Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Bel, Boyun Yastığı & Oturma Simidi

için 1,972 sonuç bulundu.

Bel, Boyun Yastığı ve Oturma Simidi

Hayatın birçok alanında elektronik aletlerle işleri daha kolay halledilir hale getiren teknoloji, insan sağlığını da pas geçmemektedir. Birçok insan hayatını idame ettirebilmek için çeşitli işlerde çalışarak para kazanmak zorundandır. Ancak bunların her zaman hareket halinde ve aktif bir şekilde ilerleyen işler olması mümkün değildir. Masa başında ofiste çalışmak zorunda olan veya uzaktan bilgisayar başında bir şekilde çalışan insanlar için olmazsa olmazlardan olan bazı yardımcı ürünler mevcuttur. Bunlardan birkaçı bel, boyun ve oturma simidi gibi ürünlerdir. Bu ürünler uzun çalışma saatleri boyunca sabit bir şekilde oturan kişiler için oldukça işe yarar ürünlerdir. Aşırı hareketsiz kalan ve sürekli sabit belirli bir noktada oturmak zorunda olan vücudun normal düz bir zeminde saatlerce oturması çok da sağlıklı bir hareket değildir. Bu noktada düz bir zemine yerleştirilmiş olan sırt ve boyun için kullanılan bu yastıklar, uzun vadede kişide oluşacak duruş bozuklukları ve ağrı gibi şikâyetleri minimuma indirerek konforlu bir iş deneyimi sunmaktadır. Çünkü herhangi bir iş sırasında odak ne kadar yapılan işe verilirse o ölçüde alınan verim oranı artmaktadır. Tüm bunların yanında sağlığın önemi yadsınamayacak kadar büyüktür. Bel ve boyun haricinde kullanılacak olan oturma simidi kolay taşınabilirliği ve düz bir zeminde oturma hissiyatını yok etmesiyle de ön plana çıkmaktadır. Böylece çok uzun saatlerde dahi kalça ağrılarının oluşmasını engellemektedir. oturma simidi faydaları saymakla bitmeyeceği gibi uzun vadede kullanıcıda farklılıkları da azımsanacak gibi değildir. Oturulacak yeri daha yüksek ve yumuşak bir yer hale getiren bu oturma simitleri sadece iş yerinde değil birçok yerde kullanılabilmektedir. Sağlık sorunu yaşayan veya ilerde sağlık sorunu yaşamak istemeyen kişiler için oldukça dikkat çekicidir. Oturma simitleri genel olarak esnek bir yapıya sahiptir. Bu sayede oturan kişi her ne kadar düz veya sert bir zeminde oturuyorsa bunu hissetmeyecek hale gelecektir. Sürekli sabit bir yerde oturan vücut her ne kadar iş esnasında dik bir şekilde konumlandırılmaya çalışılsa da düz ve sert bir zeminde bu mümkün olmamaktadır. Bu yüzden yumuşak ve biraz yüksekte kalan bir oturma, iş başındaki kişiye sıkıntı çıkarmayacaktır. Sadece iş yerlerinde değil, ev ve araba gibi daha birçok yerde kullanılabilmektedir. Doğru bir pozisyonda oturmanızı daha ilk andan itibaren sağlamaktadır.

Bel, Boyun ve Sırt Ağrılarına Derman Olacak

Bel Boyun ve Sırt Ağrılarına Derman Olacak

Temel olarak bakıldığında oturma işlemi sırasında, üst vücut ağırlığının bel kemiğine binmesi sırasında uygulanan baskı ile normal ayakta dururken uygulanan baskı birbirinden farklılık gösterir. Oturma esnasında daha fazla yük bineceği için duruşu düzeltecek ve ağrıların oluşmasını engelleyecek bel ve boyun yastıklarına olduğundan daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü uzun süreli sabit oturmalarda bel veya boyun ağrıları kendini hissettirecektir. Bu ağrının temel sebebi omurganın önemli noktası olan uyluk kemiğidir. Oturma esnasında vücudun üst ağırlığı bu bölgede yoğunlaşır ve uzun süre hareketsizlikte vücut ağrılarla sinyal vermeye başlar. Önlem alınmadığı takdirde uzun vadede kişiyi rahatsız etmesi kaçınılmazdır. Bu noktada devreye giren boyun yastığı ve bel yastığı oldukça fayda sağlamaktadır. Uzun süreli oturmadan kaynaklı vücutta oluşacak problemleri engelleyen bel, boyun yastıkları ve oturma simitleri vücudu kavrayan tasarımı ve dolgun, yumuşak yapısı sayesinde üst vücudun toplam ağırlığını ölçülü bir şekilde dağıtır. Bu sayede oturma esnasındaki kemiklere yüklenen baskı azaltılarak bel rahatlatılmış olunur. oturma simidi kuyruk sokumu sorunlarına da bire birdir. Oturma simidinin bazı modellerinde arka kısmında yer alan boşluk sayesinde, konan yüzeye temas etmeyerek oluşacak baskıyı daha da azaltmaktadır. Bel fıtığı veya şiddetli boyun ağrıları çeken kişiler için oldukça dikkat çekici bir ürün olma özelliği taşırlar. Ayrıca ameliyat olmuş kişiler için de ilk zamanlar vücut için oldukça önemli işlevleri barındırırlar. Sağlık sorunlarına deva olacak nitelik taşımalarının yanında ev araba gibi iş yeri harici yerlerde konforlu bir yaşam imkânı da sağlamaktadır. Arabada sürücü koltuğuna diğer koltuklara kolaylıkla yerleştirilecek olan bu yastıklar seyahat esnasında konforlu bir yolculuk imkânı sunmaktadır. Evde ise masa başında ders çalışacağınız, oyun oynayacağınız veya kitap okuyacağınız zaman diliminde de oldukça yardımı dokunacaktır. Bu sayede uzun saatler geçmesine rağmen eklem ağrısı gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız.

Her Bütçeye Uygun Ortopedik Bel, Boyun ve Oturma Simitleri

Her Bütçeye Uygun Ortopedik Bel, Boyun ve Oturma Simitleri

Bel, boyun yastığı ve oturma simitleri sağlıkla doğrudan ilişkili oldukları için alıcıların dikkatini çekmektedir. Ancak her ne kadar sağlık önemli bir yer etse de her üründe olduğu gibi yastık ve minderlerde de fiyat skalası devreye girmektedir. Her alıcının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde üretilmiş ürünleri sayfamızdan takip edip inceleyebilir, diğer ürünler gibi boyun yastığı kullanımı ve boyun yastığı fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Boyun ve bel yastıkları arabada, evde, iş yerinde her koltuğa uyarlanabilir yapıları sayesinde size kullanım zorluğu çıkarmayacak şekilde tasarlanmıştır. Modelden modele ve üretiliş şekline göre bazı farklılıklar içerip bu fiyatlara yansısa dahi temelde hepsi ağrıların oluşumu engelleyecek şekilde üretilmiştir. Bu ürünler genel olarak omurgaya destek vererek ağrının giderilmesini sağlamaktadır. Bu ürünler sayesinde her kişinin istemsiz bir şekilde konumlanacağı S pozisyonu da engellenmiş olunur. Bu pozisyonun tehlike uyandıran noktası uzun süreli hareketsiz kalmalarda kişinin ister istemez duruşunu kontrol edememesidir. Bu yüzden bu tür yastıklar tercih edilerek bu davranış biçimi en aza indirilebilir. Fiyat farklılıklarını yaratan etkenler arasında alacağınızı ürünün ortopedik bir ürün olup olmadığı da yer almaktadır. Eğer alacağınız ürün ortopedik bir ürünse fiyatlar değişkenlik gösterecektir. Örneğin oturma simitleri, kullanılan kumaşa veya boşluklu bir yapıya sahip olup olmamasına ve koku yapmayan kumaş kullanılmasına göre modelleri değişkenlik gösterir. oturma simidi ortopedik olduğunda ise kas, eklem ve iskelet sistemine faydası daha farklı olacaktır. Ortopedik ürünler yumuşak ve esnek olmalarıyla alıcıların dikkatini çekmektedir. Diğer bir fiyat faktörünü değiştiren unsur ise üretilen yastıkların veya simitlerin kumaş özellikleri, fileli bir yapısının olup olmadığı veya yıkanma özellikleridir. Ürün her zaman kullanılacağı ve sandalye gibi yerlere takılacağı için temizlik ve hissiyat açısından kumaş da fiyatta belirleyici bir etkendir. Tüm bu ürünler arasından vücudunuza en uygun ürünleri seçmeden önce kullanıcı yorumlarını okuyabilir, bu yorumlar ve diğer düşünceleriniz doğrultusunda ürünleri kolaylıkla edinebilirsiniz. Kullanıcı yorumları sandığınızdan daha önemli olabilmektedir. Çünkü bu ürünü önceden kullananlar deneyimlerini belirteceği için size uygun olan ürünleri seçip almanızda oldukça faydası dokunacaktır.

 Uzun İş Mesailerinin ve Seyahatlerin Vazgeçilmezi

Uzun İş Mesailerinin ve Seyahatlerin Vazgeçilmezi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte karşılaşılan sorunlar ne kadar büyüse de çözüm imkânları da o ölçüde büyümekte ve çeşitlilik göstermektedir. Uzun süreli iş deneyimlerinde veya seyahatlerde vücut fonksiyonlarını kontrol etmek oldukça zordur. Çünkü oturma veya yaslanma esnasında vücut sabit bir şekilde hareketsiz kalmaktadır. Ve zamanla süre arttıkça daha da zorlaşmaktadır. Bu da genel ağırlığın vücudun belirli başlı yerlerine özellikle kuyruk sokumuna binmesine neden olmaktadır. Bu hareketsiz kalma kısa sürede pek bir zarar oluşturmasa da uzun vadede boynunuzda, belinizde, kalçanızda veya bacaklarınızda ağrıların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Bu ağrılar sizin yaşam kalitenizi düşürürken gündelik işlerinizi kolay bir şekilde halletmenizin önüne geçebilmektedir. Bu noktada oluşacak ağrıları engellemek için alıcıların karşısına çıkan yastık ve oturma simitleri hayatın vazgeçilmez birer parçasına haline bürünmüştür. Bu sayede kullanıcılar az da olsa uzun mesai saatlerinde kendini rahat hissedecek ve işlerine daha kolay ve konforlu bir şekilde odaklanabileceklerdir. Her türlü yüzeye kolaylıkla yerleştirilebilen bu ürünler genel olarak esnek bir madde olan özel bir süngerden üretilmiştir. Bu özel süngerler koku yapma ihtimalini en aza indirmek için tasarlanmıştır ve gözle görülemeyecek delikli bir yapıya sahiptir. Bu sayede uzun oturma sonucunda belirli bir noktaya hapsolan hava bu delikli yapı sayesinde belirli bir noktaya hapsolmamaktadır. Bu yüzden de koku olayı gerçekleşmemiş olur. Bu da kullanıcı için sağlıklı bir ortam oluşturmaktadır. Hava geçirgen özelliği barındırdığı için oldukça hafiftir. Hafif olmasıyla birlikte kolaylıkla taşınabilir hale gelir. Bunun yanında kullanan kişinin kolay bir şekilde sırt ve boyun şeklini almaktadır. Böylece omurilik istenen ve doğru şekilde kalır. Bunun yanında bel destek yastığı ve bel simidi beli sarıp sarmalayan yapısıyla bel fıtığından mustarip olan kişilere de ekstra yardımı dokunmaktadır. Ayrıca zamanında vücudu zarar görmüş veya yeni ameliyat olmuş kullanıcıların çabuk toparlaması için de önemli bir etkiye sahiptir. Yeni ameliyat olmuş kişilerin sert bir zeminde oturması sakıncalı olduğundan esnek bir yapıya sahip olan süngerlerden üretilen yastıklar, simitler veya minderler bu kullanıcılar için olmazsa olmazlar arasına girebilecek niteliktedir. Bu yüzden ortopedik ürünlerle birlikte sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Ek olarak tekerlekli sandalye modellerine, ihtiyacınız doğrultusunda sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bel, Boyun Yastığı veya Oturma Simidi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bel, Boyun Yastığı veya Oturma Simidi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bel ve boyun yastıkları uzun iş deneyimleri veya seyahatlerden sonra veya evde, arabada rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. Bu ürünlerin en önemli amaçları arasında oturma esnasında uzun zaman sonucunda beldeki ve boyundaki hareketlerin kişinin sağlığını olumsuz etkilemesini önlemektedir. Bu sayede uzun saatler oturulsa bile omuzların dik bir şekilde durmasını sağlayarak kişide ağrıların oluşması minimum seviyeye indirilmektedir. Bu ağrıların genel sebebi boynunuzun ve beliniz yeterli desteği almamasıdır. Ayrıca boyun düzleşmesi yastığı aldığınız takdirde boynunuzdaki ağrıların zamanla azalıp boynunuzun gereken şeklini aldığını göreceksiniz. Bunların yanında bel fıtığı veya boyun fıtığı gibi rahatsızlıklara sahip olunduğunda ortopedik yastık kullanmak daha akıllıca bir tercih olacaktır. Bu ortopedik yastıklar veya minderler önce diğer ağrıları engellerken kireçlenmeye karşı da etkili bir çözüm yoludur. Ancak bu yastıklar alınmadan önce dikkat edilmesi gereken nokta her kişinin vücut yapısının aynı olmadığıdır. Dolayısıyla yastıkları ve minderleri seçerken kendi vücut yapınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Kendi vücut yapınıza uygunluğu yanında yastıkları ve simitleri kullanacağınız yüzeyin alacağınız ürünle uyumu da oldukça önemlidir. Küçük bir sandalye veya oturağa yerleştireceğiniz büyük veya orta büyüklükteki yastık ve simitler kullanımda sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden almadan önce yastık ve simitleri kullanacağınız yüzeylerin ölçülerini alıp ondan sonra ürünleri satın almak akıllıca olacaktır. bu ürünlerin asıl mantığı başın doğru konumlandırılmasını sağlayarak boyun yüksekliğinin doğru şekilde konumlandırılmasını sağlamaktadır. Bu sayede vücuda uygulanan basınç eşit bir şekilde her yere dağılarak ortaya çıkabilecek ağrı ortadan kaldırılmış olacaktır. Bu yüzden kendinize alacağınız ürünler için boyun yüksekliğiniz ve boynunuzun uzunluğu atlanmaması gereken noktalardan biridir. Bunun yanında omuz yüksekliğinizi de atlamamanız gerekir. Böylelikle size tamamen uygun olan yastık veya simit tercihini yapabilirisiniz. Ürün tercihi yapmadan önce birçok modeli inceleyebilir, fermuarlı veya kolaylıkla çıkmasını sağlayan kılıflı ürünlere de bakabilirsiniz. Çıkıp takılabilen kılıflar temizlik açısından da kolaylık sağlamaktadır. Antibakteriyel ürünler tercih etmeniz de sağlık açısından düşünülebilir özelliktedir.

Bel, Boyun ve Oturma Simidi Genel Özellikleri

Bel, Boyun ve Oturma Simidi Genel Özellikleri

Bel, boyun yastıkları veya oturma simitleri elastik şeklini kaybetmeyen köpüklerden üretilmesinin yanında esnek süngerlerden de üretilebilmektedir. Bu esnek süngerler sayesinde vücudunuzun anatomik yapısı tamamen sarılır ve oluşacak ağrılar engellenir. Ayrıca hemoroid, kalça ağrıları veya fıtık gibi rahatsızlara fayda sağlamaktadır. Hassas bölgelerde oluşan yaralanma ve çatlaklara da yumuşak yapısı sayesinde iyi gelmektedir. Modelden modele farklılık gösterse de bazı modellerin fermuarlı açılıp kapanabilir kılıfı sayesinde kolaylıkla iç kısım çıkarılarak temizliği sağlanabilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta ürünün bakımının doğru bir şekilde yapılmasıdır. Yüksek devirde yıkandığı takdirde esneklik yapısı bozulacak ve ürün deforme olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır. Bu yüzden temizliğinin yapılmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanında yastıklar ve oturma simidi olarak adlandırılan ürünler esneklik açısından farklılık göstermektedir. Oturma simitlerinin esnekliği vücut ağırlığını taşıyacağı için esnek bir yapıya sahiptir. Boyun ve bel için üretilen ürünler ise boyun şekline ve bel şekline uygun üretilmiştir. bel simidi ise belde oluşan ağrıları engellemesiyle oldukça dikkat çekmektedir. Gündelik hayatın yoğunluğu dolayısıyla bel ağrıları hemen hemen her insanda rastlanır bir durumdur. Bu yüzden hem rahat kullanımı hem de kolay taşınabilir yapısıyla bel simidi vazgeçilmez bir ürün olma özelliği taşımaktadır. Bu ürünleri alırken oturma simidi veya bel yastığı olarak takım halinde alabilirken ayrı ayrı da tercih edebilirisiniz. Veya tam bir konfor sağlamak için bel yastığına ek olarak boyun yastığını da düşünebilirsiniz. Bu ürünler temelde aynı amaca hizmet etse de modelden modele veya markasına göre bir takım farklılıklar içermektedir. Örneğin oturma simidi temelde bacak ağrılarına ve kalça ağrılarına iyi gelirken modeller incelendiğinde tüm ürünlerin klasik bir simit şeklinde olmadığı fark edilecektir. Bazı modellerin oturma yerlerinde yer alan delikler vücudun oturma esnasında boş kalabilen denge noktalarına eşit ağırlık dağılmasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle vücudun ağırlığı tek bir noktaya yüklenmemiş olacak ve ağrıların oluşması engellenecektir. Bel ve boyun yastıkları ise yan kavisli oldukları gibi düz bir şekilde de olabilirler. Bu noktada sırt ve boyun yapınızın farkına vararak alışveriş yapmak mantıklı olacaktır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3M (5)
Abc Derm (5)
Acs (1)
Aeg (1)
Aramis (1)
Armor (3)
Aurafix (23)
Beddo (14)
Berger (2)
BESTTEM (4)
Beurer (17)
Bobaringa (17)
Case (76)
Chochili (1)
Comfort (1)
Corelife (1)
Dalin (1)
Dioxi (1)
(1018)
Dr.Hegeli (5)
Dğer (11)
Farmasi (4)
Fe (1)
Fixor (2)
Flexi Life (17)
Happy Hours (219)
Herdegen (2)
İşbir (1)
Joints (1)
Kifidis (20)
Knaftmed (1)
Loco (1)
LokmanAVM (2)
Luxor (4)
Mediform (2)
Medisana (1)
Minion (3)
Novamed (2)
Omak (7)
Optone (3)
Orlex (15)
Orthocare (85)
Ortholand (2)
Orthosoft (5)
Ortolife (18)
Ottobock (2)
Polar (1)
Poylin (1)
Prodexy (1)
Puffix (10)
Pulsemed (3)
So (3)
Softlife (30)
Solife (2)
Stop (2)
Sum-win (1)
Variteks (46)
Vip (2)
Visco One (2)
Visco-Pro (11)
Viscofoam (23)
Viscoli (101)
Viscoline (1)
Vivaldi (1)
Vizor (15)
WESCO (1)
Wicromed (38)
Xiaomi (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(195)
ve üzeri (378)
ve üzeri (414)
ve üzeri (423)
ve üzeri (440)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL