TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Dürbün

için 4,728 sonuç bulundu.

Dürbün

Dürbün; uzaktaki cisimlerin görüntüsünü yaklaştırarak daha büyük görünmelerini sağlayan optik bir alettir. Outdoor ekipmanlar arasında önemli bir yere sahip olan dürbün outdoor aktiveteler, kampçılık, kara avcılığı gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Kategorimizde yer alan geniş model çeşitliliği sayesinde aradığınız dürbün modelini kolayca bulabilirsiniz.

Dürbün Ne İşe Yarar?

Dürbün Ne İşe Yarar?

Dürbünün temel işlevi gözle görülmesi zor ve uzakta bulunan cisimleri yakınlaştırmaktır. Büyütme faktörü dürbünün en temel optik vazifelerinden biridir. Ayrıca zoom yapma özelliği bulunan dürbünler de bulunmaktadır. Eğer dürbününüzün yakınlaştırma işlevi de bulunsun istiyorsanız bu özellikteki dürbün çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Dürbünlerin üzerinde 8x40, 7x50 gibi ibarelerle karşılaşacaksınız. Dürbün satın alırken sıklıkla göreceğiniz bu ifadeler dürbün için önemli olan iki farklı parametreyi ifade etmektedir. Birinci rakam dürbünün büyütme gücünü ikinci rakam ise objektif açıklıpını belirlemek için kullanılır. Yani 7x50 özelliğindeki bir dürbün; 7 kat büyütme gücüne 50 mm objektif açıklığına sahip bulunmaktadır. Zoom özelliği bulunan dürbünlerde ise 12-60x70 şeklinde ifadeler görmeniz mümkün. Bu ibare ise; dürbünün 12 kat büyütmeden 60 kat büyütmeye kadar zoom yapabileceğini ifade etmektedir.

Dürbün Çeşitleri

Dürbün Çeşitleri

Farklı özelliklere ve farklı kullanım amaçlarına sahip dürbün çeşitleri bulunmaktadır. Kategorimizde de bulabileceğiniz bu dürbün çeşitlerinden bazıları; avcı dürbünü olarak da bilinen dürbünler, tek göz dürbün, çift göz dürbün, gece görüş dürbünü, termal dürbün, lazerli dürbündür. Tüm bu dürbün çeşitlerini ve çok daha fazlasını kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Tek göz dürbünlerde adından da anlaşılacağı üzere bir adet bakma alanı bulunur. Çift göz dürbünlerde ise iki adet bakma penceresi vardır. Dolayısıyla her iki gözünüzle de görüş yakalamanız mümkün. Gece görüş dürbünleri ise özellikle avcılar, outdoor sporcular ve kampçılar tarafından kullanılmaktadır. Bu dürbünler; insan gözünün göremeyeceği kadar karanlık ortamlarda bile sizlere görüş imkanı sunar. Gece görüş dürbünleri ayrıca askeri amaçlarla da kullanılmaktadır. Askeri amaçlarda kullanılan bir başka dürbün çeşidi de termal dürbünlerdir. Termal dürbünler; görüntülemede ısıyı esas alır ve ısıya dayanıklıdır.

Dürbün Fiyatları

Dürbün Fiyatları

Dürbün fiyatları oldukça değişkendir. Bu değişkenliğin temel sebebi piyasada çok sayıda; farklı dürbün modellerinin, farklı özelliklerin ve farklı markaların bulunmasıdır. Alacağınız dürbünün maliyetini belirlemeden önce kullanım amacınızı belirlemelisiniz. Kullanım amacınız dürbünün özelliklerinin nasıl olması gerektiği konusunda size fikir verecektir. Daha sonra belirlediğiniz özelliklere uygun bir dürbünü alırken markalar arasında fiyat kıyaslaması yapabilirsiniz. Kategorimizde de bulabileceğiniz dürbün markalarından bazıları; Bushman, Bushnell, Celestron, Bushman, Hawke, Nikon, Square, Steiner gibi markalardır. Tüm bu markaların ve çok daha fazlasının dürbün modellerine kategorimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Fiyatları sıralayarak bütçenize uygun bir modeli hemen sipariş edebilirsiniz. Dürbünün yanı sıra teleskop modellerimizi de incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

2AS (1)
4F (7)
Action (43)
Aigle (4)
AİPTEK (3)
Airsoft (3)
Alfaheat (1)
Allen (8)
Ares (1)
Asg (2)
Atak (1)
Bama (1)
Barska (251)
Bresser (14)
Browning (1)
Buffer (7)
Bunshnell (4)
Bushman (65)
Bushnell (547)
Celestron (112)
Cometa (1)
Crosman (3)
Cuddeback (3)
D.A.M. (1)
Deejo (1)
Discovery (7)
(2537)
Duo (2)
Dye (2)
Element (2)
Eska (1)
Evolite (6)
FREECAMP (4)
Gamo (1)
GunTACK (26)
Hatsan (3)
HAWKE (111)
ICS (2)
Ion (1)
Konus (177)
KOWA (4)
Kwc (8)
Markasız (6)
Nebo (2)
Nikon (27)
NITECORE (4)
Olympus (10)
PANDA (1)
Panda (1)
Panther (1)
Patagonia (2)
Petrix (1)
Pronto (1)
Quechua (1)
Razor (1)
Rollei (22)
Scott (1)
Simmons (2)
Square (66)
Steiner (165)
Swissgear (5)
SWISSTECH (1)
Tasco (11)
TASCO (4)
Tento (13)
Truglo (17)
Umarex (2)
Viper (1)
Walther (2)
WhiteFace (1)
Yaban (1)
YAKU (1)
YUKON (4)
Zinag (1)
Zojirushi (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(148)
ve üzeri (209)
ve üzeri (237)
ve üzeri (248)
ve üzeri (259)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL