Davul & Perküsyon

Ritim duygusunu en iyi hissedeceğiniz müzik aletleri perküsyon sınıfına giren enstrümanlardır ve bunların başında da davul gelir. Bu enstrüman ailesi tek başına yeterli olduğu kadar başka müzik aletlerinin sesleriyle de mükemmel uyum sağlayabilir.

Davul Nedir, Nasıl Çalınır?

Davul Nedir, Nasıl Çalınır?

Ramazan davulu geleneğinden dolayı davul sesi muhtemelen en aşina olduğumuz enstrüman seslerinden biri. Davul, bir tür derinin veya zarın bir kabuğa veya başka türde sert bir gövdeye gerdirilmesiyle ortaya çıkan, ister elle ister bagetlerle çalınabilen bir müzik aletidir. Davul çeşitleri timballer, bongo, konga, bas davul, krişli davul ve trampetlerdir. Profesyonel olarak davulla ilgilenmek isterseniz karşınıza pratik davul pedi, zil de dahil olan davul seti (diğer adıyla bateri) ve elektronik veya dijital davul çeşitleri çıkacak ama müzik tarzınızı belirlediğinizde seçim yapmanız kolaylaşacaktır. Çok zaman önce icat edilen klasik davulun aksine elektronik (dijital) davul, modern bir müzik aletidir. Aslında, akustik davul setine veya diğer perküsyon enstrümanlarına bir alternatif olması için tasarlanmış bir tür synthesizer’dır.

Perküsyon Seçerken Dikkat Edilecekler

Perküsyon Seçerken Dikkat Edilecekler

Perküsyon aletleri veya vurmalı çalgılar elle, bagetle veya benzer bir araçla vurarak, sürtünerek veya ovularak ses çıkaran bir enstrüman ailesidir. Perküsyonun en eski çalgı türü olduğu varsayılır. Perküsyon aletleri müzikte ritim yapısını oluşturup korumayı sağlar. Sadece müzikte değil her yaşa yönelik eğitim amaçlı ritim çalışmalarında perküsyon aletlerinden yararlanılır. Perküsyon seçerken dikkat edileceklerin başında, ürünün kalitesi ve markasının dışında, hangi seviye olduğunuz ve hangi tarzda müzik yapmak istediğiniz gelir. Elde etmek istediğimi sese karar verdikten sonra başlangıç aşamasında da olsanız sıkı bir çalışmayla perküsyonda ilerleyebilirsiniz. Teknolojiyle yakından ilgili olanlar için elektronik perküsyon veya dijital perküsyon modelleri de oldukça cazip. Bunlardan elde edilen sesi gerekli aksesuarlar yardımıyla bilgisayar üzerinden işlemek mümkün.

Davul ve Perküsyon Fiyatları

Davul ve Perküsyon Fiyatları

Davul fiyatları ve perküsyon fiyatları kalite, marka ve modele göre değişiklik gösterir. Özellikle perküsyon geneli için bir ortalamadan bahsetmek zor çünkü içerisinde çok çeşitli müzik aletlerini barındırmakta. Elbette ayrıca satılan bagetleri ve gerekebilecek diğer davul aksesuarlarını da hesaba katmayı unutmayın. Alesis, Behringer, Ashton, Basix, Cox, Cremonia, Daddario, Extreme, Gibraltar, Gretsch, Manuel Raymond, Ludwig, Koshi, LP, Mapex, Masterwork, Medeli, Nino, Meinl, Promark, Premier, Remo ve daha birçok markanın davul ve perküsyon modellerini burada bulabilirsiniz. Davul ve perküsyonun yanı sıra gitarlar, gitar aksesuarları, yaylı çalgılar, nefesli çalgılar, vurmalı çalgılar, mikrofonlar, amfi, efekt, manyetik, telli çalgılar, klavye, org, synthesizer, piyano ve mixerler de Müzik Aletleri kategorimizde sizi bekliyor.

Davul & Perküsyon

için 22,596 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Alesis (21)
Alice (6)
Ashton (33)
Bach (36)
Basix (13)
(2)
(2)
Cox (205)
Cremonia (50)
Daddario (144)
Dadi (118)
(2)
(2460)
(1)
(1)
Eno (9)
Extreme (256)
Fleet (7)
Fox (8)
Gibraltar (207)
Gretsch (42)
(1)
(1)
(5)
Jinbao (48)
(1)
(1)
JUPİTER (11)
(1)
(5)
(5)
LP (40)
Ludwig (98)
Mapex (30)
Masterwork (57)
Medeli (56)
Meinl (184)
MP (19)
(4)
Nino (58)
(1)
(2)
(3)
Pearl (31)
Premier (18)
Promark (257)
(1)
Remo (380)
Ritter (25)
(2)
Roland (47)
Sabian (731)
Saz (53)
(1)
Stagg (80)
(3)
(3)
Tama (90)
Toca (105)
(2)
Tycoon (219)
Valencia (27)
Valler (6)
Vatan (103)
Vater (10)
Vic Firth (211)
Vicfirth (112)
Xenon (25)
Yamaha (45)
Zildjian (420)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(283)
ve üzeri (344)
ve üzeri (361)
ve üzeri (366)
ve üzeri (372)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL