Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Cif
Tex
Omo
San
ABC
Ace
Abc
K2r
Doa
Alo
Wex
3M
Mas
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Adet

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ürün Türü

Ürün Tipi

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Parça Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Hacim (Litre)

Başka bir kelime deneyin

Boy

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Deterjan & Temizlik

için 28,903 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Selpak Kağıt Havlu 12'li

  (1,868)
  180 TL
  15 TL / Adet
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Familia 3 Katlı Plus Tuvalet Kağıdı 32'li

  (170)
  30 günün en düşük fiyatı!
  243,99 TL 206,17 TL
  6.44 TL / Adet
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Domestos Profesyonel Çamaşır Suyu 2 x 10 L

  (198)
  785 TL SEPETTE 725 TL
  36.25 TL / L
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Solo Bambu Katkılı Suya Karşı Ultra Dayanıklı 2 Katlı Tuvalet Kağıdı 3 x 16 Rulo

  (1,045)
  30 günün en düşük fiyatı!
  290,63 TL 269,92 TL
  5.62 TL / Adet
  +
 • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Deterjan ve Temizlik

Yaşam alanlarının ve diğer alanların hijyenini sağlamak için farklı temizlik uygulamaları yapılır. Bulaşıklar ve çamaşırlar için farklı ürünler tercih edilir. İç mekân temizlikleri için ise genelde ev temizlik ürünlerinin tercih edildiği görülmektedir. Yapılacak olan temizliğin amacına göre farklı ürünler farklı işlevlere hitap edecek şekilde üretilirler. Temizlik ürünleri listesi hazırlanırken satın alınacak ürünler kullanım amaçlarına ve ürün işlevlerine göre seçilirler. Bulaşık makinesi kullanılarak yapılacak işlemler için farklı özellikte modellerin tercih edilmesi gerekir. Bulaşık makinelerine yönelik deterjan çeşitleri de kendi aralarında farklı özelliklere bağlı kalarak çeşitli amaçlara hizmet ederler. Bu açıdan hangi ürünün nerede ve ne amaç ile kullanılacağı konusunda detaylı bilgi sahibi olmak önem arz etmektedir. Temizlik ürünleri listesi tamamlanıp ürünler hakkında kullanım bilgilerine sahip olduktan sonra ise çeşitlerin nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır. Bulaşıklar için makinelere yönelik olan ve elle yıkamaya yönelik olan ürünler vardır. Elle yıkamaya yönelik deterjan modelleri bulaşık makinelerinde kullanılmaya uygun model değillerdir. Özellikle temizlik ürünlerinde kullanım yanlışlıkları sebebi ile teknolojik eşyalar zarar görebilmektedir. Bu sebep ile kullanım koşulları ve alanları hakkında bilgili olup ürünleri bu bilgileri dikkate alarak kullanmak gereklidir. Temizlik ürünleri çamaşırların temizlenmesi sırasında uygulanacak işlemler için de üretilirler. Birbirinden farklı formlarda ve kimyasal yapılarda olan hijyen ürünleri diğer modeller gibi kullanıcı bilgisi ile uygulanmalıdır. Elle uygulama ve makineler için farklı kimyasal yapılarda ürünler üretilir. Sert kimyasal içeren bir ürün elle uygulama esnasında kullanılmamalıdır. Makine kullanımları için uygun olan temizlik ürünleri ise farklı alanlarda kullanılmaya uygun ürünler değildirler. Son olarak ev temizlik ürünlerinin kullanım alanlarına uygun uygulanması da oldukça önemli bir noktadır.

Deterjan ve Temizlik Ürünlerinin Çeşitleri

Deterjan ve Temizlik Ürünlerinin Çeşitleri

İç ve dış ortamlarda hijyen sağlamaya yönelik yapılan temizliklerde kullanılan malzemelerin farklı çeşitlere ayrıldığı görülür. Ürünlerin çeşitlere ayrılması belli başlı kriterlere bağlı olarak gelişir. Deterjan ürünleri arasında farklılaşmaya sebep olan ilk kriter kullanım amacı ile ilgilidir. Kullanım amaçlarına bağlı olarak deterjan kullanım alanları da çeşitlenmektedir. Süpermarket sayfamızda bulaşıklar için, çamaşırlar için ve ev temizliği için uygun olan modellerin yanı sıra kâğıt ürünleri de satışa sunulmaktadır. Bulaşık temizlikleri için tabletler, jeller, sıvılar, tozlar, parlatıcılar, koku gidericiler, tuzlar, süngerler, vb. birçok ürün modeli hijyen amacı gözetilerek satın alınır. Çamaşır makineleri için deterjan özellikleri genel olarak sıvı ve toz şeklinde çeşitlenmektedir. Yıkanacak olan eşyaların renklerine ve dokularına göre ürün özellikleri değişir. Renkliler, beyaz ve siyahlar için yarı kullanımlara uygun nitelikte deterjanlar tercih edilmektedir. Kokulu çamaşır deterjanı modellerine ek olarak kokusuz ve ekstra kokulu ürünler de üretilmektedir. Yumuşatıcılar, leke çıkarıcılar, sabunlar, toz sabunlar, makine temizleyiciler, yıkama öncesinde kullanılan spreyler, renk koruyucular, çamaşır suları, kumaş boyaları, kireç önleyiciler, vb. daha birçok temizlik ürünleri farklı işlevlerde üretilip satışa sunulmaktadırlar. Ev temizlik ürünleri arasında ise kokular, yüzey temizleyiciler, eldivenler, çöp poşetleri, fırçalar, ahşap temizleyiciler, temizlik ürünleri seti gibi hijyen sağlayıcı ürünler bulunur. Kâğıt ürünleri ise bir diğer temizlik yardımcısı modeldir. Farklı çeşitler ile ihtiyaç listelerine uygun olabilecek modeller içerisinden doğru nitelikte ürünlerin tercihleri gerçekleştirilir. Ürün miktarının modelden modele değişkenlik göstermesi modellerinde çeşitli şekillerde satışa sunulmasını sağlamaktadır. Bazı modeller kilo olarak farklı ağırlıkta olurlarken bazı modeller litre bazında farklı hacimdedir. Bu ise kullanıcıların faydası gözetilerek yapılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda temizlik setleri için kullanım sürelerini de etkileyen bir faktördür.

Deterjan ve Temizlik Ürünleri Nasıl Seçilmeli?

Deterjan ve Temizlik Ürünleri Nasıl Seçilmeli?

Deterjanların ve temizlik ürünlerinin seçimleri sırasında öncelikli olan alınacak model hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Ürünler hakkında bilgi sahibi olunması gereken alanlar ise ürünlerin işlevleri, formları, yapıları, kullanım amaçları ve kullanım alanları olarak öne çıkmaktadır. Böylelikle oluşturulacak deterjan kutusu farklı özelliklere sahip ürünlerin seçimleri ile değişik içeriklere sahip olabilmektedir. Ürün çeşitleri arasında işlev farklılıkları seçim aşamasında dikkate alınması gereken önemli bir unsurdur. Bulaşık temizlemek için uygulama sırasında işlem nasıl yapılacaksa ürün bu işleme uygun olarak seçilmelidir. Elle yıkama yapılacaksa bu yıkama şekline uygun nitelikte olan ürünler satın alınmalıdır. Çamaşırlara yönelik hijyen işlemleri için ise farklı nitelikte ürünler tercih edilmelidir. Bu alanda bazı ürünler klasik toz deterjanlar olarak temizleme işlevi sergiler iken bazı ürünler ise renk koruyucu ürünler olarak farklı bir işlev sergilemektedirler. Bulaşık ve çamaşır makinelerinde gerçekleştirilecek olan temizlik uygulamaları için tek bir ürün seçilebileceği gibi deterjan seti şeklinde satılan çoklu ürünlerde tercih edilebilir. Deterjan seti içerisinde bulaşık makineleri için farklı özellikte 3 ya da 4 ürün bulunur. Çamaşır makineleri için de setlerde yine 3 ya da 4 ürün adet bulunmaktadır. Setler bulaşıkların ve çamaşırların temizlenmesi işlemi dışında, işlemin yapıldığı makinelerin hijyen koşullarının sağlanması açısından da kullanım pratikliği sağlayan paketler olarak öne çıkmaktadırlar. Kullanım alanları ise ürünlerin seçimlerini ve satın alımlarını etkileyen bir diğer faktördür. Ev temizlik ürünleri arasından ahşap temizleyiciler, yüzey temizleyiciler, halı temizleyiciler gibi modeller üreticiler tarafından farklı dokular üzerinde kullanılmaya uygun olan modellerdir. Farklı yüzeylere yönelik farklı özelliklerde olan ürünlerin satın alınması kullanıcı açısından hijyen sağlamayı kolaylaştırmaktadır. Çeşitli kullanımlara ve özelliklere sahip en doğru modeller için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Deterjan ve Temizlik Ürünleri Fiyatları

Deterjan ve Temizlik Ürünleri Fiyatları

Farklı markalar ve üreticiler tarafından üretilen deterjanlar ve temizlik ürünleri birbirinden farklı fiyat aralıklarında bulunurlar. Temizlik ürünleri markaları kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarına yönelik ürünleri satışa sunarken fiyatlandırma aşamasında belli başlı faktörlere bağlı kalırlar. Ürünlerin sahip oldukları şekilsel formlara göre ürünlerin mililitresi, litresi, gramı, kilosu ve adedi değişim göstermektedir. Sıvı deterjanlar arasında fiyat farklılıkları bulunmasının ana sebeplerinden birisi bu unsurdur. Çeşitli mililitre oranlarına sahip ürünler farklı fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır. Ürünlerin miktar ölçüleri arttıkça fiyatlandırma aralıkları da değişim göstermektedir. Fairy tablet modellerinin sahip oldukları ürün adetleri farklılık göstermektedir. Dolayısıyla yine ürün miktarı deterjan fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Temizlik malzemelerinin gündelik ve profesyonel kullanımlara uygun özellikte olması etiket fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör olarak bilinmektedir. Endüstriyel ve profesyonel kullanımlara uygun olan hijyen sağlayıcılar ile ev tipi kullanımlara açık olan modeller arasında fiyatlandırmalar açısından değişimler görülebilmektedir. Bazı ürünlerin çok işlevli olması ise yine etiketleri etkilemektedir. Tek bir işleve sahip olan ürünler ile çok amaçlı işlevlere sahip olan ürünler arasında fiyat oranları farklılaşmaktadır. Boyut, malzemelerin farklı aralıklarda fiyatlara sahip olmasının bir diğer sebebidir. Ev ve farklı ortamlarda hijyen sağlamak açısından tercih edilecek olan çöp torbalarının üretildikleri boyutlar birbirlerinden farklıdır. Boyutlar değiştikçe malzemelerin fiyat aralıkları da değişim göstermektedir. Yine ev ve farklı ortamlar için satın alınabilen kâğıt ürünler boyut özellikleri ile etiket çeşitliliği göstermektedir. Mini boydan jumbo boya kadar kullanıcı tercihi olan kâğıt ürünlerin boylarına bağlı olarak fiyatları değişmektedir. Kâğıt ürünleri için mendillerin sahip oldukları katman özellikleri, kalınlıkları, işlevleri, yapıları ve sahip oldukları desenleri gibi unsurlar satış aşamasında alıcılara farklı özellikte ve fiyatta ürünlerin sunulmasına hizmet etmektedir.