TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Pena

için 1.910 sonuç bulundu.

Pena

Gitar başta olmak üzere telli çalgıları parmaklarınızla çalmanın dışında bir ihtimal daha var, o da çalarken pena kullanmak. Penanın gitaristlerin performanslarına olumlu etkisi olduğu inkar edilemez. Herhangi seçim yapmadan önce penalar hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olma fırsatını kaçırmayın

Pena Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Pena Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Pena, telli çalgıların tellerini çalmak veya çekmek için kullanılan küçük düz bir alettir ve sesin parmaklarda çalınan hale göre daha canlı ve vurgulu gelmesi için tercih edilir. Elbette, uzun süreli performanslarda parmakların aşınmasının da önüne geçer. Gitar söz konusuysa bu alet gitar penası diye özel olarak adlandırılır. Penalar naylon veya selüloit gibi plastikten, kauçuktan, keçeden, bağadan, ahşaptan, metalden, camdan veya taştan yapılabilir. Pena çeşitleri şekline malzemesine, kalınlığına veya sesine göre değişiklik gösterir. Penanın genelde klasik bir şekli vardır. Bu şekil üstü genişçe bir damlaya benzetilebilir. Bazı penalarda bu klasik şekil korunurken bazen uçlar daha sivri tutulabilir. Pena kalınlığı bazı modellerde daha fazlayken bazılarında daha azdır, hatta neredeyse zar kadar incelik görülebilir. Bazı penaların parmakla tutulan yeri daha iyi bir tutuş sağlamak için tırtıklı yapılabilir.

Gitar Penası Nasıl Kullanılır?

Gitar Penası Nasıl Kullanılır?

Klasik gitar penası veya diğer gitarlar için pena seçimi yaptıktan sonra sıra onu kullanmaya gelir. Pena tutuşu için genelde nasıl rahat ediyorsanız öyle tutun dense de penanın zamanla alışacağınız bir tutuşu mevcut. Penayı kullanacağınız elinizin işaret parmağını pena onun bir tırnağıymış gibi yerleştirin ve o pozisyonu koruyarak alt kısma başparmağınızı koyun. Çalarken başparmağınızın tellere paralel olmasına dikkat edin. İşaret parmağınız ise tellere dike yakın bir açıda durmalı. Pena tutuşunda zorlananlar için oldukça pratik bir ürün olan parmak penası da var. Bunlar bir yüzük misali parmak uçlarına geçirilerek takma tırnak işlevi görür. Çalarken çıkma ihtimali de düşüktür. 10, 12, 100 veya başka adette pena içeren pena seti çeşitleriyle toplu alım yapabilir, gitarınıza bir pena tutucu veya pena şarjörü monte ederek birkaç penayı elinizin altında tutabilirsiniz.

Gitar Pena Fiyatları Ne Kadar?

Gitar Pena Fiyatları Ne Kadar?

Gitar pena fiyatları en ekonomik gitar aksesuar fiyatları arasında başlarda yer alır. Bu açıdan özellikle set olarak alabileceğiniz penalar yüksek bir fiyat performans oranına sahip. Farklı renklerde ve kalınlıklarda penaları yedekleyebilir, dilerseniz aynı ölçüde ekonomik olan bir pena tutucu edinerek gitarınızla birlikte taşıyabilirsiniz. Alice, Daddario, Dadi, Dean Markley, Conductor, Cremonia, Ernie Ball, Extreme, Fender, Gibson, İbanez, Jackson, Koshi, Pyramid, Stagg, Nord, Fame ve daha birçok markanın pena modellerini, pena setlerini ve pena tutucularını burada bulabilirsiniz. Penanın yanı sıra kapo, tel, kablo, kılıf, çanta, askı, sehpa, akort aleti, metronom, prosesör, pedal, amplifikatör, akort burgusu ve equalizer Gitar Aksesuarları kategorimizde, klasik, akustik, elektro ve bas gitar modelleri ise Gitarlar kategorimizde sizi bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Alesis (2)
Alice (66)
Ashton (2)
Conductor (8)
Cremonia (9)
Daddario (68)
Dadi (18)
(329)
Ernie Ball (42)
Extreme (23)
Fame (2)
Fender (30)
Gibson (3)
Ibanez (29)
Jackson (10)
Nord (8)
On-Stage (1)
Parker (1)
PEAVEY (5)
Premier (6)
Pyramid (8)
Stagg (17)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(113)
ve üzeri (155)
ve üzeri (171)
ve üzeri (175)
ve üzeri (190)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL