TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Rock

için 221 sonuç bulundu.

Rock

Türkçe rock müzik yabancı örneklerini aratmayacak kaliteye ve çeşitliliğe sahip. Hem eskilerden hem yenilerden erkek ve kadın rock sanatçılarıyla grupları harika albümleriyle dinleyiciyle buluşmaya hazır. Albüm seçmeden önce Türk rock müziği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Rock Müzik Nedir?

Rock Müzik Nedir?

Rock müzik geniş bir popüler müzik janrıdır. ABD’de ve Birleşik Krallık’ta ilk olarak rock and roll adıyla çıkmıştır ama bu isim artık nostaljik parçalar için kullanılmakta. Rock blues, rhythm and blues, country, caz, hatta klasik müzik ve başka müzik türlerinden etkilenmiştir. Rock müzik türleri arasında alternatif rock, deneysel rock, hard rock, metal, heavy metal, psikodelik rock ve daha birçokları sayılabilir. Direkt alttürlerin dışında blues rock, country rock, elektronik rock, pop rock gibi kombine türler ile new age müziği, synth pop, orkestral pop gibi türevsel tarzlarda ortaya çıkmıştır. Rock müzik aletleri denince akla ilk olarak elektro gitar gelir. Onun dışında bas gitar, bateri ve klavye de parçalarda kendilerine sık sık yer bulur. Yerli rock veya Türkçe rock da bu türlerden ve bulunduğu coğrafyadan etkilenen orijinal örnekler barındırır.

Yerli Rock Müzik Örnekleri

Yerli Rock Müzik Örnekleri

Türk rockçılar ve Türkçe rock grupları dünya çapında eserler vermekte. Güçlü sesleri olan birçok solistimiz ve farklı müzik aletlerini adeta konuşturan virtüözlerimiz var. Türkçe rock şarkılar yabancı örnekleri gibi çok farklı melodiler veya konular içerebilir. Aşk ve ayrılık kadar toplumsal eleştiriye değinen şarkılar, kuvvetli ritimler kadar slow tınılar taşıyan şarkılar, akustik performanslar kadar elektronik teknolojiler de mevcut. Türkçe rock albümleri, eşlik edecek şarkı arayanlar için ideal. Türkiye’nin rock türüne özgün bir katkısı var, o da Anadolu rock. Anadolu rock türkülerin elektro gitarla tekrar yorumlanmalarından köy hayatını ve Türkiye’nin coğrafi özelliklerini rock ile birleştiren özgün şarkılara kadar birçok örnek ilk çıktıkları günden bu yana ilgiyi üzerlerinde toplamayı başarıyor.

Rock Albüm Fiyatları

Rock Albüm Fiyatları

Türkçe rock müzik albüm fiyatları için yerli albüm fiyat seviyeleri geçerli. Disk formatı genelde CD, DVD az var, o yüzden fiyatlar formattan pek etkilenmez. Disk sayısı da genelde bir adet ama bir sanatçıya ait olan veya genel olarak Türkçe rock en iyiler albümleri birkaç disk içerebilir. Albümlerdeki şarkı ortalaması 10-12’dir. Ama sanatçıların ve plak şirketlerinin tercihlerine bağlı olarak bu sayının üstüne çıkabilir. Tekli albümlerde ise sadece bir veya birkaç şarkı yer alır. Rock müziğin yanı sıra pop müzik, enstrümantal müzik, etnik müzik, klasik müzik, alaturka müzik, şiir, club ve dans müziği, caz ve new age müziği, sufi ve tasavvuf müziği, hip hop ve rap ile daha birçok müzik türünde albüm Yerli Albümler kategorimizde sizi bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(31)
ve üzeri (33)
ve üzeri (35)
ve üzeri (37)
ve üzeri (37)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL