TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Özgün Müzik

için 376 sonuç bulundu.

Özgün Müzik

Türkiye’ye özgü müzik türlerinden biri olan özgün müzik eleştirel yapısıyla birçok dinleyicinin dikkatini çekmekte. Özgün müzik kapsamına nelerin girdiğini daha yakından öğrenmenin ve yeni sanatçılarla tanışmanın tam sırası.

Özgün Müzik Nedir?

Özgün Müzik Nedir?

Aslında her müzik kendi özgün niteliklerini taşısa da Türkçe özgün müzik denildiğinde akla çeşitli müzik tarzlarını harmanlayan belli bir müzik türü gelir. Özgün müzik için protest arabesk veya protest halk müziği kavramları da kullanılır. Özgün müzik içerisinde arabesk ve Türk halk müziğinin yanı sıra protest müziği, fantazi müziği ve indie müziği de içerebilir. Özgün müzik sözleri siyasi ve toplumsal temelli eleştiriler içermesiyle bilinir. Melodileri değişken olsa da birçoğu lirik bir tınıya, zaman zaman epik bir havaya sahiptir. Güncel olayların dışında halk efsaneleri de konu alınabilir. Nazım Hikmet gibi şairlerin şiirlerinin bestelenmesi veya Aşık Veysel gibi ustaların yeniden yorumlanması da görülür Özgün müzik gitar, keman, piyano ve benzeri Batı kökenli enstrümanlarla başta bağlama olmak üzere yere enstrümanları da harmanlar.

Özgün Müzik Özellikleri

Özgün Müzik Özellikleri

Özgün müzik sanatçıları ve özgün müzik grupları için müzik kadar müziğin ifade ettiği şeyler de önemlidir. Yukarıda da bahsedildiği gibi güncel gelişmeler, tarihi olaylar, geleneksel unsurlar, modern enstrümanlar, başarılı şairlerin şiirleri, ozanlardan halk şiiri örnekleri ve kendilerinden önceki üstatların şarkılarının hepsi onlar için birer ilham kaynağıdır. Özgün müzik şarkılar aşk, hasret, özlem ve ayrılık acısı gibi konular hakkında da olabilir. Âşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” şiiri çok defalar bestelenmiş ve seslendirilmiştir. Özgün müzik türküler de bu türde geniş bir yer tutar. Özgün müzik sanatçıları ve grupları “Sarı Gelin” gibi yöresel türküleri farklı yorumlarla dinleyicilere sunarak ülkenizin müzik yelpazesini çeşitlendirmeye katkıda bulunurlar.

Yerli Albüm Fiyatları

Özgün Müzik Albüm Fiyatları

Diğer yerli albümler gibi özgün müzik albümleri de oldukça makul seviyelerdedir. Fiyatları disk sayısı ve formatları etkileyebilse de genelde standart dışı ürünle pek karşılaşmazsınız. Albümlerde genelde tek bir disk yer alır. Bu diskte ortalama 10-12 şarkı olmasını bekleyebilirsiniz. Sanatçıların en iyi parçalarına yer verilen derlemeler daha çok sayıda şarkı ya da iki veya daha çok disk içerebilir. Ekonomik bir seçenek olan single, yani tekli albümlerde bir veya birkaç şarkı kayıtlı olur. Bunlar bütün albümü almak yerine bir alternatif diye düşünülebilir. Özgün müziğin yanı sıra arabesk, fantazi müzik, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, etnik müzik, alaturka, pop, rock, sufi ve tasavvuf, hip hop ve rap, caz ve new age, club ve dance ile daha birçok türde eseri Yerli Albümler kategorimizde inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(124)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(27)
ve üzeri (30)
ve üzeri (30)
ve üzeri (30)
ve üzeri (31)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL