Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Beden

Başka bir kelime deneyin

Adet

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Hasta Bezleri

için 1,651 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Önlem Hasta Bezi XL 4 x 30'Lu 120 Adet

  (11)
  1.419,90 TL SEPETTE 1.319,90 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Jender Emici Külot Bez L 60 Adet

  (20)
  887,75 TL SEPETTE 837,75 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Canped Mesane Pedi Yoğun Büyük Boy L 20'Li x 3 60 Adet

  (221)
  30 günün en düşük fiyatı!
  454,99 TL 419 TL
  +

Hasta Bezleri

Hasta bezi idrar kaçırma sorunu yaşayan kişilerin iç çamaşırı gibi giydikleri medikal bir üründür. Bu ürünü kullanan kişiler yatarak tedavi gören, tedavisine ayakta devam eden ya da sadece idrarını kaçırmakta problem olan kişiler kullanır. Bu bezler emici olmalarıyla gerek altına kaçırma sorunu olanları gerekse yatan hastaya bakan kişileri önemli bir sıkıntıdan kurtarmaktadır. Bu bezin tıpkı giydiğimiz pantolonlar gibi bedenleri vardır.Külot hasta bezi bel çevresinde bir lastik bulunur ve normal bir iç çamaşırı gibi giyilir, ancak iç yapısı bebek bezi gibi emici dokularla kaplanmıştır. Bazı insanlarda özellikle bir yatağa bağlılık durumu olmasa da mesane kaynaklı farklı sıkıntıları olabilir. Bu durumdan mustarip herkes için oldukça ideal bir seçenektir. Bu bezler hastalığın derecesine, hastanın durumuna ve kullanım yerine uygun olarak değişken formlarda temin edilebilmektedir. Giyilerek dışarıya rahatlıkla çıkabilir ve gündelik hayata normal şekilde devam edilebilir. Yürürken ses çıkarmaz ve dışardan bakınca giydiğinizi belli etmez. Eğer hasta bezlerini giyme konusunda çekinceleriniz varsa gönül ferahlığıyla onu artık yaşamınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Emiciliği ile size rahatsızlık hissi vermez ve mevcut sorununuzun verdiği nahoş histen mustarip olma dereceniz azalır. Uyumadan önce giyildiğinde endişesiz bir gece geçirir ve huzurla uyursunuz. Hem hasta hem de hasta bakıcısının gece uykuları, yatak kontrolleriyle bölünmez. Sadece idrar sorunu olanlar için değil aynı zamanda doğum sonrası lohusalık döneminde de rahatlıkla kullanılabilecek bir ürün olmasıyla karşımıza çıkmaktadır.Hasta bezi fiyatları alınan bez markasına, paketteki bez adedine ve ölçülere göre değişmektedir. Çocuktan yaşlı hastaya kadar her yatan ve ayakta hastanın kullanabileceği, her türlü rahatsızlık ve güvensizlik hissine karşı güçlü koruma kalkanıyla dizayn edilmiş çok talep gören sağlık ürünlerinden biridir. Sağlık ürünleri sayfamızda sağlık ve medikal ürünler kategorisinde yer alan ve her bedene hitap edecek çeşitlerde sizlere sunulan hasta bezlerini inceleyebilirsiniz.

Hasta Bezleri İle Her Anınızda Güvende Hissedin

Hasta Bezleri İle Her Anınızda Güvende Hissedin

Külot biçiminde rahat giyilen ve güvende hissettiren hasta bezi giyenlerden ayakta tedavi gören kişiler, sürekli endişelenmeyi artık bir kenara bırakarak sorunsuzca hayatına devam ederken; yatarak tedavi göre hastalar da artık kendisine bakanlara karşı hissettikleri sıkıntı verici hislerden kurtulacak. Ayrıca hasta bakıcıları da normal sıklıkla nevresim değiştirmeye başlar. Çok rahatlıkla giydirilen ve çıkartılabilen bu ürün bir yetişkinin mesane doluluğunun tamamını yüksek emiciliğiyle taşıyabilir. Diğer bir çeşidi de bel bantlı hasta bezleridir. Bunlarda genellikle birden çok kullanılabilen bant sistemi bulunur ve diğer çoğu ürün gibi ıslaklık göstergeleri bulunur. Bu özellik hemen hemen her markada bulunmaktadır ancak alırken dikkat etmeniz tavsiye edilir. Bu ürünü kullanacak kişinin bel ölçüleri 130 cm’den fazla 170 cm’den az ise hasta bezi XL olarak tercih edilebilir Tekstil yüzeyi ile güçlü emicilik gücüne sahip bu bezler size yeniden kendinizi iyi hissettirmede büyük bir rol oynuyor. Şayet bu ürünü bakmakta olduğunuz birine alıyorsanız hem onun hem de sizin gün içinde geçirdiğiniz rahat saatlerin sayısı artacaktır. Islaklık hissinin ne kadar rahatsızlık verici olduğu herkesçe bilinmektedir. Hal böyleyken kuruluk hissine özlem duyan kişiler için bu ürünün kıymeti neredeyse eşsizdir. Elbette sadece bununla sınırlı değildir. Hastanın kendi bel ölçüsüne göre her türlü ebatta bu bezleri bulabilirsiniz. Hastalar için kullanılabilen bezlerin birden çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar ped şeklinde,yatak koruyucu hasta bezi veya külot tarzında giyilen biçimlerde olabiliyor. Yatak koruyucu görevi gören örtü şeklindeki hasta bezleri geceleri uykularınızın daha güvende ve temiz geçmesini sağlıyor. Bu bezleri bebek bezleri ve normal pedlerden ayıran bazı özellikleri vardır. Örneğin iç hacmi ve emiciliğinin gücü gibi. Bakıldığında mantığı hepsinin aynıdır ancak kapsamları ve kullanım süreleri ve hapsetme gücü bunları birbirinden ayıran özelliklerdir. Sızdırmayan hasta bezi giyenler gece gündüz bu konudan kaynaklı tüm kaygılarından sıyrılarak zamanlarını daha kaliteli ve mutlu geçirirler.

Kurtarıcı Hasta Bezleri

Kurtarıcı Hasta Bezleri

Hasta bezi çeşitleri ,genç yaşlı fark etmeksizin sahip olduğu geniş beden aralığı seçenekleriyle idrar sorununu yaşayan tüm hastalar tarafından kullanılabilmektedir. Genellikle giyilen formdaki yetişkin bezlerin sahip olduğu bantlar kademelidir ve ayarlanabilmektedir. Mesela küçük beden olarak geçen small külot formundaki çeşitler 50 cm ve 90 cm aralığındaki bel ve kalça ölçülerini kapsarken, medium bedenleri 80 cm ila 120 cm’e kadar olabilmektedir. Bu ölçüler farklı markalara göre küçük ölçeklerle oynayabiliyor. Bu yüzden sizler de alırken muhakkak bantla ayarlanabilme detayı mevcut mu diye kontrol ediniz.Yetişkin hasta bezi fiyatları ürünün kaç adet şekline satıldığına, markasına ve beden ölçülerine göre değişkenlik göstermektedir Bu ürünler kadın erkek farklı tasarımlara sahip olmasından ziyade her cinsiyet ve yaş grubu tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Çocuğunuz yatan hasta ise veya kullanacak kişi çok zayıf ise en küçük beden olarak geçen ekstra small bedeni de bulunmaktadır. Bunlar çocuk hasta bezi olarak geçmektedir. Ancak kullanan kişi çocuk ve idrara çıkma ihtiyacının sıklığı yüksekse, sizler iç hacim genişliği ve emiciliğini baz alarak ayarlanabilir seçenekli ürünlere bakabilirsiniz. Örneğin giyecek kişi küçük beden bel ölçü aralığından 80 cm’e sahipse ancak idrarı yoğunsa bu durumda aynı bedeni kapsayan ve kolaylıkla ayarlanabilen orta boy hasta bezi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bantlar sayesinde bel ayarlaması yaparsınız ve yanlardan sızdırmayan özelliğiyle tüm günü kurtarırsınız. Bilindiği gibi bu durum bakıma muhtaç yatan hastalarda daha kapsamlı bir özen gerektirmektedir. Gerekli ekipmanlar kullanılmazsa neredeyse günde defalarca çarşaf, yorgan değişimi gerekmektedir. Dahası yatağın ıslanması ve dezenfekte sürecinin günler alması yatak koruyucu hasta bezi kullanımını zorunlu kalmaktadır. Zira yatağın kalın ve sert dokusu sıvı maddeleri kolaylıkla emerek hapsetmektedir. Yani ne kadar temizlense de içeri sızan idrarı temizlemek imkansız olabilmektedir. Sonuç olarak yeni yatak almaktansa hasta bezlerine yönelmek daha rasyoneldir. Sayfamızdan Mavi Beyaz hasta bezleri çeşitlerine de bakabilirsiniz.

Sızdırmayan Yumuşak Dokulu Hasta Bezleri

Sızdırmaz Yumuşak Dokulu Hasta Bezleri

Bazen kazara birazcık dahi olsa bir yerimize temiz su döküldüğünde imkanımız varsa üstümüzdeki kıyafetleri değiştiririz , eğer yoksa çabucak kuruması için elimizden geleni yaparız. Söz konusu idrar olunca hissedilen rahatsızlık ve ıslaklık hissinin verdiği sıkıntı daha da fazla olmaktadır.Emici külot hasta bezi bu hastalığın varlığının engellenemez oluşuna karşın, hissedilen ıslaklığa yumuşak ve sağlam bir çözüm getiriyor. Doğal kanunların bir gereği olarak akışkan maddeler döküldükleri alandan etrafa saniyeler içince yayılabilmektedir. Ürünün kenarlarında alt kalçayı kaplayan lastikli doku bulunur, böylece idrarın temas ettiği alanlardan dışarı çıkmasını önler. Bu ürünler doğum sonrası dönemlerinde koyu hapsedilmesi ihtiyacına binaen kullanılabilmektedir. Yıkanabilir hasta bezi özellikle lohusa kadınlar için ideal ürünlerdir. İç yüzeyi pamuklu kumaştan oluşan bu ürünler hareket halindeki hastalar için kolaylık sağlar. Bu ürünü idrar salınımını yoğun olmayan bir hasta kullanıyorsa 30 derecede yıkanarak yeniden kullanılabilir. Yıkanabilen bezlerin dış yüzeyi de naylon PVC bir tabakayla kaplı olup sıvıyı dışarıya sızdırmayan bir teknolojiyle üretilmiştir. Bu bezler aynı zamanda hastanede yatan hastalarınız için de hijyenik koşullarının varlığının doktor tarafından onaylanması ile kullanılabilir. Zira hastanelerde tuvaletlerin yoğunluğu, hastanın durumunun kalkmaya hiçbir şekilde müsait olmaması ya da mikroba karşı aşırı hassasiyet duyulması durumunda bu ürünler oldukça işe yaramaktadır.Medikal hasta bezi ,giyen kişiye tedirgin edici hisler vermez. Aksine yokmuş gibi bir rahatlıkla kullanılması için özel donanımlarla üretilmiştir. Birçok insan evde yatan hastaya bakmaktadır. Yanında yardımcısı olmayan tek kişinin, bakıma muhtaç diğer kişiye hacetini gidermesi için kendi başına onu yataktan kaldırması, yürütmesi ve tuvalete götürmesi fiziksel açıdan zorluk oluşturduğundan kullanımı bir nevi şart olmuş bir üründür de denebilir. Mesane problemi yaşayan hasta aşırı olarak adlandırılan bir kilo gurubunun içindeyse bu defa battal boy hasta bezi kullanımı gereklidir. Farklı beden ölçülerine ve farklı markalarla sizin ihtiyacınıza hitap eden Puremed hasta bezleri çeşitlerini sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Her Kullanıma Hizmet Eden Hasta Bezi Çeşitleri

Her Kullanıma Hizmet Eden Hasta Bezi Çeşitleri

Büyük beden hasta bezi kategorisi iki ayrı beden aralığını kapsar. Bunlardan biri large olarak bilinen geniş beden olup diğeri ise ekstra large seçeneği yani ekstra geniş ölçüleridir. Kilosu normalden fazla ya da özellikle bel ve bel altı kısmında bölgesel kiloları bulunan hastalar bunlardan kendi fiziki oranlarına uyanı seçebilir. Hastanın yattığı yatak şayet çok sık kirleniyorsa ya da kirlenme ihtimali bulunuyorsa bu durumlarda sonradan uğraşmamak için tedbiren muhakkak bir yatağa serilen hasta bezi kullanmalıdır. Bu ürünü yatak koruyucu alez üstüne serebilir, ve istediğiniz kadar da makinede yıkayabilirsiniz. Böylece yatağın kullanım ömrü artarken ve yıpranma payı azalmış olur. Medikal ürünler kategorisinde satılan giyilebilir hasta bezi, genellikle paketinin içinde 30 adet ürün barındırmaktadır. Bu ürünler sadece yatan hastalara özgü değildir. Sağlık sorunları sonradan ortaya çıkabildiği gibi doğuştan ve genlerden gelen sebeplerden de kaynaklanabilmektedir. Yani yaş ve cinsiyet fark etmeksizin daima her yerde çekinmeden giyilebilecek bir üründür. Bu bezler normal kıyafetler gibi kolay giyilse de hijyenik sebeplerden ötürü dolaplarda tıpkı kıyafetler gibi saklanamamaktadır. Bu yüzden ürünler değiştirilme sirkülasyonunun fazlalığından ötürü çoklu satılabilmektedir. Bu bezleri kullanma durumunuz normalden de fazla yoğunsa siz de 30’lu hasta bezi değerlendirmesi yaparken alacağınız paket sayısı ile bir paketin içerdiği ürün adedini çarparak toplam ne kadar ürün için ödeme yapacağınızı bulabilirsiniz. Zira bu kurtarıcı ürünler genellikle insanların gereksinimleri göz önünde bulundurularak birlikte birden fazla paket satışı şekilde de sunulmaktadır. Tek paket mi yoksa fazla paket mi alacağınıza karar verirken, bütçenize dost olan hangisi ise kendinize göre bir hesap yapabilirsiniz.

Hasta Bezi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta Bezi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İdrar kaçırma sorunu yaşayan bireyler, hasta bezlerinin ne kadar rahat, sağlıklı ve güvenli olduklarını çevrelerinden duysalar da kendileri bunları kullanmaya adım atmakta zorluk yaşamaktadır. Kullandığım ürün ya dışardan anlaşılırsa, ya sızdırma yaparsa, ya bu rahatlığa güvenerek hareket eder ve sonucunda istenmeyen durumlara düşersem gibi çok doğal bir takım kaygılar duyabilmektedir. Bu endişelerinizi giderecek giyilebilir hasta bezi , sizin için esasen en makul seçenektir. Bu ürünü denemeden ön yargıyla yaklaşmanız sadece sizing konforunuzu geciktirecektir. Dilerseniz ilk etapta bu ürünlerin ne kadar kuvvetli emiciliğe sahip olduğunu ve güvenle kullanılabileceğini görmek için 60x90 hasta bezi deneyebilirsiniz. Geceleri kullanacağınız bu ürünle bir nevi test sürüşü gerçekleştirmiş olursunuz. Hem de sabah kalktığınızda acaba yatağım kirlendi mi gibi düşüncelerde boğulmazsınız. Çok kuvvetli emici dokusu ve terletmeyen yapısı ile hijyenik ve kuru bir deneyim yaşarsınız. Bu oranlara sahip hasta bezleri genellikle yatağa serilen hasta bezi olarak bilinmektedir. Dikdörtgen şeklinde olup hastanın tam altının hizasına gelecek şekilde serilmelidir. Böylelikle yatağın muhtemel yayılım alanları da güvence altına alınmış olur. Bu kuruluğa ve rahatlığa alıştıktan sonra gündüz de aynı konforu arayacaksınız. Ayrıca iç dokusunun pamuklu be dışının da sızdırmaz özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bunun yanında bir diğer önemli husus ise, doğru bedeni aldığınıza dikkat etmeniz gerektiğidir. Alacağınız ürün sizin kalça kısmınızı tamamen sarmalı aksi halde sızdırma mağduru olabilirsiniz. Ne de olsa belbantlı hasta bezi ile rahatlıkla ayarlama yapabilirim diyerek ve sıkma hissinden kaçınma mantığıyla olması gerekenden büyük beden bir ürün almamanız gerekir. Medikal hasta bezi ,sağlık alanında tedavi amaçla kullanılan ürünleri imal eden firmalar tarafından, idrar kaçırma problem yaşayanların hijyen ve konfor ihtiyaçlarını binaen üretilmiştir. Ancak kullanacak kişinin, pamuklu doğal ürünlere ya da bezin yapıldığı diğer maddelere herhangi bir alerjisinin olup olmadığı da ileride farklı sorunlar yaşanmaması açısından önemlidir. Ayrıca hasta dönemsel olarak şişkinlikler yaşıyor ise alınan ürünün ayarlanabilir olmasına dikkat edilmesinde fayda vardır.Belbantlı hasta bezi fiyatları ,diğer külot hasta bezleriyle hemen hemen benzer seyretmektedir. Zaten çoğunlukla külot şeklindeki hasta bezlerinde bir bel bandı bulunuyor. Yine de siz alırken bu özellik var mı yok mu dikkat etmenizde fayda var. Bazı ürünler kesin ölçülerde ve direkt giyilen şekilde bantsız olabiliyor. Hastanın altının tahriş olmaması, pişik ve bez bağlamaktan kaynaklı yatak yaralarını olası minimum düzeye indirmek için bezin değiştirilme ihtiyacı geldiğinde bunu göz ardı etmemek gerekir.

Hasta Bezi Özellikleri Nelerdir?

Hasta bezleri bebek bezi ve normal pedler gibi sıvı emiciliği özellikleriyle öne çıkmaktadır. Ancak yatarak ya da ayakta tedavi gören hastaların idrar kaçırma veya tuvalete tek başına gidebilme yetisinden yoksun olmalarına binaen yoğun emicilik gücüne sahip ve daha fazla sıvı hapsedebilen sağlık ürünleridir. Genellikle bir paketin içinde 30 adet bulunur. Kadın, erkek, yaşlı, genç ve çocuk ayırt etmeksizin herkes tarafından kullanılabilir. Yalnızca beden ayrımı ve giyim şekli ayrımı bulunur. Bedenleri en küçük ekstra smalldan başlayarak en geniş ekstra large ölçüsüne kadar gitmektedir. En büyük beden battal boy olarak geçer. Geceleri veya gündüz kullanılabileceğiniz bir üründür. Belbantlı ve külot şeklinde olarak temelde ikiye ayrılır. Bunun yanında geceleri idrar kaçırma sorunu olanlar için yatak ve alez üstüne serilebilecek yatak koruyucu hasta bezleri vardır.

Hasta Bezi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Hasta bezi alırken giyecek olan sizseniz kendi idrar kaçırma sıklığınıza göre emicilik düzeyi ve doku kalınlığını seçmeniz önemlidir. Sıkça hacet giderme gereksiniminiz oluyorsa, dokusu daha katmanlı ve emiciliği daha güçlü olmalıdır. Bu bilgiyi ürünü alırken özelliklerini okuyarak elde edebilirsiniz. Dışının da aynı şekilde tıpkı külot gibi kumaş kaplamalı olması, dışarıda kullanırken ses yapmayacak dokulardan üretilmiş olması her ortamda rahat hissetmeniz açısından önemlidir. Bu problem sizde nadir veya belli zamanlarda seyrediyorsa yıkanabilir hasta bezi çeşitlerine bakabilirsiniz. Ürünün emicilik düzeyi paketin üstünde damlalarla belirtilmektedir. Pişik gibi sorunların yaşanmaması için tekstil yüzeyli ürünler almaya dikkat edilmesi gerekir.

Hasta Bezi Kaç Saatte Bir Değiştirilmeli?

Hasta sürekli bez giyiyorsa ve yaşlıysa inkontinans yani bez bağlanan bölgenin aşırı hassas olması ciltte aşınmalar ve yara oluşumlarının önüne geçmek için uzun süre bekletilmemesi gerekmektedir. Dışkı ve idrar ile bez bağlanmış bir şekilde sürekli yatmak yatmaktan kaynaklı yaralara sebep olabilmektedir. Bezli hastanın konumunu da şayet kendisi değiştiremiyorsa sizing değiştirmeniz bezin oluşturabileceği tahriş ve daha ileri boyutlu sorunları önemli ölçüde önler. Hastanın altını gün içinde muhakkak havalandırmanız gerekmektedir. Bez değişimi esnasında yeni bez bağlama öncesinde hastanın ihtiyacı acil değilse bu esnada bu işlemi yapabilirsiniz. Hasta bez değişimini gerekli görüldüğü takdirde doluluk oranına göre değiştirmeniz en uygunu olacaktır. Bazı hastaların sıvı tüketimi çok olabilir bu durumda idrar sıklığı da bununla parallel olur.

Hasta Bezi Ne İşe Yarar?

Hasta bezleri inkontinans adı verilen idrar ve gaita kaçırma sorunlarına karşı kullanılan bir medikal üründür. Yatan ve ayakta tedavi gören hastalar için kullanılabilir. Her türlü yaştan ve cinsiyetten hasta kullanabilir. Gün içinde ihtiyaç giderme sıklığına göre değiştirilmesi gerekir. Hasta bezi kullandığınızda bakmakta olduğunuz kişi istirahat ederken başında beklemenize gerek kalmaz ve siz o sırada farklı işlerinizle ilgilenebilir ya da dışarı çıkabilirsiniz.