TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kapo

için 494 sonuç bulundu.

Kapo

Gitarlarda tel sayısı ve onlarla çalabileceğiniz notalar belli. Peki ya bu notaların aralığını açmak isterseniz? Kapo ile o da mümkün. Gitarda kendini ilerletmiş veya ilerletmek isteyen kişiler bu gitar aksesuarıyla bir noktada tanışacak ve ondan keyifle yararlanacak.

Gitar Kapo Nedir?

Gitar Kapo Nedir?

Kapo, İtalyanca baş (tuşe başı) anlamına gelen kelimedir ve mandala benzeyen bir aksesuardır. Gitar, mandolin, banjo, ukelele, buzuki dahil telli müzik aletlerinde, müzik aletinin sap kısmına takılır ve takıldığı perdenin aralığını açmayı sağlar. Gitar kapo ise bu aksesuarın direkt gitara uygun olarak yapılmış olanıdır. Kapo elektro gitarlarda ve akustik gitarlarda daha yaygın. Kapoların üretim türlerine bağlı olarak mekanizmasının şekli ve uygulanması değişiklik gösterebilse de genelde telleri tutan kauçuk kaplı bir çubuğu, onun karşısında esnek bir naylonu, iki tarafı birleştiren metal bir kelepçesi ve o metali sıkıştırıp sabitlemek için bir klipsi veya vidası olur. Gitar kapo kullanımı gitaristler arasında yaygındır. Mesela The Eagles’tan “Hotel California” yedinci, Oasis’ten “Wonderwall” ikinci, “The Beatles’tan “Here Comes the Sun” yedinci perdeye kapo takılarak çalınır.

En İyi Gitar Kapo

En İyi Gitar Kapo

Kaponun en sık kullanılan gitar aksesuarları arasında yer alması tesadüf değil. Klasik örneklerden de anlaşılacağı üzere kapo gitar çalarken olasılıkları artırır. Kapoların en büyük avantajı gitaristin birçok klavye kirişinden daha tınılı olan açık telli kiriş formlarını kullanırken farklı ses perdeleri çalmalarına olanak tanımasıdır. En iyi gitar kapo kısmına gelirsek bu, biraz genel biraz da kişisel. Kapolar genel olarak birbirine benzer ama deneme yanılmaya ve diğer kullanıcıların yorumlarına göre zamanla ideal kapoyu bulmanız mümkün. Sizin için göze hitap etmek de önemliyse o zaman çarpıcı renklere ve desenlere sahip kapolardan tercih edebilirsiniz. Yeni nesil bazı kapolar altı telin altısını birden değil sadece iki, üç, dört veya beş tanesi uygulanabilir. Bu da gitarın akordunu değiştirmeden birçok ses çeşitlenmesi elde etmek demek.

Gitar Kapo Fiyatları

Gitar Kapo Fiyatları

Kapo fiyatları oldukça ekonomik, hatta en bütçe dostu gitar aksesuarlarından biri oldukları söylenebilir. Dolayısıyla, gitar çalarken parmaklarınızın ucuna farklı olanakları sermek istiyorsanız içinize sinen bir kapo edinmeyi ihmal etmemelisiniz. Alesis, Alice, Alto, Ashton, Barcelona, Barre, Boss, Casio, Cremonia, Daddario, Dadi, Dominguez, Extreme, F Zone, Fender, Hammer, İbanez, Masterwork, Stagg, Valler, Wittner ve diğer markaların kapo modelleri burada sizi bekliyor. Kaponun yanı sıra pena, tel, akort burgusu, akort aleti, metronom, askı, sehpa, kablolar, prosesör, pedal, kılıf, çanta, amplifikatör ve equalizer için de Gitar Aksesuarları kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Alice (29)
Bonson (2)
Casio (2)
Cremonia (21)
Daddario (7)
Dadi (7)
(102)
Dominguez (1)
Extreme (11)
F Zone (1)
Hammer (2)
Ibanez (7)
Köhner (1)
Masterwork (12)
Saz (1)
Segovia (4)
Stagg (13)
Valler (3)
Vox (1)
Wittner (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(63)
ve üzeri (90)
ve üzeri (97)
ve üzeri (98)
ve üzeri (102)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL