TEKERLEKLİ SANDALYE

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Poylin P220 Ekstra Hediyeli | Çocuk Akülü Tekerlekli Sandalye

  6.750,00 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Manuel Ekonomik Tekerlekli Sandalye 120 kg taşır

  826,27 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Poylin P130 Ekstra Hediyeli | Yatabilen Tekerlekli Sandalye 41-46

  6.441,93 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Golfi G099 Refakatçi Frenli Ekonomik Tekerlekli Sandalye

  874,26 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Poylin P807 Ekstra Hediyeli | Bronz Frenli Tekerlekli Sandalye

  1.564,46 TL

Kategoride öne çıkanlar i

Tekerlekli Sandalye

Tekerlekli sandalye yürüyemeyen bireylerin kolayca hareket etmelerini sağlayan aletlerdir. Tıbbi bir cihaz olan tekerlekli sandalyeler hem hastalar hem de yürüme problemi çeken bireyler tarafından kullanılabilir. Destekleyen oturuşu ile sandalye pozisyonlu tekerlekli bir alet olup çok daha kolay hareket imkânı sunar. Rahatsızlığı olan hastalar bu modeller ile yürüyormuşçasına yaşayabilecek ve biz nebzede olsa engelleri aşacaktır. Herkes gezmek, eğlenmek ve dolaşmak ister ancak engeli olan bireylerin ayakları olacak olan bu tekerlekli sandalyeler çokça faydalı ürünlerdir. Tekerlekli sandalye engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırarak gezinti yapmalarını sağlamaktadır. Bu açıdan son derece faydalı olan bu tekerlekli sandalyeler her açıdan tercih sebebi olmaktadır. Tekerlekli sandalye modelleri çokça farklı çeşidi ile her türlü ihtiyacı olan bireye hitap etmektedir. Çeşitli rahatsızlıkları olan bireyler farklı modeller ile bu sıkıntılarını aşabilir ve çok daha mutlu bir hayat yaşayabilir. Engelsiz yaşamın ilk adımını teşkil eden ürünler ile yaşam artık çok daha kolay. Hayatın her alanına dahil olma fırsatı yakalayan bireyler işe gidebilir, gezebilir sosyalleşebilir hale gelmektedir. Engelli bireyler için çokça anlam taşıyan bu çeşitler her yaştan birey ve farklı engelleri olan bireylerin kullanıma uygundur. Yalnızca yürüme engeli olan bireyler değil ameliyat sonrası yürümekte zorlanan hastalar ve başka sebeplere bağlı olarak yaşamı kısıtlanan yaşlılarda tekerlekli sandalye ile hayata dâhil olmaktadır. Kısa süreli sakatlık yaşayan bireylerde bu sandalyeler yardımıyla sakatlıklarını atlatana kadara hayat akışına devam edebilirler. Yaşamı daha kolay hale getiren tekerlekli sandalye özellikleri sayesinde günlük kullanımda bireylere yardımcı olmaktadır. Tercih ettiğiniz tekerlekli sandalyeyi ihtiyacına göre belirleyerek çok daha fazla verim alabilirsiniz. Hayatın akışını kaçırmadan ortopedik ürünler ile her daim tüm aktivitelerde bulunabilirsiniz.

Yaşamı Kolaylaştıran Manuel Tekerlekli sandalyeler

Yaşamı Kolaylaştıran Manuel Tekerlekli sandalyeler

Çok opsiyonlu ürünler olarak tekerlekli sandalyeler manuel ve akülü olabilmektedir. Tekerlekli sandalye manuel özellikte olanları kendinden hareketli modellerdir. Büyük ön ve arka tekerlekleri ittirilerek sandalyeyi kullanan kişi tarafından da kolaylıkla hareket ettirilebilmektedir. Aynı zamanda bir başka kişi de sandalyeyi kullanan bireyleri sürebilir. Kendinden ittirmeli modellerin bazıları koltuğun hareketliliğine göre kendine yön vererek kolay hareket imkânı sunmaktadır. Bir başkası tarafından kullanılan sandalyeler yalnızca engelli değil hasta bireyler tarafından da çokça kullanılmaktadır. Hastane tekerlekli sandalye çeşitlerinden biri olan bu manuel sandalyeler her alanda tercih edilmektedir. Hastaların taşınması ve transferi için kullanılan bu sandalyeler hastane akışının eksiksiz işlemesine yardımcı olmaktadır. Hem refakatçiler hem de hasta bakıcılar tarafından kullanılabilmektedir. Hastanızın daha rahat hareket etmesi için aynı zamanda kendiniz rahatsız iseniz bu model yardımıyla hastalığınızı daha hafif atlatabilirsiniz. Manuel olan modelleri özellikle yetişkinler kendi başlarına da kolaylıkla kullanabildiği için dışarıya çıkmayı, işe gitmeyi basit işler haline dönüştürmektedir. Tekerlekli sandalye ön tekeri sayesinde yönlendirilme imkânı tanımaktadır. Ön tekeri ile gideceği yön belirlenip kolay sürüş imkânı tanımaktadır. Genelde katlanabilir özelliği ile bu manuel sandalyeler son derece kullanışlıdır. Katlandığı takdirde yer kaplamayarak her alana sığmaktadır ve böylelikle istenilen her yere götürülebilir. Bagaj gibi yerlere koyabilir ve yanınızda taşıyabilirsiniz. Yaşamın akışına en rahat şekilde dahil olunması için bu modellerde sunduğu birçok avantaj ile çokça tercih edilmektedir. Hafif manuel tekerlekli sandalye pek çok avantajı ile engellerin aşılmasında yardımcı olmaktadır. Yine katlanabilir modelleri sayesinde kolayca taşınabilir ve depolanabilir. Gideceğiniz her yere Wollex tekerlekli sandalye modellerini katlayarak taşıyabilir ve eksikliğini hissetmeden yaşama devam edebilirsiniz.

Tuvaletli Tekerlekli sandalye Modelleri ve Özellikleri

Tuvaletli Tekerlekli sandalye Modelleri ve Özellikleri

Tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan bireyleri belki de en zorlayan durum tuvalet konusudur. Özellikle ameliyat sonrası yürüyemeyen hastalar için kurtarıcı olan tekerlekli sandalye tuvaletli modelleri ile bu durumu atlatmaya yardımcı oluyor. Lavabo ihtiyacını giderirken zorluk yaşamamaları için engelli ve hasta bireyler için son derece hayat kurtarıcıdır. Ameliyatın ardından gerek dikişleri gerekse farklı sebeplerden ötürü yürüme zorluğu ya da hareket kısıtlaması yaşayanların tuvalet ihtiyacını giderirken zorluk yaşamamasını sağlamaktadır. Ayağa kalkamayan ve lavabo ihtiyacını gidermekte zorlanan hastaların bu zorlu süreci atlatırken en büyük yardımcılarından biri olmaktadır. Yalnızca tuvalet sorununa çözüm değil aynı zamanda duş alırken de kolaylık sağlamaktadır. Hastanız veya siz banyo yaparken sıkıntı yaşıyorsanız klozetli olanlar işinizi çokça kolaylaştıracak. Engelli ve hasta kişilerin yaşamın akışında zorlukları aşmasına yardımcı olan tuvaletli tekerlekli sandalye çeşitleri farklı modelleri ile her ihtiyaca yanıt olmaktadır. Bu sandalyelerin klozet yükseltici özelliği sayesinde engelli bireyler ya da hastalar banyo yaparken de kullanılabilmektedir. Kişisel temizliğinde en iyi şekilde yapılmasını sağlayan klozetli modeller çokça farklı şekillerde hastalara yardımcı olmaktadır. Tuvaletli modeller su ile temas halinde olabilecek ürünler olduğu için suya dayanıklıdır. Sudan etkilenmez ve kabarma ya da soyulma gibi durumların oluşmasına engel olur. Hayat akışında son derece kolay gelen tuvalet ve banyo ihtiyaçları engelli ve hasta bireyler için çokça zorlu bir durumken artık sorunlar aşılıyor. Böylelikle mağdur olmadan hayatlarına devam etmeleri sağlanır. Tuvalet ihtiyaçlarını en temiz ve hassas şekilde yerine getirmelerini sağlayarak bu durumda engelleri bir kenara bıraktırır. İki oturak biçiminde tasarlanıp gün içerisinde de normal bir model işlevi görmektedir. Birinci tekerlekli sandalye minderi normal oturak şeklinde iken kaldırılınca açılan ikinci minder klozet şeklindedir. Bu sayede kolaylıkla tuvalet ihtiyacının yerine getirilmesine yardımcı olur. Parçaları da çıkarılabilir olduğu için lavabo sonrasında da kolaylıkla temizlenebilir. Hızlıca yıkanıp kolayca kuruyan parçaları sayesinde banyo veya duş sonrasında da hemen kullanılabilir. Sayfamızdan Poylin çeşitlerine de göz atabilirsiniz.

Motorlu Tekerlekli sandalye Çeşitleri

Motorlu Tekerlekli sandalye Çeşitleri

Tekerlekli sandalyeler farklı modelleri ile bambaşka kullanım imkanlarını yaratmaktadır. Yürüme zorluğu çeken engelli ve hasta bireylerin mağdur olmamalarını ve yaşamlarında eksiklik hissetmemeleri sağlamaktadır. Hayat standartlarını yükseltmelerini, sosyal yaşantılarını geliştirmeyi ve bu yaşama dahil olmalarına katkıda bulunmaktadır. Tekerlekli sandalyeler yürüme konusunda rahatsızlığı olan bireylerin gezmeyi ve dolaşmasını çok daha kolay hale getirmektedir. Çok fazla kullanım imkânı sunan bu modeller ile engelli bireylerde sıkıntı çekmeden dışarı dolaşma imkânına kavuşmaktadır. Motorlu tekerlekli sandalye modelleri de bu ihtiyaçların en güzel şekilde yerine getirilmesini sağlamaktadır. Yaşamın akışından geri kalmadan her anına dahil olmaları için engelli ve hasta bireylere imkan tanımaktadır. Çokça faydası ile engelli bireylerinde haklarında yararlanmalarını işe gitmelerini, gezintiye çıkmalarını ve çok daha fazlasını oldukça kolay hale getirmektedir. Hem iç hem de dış mekanda kullanıma uygun olan motorlu olanlar oldukça işlevseldir. Tekerlekleri geniş olan motorlu sandalyeler eğimli engelli yokuşlarından çıkarken de kolaylık sağlayıp rahat bir yaşam sunmaktadır. Toplu taşıma alanlarında bulunan engelli yokuşlarından, bina girişlerindeki yokuşlardan ve daha birçok yerde bulunan eğimli rampalardan günlük yaşamı çok daha kolay hale getirmektedir. Ayarlanabilir ayak koyma yeri sayesinde kullanacak bireye göre kolaylıkla ayarlanabilir. Ayak bantları ile otururken ekstra konforlu bir duruş sağlamaktadır. Oturma minderi ve sırtlığı son derece konforlu olup rahatlığın tüm imkanlarını sunmaktadır. Motorlu tekerlekli sandalye tekeri sayesinde manevra kabiliyeti oldukça yüksektir. Eğimli rampalardan çıkarken devrilme riskini en aza indirgeyip rahat sürüş yapılmasını sağlar. Joistik kolu ile sandalyeye yön verilebilir ve engelli birey kendisi kolaylıkla sandalyeyi kullanabilir. Böylelikle kimseye ihtiyaç duymadan hayatına devam edebilir ve zorlukların üstesinden gelebilir. Okula giden çocukları, işe giden kişiler için bu motorlu seçenekler son derece yardımcı olmaktadır.

Yüksek Çekiş Gücü İle Akülü Sandalyeler

Yüksek Çekiş Gücü İle Akülü Sandalyeler

Akülü tekerlekli sandalye modelleri özellikle yetişkin bireyler ve kendi kendine yaşamı idame ettirebilenler kişiler için son derece kullanışlı olmaktadır. Yorulmadan ve yaşamda geri kalmadan işe gidebilirler rahatlıkla gezebilirler. Akülü tekerlekli sandalyeler ağırlık taşıma kapasitesi yüksek araçlar olduğu içinde oldukça kullanışlıdır. Son derece dayanıklı olan akülü sandalyeler senelerce kullanılabilir ve ilk günkü performansından ödün vermez. Engelli veya hasta kişilerin rahatlıkla yaşamlarına devam etmelerini sağlayarak katlanabilen modelleri seyahatler sırasında da oldukça avantaj yaratmaktadır. Tekerlekli sandalye ayakları geniş yapılı tekerleklerden oluştuğu için şarjın bitmesi durumunda da kişinin tekerlekleri ittirerek kullanmasına imkan sağlar. Akülü olanlar uzun süre şarj performansı sandığı için gün içerisinde şartın biterek yarı yolda kalınması durumunu en aza indirir. Katlanabilir özellikleri ile zorlu anlarda manuel modellerin görevini görmektedir. Çokça işlevsel kullanımları ile engelli bireylerin yaşamını çok daha kolay hale getiriyor. Genelde çıkarılıp takılabilir parçaları sayesinde temizliği de kolay olan bu akülü modeller çekiş gücü yüksek ürünler olduğu için yokuş gibi alanlarda zorlukların aşılmasını sağlar. Bu tekerlekli modeller bireylerin yorulmadan ve uğraşmadan yaşamlarına olan devamlılığını kolay hale getirmektedir. Tekerlekli sandalye katlanır olduğunda sağ ve sol yanda bulunan aküleri çıkarılmadan hızlıca ve kolayca katlanabilir. Böylelikle bagaj gibi alanlara sığar ve seyahatlerde de yanınıza almanızı kolaylaştırır. Akülü sandalyeleri ön tekerleğinde bulunan durdurucu sistem devrilme ve kaymaları önleyerek çok daha güvenli bir sürüş imkanı yaratır. Hareket kabiliyeti konusunda sıkıntı yaşayan bireylerin yaşamını kolaylaştırarak sorunları ve sıkıntıları bir kenara bırakmalarına yardımcı olur. Engelleri aşarak yaşantının tüm akışıyla devamı için oldukça yardımcı olup olumsuzlukları bir kenara bırakacak.

Engelleri Aşmaya Yardımcı Olan Tekerlekli sandalyeler

Engelleri Aşmaya Yardımcı Olan Tekerlekli sandalyeler

Tekerlekli sandalye lazımlıklı olanları en temel ihtiyaçların yerine getirilmesini kolaylaştırmaktadır. Engelli bireylerinde aksaklık yaşamadan yaşamlarına devam ederek sorunlarını aşmalarını sağlar. Tuvalet ihtiyacının ve duş gereksiniminin en rahat şekilde yapılmasını kolaylaştırmaktadır. Islanması durumunda parçaları suya dayanıklı olduğu için kabarma ya da yıpranma gibi sorunlarla karşı kalmanızı engeller. Akülü tekerlekli sandalyeler çekiş gücü ile özellikle ağır bireylerin kullanırken son derece kolay bir yaşam sürmesini sağlar. Yorulmadan ve zorlanmadan hayatlarına devam edebilir ve sosyalleşmeye devam edebilirler. Katlanabilen sandalyeler taşıma ve depolama kolaylığı sağlayan ürünler olarak saniyeler içerisinde katlanıp her yere sığmaktadır. Hem akülü hem motorlu hem de manuel tekerlekli modellerde katlanabilir özellikler olup hepsi farklı şekillerde engelleri aşmaktadır. Küçük tekerlekli sandalye modelleri özellikle çocuk yaştaki engelli kişilerin kullanımı için uygundur. Böylelikle boyutsal olarak kendini çok daha rahat hisseder ve hayatın akışına dahil olurlar. Okul sürecinde çocuklar bu farklı modeldeki tekerlekli sandalyeler ile okuluna gidebilir ve sosyal yaşantısına devam edebilir. Tekerlekli sandalye boyutları farklılık gösterebilmekte ve kilolu bireyler için daha geniş modeller bulunmaktadır. Bu sayede sandalye kullanımı sırasında çok daha rahat bir sürüş sağlamaktadır. Ağrlıkla orantılı olarak manuel sandalye kullanmakta zorluk çeken engelli kişiler için akülü ve motorlu çeşitler oldukça hayat kurtarıcıdır. Farklı modelleri ile geçici rahatsızlığı olan hasta bireyler için manuel ve çokta karmaşık olmayan çeşitler sunmaktadır. Tekerlekli sandalye kurulumu basit olan bir sisteme sahiptir ve hızlıca kurularak direkt kullanıma başlanabilir. Farklı özellikleri ile bu modeller her ihtiyaca göre çeşitli modeller bulunmaktadır. Tekerlekli sandalye fiyatları da yine bu modellerin özellikleri doğrultusunda değişebilmektedir. Çokça özelliği ve sağladığı fayda ile performansı yüksek olan bu ürünleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Tekerlekli sandalye Nasıl Katlanır?

Tekerlekli sandalye kapatılmadan önce düz bir zeminde bulunmalıdır. Frenleri kilitli olmalı ki hareket etmeden düzgün bir şekilde kapatılsın. Frenleri kilitli olmadığı takdirde açılırken kayma sorunu yaşatabilir. Kapatırken tekerlekli sandalyenin ön ve arka kısmından tutun ardından da kilitleme pedallarına basılı tutarak koltuğu yavaşça yukarı kaldırın. İkiye katlanan koltukta tekerlekler birbirine yakın olmalıdır. Ortadaki koltuk kısmı tamamen yukarıya kaldırılıp yukarı doğru katlanmalıdır. İyice kaldırdıktan sonra düzgünce kapanacaktır. Katlanan tekerlekli sandalye her yere rahatlıkla sığarak hem taşıma da hem de depolama da kolaylık sağlayacaktır. Katlanırken için tamamen boş olmalıdır aksi takdirde parçaları zorla kapanırken hasar görebilir.

Tekerlekli sandalye Nasıl Alınır?

Tekerlekli sandalye alınırken kullanacak kişiye göre tercih yapılmalıdır. Bir bebek ya da kendi başına bir yerlere gidemeyecek çocuklar için manuel sandalyeler daha uygun olup hafifliliği ile kolay kullanım imkanı sunar. Bunun yanı sıra çok daha aktif hayatı olan çalışan engelli bireyler ya da okul çağındaki çocuklar akülü veya motorlu modelleri tercih ederek yaşantılarına çok daha kolay bir şekilde devam edebilirler. Tek balına dışarı çıkabilir ve yorulmadan işlerini yerine getirebilirler. Yaşlı ve kilolu kişiler için de bu akülü ya da motorlu çeşitler kurtarıcı olmaktadır. Yine hafif manuel sandalyeler ve manuel sandalyelerde hastane gibi yerlerde sıkça tercih edilmektedir.

Tekerlekli sandalye Nasıl Kapanır?

Tekerlekli sandalye kapatılırken içerisinde ufak tefek eşyalar varsa önce onlar çıkarılmalıdır. İçerisinde eşya olduğu takdirde tekerlekli sandalye tamamıyla düzgün bir şekle kapatılamaz ve aniden açılabilir. Bu eşyalar sandalyenin parçalarına da zorla kapatmaya çalışıldığı takdirde zarar verebilir. Kapanmadan önce fren sistemi devreye sokulmalıdır. Açık bırakılan fren sistemi açılırken kaymasına sebep olabilir. Kapatılırken sandalyenin önünde durulmalıdır. Ardından hem arkadan hem de önden tutarak sandalyenin koltuğu alınmalıdır. Yatak kısmı çıkarıldıktan sonra koltuk yavaşa yukarı kaldırılır ve sandalye ikiye katlanmalıdır. En son ise koltuk tamamen kaldırılarak kapatılmalıdır. Sandalyeyi kapatırken parçalarına dikkat edilmeli ve bu kapatma işlemi düzgün bir zemin üzerinde yapılmalıdır.

Tekerlekli sandalye Çeşitleri Nelerdir?

Tekerlekli sandalyeler engelli ve hasta bireylerin yaşamını kolaylaştırmak adında çokça çeşidi bulunan ürünlerdir. Farklı özellikleri ve sağladıkları faydalar ile tekerlekli sandalyeler hayatı kolaylaştırmaktadır. Çeşitlerinden biri manuel olan ve tekerleklerin elle ittirilerek hareketinin sağlandığı modellerdir. Bunlar başka bir kişi tarafından ittirilerek de kullanılabilir. Bunun yanı sıra akülü tekerlekli sandalyeler mini bir araba görevi görmektedir. Akülü ve şarjlı olan bu modeller kimseye ihtiyaç duymadan hareket edilmesini sağlar. Motorlu tekerlekli sandalyeler de yine akülü olanlar gibidir ve kişinin tek başına yorulmadan her türlü yoldan geçişini kolay hale getirir.