TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Teleskop

için 741 sonuç bulundu.

Teleskop

Gök cisimleri özellikle yıldızları incelemek için kullanılan cisimler olan teleskop; dürbünler gibi sıkça kullanılan outdoor ekipmanlar arasında yer almaktadır. İçinde bulunan mercekler sayesinde uzaktaki görüntüyü yakından görmeyi sağlayan cihazlar olan teleskop modellerini kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Teleskop Nedir, Ne İşe Yarar?

Teleskop Nedir, Ne İşe Yarar?

Teleskop en kısa tanımıyla uzaktaki görüntüyü yakından görmenizi sağlayan optik bir alettir. Teleskopun içinde bulunan mercekler sayesinde çok uzağınızdaki bir görüntüyü bile çok yakındaymış gibi görebilirsiniz. Ancak teleskop dürbünden farklıdır. Teleskopla sadece gök cisimleri görebilirsiniz. Teleskopla yerdeki bir cismi görebilmek isterseniz cismi ters görürsünüz. Dolayısıyla eğer yerdeki ve daha yakındaki cisimleri görüntülemek istiyorsanız teleskop değil dürbün tercih etmelisiniz. Teleskop yapımında birçok yüksek teknoloji mercek ve parça kullanılmaktadır. Teleskop ile insanoğlu; yıldızlar ve gök cisimleri hakkında bilgi edinmeye başlamış ve güneş sistemi keşfedilmiştir. Günümüzde hala teleskoplar yardımıyla gök cisimleri, güneş ve yıldız sistemi izlenmekte ve çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Eğer siz de gök cisimlerine meraklıysanız bir teleskop alarak bu merakınızı taçlandırabilirsiniz.

Teleskop Çeşitleri Nelerdir?

Teleskop Çeşitleri Nelerdir?

Teleskopların kullanım amaçları ve özelliklerine göre farklı modelleri bulunmaktadır. Teleskop çeşitlerinden bazıları; mercekli teleskoplar, aynalı teleskoplar, hem aynalı hem mercekli teleskoplardır. Bu teleskop çeşitleri de kendi aralarında ayrılmaktadır. Mercekli teleskoplar; bir görüntüyü oluşturmak için mercek kullanan teleskoplardır. Bunlara kırıcı teleskoplar da denir. Yansıtıcı teleskoplar olarak da bilinen aynalı teleskoplar ise görüntüyü oluşturmak için bir takım aynalar düzeni kullanan teleskoplardır. Hem mercekli hem aynalı teleskoplar ise adından da anlayacağınız gibi bir görüntüyü oluştururken mercek ve aynaların birlikte kullanıldığı teleskoplardır. Bu teleskoplarda aynalı ve mercekli teleskopların avantajlarını bir araya getirmek amaçlanır. Teleskop çeşidi olarak sınıflandırılmasa da özellikleri ve işlevi anlamıyla teleskoptan farklı olan radyoteleskoptur. Radyoteleskop, gökyüzündeki astronomik radyo kaynaklarından radyo dalgaları almak için kullanılan, özel bir anten ve radyo alıcısı bulunan teleskoplardır.

Teleskop Fiyatları

Teleskop Fiyatları

Teleskop fiyatları ürünün markasına, özelliklerine ve kullanım amacına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Kategorimizin geniş ürün yelpazesinde her bütçeye uygun teleskop modeli yer almaktadır. Kategorimizde de bulabileceğiniz en çok tercih edilen teleskop markalarından bazıları; Celestron, Bushman, Bushnell, National Geographic, Square gibi markalardır. Dilerseniz ürünleri fiyatına göre sıralayarak bütçenize uygun modelleri inceleyebilirsiniz. Teleskop satın alırken fiyatından önce kullanım amacına, özelliklerinin beklentinizi karşılayıp karşılamayacağına da dikkat etmelisiniz. Özellik ve fonksiyonellik bakımından ihtiyaçlarınızı karşılayan bir teleskop aldığınızda uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Outdoor aktiviteler için önemli bir yere sahip olan teleskoplar sunduğu işlev ile paranızın karşılığını almanızı sağlayacak ürünlerdir. Kamp ve outdoor aktivitelerde teleskopun yanı sıra dürbünler de sıklıkla kullanılmaktadır. Dürbün kategorimizde yer alan binlerce dürbün modelini de incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Barska (16)
Boreal (1)
Bushman (10)
Bushnell (6)
Celestron (346)
(225)
GunTACK (24)
Heider (1)
Konus (47)
Markasız (5)
Msr (10)
Pavillo (1)
Petrix (5)
Square (4)
Sterling (1)
Summit (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(42)
ve üzeri (52)
ve üzeri (60)
ve üzeri (61)
ve üzeri (68)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL