TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Jazz & New Age

için 72 sonuç bulundu.

Jazz & New Age

Caz ve new age kaliteli yerli müzik dinlemek isteyenlerin adreslerinden. Türkiye’de az ve öz örnekleri bulunan bu türler hakkında daha fazla bilgi edinerek müzik zevkinizi zirveye ulaştıracak yeni keşifler yapabilirsiniz.

Yerli Caz Müzik Özellikleri Nelerdir?

Yerli Caz Müzik Özellikleri Nelerdir?

Caz müzik bir asırdan fazla bir süre önce ABD’nin güney eyaletlerinde Afrikalı Amerikalı gruplar tarafından ortaya çıkarılmış etkileyici bir müzik türüdür. Daha sonra elbette tüm dünyaya yayılmıştır ve hemen her ülkeden caz örnekleri çıkmıştır. Caz müzik sanatçıları hem vokalleri söylemeyi hem de enstrüman çalmayı üstlenebilir. En yaygın caz müzik aletleri saksafon, klarnet, trompet, trombon, piyano ve gitardır. Caz müzik türleri arasında Latin cazı, avangard caz, klasik caz ve daha birçok alttür sayılabilir. Cazda swing ve blues notaları, ana vokalle arka vokallerin atışması, çoklu ritimler ve doğaçlamalar kullanılabilir. Dünya çapındaki caz müzik özellikleri yerli müzikte her zaman yer almayabilir. Ama bu durum özgün yorumlara ve melodilere de kapı aralamaktadır.

Yerli New Age Müzik Nedir?

Yerli New Age Müzik Nedir?

Batı kültürüne alternatif olarak geliştirilen new age ruhsallık, mistisizm, bütüncüllük ve çevreciliği kapsayan geniş bir harekettir. New age müzik ise bu değerleri sözleri, vokalleri ve melodileriyle hissettiren huzur verici bir müzik türüdür. New age ayrı bir tür olarak sayılabileceği gibi elektronik müziğin ambient alttürüne de dahil edilebilir. Dünya çapınca ünlü new age müzik sanatçıları mevcut ama Türkiye’de örnekleri epey az. Piyano ve diğer klavyeli çalgılar, harp gibi telli çalgılar, akustik gitar, flütler, sitar, perküsyon aletleri ve sakin melodiler icra edebileceğiniz bütün müzik aletlerinin new age müzikte yeri var. Yerli örneklerde kendi geleneksel enstrümanlarımız da devreye girebilir. Elektronik müzik teknolojileri, mesela synthesizer ve kayıtlı doğa seslerine de sık sık başvurulur.

Caz ve New Age Albüm Fiyatları

Caz ve New Age Albüm Fiyatları

Caz ve new age albüm fiyatları yerli albümlerle benzer seviyelerde beğeninize sunulur. Bu albümlerin formatı genelde CD’dir ama bazen DVD formatına da rastlamanız mümkün. Formatlar fiyat farkı yaratabilir. Aynı şekilde albüme dahil olan disk sayısı da. Bu albümlerde genelde tek disk yer alır ama bazı derleme albümlerin birkaç CD’den oluşması rastlanan bir durum. Albümün şarkı sayısı standardı 10-12 adettir. Bu sayı 17-18’e de çıkabilir. Single yani tekli albümlerde bir veya birkaç tane şarkıya yer verilir. Caz ve new age dışında pop, rock, etnik müzik, enstrümantal müzik, hip hop ve rap, klasik müzik, club ve dans müziği, tango ve kanto müzikleri, sufi ve tasavvuf müziği, Türk sanat müziği, Türk halk müziği, alaturka ve diğer bütün türlerdeki müzikleri Yerli Albümler kategorimizde bulabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL