Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Mikrofonlar

için 6.807 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 129,90 TL 119,90 TL
  MOBİLE ÖZEL FİYAT 113,91 TL
  (208)

  Zerreİthalat
  %100
 • 210,00 TL
  (73)

  Yonkamuzikmarket.AŞ
  %100
 • 700,00 TL 500,00 TL
  % 29
  (4)

  Fx-Sound-Shop
  %100
 • 2.000,00 TL 1.750,00 TL
  % 13
  (7)

  Fx-Sound-Shop
  %100
 • 460,00 TL 320,00 TL
  % 30
  (6)

  Camimarket1
  %99
 • 31,90 TL
  (32)

  Zerreİthalat
  %100
 • 499,00 TL 439,00 TL
  % 12
  (32)

  ArseyTicaret
  %100
 • 1.850,00 TL
  (1)

  EENTSOUND&LIGHT
  %99
 • 1.584,00 TL 1.450,68 TL
  % 8
  (1)

  sanger
  %100
 • 69,00 TL 44,00 TL
  % 36
  (15)

  technopazar
  %100
 • 1.013,43 TL 737,04 TL
  % 27

  Camimarket1
  %99
 • 436,13 TL
  (2)

  PAZARKONTROL
  %100
 • 134,51 TL
  (24)

  Yonkamuzikmarket.AŞ
  %100
 • 679,00 TL 599,00 TL
  % 12
  (5)

  ArseyTicaret
  %100

Mikrofon

Mikrofonlar yüksek sesle bir şeyler söylemek istendiğinde, şarkı söylerken, karaoke yaparken, sunum yaparken ya da konuşma yaparken sesin kitleye ulaşmasında yardımcı araçlardır. Müzik aletleri arasında yer alan Mikrofon kullanmanın olduğu gibi, mikrofon seçiminin de bazı incelikleri olduğunu söylemek gerekir. Hoparlörlü, yaka tipi, radyo tipi, standart ve stüdyo tipi olmak üzere farklı alan ve organizasyonlar için dizayn edilmiş alternatifleri vardır. Bluetooth bağlantılı olduğu gibi kablolu tipleri de mevcut olan bu ürünlerin farklı mikrofon renkleri olması aynı zamanda aksesuar özelliği açısından da önemlidir. Değişik markaların zengin çeşitleri kullanıcısına geniş tercih seçeneği sunar. Doğum günü partilerinde küçük çocuklar için renkli tasarımları, işyeri partilerinde kullanılan profesyonel kullanıma uygun tipleri, toplantıları renklendiren klasik modelleri bulunduğu her alana ses ve renk verir. Düğünlerde gelin ve damadın da birbirlerine verdikleri sözü dinleyiciye duyuran tarihe tanıklık eden ekipmanladır.

Mikrofon Çeşitleri

Mikrofon Çeşitleri

Teknoloji dünyasının hızla geliştiği dünyamızda, farklı alanlarda kullanılan farklı mikrofon çeşitleri sesi net ve anlaşılır iletme, dış ortam sesinden yalıtılmış kayıt gibi konularda kullanıcısına fayda sağlar. Ses ve müzik dünyasında çok önemli bir yerinin yanında, sosyal medyanın gelişmesi ile birlikte uzaktan iletişim yöntemi daha fazla kullanılır olmuş ve sesi karşıya anlaşılır iletme ihtiyacı oluşmuştur. Teknik olarak bakıldığında geleneksel tip olan hoparlör tipi mikrofonun hala geniş bir kullanım alanının olduğunu söylemek doğru olur. Karaoke organizasyonlarında kullanılan kablosuz ve bluetooth özellikli çeşidi renk seçenekleri ile de keyifli kullanım olanağı sunar. Mikrofon karaoke mikrofonları boyutları, üzerindeki eğlenceli figür ve renkleriyle çocukların ilgisini çekerken, pembe, altın, siyah, mavi gibi renk seçenekleri her ortamın atmosferine uygundur. Profesyonel karaoke mikrofonunun ek özelliklerinden birinin bluetooth özelliği sayesinde, müzik her alana gelebilirken, kablosuz müzik akışını sağlayan gelişmiş audio profili, serbest arama, 33ft’e kadar mesafe ve 1m çekim alanı, bluettoth 2.0 ve üstü berrak dijital ses sinyal teknolojisi, 40mm hoparlör ünitesi ile çok iyi ses kalitesi sunar. Kolay şarj edilir. Ayrıca harici hoparlör olarak da kullanılır. Panelindeki fonksiyon tuşları müziği yönlendirmeyi sağlar. 1 saat şarj süresi, 4-5 saat pil süresi vardır. Diğer bir kategori olan radyo tipi masa üstü, kamera ve kablolu mikrofon olmak üzere farklı özelliklerde mevcuttur. Özellikle bilgisayar oyunu oynayanların performansına katkı sağlayan masa üstü mikrofonları oyuncuların vazgeçilmezlerindendir. Küçük ses kayıt veya güvenlik kamerası mikrofonları temiz ses kaydı almak için idealdir. Telsiz tipi modeller parazitlenmeyi engellemek için frekans ayarlaması uygulanmıştır. Genel alanlarda çoklu takımlarla aynı anda parazitlenme olmadan kullanılabilme özelliğine sahiptir. Stüdyo tipi mikrofonlar özel kurulum ve özel ekipmanlar ile pürüzsüz ve dış ortamdan yalıtılmış ses kaydı almayı garanti eder. Son olarak mikrofon yaka kullanım özelliği olan yaka mikrofonları boyut olarak oldukça küçük olup, bazı modelleri birçok cihaza uyumludur. Ayrıca çift vericisi vardır ve 100m’ye kadar sesi ilettirebilir. Yaka klipsi olan çok yönlü alternatiflerin kablolu ve akıllı telefonlara bağlanan modelleri vardır. Hafif olduğu için çok kolay taşınır. Röportajlar ve canlı yayınlarda tercih edilen bir modeldir. Mikrofon çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Dilerseniz birlikte kullanabileceğiniz klasik gitar çeşitlerine de sayfamızdan bakabilirsiniz.

Mikrofon Kullanım Alanları

Mikrofon Kullanım Alanları

Mikrofonlar kullanım alanlarına göre değişik deneyim yaşatan ekipmanlar arasında yer alır. Eski zamanlarda sadece ekranlarda ya da düğün salonlarında görmeye alışkın olunan, kablolu ya da masalarda yer alan tek renk modellerin yerini teknolojinin ve estetik anlayışın gelişmesi ile birlikte çok farkı alternatifler aldı. Dijital dünyanın da yaşamın her alanına girmesi ile birlikte söyleyecek sözü olan insanlar seslerini iyi duyurabilmek amacıyla evde kayıt için mikrofon kullanmaya başladılar. Bilgisayar oyuncuları, karşıya seslerini net olarak duyurma endişesinin performanslarını etkilemesini önlemek için aktivitelerine uygun cihazları tercih etmeye başladılar. Şirket dönem toplantılarının akşam eğlencelerinin vazgeçilmez eğlencesi olan karaoke gösterilerinde profesyonel olarak üretilen karaoke mikrofonları geceye renk katan önemli ekipman ve aksesuarlar arasında yerini alalı çok oldu. Büyük konferans salonlarında sesin net bir şekilde iletilmesini desteklemekte kullanılan yaka ya da mikrofon hoparlör tipi talebe göre değişen özellikleri mevcuttur. Hala sesin bir ifade enstrümanı olarak kullanıldığı günümüzde, sesi iletmeye yarayan mikrofonların gelişen koşullara ayak uydurarak, farklı alanlara özel olarak üretilmesi alana zenginlik katar. Podcastler, canlı bağlantılar ve Youtube videoları için özel tasarlanmış modeller olması, sektörün alana özel gelişmesi açısından da takdir edilesi özelliğidir. Bunun yanında her yaştan doğum günü partilerinde de dilek ve temenniler veya şarkıların olduğu mikrofonlu bir konsept vardır. Bu ürünler sahnelerden evlere konuk olmaya devam ederken, dinleyicilere temiz ve dış ortamdan yatılışmış sesler iletmekte stüdyo mikrofonu kullanılır. Röportajlarda ve bilgisayar ortamında ses iletmek için yine masa ya da yaka mikrofonları tercih edildiği gibi, farklı seçenekler de vardır. Değişik renk seçenekleri ve yaratıcı tasarımları ile zaman zaman hediye olarak da tercih edilen mikrofonlar, okul çağı ya da okul öncesi çocukların da renkli oyun araçları haline gelir. Okullarda etkinliklerde şiir okurken, şarkı söylerken çocuklar mikrofon başında eğlenceli vakit geçirir. Bilgisayar oyunu oynayan gençler için de sağlıklı oyun ortamı oluşturmak için önemlidir. Dolayısı ile seçim yaparken ihtiyaca uygun, mikrofon sesi arttırma özelliği olan, kullanım mesafesinin bilincinde olarak gitarlar ile uyumlu kablolu, kablosuz, bluetooth özellikli gibi seçenekleri değerlendirerek seçmek oldukça önemlidir.

Mikrofon Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Mikrofon Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Farklı kategorilerde ve farklı özellikleri olan mikrofonların seçimi sırasında ihtiyacı doğru belirlemek önemlidir. Piyasada farklı kalite seviyelerinde ve zengin görsele sahip mikrofon modelleri olduğundan, yapılacak işe uygun ürünü belirlemek gerekir. Kullanılacak alan ve yapılacak işe uygun alternatif tipi belirlendikten sonra, diğer özellikleri hakkında profesyonel destek almak önerilir. Bir Youtuber için mikrofonun telefona bağlanabilir olması, kolay taşınabilir olması önemli olurken, çocuk oyunları için daha basit özellikler iş görebilir. Ya da iyi araştırılmadan alınan bir mikrofon ihtiyaca cevap vermeyebilir. Sahnede sunum yaparken takılan yaka mikrofonunun ve sesi doğal kalitesinde dinleyiciye ulaştırıyor olması, yaka klipsinin doğru takılması sahne performansı için önemlidir. Aynı şekilde bilgisayar oyuncusu için konforunu bozmadan bulunduğu mesafeden sesini diğer oyunculara duyurabilmesi rahatlığı ve sağlıklı duruş açısından önemli bir ayrıntıdır. Mikrofon ışıklı tercihi daha çok masa üstü kablolu kürsü mikrofonlarında vardır. Bu tip mikrofonlar 3 metre kablolu, anahtarlı ve ışıklı olup, masa ve kürsüler için uygundur. Geniş bir alan kullanılacaksa kablosuz önerilir. Kullanımı daha basit olanlar kullanım pratikliği sağlar. Sesin akustiğini bozmadan ileten, sesi dinleyicinin kulağını yormadan doğru dağıtmayı sağlayan mikrofon ayarları olan mikrofonları tercih etmek için önden teknik özelliklerini incelemekte fayda var. Hız günlük hayatın bir parçası olmaya başlarken, sosyal medya içerikleri ve görselleri de hızla değişir. Özellikle küçük ancak alana özgü farklı fonksiyonel modeller kolay taşıma aparatları ile kullanıcısına ve izleyiciye görsel ve işitsel bağı mükemmel bir şekilde kurdurarak karşılıklı iyi bir deneyim yaşatır. Kullanım mekanına göre Mikrofon usb bağlantısı ile birlikte şarj ve pil süresi hakkında da bilgi almak, mikrofonun performans süresi, kullanılabileceği ve diğer cihazlar hakkında fikir sahibi olunmasını sağlayacaktır. Diğer bir nokta da mikrofonların önemli desteği süngerleridir. Özellikle ses kaydı sırasında kullanılan iyi bir mikrofon süngeri rüzgar vb. seslerin kayıttaki olumsuz etkisini azaltırken, temiz ses kaydı yapılmasını destekler. Bilgisayar mikrofonlarında ayarlanabilir ses mikrofonu ve konuşma kalitesini arttırmak için ayarlanabilir ses filtresi ve ayarlanabilir açıya sahip tripod stant sistemi, masa üstünde kullanım pratikliği ve kaliteli performans sağlar. Ayrıca sessiz düğmesi gereksiz seslerin karşı tarafa iletilmesini engeller. Daha detaylı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Mikrofon Kişiye Özel Anlar Yaratır

Mikrofon Kişiye Özel Anlar Yaratır

Sesleri karşı tarafa görüntülü ya da görüntüsüz ileten aletler olan mikrofonlar aracılığı ile kullanıcı, mikrofon bilgisayar bağlantısı sayesinde bilgisayar kullanan her bir bireye ulaşmayı hedefler. Arama motorlarındaki kayıtlar kaybolmayıp, arşivlendiğinden sadece dilediği hedefe ulaşmakla kalmaz, kaldırılmadığı sürekli ulaşım için arşiv kayıtlarında da yerini alır. Bu ürünler YouTuber’lar tarafından çekilen gezi, yemek ya da başka içerikli içerik çekimlerini anlaşılır hale getiren, dinleyiciye doğal ses ileten cihazların bir parçasıdır. Müzik dünyasında çok daha fazla profesyonel kullanımı olan bu ekipmanlar sayesinde enstrümanların muhteşem uyumu ve sesi evlere uzaktan bağlantı ya da televizyonlar aracılığı ile konuk olur. Büyük konferans salonlarında mikrofon seti benzeri kullanımlar sesin son kişiye kadar net bir şekilde iletilmesini sağlar. Aynı zamanda kablosuz özelliği olanlar konuşmacının hareket alanını istediği şekilde ayarlamasına yardımcı olur. Açık oturumlarda, konferanslarda çoğunlukla görülen yaka modellerinin de ses alma ve iletme kapasitelerinin yüksek olması konuşmacı ve dinleyici arasında sağlıklı iletişimi garanti eder. Diğer bir tarafı ise çocukların dünyasındaki yeridir. Çocukların ilk oyuncaklarından bir mikrofona benzeterek şarkı söyledikleri nesnelerdir. Mikrofon pembe, mavi gibi renkler çocuk mikrofonları için ideal renklerdir. Çocukların bu cihazlar sayesinde kalabalık korkusu azalır. Söyledikleri şarkılar ile hayatlarına keyifli anlar katarlar. Ayrıca büyüklerin de varsa fobilerini yenebilmeleri açısından iyi bir aygıttır. Aynı zamanda büyük kullanıcılar gelişmiş modelleri üzerinde yer alan fonksiyonel tuşlar ile ses ekosunu ayarlayarak istedikleri performansı yakalarlar. Mezuniyet törenlerinde mezuniyet konuşması yaparken kullanılan kürsü modelleri o anı dışarıya ilettiği mükemmel ses kalitesi ile ölümsüz kılar. Bir başarı kutlaması için kürsüden yapılan konuşmalar da bu cihazın sağladığı avantajlı dokunuşlardan biridir. Çekilen bir videonun sahibi tarafından dijital ortama iyi bir mikrofon aracılığı ile seslendirilerek, yüklenmesi ve dinleyicinin iyi bir ses kalitesi ile çekimi izlemesinde de bu aletlerin payı yadsınamaz. Özellikle görme engelliler için yapılan sesli kayıtların fonksiyonel bir mikrofon aracılığı ile kaydediliyor olması sorunsuz bir dinleme gerçekleştirmeleri için önemlidir. Kullanıcı deneyimleri ve ihtiyacınıza uygun mikrofon önerileri hakkında bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Mikrofon Muhafazası İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Mikrofon Muhafazası İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Mikrofon özellikleri, üretim teknoloji ve malzemelerine bağlı olarak uzun süreli ya da daha kısa kullanım olanağı sağlar. Çoğunlukla dış ortamlarda ve toza, kire açık alanlarda kullanılan mikrofonlar satıcı tarafından tavsiye edilen ürünler ile temizlendikten sonra kullanılmadığı sürece kutusuna muhafaza edilirse iyi olur. Özellikle kayıt mikrofonu gibi hassas modellerin bakımı konusunda, kolay hasar görebilir ve kırılabilir malzemeden üretildikleri için, daha hassas olmakta fayda var. Renkli olanlarda rengin korunması ya da tüy vb. aksesuarların uzun süre korunması için ayrıca bir özen gerekebilir. Bunun yanında uzun seyahatler sırasında taşınması gereken mikrofon ve yan ekipmanlarını uygun çanta ya da kılıflar ile taşınması uzun süreli ve hasarsız kullanım açısından önemlidir. Bu konuda ürün sağlayıcısı firmaların önerdiği kılıf ya da çantayı kullanmak koruma açısından iyi olabilir. Her markanın kendi ürünleri için hazırlanmış kullanma kılavuzları vardır. Bu kılavuzlar ürünün temizliği hakkında da bilgi verir. Kullanım alanı ve sıklığına göre belirlenecek ve düzenli periyodlarda yapılacak temizlik uzun süreli kullanımı garanti eder. Ses gelen alana özellikle toz girmemesi önemlidir. Toz girmişse ve temizlemek zorsa profesyonel bir yardım ile mikrofonun içini temizlemek iyi bir fikirdir. Hem sabit kullanımdaki hem de taşınabilir vaziyetteki cihazı performans kaybı yaşamadan servisine göstermek, ihtiyaç olduğunda problem yaşamamak açısından önemlidir. Ayrıca işi bittikten sonra bir süre kullanılmayacaksa, hemen söküp çantasına ya da kılıfına koymak gerekir. Özelliklerine göre farklı fiyat aralıklarında satışa sunulan mikrofonlar, zengin renk skalası ile çağın vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Problemsiz ve tam performanslı kullanım için mikrofonların bakımını düzenli yaptırmak, sonraki performansların başarısını garanti edecektir. Daha detaylı teknik bilgi ve Mikrofon fiyatları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Mikrofon Nasıl Çalışır?

Mikrofon havada oluşan ses dalgalarını elektriğe çevirerek, elektriksel titreşim oluşmasını sağlayan akustik bir cihazdır. Ses sinyalini diyaframa iletmeden önce yön tayin etme görevi üstlenen kasa(casing), akustik ses dalgalarının alarak çeviriciye ileten diyafram ve diyaframdan gelen akustik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren çeviriciden (transducer) oluşur. Cihaza gelen ses dalgalarının diyaframa çarpmasıyla ses basıncına değişimler olur ve diyafram içe ve dışa doğru hareket ederek, mekanik titreşim oluşur, aletin uçlarında bir gerilim meydana geldiğinde mikrofon çalışır.

Mikrofon Nasıl Şarj Edilir?

Mikrofon USB kablosu vasıtası ile kullanma talimatında yazıldığı şekilde şarj edilir. Ürünün tipine göre şarj süresi değişir. Bazı alternatifler 3 saat gibi şarj süresine ihtiyaç duyup, 8 saat civarı konuşma süresi sunarken, daha düşük şarj süresi ve daha düşük konuşma süresi olan mikrofonlarda mevcuttur.

Mikrofon Nasıl Kullanılır?

Hoparlör, yaka, stüdyo tipi mikrofonların kullanım özelliğinden dolayı farklı kullanılır. Yaka modelleri klipsle yakaya tutturulduğunda kullanım rahatlığı sağlar. Kablolu cihazların kablo ölçüsünün sahnede rahat hareket etmeyi sağlayacak şekilde olması beklenir. Masa mikrofonunu sesi alıp temiz bir şekilde karşı tarafa transfer edebilmesi önemlidir. Telsiz mikronlar ortadaki parazitleri ayrıştırarak sesin net ulamasını sağlar. Kendine has özellikleri olan mikrofon tipleri farklı iş alanlarına özel olarak tasarlanmıştır.

Hangi Mikrofonu Almalıyım?

YouTube içeriği çekmek için alınacak ile stüdyo da kayıt yapmak ya da karaoke yapmak için kullanılan mikrofon özelliği farklıdır. Dolayısı ile ürünü yapılacak işe göre seçilmesi gerekir. Vlog mikrofonu da aynı şekilde evde çekim yapılacaksa masa modelleri yeterken, sokak çekimi için yaka alternatifleri veya kameranın üzerine yerleştirilen shotgun tipi ürünler tercih edilebilir. Mikrofonların sesi alım kapasiteleri de önemlidir. Tüm seslerin mi kaydedileceği yoksa sadece ön taraftaki seslerin mi kaydedileceğine bağı olarak da mikrofon tercihleri değişiklik gösterir.

Mikrofon Ne İşe Yarar?

Hoparlörü tamamlayan bir aygıt olan mikrofon sesin şiddetinin arttırarak daha net duyulmasını sağlar. Aynı zamanda kayıt aygıtının bir parçacı olarak da kullanılır. Bilgisayar ortamında yapılan toplantılarda, oynanan oyunlarda sesin karşı tarafa iletilmesini sağar. Yardımcı malzeme olarak kullanılan sünger sayesinde dış ortam sesleri yalıtılarak temiz kayıt sağlar.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Shure (145)
Rode (212)
Gold Audio (194)
Roof (111)
AV-Jefe (100)
Carol (47)
Sennheiser (25)
Doppler (42)
BOTS (60)
Osawa (56)
Behringer (51)
Westa (44)
JTS (33)
Decon (28)
Stagg (28)
DigiTech (24)
Dca (22)
On-Stage (17)
Samson (16)
Tenon (15)
DR (12)
Zoom (11)
Alto (10)
SE (10)
Hartke (9)
Jwin (9)
EMG (8)
Dadi (7)
Daddario (6)
Superlux (6)
Yongmei (6)
Acepro (5)
Artsound (5)
Extreme (5)
F Zone (5)
NOTEL (5)
Røde (5)
Chiayo (4)
G.Master (4)
Piranha (4)
Prima (4)
Alctron (3)
Arenas (3)
Artech (3)
Blue (3)
Donizetti (3)
Focal (3)
M-Audio (3)
Marshall (3)
Musicman (3)
RS Audio (3)
Ashton (2)
Canon (2)
Ddrum (2)
Ibanez (2)
JDI (2)
LP (2)
Line6 (2)
PSL (2)
Score (2)
Techno (2)
Tornado (2)
Ahha (1)
Alesis (1)
Amazon (1)
Ampeq (1)
Arimic (1)
Astron (1)
Aukey (1)
Avec (1)
Basix (1)
Biema (1)
Boston (1)
Carvin (1)
Cordoba (1)
DR Parts (1)
Delano (1)
Dominguez (1)
E-MU (1)
Edirol (1)
Epiphone (1)
Kun (1)
Lag (1)
Medeli (1)
Mikado (1)
Nino (1)
PROSOUND (1)
Premier (1)
Shubb (1)
Takamine (1)
Tdk (1)
Vicfirth (1)
Viper (1)
Walden (1)
Washburn (1)
Wittner (1)
XM (1)
(24)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(368)
ve üzeri (567)
ve üzeri (625)
ve üzeri (638)
ve üzeri (662)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL