonic (19)
Kawai (13)
Korax (109)
Megasat (3)
MERSAT (78)
Moonstar (45)
Multibox (18)
Neta (3)
Next (440)
Philips (2)
Premier (7)
Redline (287)
Samsung (2)
Skybox (12)
Skytech (28)
Sunny (1)
Technobox (28)
Tivibu (2)
Triax (2)
Vestel (7)
VU+ (15)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(591)
ve üzeri (1,060)
ve üzeri (1,146)
ve üzeri (1,166)
ve üzeri (1,196)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL