Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Amplifikatör

için 1,726 sonuç bulundu.
Kanal Sayısı seçiniz

Amplifikatör

Amplifikatörler, elektronik sinyalleri yükseltmek için kullanılan cihazlardır. Amplifikatör bunu güç kaynağından alarak ve bu çıkış sinyallerinin şeklini eşleştirerek yapar. Yani, amplifikatör güç kaynağından alınan sinyaller üzerinde düzenlemeler yapar. Müzik sistemlerinde ses gücünü arttırmaya yarayan sistemin olan amplifikatör, kaynak cihazdan gelen ses sinyalini geliştirilebilir. Türkçe'de kısaca "amfi" olarak adlandırılır. Girişine uygulanan elektrik sinyallerini yükseltebilen elektronik devre halindeki cihaza uygulanan sinyal, mikrofondan gelen sesi elektrik enerjisine dönüştürür. Döner tablanın oluşturduğu basınç değişimi, bant başlığının elektrik enerjisine dönüştürdüğü manyetik enerji vb. durumlar iyileştirilmesi gereken ve amplifikatör kullanımı gerektiren durumlardır. Ayrıca cihaz sayesinde görüntüler kamerada elektrik sinyallerine dönüştürülebilir. Video amfileri sinyalleri istenilen seviyeye yükseltilebilen bir tür amplifikatördür. Enstrüman çalan herhangi bir kişi gibi, gitaristin de mevcut enstrümanının sesini yükseltmesi ve düzenlemesi gerekebilir. Bu işlem için gerekli olan şey amplifikatör modülü kullanmaktır. Özellikle, gitara uygun özel bir ses amplifikatör cihazı ile doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. Oto ses sistemleri söz konusu olduğunda da yine amplifikatörler en önemli bileşenlerden biri olarak kabul edilir. Araçların standart ses sistemine araç güç amplifikatörü donanımı dahil edilmesi daha kaliteli ve daha temiz ses performansı için gerekli bir yatırımdır. Bir stereo amplifikatör, yüksek kaliteli bir müzik veya film sisteminin de temel taşıdır. Pikap, TV, hoparlörler, teyp, cd, dvd ve mp3 çalar , dizüstü bilgisayar; ve bunun gibi cihazlar amplifikatöre bağlandığında, amplifikatör sistemin kalitesini belirleyecektir. Bu nedenle, sizin için doğru amplifikatörü seçmek için iyi bir ön çalışma yapmanız önerilir.

Amplifikatör ile Kaliteli Ses Deneyimi

Amplifikatör ile Kaliteli Ses Deneyimi

Amfi olarak da adlandırılan amplifikatör cihazları kaynak cihazlardan ses sinyallerini yükseltmek ve bunları hoparlörlere göndermek için müzik sistemleri ve benzer sistemlerde kullanılan bir donanımdır. Bir gitar amplifikatörü, elektro gitar, bas gitar veya akustik gitardaki manyetiklerden gelen zayıf elektrik sinyallerini alıp yükseltebilen, böylece bir veya daha fazla hoparlörde yüksek ses sağlayan bir elektronik cihaz, sistemdir. Gitar amplifikatörleri daha yumuşak ses sağlayan vakum tüplü amplifikatördendir. Bir transistör veya yarı iletken parçalarla bağlantı sağlanan cihazlardan daha ekonomik olan bir katı hal amplifikatörü, bir masaüstü veya USB bağlantısında kullanılabilen bir hibrit amplifikatördür. Bir dizüstü bilgisayarda programlanmış bir modelleme amplifikatörüdür ve akustik gitarlar için uygun bir donanımdır. En iyi amplifikatör iddialı bir genel terimdir, bu nedenle ancak ihtiyaçlarınızı belirleyerek en iyi amplifikatörü seçebilirsiniz. Örneğin, bir katı hal amplifikatörü daha güçlü ses çıkarır, ancak bir tüplü amplifikatör daha eski bir teknoloji gibi görünmesine rağmen, sesi patlatmaz. Stereo ve mono arasındaki fark da önemlidir. Stereo amplifikatörler sesi farklı kanallardan her hoparlöre iletebilirken, mono amplifikatörler sesi tek bir kanaldan iletebilir. Stereo daha yenidir ve yüksek kaliteli ses sağlayabilir, mono cihazların avantajı ise daha az yer kaplamalarıdır. Bazı durumlarda sesi tek bir kanaldan dinlemeniz gerekebilir. Hi Fi amplifikatörleri ise distorsiyonu en aza indirerek en yüksek kalitede ses sağlar. Mini amplifikatör cihazları ise kutusuz harici bir devreye benzer. Yerden tasarruf ederken kendi hoparlörlerinizi seçebilmenize olanak tanır. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra, çeşitli marka gitar amplifikatörlerinden birini seçebilirsiniz. Bu amplifikatörlerin fiyat aralığı çok geniştir. Çeşitli marka ve modellerin bu durumu sağlamasında büyük bir payı vardır. Amfilerin en büyük avantajlarından biri satın alındıktan sonra uzun süre kullanılabilmeleridir. Aynı zamanda devrede herhangi bir arıza olsa bile, genellikle yedek parçaları onarmak veya değiştirmek kolay ve mümkündür. Cadence amplifikatör markası, istediğiniz stil ve kaliteli amplifikatörleri kullanıcıların beğenisine sunmuştur.

Amplifikatör ile Ses Kalitesini Arttırın

Amplifikatör ile Ses Kalitenizi Arttırın

Ses kalitesinin iyileştirilmesi açısından, çoğu kullanıcı genellikle otomatik amplifikatör tipini tercih eder. Bu cihazlar, otomatik cihazların ses üretme şeklini büyük ölçüde değiştirmeye yarar. Amplifikatör ile elde edilen sesin hassasiyeti artar. Öte yandan, bir araç ses sistemindeki hoparlör değiştirilirken, standart bir araba amplifikatör cihazı güç gereksinimlerini karşılamak için yeterli olmayabilir. Daha güçlü, yüksek sesli hoparlörler, işlevlerini mükemmel şekilde tamamlamak için otomatik amplifikatör ekipmanına ihtiyaç duyar. Tüm bu işlevlere ek olarak, otomatik amplifikatör, yükseltilmiş subwoofer'a da güç sağlar. Aracın ses sisteminden en verimli ve yüksek kaliteli ses performansını elde etmek için doğru amplifikatörü seçmeniz önemlidir. Tüm stereo sistemin güç gereksinimlerini karşılamayan yanlış amplifikatör ekipmanları ses bozulmaları ve bu gibi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle satın almadan önce otomatik amplifikatör önerileri alarak doğru ekipmana yatırım yapmalısınız. Arabanız için doğru amplifikatörü aramaya başladığınızda muhtemelen birçok farklı marka ve modelle karşılaşacaksınız. Bu sınırsız seçeneklerde, bazı faktörleri göz önünde bulundurmanız ve ardından ihtiyaçlarınıza ve araç ses sistemine uygun bir amplifikatöre yatırım yapmanız gerekir. Amplifikatör kanalı ana kanaldır. Mono olarak adlandırdığımız tek bir otomatik amplifikatör varyantı düşük frekanslı ses üretebilir ve yerleşik bir bas geliştirme filtresine sahiptir. D Sınıfı mono amplifikatörler genellikle daha az akım tükettikleri ve daha verimli oldukları için tercih edilirler. İki kanallı otomatik amplifikatör modülü tam kapsamlı veya bileşen hoparlör sistemlerinde kullanılabilir. Ön ve arka subwoofer'lı araçlarda, beş veya altı kanallı bir amplifikatör kullanmak en iyisidir. Ayrıca çok kanallı amplifikatörler tam aralıklı hoparlörler ve subwooferlar için uygundur. Tüm farklı kanal amplifikatörlerini satın almadan önce, ekipmanın sahip olacağı güç seviyesini de göz önünde bulundurmalısınız. Aracınızda en iyi ses performansını elde etmek için, yüksek güçlü bir amplifikatör modeline yatırım yapmanız gerekir. Bu noktada, bir amplifikatör satın almadan önce mevcut hoparlörlerin gereksinimlerini anlamak önemlidir. Bu doğrultuda Roadstar amplifikatör modelinin ihtiyaç duyduğu minimum gücü belirleyebilirsiniz.

Amplifikatör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Amplifikatör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Otomatik amplifikatör ekipmanı satın alırken, genellikle her bir kanal cinsinden ifade edilen RMS ve Watt değerlerine bakmalısınız. Bu cihazlarda doğru orantı geçerli olduğundan değer ne kadar yüksekse, cihaz o kadar güçlüdür. Hoparlörlerin doğru gücünü yansıtmayan bir amplifikatör, ses performansında bozulmaya neden olabilir. Ayrıca satın aldığınız amplifikatörün RMS gücü çok yüksek değilse hoparlörlere zarar verebilir. Çoğu kişi otomatik amplifikatör modülü kurmanın zor olmadığını düşünür. Doğru ekipmanı ve gerekli amplifikatör kablo kiti ürünlerini satın aldıktan sonra, kurulum için en iyi yeri seçmek gerekir. Satın alma işlemi sırasında, aracınız ya da donanımı kullanacağınız alan için doğru parçayı seçmek önemlidir, çünkü çoğu otomobilin standart düzende amplifikatör için fazladan yeri yoktur. Bu nedenle, otomatik bir amplifikatör satın almadan önce arabada bazı ölçümler yapmanız gerekebilir. Genellikle, amplifikatörü yerleştirmek için aracın koltuğuna, bagajına ve yolcu tarafına bir güvenlik duvarının yerleştirilmesi tercih edilir. Seçtiğiniz bölgeye uygun bir amplifikatör satın alarak, arabanızda yüksek kaliteli ve yüksek performanslı sesin keyfini çıkarabilirsiniz. Oto amplifikatör fiyatları da amplifikatör fiyatları gibi ürünün marka, model, kanal ve güç seçeneklerine göre değişiklik gösterebilir. Stereo amplifikatörler, yüksek kaliteli ses sistemleri oluşturmak için uzun yıllardır kullanılmaktadır. Özellikle dijital devrimden sonra yeni özelliklerle donatılan amplifikatör cihazları, müzikten filme tüm ses formatları için en kaliteli seçimdir. Stereo amplifikatörün fiyatı, cihazın işlevine bağlı olarak değişir. Amplifikatörün gücü, fiyat etiketini doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Bu özellik, amplifikatörün sesini de etkilediği ve bu alan hassas bir alan olduğu için dikkatlice düşünülmelidir. Fiyatı etkileyen bir diğer teknik özellik ise amplifikatörün giriş ve çıkış tekniğidir. Bir amplifikatörün giriş ve çıkışı, amplifikatörün bağlanabileceği diğer ekipman ile uyumlu olmalıdır. Örneğin, amplifikatörünüzün bir subwoofer'a bağlanabilecek bir çıkışı yoksa, zaten bir subwoofer'ınız olsa bile onu kullanamazsınız. Bu nedenle, bir amplifikatör satın alırken cihazdaki giriş ve çıkış bağlantılarını incelemeniz önerilir.

Bütçenize Uygun Amplifikatör

Bütçenize Uygun Amplifikatör Fiyatları

Amplifikatörlerin geniş bir fiyat aralığı olduğundan ses sistemi için ayrılan bütçeyi akıllıca kullanmalı, satın alacağınız ürünleri seçerken ses iyileştirme cihazlarını doğru araştırmalısınız. Sizin için gerekli olan teknik özellikleri belirleyerek alacağınız amfinin temel başlıklarını belirleyebilirsiniz. Amplifikatörü hangi amaçla kullandığınız bu açıdan çok önemlidir. Bu nedenle, gerçekten ihtiyacınız olmayan yüksek fiyatlı amplifikatörleri kullanmadan yalnızca ihtiyacınız olan işlevlere odaklanırsanız daha verimli bir alışveriş süreci gerçekleştirmiş olursunuz. Stereo amplifikatör modelleri dijital, bluetooth, ağ bağlantısı gibi özellikler ile bağlantı sağlayabilir ve doğal olarak amplifikatörün fiyat etiketi de bu faktörlerden etkilenir. Analog stereo amplifikatör modülü, Retro görünümü ve eski pikaplar ve hoparlörlerle uyumluluğu nedeniyle hala birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Öte yandan, dijital amplifikatörler teknolojik yeniliklerden tam olarak yararlanır. Bu amplifikatörlerden bazıları eski hoparlörleriniz ve ekipmanınızla kullanılabilse de bazıları kullanılamaz. Bu nedenle hoparlör ya da pikap gibi araçları kullanıyorsanız, satın aldığınız amplifikatör ile uyumlu oluşuna ve bunun yanında amplifikatörde uygun giriş ve çıkışların bulunurluğuna dikkat etmelisiniz. Bazı dijital amplifikatör modelleri, kablosuz müziği evinize getirmek için bluetooth kullanır ve bu cihazlar bluetooth amplifikatör ile piyasada bulunur. Ayrıca bazı yeni nesil amplifikatörler birden fazla hoparlör sistemine bağlanabilir. Örneğin, oturma odasına yerleştirilen bir stereo amplifikatör, oturma odası, mutfak ve yatak odası için aynı anda ses yayabilir. Elbette, bu işlevi etkin bir şekilde kullanmak için, müzik dinlemek ya da ses sağlamak istediğiniz her odaya bir hoparlör sistemi kurulmalı ve bu hoparlörlerin amplifikatörle uyumlu bir şekilde çalışmak için kablosuz yeteneklere sahip olmasını sağlamalısınız. Bazı modeller sayesinde bir kişi banyoda klasik müzik dinlerken başka biri salonda caz dinleyebilir ve tüm bunlar için bir amplifikatör yeterli olabilir. Yeni nesil amplifikatörlerin bir diğer çekici özelliği de internet bağlantısıdır. İnternet bağlantısı aracılığıyla, amplifikatörünüz birçok radyo kanalına otomatik olarak bağlanabilir. İnternet bağlantısının en büyük avantajı, en popüler çevrimiçi müzik hizmetlerine kolayca erişebilmenizdir, böylece ihtiyacınız olan müziği, tıpkı bir cep telefonundan veya bilgisayardan müzik dinler gibi istediğiniz zaman, istediğiniz yerde yüksek kaliteli bir ses sisteminden dinleyebilirsiniz.

Amplifikatör ve Akıllı Ses Sistemleri

Amplifikatör ve Akıllı Ses Sistemleri

Amfi, en önemli ses sistemi araçlarından bir tanesidir. Kaynak cihazdan gelen ses sinyalini elektronik olarak işleyen ve ses kalitesi ile birlikte ses seviyesini iyileştiren cihaza amplifikatör denir. Kolaylık olması açısından, bu ses sisteminin adı, bir amplifikatör yerine amfi olarak da anılabilir. Bu cihazın ses sistemlerinde önemi söz konusu olduğunda vazgeçilmez bir parça olduğu konusunda herkes hemfikirdir. Camiler, okullar ve çok amaçlı mekanlarda amfi tiyatrolar daha birçok alanda kullanılan amfi işlevi genellikle kullanım alanına ve bağlayacağınız hoparlörlerin gücüne bağlıdır, bu da amplifikatör fiyatları belirlenmesinde etkili bir faktördür. Teknolojinin ve müzik eğlence anlayışının değişmesi ile birlikte mikser amplifikatörler son zamanlarda insanların çokça tercih ettiği ürünler haline geldi. Bu ve bunun gibi amfi modelleri, ses kalitesi ve daha hassas tonlar yapabileceğiniz birçok işleve sahiptir. Amfi, sesin olduğu çoğu profesyonel ve elektronik ortamda aktif olarak kullanılır. Amfi cihazların kullanımını örneklememiz gerekirse okul ve cami ses sistemlerinde, konserlerde, düğün salonlarında, stadyum ve benzeri spor alanlarında, ev ortamlarında, alışveriş merkezlerinde, çeşitli dükkan ve mağazalarda aktif olarak kullanım gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Tüm bu mekanların ortak özelliği elektronik ses sistemlerini kullanmalarıdır. Bu nedenle, bir amfi modülün kullanılması, daha yüksek kaliteli ve gelişmiş efektlerin güçlü ses ile birleşimini en iyi şekilde kullanılmasını sağlar. Bu durumda ses sistemleri aktif olarak kullanılan tüm mekanların ses kalitesini ve gücünü artırmak için doğru seçilmiş bir amplifikatör modülü kullanmak gerektiğini söyleyebiliriz. Amplifikatör, kullanım yeri ve amacına göre birçok sınıf ve kategoriye ayrılır. Ses sistemi kullanıcılarının ihtiyaçları ve ses sistemlerinin kullanıldığı yerler birbirinden farklıdır. Amplifikatör ile bağlanacak cihazın amplifikatöre uzaklığı, cihazın bağlantı koşulları, bluetooth ve internet teknolojilerini barındırıyor oluşu ve ses gücü seviyesi gibi noktalar yatırım yapılacak amplifikatöre uygun olması gereken en önemli ve kritik noktalardır. Gerekli hassasiyet gösterilerek cihaza uygun donanımlar satın alınmalı, cihazın daha altında veya üstünde kalan kalitede amplifikatörler cihaza zarar verebileceği gibi kullanımınızı da engelleyeceğinden hiçbir işe yaramayacaktır. Bu faktörlere gerekli önem verildikten sonra ihtiyaç ve isteğinize yönelik amplifikatör cihazlarını sayfamız üzerinden inceleyebilir, detaylı ürün ve detay bilgisine eriştikten sonra dilediğiniz parçayı güvenle satın alabilirsiniz.

Amplifikatör Nasıl Bağlanır?

Amfi cihazların ses kaynağı ile bağlantısı gerçekleştirilirken bağlantı yöntemine dikkat edilmelidir. Klasik bağlantı yöntemlerinin yanında bluetooth ve internet bağlantısı özellikleri aktifse gerekli kılavuzlara göre bağlantı gerçekleştirilir. Ancak bağlantı manuel şekilde yapılacaksa gerekli kablolar temin edildikten sonra doğru alanlara genelde tek bir kablonun, bazen de birden fazla kablonun takılması sayesinde anfi ve ses kaynak arası bağlantı gerçekleşmiş olur. En doğru sonuçlar için cihazınızın kullanım kılavuzunu incelemeyi unutmayın.

Amplifikatör Ne İşe Yarar?

Amplifikatör cihazları ses kaynağı ile bağlantısı sonucunda kaynaktan gelen sinyalleri düzenler, çıkan ses ve frekansların güçlenmesini ve dolayısı ile yüksek ses sağlamaya yarar. Enstrüman çalan, konser organizasyonu düzenleyen ya da evinde veya aracında yüksek ses ve kalite isteyen kişiler bir amplifikatör kullanarak sesin kaynağı ile etkileşime geçer ve sesin veriminin en yüksekte olmasını sağlar.

Amplifikatör Nasıl Çalışır?

Amfi cihazları doğru bağlantıların sağlanması ve kaynak ile kendinin uyumlu olması halinde içerisinde bulunan devreler ve düzenekler sayesinde ses kaynağından çıkan ses dalgalarını işler. Bu dalgalar cihaz içerisindeki devrelerden ve dirençlerden geçerken sesin yüksekliği ve kalitesi artar. Dolayısı ile bağlı olduğu hoparlör de aldığı bu yüksek ses dalga ve frekansları yine yüksek bir şekilde yayar. Amplifikatörler devre ve bağlantılar aracılığı ile çalışır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Kanal Sayısı

(968)
(282)
(223)
(215)
(12)
Başka bir kelime deneyin

Marka

A.S.S. (65)
Alpine (56)
Audiomax (63)
Audison (57)
Autosound (3)
Avgo (2)
Boss (8)
Cadence (90)
cbtx (9)
Cerwin (6)
Clarion (11)
Clifford (26)
Comwegen (1)
DarkWay (1)
Diamond (5)
DLS (12)
DS18 (55)
Edison (50)
Focal (24)
Forwell (7)
Harward (23)
HEI (6)
Hertz (118)
Herz (3)
Hi-Fi (6)
İnfinity (4)
Jameson (248)
JBL (12)
JLD (6)
Kenwood (31)
KINGVOX (6)
MacAudio (7)
Massive (68)
Mg Audio (29)
MİXTECH (1)
Moonstar (13)
Nakamichi (12)
Navigold (9)
Navimex (6)
Netex (2)
Pioneer (63)
Piranha (8)
ROADSTAR (5)
Sony (43)
Soundmagus (26)
Soundmax (191)
Sunask (2)
Sunny (2)
Teac (4)
Vega (5)
WARON (5)
Xetec (18)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Güç

(1170)
(189)
(76)
(61)
(59)
(43)
(38)
(34)
(30)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(218)
ve üzeri (284)
ve üzeri (291)
ve üzeri (298)
ve üzeri (303)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL