TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Hip Hop & Rap

için 33 sonuç bulundu.

Hip Hop & Rap

Türkiye’de gitgide daha fazla örneğini gördüğümüz hip hop ve rap müzik albümleri yabancı örneklerinden hiç geride kalmayan sözleri ve kalitesiyle dikkat çekiyor. Bu müzik türüyle ilgileniyorsanız veya onu tanımak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Hip Hop ve Rap Müzik Nedir?

Hip Hop ve Rap Müzik Nedir?

Hip hop Afrikalı Amerikalıların yarattığı bir kültürdür ve hip hop müzik veya rap müzik bu kültürün parçası olan müzik türüdür. Ne var ki hip hop ve rap bilhassa gençlerin kendini ifade etmesini sağladığı için o kadar yaygınlaştı dünyanın her yerinde ve hemen her dilde bu türe ait örnekleri görmek mümkün. Hip hop ve rap müzikte esas olan sanatçının ses tonu ve sözcükleri kullanma becerisidir. Bu alanda ürün veren birçok sanatçı şarkı söylemez. Nakarat içeren şarkılarda başka bir sanatçıyla işbirliği yaptıkları sıkça görülür. Hip hop müzik aletleri veya rap müzik aletleri ritim için vazgeçilmez olan bateri ve diğer perküsyon aletleridir. Bunun dışında gitar çeşitleri, hatta piyano gibi klavye türleri de kendine yer bulabilir. Elektronik müzik teknolojisinden de sıkça yararlanılır.

Yerli Hip Hop ve Rap Örnekleri

Yerli Hip Hop ve Rap Örnekleri

Rap müzik türleri çok sayıdadır ve zamanla da artış göstermektedir. Sadece Türkiye’deki rap türleriyle sınırlı kalındığında belli başlı birkaç türden bahsetmek mümkün. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de battle rap oldukça yaygın. Bu alttürün hip hop müzik sanatçıları eleştiri amaçlı sözler yazarlar. Eleştiriler her alanda olabilir. Hip hop ve rap Türkiye’deki müzik türleriyle de kaçınılmaz olarak harmanlanır. Arabesk kültürüne birçok parçada rastlayabilirsiniz. Arabeskle bağlantılı olan melankoli rap müzik sözleri aşk, özlem, hasret, ayrılık gibi hüzünlü temaları işler. Diğer yerli rap müzik sanatçıları tamamen eğlenceyi hedefleyen funky rap, eleştiriyi daha ileri taşıyan protest rap, karşılıklı aşık atışmasına benzetilebilecek diss rap ve seyircinin önünde doğaçlama olarak yazılan free style rap’tir.

Yerli Albüm Fiyatları Ne Kadar?

Yerli Rap Albüm Fiyatları Ne Kadar?

Hip hop müzik Türkçe albümlerinin ve rap müzik Türkçe albümlerinin fiyatları diğer yerli albümlerden çok da farklı değil. Bu albümlerin hemen hepsi CD formatındadır. Genelde bir tane diskten oluşurlar ama iki veya daha fazla diskten oluşan albümler de vardır. Hip hop ve rap türü ağır konuları anlatsa bile genelde serttir ve vurguludur. Konsantrasyonunuzu dağıtmıyorsa ders ve iş sırasında dinlenebileceği gibi kısa şehir içi ve uzun şehirler arası araç yolculuklarınızda yolcu koltuklarında dinç kalmak için bu albümlere başvurabilirsiniz. Eski sanatçıların yeni eserlerini ve yepyeni sanatçıların eserlerini burada bulmanız mümkün. Hip hop ve rap dışında pop, rock, enstrümantal müzik, arabesk, etnik müzik, özgün müzik, klasik müzik, club ve dans ile aklınıza gelebilecek diğer türlerde albümlere Yerli Albümler kategorimizde göz atabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(8)
ve üzeri (9)
ve üzeri (9)
ve üzeri (9)
ve üzeri (9)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL