TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Arabesk

için 287 sonuç bulundu.

Arabesk

Türkiye’de en çok dinlenen müzik türleri arasında yer alan arabesk müzik, halkın acılarını harmanlayan sözler ve melodiler taşır. Arabesk müziği seviyorsanız ve en iyi örneklerini dinlemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu müzik türü hakkında ayrıntılı bilgiler de burada.

Arabesk Nedir?

Arabesk Nedir?

Arabesk genel olarak Doğu’ya özgü bir sanat tarzıdır ve “Arap tarzı” anlamına gelir. Arabeskin içine müzik de dahildir. Arabesk müzik terimi ise Türk müzikologlar tarafından Türkiye’de üretilen Arap tarzı müzikler için yaratılmıştır. Arabesk müzik Türkiye’de 1960’lı yıllarda popüler olmuştur ve günümüzde hala bol eser verilen bir müzik türüdür. Elbette müziğin dinamikleri zamanla birlikte değişmiş ve gelişmiştir. Arabesk müziğin melodileri ve ritimleri en fazla Bizans ve Arap müziklerinden etkilense de Balkan ve Ortadoğu müziklerinin başka yönlerinden, mesela bağlama müziğinden ve Osmanlı oryantal müziğinden de esinlenir. Bağlamaya ilaveten zurna da şarkılarda sık tercih edilen bir enstrümandır. Arabesk şarkılar sıklıkla minör anahtardan, genelde Frigyen modda çalınır. Arabesk şarkı sözleri özlem, hasret, sıla, melankoli, çekişme, hüzün, aşk konularına, bazen de dünya hallerine odaklanır.

Arabesk Müzik Örnekleri

Arabesk Müzik Örnekleri

Arabesk şarkılar kişinin yaşadığı acıları ve diğer yoğun hislere cevap veren yoğun kıvamlı şarkılardır. Arabesk dinleyicileri yaşadıkları deneyimlerin yansımalarına bağlı olarak bu şarkıları tek başlarına dinlemek isteyebilirler veya bir dost sofrasında arkadaşlarıyla birlikte dertleşirken fon müziği olarak tercih edebilirler. Arabesk sanatçıları arabesk tanımının genişletmeye yardımcı olmuşlardır ve halen olmaktadır. Bu sanatçıların bazı şarkıları bu tarza uzak olanların bile ezberinde yer alır. Arabesk türkü gibi alıştığımız melodilerin tekrar yorumlanmalarının dışında Arabesk pop ve arabesk rap gibi daha özgün kombinasyonlardan örnekleri icra eden birçok sanatçı vardır. Böyle karma türden albümleri de dijital raflarımızda bulmanız mümkün. Dolayısıyla arabesk dinlemek artık sadece geleneksel dinleyicilerle özdeşleştirilmemekte, yeni nesil dinleyicilere de hitap edebilmektedir.

Arabesk Albüm Fiyatları

Arabesk Albüm Fiyatları

Arabesk albüm fiyatları yerli albüm fiyatlarıyla aynı seviyelerde. Üründe bulunan disk sayısı ve disk formatı da (CD veya DVD) fiyatlara etki edebilir. Bir albümde yer alan arabesk parçalar 10-12 adet civarındadır. Ama sadece bir veya iki şarkının yer aldığı teklilere (“single”lara), dört beş şarkıdan oluşan albümlere veya özellikle en iyi şarkı derlemeleri söz konusu olduğunda, 12 şarkıdan fazlasını içeren albümlere, de rastlamak mümkün. Aradığınız arabesk albümlerini ve en ünlü arabesk sanatçılarını burada bulabilirsiniz. Arabeskin yanı sıra alaturka, Türk Halk müziği, Türk sanat müziği, özgün müzik, enstrümantal, pop, rock, etnik müzik, fantazi müzik, film müzikleri, caz, klasik ve aklınıza gelebilecek diğer bütün yerli müzik türlerinde albümler Yerli Albümler kategorimizde sizi bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(209)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(88)
ve üzeri (92)
ve üzeri (96)
ve üzeri (98)
ve üzeri (98)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL