Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Ova
Oba
Pat
BIF
Nty
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Un Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Un

için 1,199 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Tekbaş Un Tandır ve Köy Ekmeği Unu 25 KG

  (225)
  678 TL SEPETTE 618 TL
  24.72 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Tekbaş Un Tam Buğday Unu 25 KG

  (449)
  811 TL SEPETTE 751 TL
  30.04 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Hatap Tam Buğday Unu 25 KG

  (183)
  716,99 TL SEPETTE 639,50 TL
  25.58 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Tekbaş Un Tam Buğday Unu 10 KG

  (157)
  367 TL
  36.70 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Tekbaş Un Pastalık Böreklik Un 25 KG

  (197)
  743 TL SEPETTE 683 TL
  27.32 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Taç Keçiboynuzu Unu 25 KG

  (5)
  1.102 TL SEPETTE 982 TL
  39.28 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Hatap Ekmeklik Un 10 KG

  (345)
  354,50 TL 347,25 TL
  34.72 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Hatap Tam Buğday Unu 10 KG

  (267)
  369,25 TL 360,25 TL
  36.02 TL / KG
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Hatap Ekmeklik Un 25 KG

  (162)
  702,50 TL SEPETTE 627,75 TL
  25.11 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Hatap Tandırlık - Köy Ekmeği Unu 25 KG

  (31)
  687,75 TL SEPETTE 613,50 TL
  24.54 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Tazemiz Kabak Çekirdeği Unu 1 KG

  (8)
  159,50 TL
  159.50 TL / KG
  +
 • Yazar Pirinç Unu 5 KG

  (19)
  199,76 TL
  39.95 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Tınaztepe Karakılçık Tam Buğday Unu 25 KG

  (27)
  899,99 TL SEPETTE 839,99 TL
  33.60 TL / KG
  +

Un

Pek çok kişi evinde hamur işi yiyecekleri hazırlamaktan hoşlanmaktadır. Birbirinden fazla pek çok yemeğin, böreğin ya da yiyeceğin yapımında kullanılan un mutfakta büyük önem arz etmektedir. Birbirinden farklı çeşitleri ile beraber her yiyeceğe yeni ve lezzetli bir tat katmaktadır. Börek, krep ya da falafel gibi birbirinden farklı pek çok yemeğin yapımında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle her yaştan ya da toplumun her kesiminden olan bireyler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Katıldığı yiyeceklerin hem lezzetini hem de doyuruculuğunu artırması ile bilinen un, sağlığa yönelik herhangi bir risk faktörü oluşturmamaktadır. Bu sayede pek çok anın kurtarıcısı olabilmektedir. Omletten pizzaya dek pek çok yemeğin hazırlanmasında kullanılan un; buzdolabının, market sepetinin ya da mutfağın vazgeçilmezi niteliğindedir. Un sayesinde pek çok çeşitli besin ortaya çıkmaktadır. Ekmek gibi hayati bir gıdanın yapımında dahi kullanılan ürün, değirmenlerin insanlığa sunduğu faydalardan biridir. Bunlara ek olarak kontrollü kullanılan un kalori hesabı noktasında da beklenmedik sonuçlar oluşturmamaktadır. Genel anlamda sağlıklı beslenen her birey rahatlıkla unun kullanıldığı yiyeceklerin tüketebilmektedir. Un, değirmenin üretmiş olduğu ilk endüstriyel gıdalardan biridir. Bu nedenle insanlık tarihindeki yeri oldukça eskilere dayanmaktadır. Artmış olan buğday ve de arpanın öğütülmesi ile üretilen un, her mutfağın olmazsa olmazlarından biridir. Özellikle son dönemde üretilmiş olan yeni nesil teknolojik mutfak araç gereçleri ile pek çok lezzet üretilebilmektedir. Bununla beraber zayıflamak isteyen insanlar için dahi ideal besin değerlerine sahip olan unlar bulunmaktadır. Beraberinde kilo almak isteyen bireyler için de karbonhidrat ağırlıklı unlar bulunmaktadır. Bu derece çeşitli bir ürün varyasyonu sayesinde her birey kendi beslenme stili ekseninde un tüketebilmektedir. Türkiye mutfağının en ehemmiyetli ve değerli ürünlerinden biri olan un, günlük menülerin içeriğinin çoğunda bulunmaktadır.

Un Çeşitlerinin Mutfak Yaşamındaki Önemi

Un Çeşitlerinin Mutfak Yaşamındaki Önemi

Buğday, arpa, karabuğday, nohut, mısır, yulaf, patates ve çavdar un gibi pek çok un çeşidi bulunmaktadır. Bu derece geniş bir ürün varyasyonu sayesinde bireylerin kendi damak zevklerine yönelik ürün bulmaları kolaylaşmaktadır. Beraberinde glüten hassasiyeti ya da çölyak gibi hastalıkları bulunan bireyler için de ürün çeşitliliği ehemmiyet arz etmektedir. Bu sayede toplumun her kesimi tarafından kullanılabilecek ekmek ve benzeri ürünler üretilebilmektedir. Tüm un markaları ideal kaliteyi hedeflemektedir. Hem lezzetli hem doyurucu hem de her bütçeye uygun olacak şekilde üretim sağlanmak istemektedir. Bununla beraber birbirinden farklı pek çok paket boyutu bulunmaktadır. Bu sayede her evin gereksinimi ölçüsünde satın alma işlemi gerçekleşmesi kolaylaşmaktadır. Örneğin, un 1 kg ve 5 kg gibi birbirinden farklı ağırlığında paketler ile satılmaktadır. Bu sayede her işletmenin ya da hanenin gereksinimi kolaylıkla karşılanmaktadır. Örneğin çoğunlukla büyük işletmeler için üretilen un 50 kg skalasında olmaktadır. Bu sayede az sayıda satın alma işlemi ile pek çok gereksinim kolaylıkla karşılanmaktadır. Un çeşitleri arasından en sık bir biçimde buğday unu kullanılmaktadır. Buğday unu her bireyin bildiği beyaz una karşılık gelmektedir. Buğday unu da kendi içerisinden iki çeşide ayrılmaktadır. Rafine ve de tam buğday olmak üzere iki adet çeşidi bulunmaktadır. Her iki farklı takviyeler bakımından zengin durumdadır. Örneğin, rafine unda glüten oldukça fazla bir orana sahiptir. Beraberinde tam buğday unda bu durum değişkenlik göstermektedir. Ek olarak, her iki çeşidi de çorbadan böreğe birbirinden farklı pek çok yemeğin hazırlanmasında kullanılmaktadır. Un çeşitleri hemen hemen aynı yiyeceklerin yapımında kullanılmaktadır. İşlev bakımından aynı niteliğe sahip olan ürün çeşitleri, lezzet ve içerik bakımından farklılık arz etmektedir.

Un Çeşitleri ve Fiyatları

Un Çeşitleri ve Fiyatları

Buğday ununun ardından sıklıkla kullanılan bir diğer un, arpa unudur. Arpa unu genellikle diyet yapan kişiler tarafından fazlasıyla rağbet görmektedir. Bu durumun sağlayıcısı olan başlıca unsur, düşük kolesterol ve yağ seviyesidir. Bununla beraber diyabet hastalar için de herhangi bir sağlık riskini oluşturmamaktadır. Düşük glisemik endeksi sayesinde hem diyabet hastaları hem de çeşitli hassasiyetlere sahip olan bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Un besin değeri çeşitten çeşide bağlı olmak üzere değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle bireylerin her çeşit hakkında bilgi sahibi olarak satın alma işlemi gerçekleştirmesi büyük önem arz etmektedir. Çünkü yanlış besin seçimi beraberinde çeşitli sağlık sorunlarını getirmektedir. Bununla beraber satışa sunulduğu ölçüler de değişkenlik göstermektedir. Örneğin, buğday un 25 kg gibi ölçülerde dahi sıklıkla satılmaktadır. Lakin mısır ununda bu durum söz konusu değildir. Dolayısıyla bireylerin hazırlayacakları yiyecekler ekseninde karar vermesi de fayda sağlayacak noktalardan biridir. Bu sayede ideal un ölçüsü kolaylıkla belirlenecektir. Ek olarak, çeşitli yiyeceklerin hazırlanması için her un çeşidi uygun olmayabilmektedir. Bireylerin hazırlayacakları tarife de tam anlamıyla uyması büyük önem arz etmektedir. Fiyat bakımından da her bütçeye uygun olan fiyatlar ile satışa sunulan un 5 kg dahil olmak üzere pek çok ölçüye sahiptir. Bununla beraber un çeşitleri her bireyin gereksinimini karşılayacak bir varyasyona sahiptir. Örneğin karabuğday unu çölyak hastaları dahil olmak üzere pek çok birey tarafından kullanılmaktadır. Bu sayede her bireyin menüsü tekdüzelikten ayrılmaktadır. Dilerseniz un fiyatları için gıda ve şekerleme sayfamıza göz atabilir ve hem lezzet anlayışınıza hem damak tadınıza hem de bütçenize uygun olan modelleri kolaylıkla keşfedebilirsiniz. Her ürün özelinde inceleme yaparak ortalama un çuvalı fiyatı hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Un Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Un Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Un çeşit bakımından oldukça geniş bir varyasyonu ifade etmektedir. Bu sayede toplumun her kesiminden her yaş grubundan bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Mutfakta amatör ya da profesyonel olmak fark etmeksizin pek çok yiyeceğin kolaylıkla yapılmasına olanak sağlayan un, pek çok yiyeceğin vazgeçilmezi niteliğindedir. Örneğin, nohut unu çölyak hastaları ve glüten hassasiyeti olan bireyler dahil her birey için sağlıklı bir besin çeşididir. Bu sayede pizza, börek ya da köfte gibi pek çok yiyecek kolaylıkla hazırlanabilmektedir. Beraberinde C ve benzeri pek çok vitamin bakımından da zengin bir ürün olması kullanımını zorunlu bir hale dönüştürmektedir. Mısır unu da pek çok birey tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle Karadeniz mutfağında olmazsa olmaz bir niteliğe sahiptir. Bir diğer çeşit olan yulaf unu da lezzetli unlardan biridir. İçeriği bakımından glütensiz olan ürün, buğday ile ortak bir alanda üretilmektedir. Olası risk faktörlerine karşı glütenli besin kategorisindedir. Bu nedenle çölyak ve benzeri hastalıklara sahip olan bireylerin kullanmamaya özen göstermesi büyük bir önem arz etmektedir. Bunlara ek olarak her çeşit birbirinden farklı pek çok ebatta satışa sunulmaktadır. Örneğin, un 10 kg dahil olmak üzere pek çok boyutta satılmaktadır. Bu sayede her hane ya da işletme kendi gereksinimleri ölçüsünde bir satın alma işlemi gerçekleştirmektedir. Bu nedenle un 50 kg fiyatı ile 10 kg paketin fiyatı aynı olmamaktadır. Aynı zamanda çeşitler arasında da fiyat değişkenliği bulunmaktadır. Marka ya da besin değeri gibi faktörler fiyat değişkenliğine etki eden unsurlardan biridir.