Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Lg
Mag
Seg
Ayt
Vu+
Zng
Sab
HQ
Gae
Oem
Cvs
Etc
Exn
Hp
NCP
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Uydu Sistemleri

için 9,716 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Digiturk Sporun Yıldızı Paketi 12 Aylık Uydu Kurulumlu

  (216)
  30 günün en düşük fiyatı!
  3.549 TL 3.519 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Next Kanky HD Mini Uydu Alıcısı

  (1,674)
  30 günün en düşük fiyatı!
  489,34 TL 480,74 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Uydu Sistemleri

İletişim uyduları, dünya yüzeyinin çok üzerinde yer alan yörüngede dolanır ve dünya yüzeyindeki uzak konumlar arasında dünyanın eğrisi etrafında televizyon, radyo ve hatta bazı uzun mesafeli telefon sinyallerini iletebilirler. Elli yıldan fazla bir süredir, haber, spor, konser ve diğer programları olaylar gerçekleştikçe canlı olarak yayınlamak için iletişim uyduları kullanılmıştır. Yayın iletişim uyduları, uydular tarafından yayınlanan küresel video kanalları hem kablolu hem de yayın ağları tarafından alınarak tüketicilere fayda sağlamaya devam etmektedir. Uydu sistem ekipmanları kısaca uydu alıcı ve uydu çanak gibi ürünlerden oluşur. Aynı zamanda uydu kablosu ve uydu prizi çeşitleri de birçok kişi tarafından tercih edilir.

Merkezi Uydu Sistemi

Merkezi Uydu Sistemi

Merkezi uydu sistemleri, birçok kullanıcının bulunduğu apartman, hastane, hapishane, otel, site, okul ve kampüs gibi çok sayıda kişinin bulunduğu yerlerde kullanılır. Her kullanıcı için ayrı bir uydu alıcı veya anten yerine kullanılan bu uydu merkezi sistem tüm yayınları tek bir çatı altında toplar. Sistem, bir dağıtım merkezine bağlanacak olan uydu anteni ile çalışır. Bu sistem daha sonra sinyalleri alacak ve seçilen kanalları her bir konuma yönlendirecektir. Sistem yöneticisi bunların herhangi birini veya tamamını değiştirebilir. Her bir kullanıcı, herhangi bir zamanda herhangi bir kanala erişebilir. Birçok avantajı olması bakımından da bu sistem her kullanıcı için daha tercih edilebilirdir. Bir evde birden fazla televizyon varsa merkezi sistem ile tüm odalara ilave bir maliyet olmadan yayın verilebilir. Bu sistem ile her bir yayın için ilave bir cihaza gerek yoktur. Doğrudan bir yayın tarafından beslenmesi sayesinde üstün sinyal alımı sağlar. Kanalların ve özel programlamaların özelleştirilmesine izin verir. Kablo kirliliğini ortadan kaldırır. Kurulumu basittir ve çok az bakım gerektirir. Merkezi uydu sistemleri cephelerdeki, balkonlardaki veya çatılardaki bireysel uydu çanaklarını ortadan kaldırır. Binaların görünümünü iyileştirir ve kuvvetli rüzgarlar dikkate alınarak sakinlerin ve diğer insanların yaşama ve sağlığına yönelik potansiyel tehditleri en aza indirir. Sistemin esnekliği, merkezi olarak kişiselleştirip güncelleyebileceğiniz ve tüm görüntüleme konumlarında alınabilecek bir kurum içi bilgi kanalını entegre etmenize olanak tanır. Siz de sayfamızdaki ürünleri inceleyerek merkezi uydu sistemlerine yönelik parçalara göz atabilirsiniz.

Uydu Alıcısı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Uydu Alıcısı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Teknolojinin evrimleşmesi ile TV, evde bir zorunluluk haline gelmiştir ve yalnızca bir teknolojik cihaz olmaktan çıkmıştır. TV kanalları artık eğlence programları, haberler, belgeseller ve çok daha fazlasını yayınlamaya başladı. Bu yüzden TV'ye dünyaya açılan bir kapı olarak bakmamız mümkündür. Ancak, çok sayıda TV kanalını izleyebilmek için bir uydu cihazı ve kabloya ihtiyacınız olacağından tek başına bir TV'ye sahip olmak yeterli olmayacaktır. Piyasada bilindiği üzere bir uydunun birden fazla cihazı vardır. Bir uydu şunlardan oluşur: bir çanak, SCR LNB (Tek Kablo Yönlendirici) ve bir alıcıdır. Normal uydu alıcılar en yaygın ve en basit olanıdır. Alıcı, uydulardan gelen sinyali toplayan LNB'den (evin dışına kurulan) gelen sinyali alır. Alıcı daha sonra sinyali sese ve sese dönüştürür ve TV ekranına yansıtır. HD alıcılar ise normal alıcılara benzer şekilde sinyali alır, dönüştürür ve ardından TV ekranına yansıtır. Fakat normal alıcılarla arasındaki fark, yüksek çözünürlüklü görüntüleri (HD) yansıtmasıdır. HD sinyallerini ileten TV kanalları, evde HD kalitesinde görülebilmesi için bu tür bir alıcıya ihtiyaç duymaktadır. Bu sayede daha iyi kalite görüntülemenizi sağlayacaktır. Şifreli kanallar alıcısı ise uydular aracılığıyla yayınlanan bazı eğlence kanalları, frekanslarını (kanallarını) satma eğilimindedir. Bu, normal bir alıcının sinyallerinin şifresini çözemeyeceği ve bir kullanıcı olarak sinyallerin şifresini çözebilecek özel bir tür alıcı satın almanız gerektiği anlamına gelir. Bu nedenle, bir kullanıcının, sinyalin şifresini çözebilen ve ekrana yansıtabilen bir uydu, LNB ve alıcı sağladığı bir kablo ağına abone olması gerekecektir. Bir alıcı satın almadan önce istediğiniz özelliklerin alıcıda bulunup bulunmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazı kullanıcıların birden fazla TV ekranını destekleyebilen bir alıcı almak ister. Alıcı, uydu sinyallerini almak ve ardından görüntü ve sesi bir çıkış aracılığıyla birden fazla TV'ye iletmek için tasarlanmıştır. Bu yüzden, evinizde birden fazla ekrana güç vermek istiyorsanız alıcı alırken bu özelliği kontrol etmenizi önerilir. İnternet bağlantısı ise bir diğer aranan özelliktir. İnternet bağlantılı bir alıcı ile dilediğiniz çevrimiçi aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Bu tip alıcılar uydu kumandası ile birlikte gelir. Uydu splitter ile ise tek LNB sinyalini bölerek kullanabilir, sinyalleri iki veya daha fazla cihaza gönderebilirsiniz. Özellikle farklı tip ve özelliklerden ihtiyacınız olanı seçip bütçenize göre karar vermek isterseniz sayfamızdaki ürünleri inceleyerek satın alabilirsiniz.

Uydu Alıcısı Çeşitleri ve Özellikleri

Uydu Alıcısı Çeşitleri ve Özellikleri

Kablo veya uydu TV ile, yayıncılar sinyalleri gerçek zamanlı olarak gönderir ve izleyiciler bunları alır ve yalnızca canlı olarak yayınlananları izleyebilir fakat IP TV olarak da bilinen çanaksız uydu alıcısında durumlar farklıdır. IP ağı, geleneksel, tek yönlü kablo bağlantısı veya uydu yayın ağına kıyasla iki yönlü etkileşimi mümkün kılan ağ içinde çok daha fazla esneklik sunar. Bu, kullanıcıların etkileşimde bulunmak ve deneyimlerini kişiselleştirmek için daha fazla kontrole ve seçeneğe sahip olmasını sağlar. IPTV, internet protokol televizyonu anlamına gelir ve kullanıcıların antenler, uydu çanakları veya fiber optik kablolar yerine internet üzerinden televizyon programları almalarını gerektirir. Başka bir deyişle, IPTV video içeriğini doğrudan internet üzerinden yayınlar. Yalnızca gerçek zamanlı olarak içerik yayınlayabilen geleneksel uydu sistemleri aksine, IPTV'nin içeriği depoladığı sunucular vardır. Bu, kullanıcılara programları istedikleri zaman görüntüleme isteğinde bulunma özgürlüğü verir. Bir kullanıcı izlemek istediği bir şovu seçtikten sonra, bu içerik dijital formata dönüştürülür ve internet protokolü aracılığıyla oynatma cihazına paketler halinde teslim edilir. Ancak IPTV kullanabilmeniz için, TV'nizin internet protokolü üzerinden alınan sinyalleri okuyabilmesi gerekir. Ne yazık ki, çoğu harici yardım olmadan alınan sinyalleri okuyamadığından, tüm TV'ler hemen bir IPTV hizmeti kuramaz. IPTV uyumlu olmayan bir TV setiniz varsa, bir IPTV set üstü kutusu satın almanız gerekecektir.