Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Amplifikatör

için 487 sonuç bulundu.

Gitar Amfisi

Ruhun gıdası olarak tanımlanan müzik, hayatın her anında insanlara eşlik eder. Dünyanın en yaygın ve sevilen enstrümanlarından olan gitarı çalmaya yeni başlayan kişiler için pek çok seçenek mevcuttur. Her geçen gün gelişen müzik kültürünün içerisinde birçok farklı tarz yer almaktadır. Yeni zevkler ve keşiflerin sonunda tercihler şekillenir. Sevilen melodileri çalmaktan hoşlanan gitaristler için bazen daha yüksek ve güçlendirilmiş bir ses gerekir. Amplifikatör, elektronik devreler için bir yükseltici görevi görerek bu ihtiyacı yerine getirir. Yarı iletken maddelerin, bir kasada yüzeyleri temas edecek şekilde bir araya getirilmesi ile yapılır. Gitarın, elektrik sinyalleri gönderdiği bu kutu içindeki hoparlör sistemi ile ses üretir. Gitar amfisi önerisi isteyen kişilerin öncelikle ne tarz bir gitara sahip olduğu önemlidir. Elektronik, akustik, bas ya da klasik gitar için amfiler aynı değildir. Ses sisteminin sahip olduğu frekans aralığı, güç çıkışı ve distorsiyon gibi faktörler bu amfi seçimini etkileyen özelliklerdendir. Distorsiyon ya da daha bilinen adıyla düşük bozulma, amfideki ses bozulmalarıdır. İnsan kulağı için bu çok rahatsız eden ya da kulak tırmalayan bir durum değildir, bu durum ses yüksekliği arttıkça daha çok fark edilir. Gitar amfisi; kullanılacak alan, fiyat, gitar türü ve markalara göre farklılık gösterebilir. Farklı amplifikatör çeşitleri arasından dijital, transistörlü ya da lambalı amfiden birini seçebilirsiniz. İdealinizdeki performansı gösterebilmeniz için ihtiyaçlarınızı listelemeli ve gitarınızın özelliklerine uygun olan bir ürünü tercih etmelisiniz.

Gitar Amfi Çeşitleri

Gitar Amfi Çeşitleri

Genel olarak bakıldığı zaman, gitar amfileri üç çeşitte görülmektedir. Transistörlü ve lambalı gitar amfileri analog modellerdir. Eski bir teknoloji ürünü olan bu amfilerde efekt ve modelleme gibi seçenekler konusunda yeni ürünler kadar gelişmiş değildir. Verdikleri seste kendini belli eden bir tona sahiptir. Lambalı gitar amfisi, profesyonel müzisyenler tarafından özellikle tercih edilmektedir. İçerisinde bulunan tüpler ısındığı zaman tam performans gösterir. Hem sahne hem de stüdyoda sıcak tonda notaları ortaya çıkaran bu amfiler, bakım gerektirmektedir. Yıpranma ya da ömrünün tükenmesi durumunda lamba değişimi ve gerekli diğer bakımlarının yapılması gerekmektedir. Aksi bir durumda sesler kötüleşir. Üçüncü amfi seçeneği olarak dijital amfiler, günümüz teknolojisinin avantajlarını içerisinde barındırması ile gerçekçi tonların verilmesi için kullanılır. Ekonomik açıdan incelendiği zaman daha uygun bir fiyat aralığına sahip olan bu amfi, ev kullanıcıları ya da ilk kez amfi almak isteyenler için kaliteli çalışmaların yapılmasına fırsat tanır. Gitar amfi ayarları için ton ve efekt seçeneklerinin dışında, birçok modelde kayıt imkanı, metronom, akort cihazı ve daha pek çok cihaz ile gitar çalan bir insanın neredeyse bütün ihtiyaçlarını içinde barındırarak başka bir harcama yapılmasına gerek kalmadan, bütün ihtiyaçları tek bir ürüne sığdırır. Lambalı gitar amfinin aksine, hasar durumunda hangi parçada sorun olduğunu tespit etmek için bir profesyonelden yardım almak daha iyi bir seçenektir. Yeni nesil modellemeli dijital cihazlarda; kablosuz internet ve Bluetooth bağlantısı bulunur. Bu sayede amfinizi bir başka akıllı cihaz üzerinden kolaylıkla kontrol edebilir, müziğinizi kaydedip gönderebilir ya da farklı ayarlamalar yapabilirsiniz. Seçim yaparken asıl önemli olan kişisel tercihlerdir. Bütçe ve ses tonu olarak kulağınıza en iyi gelen cihazı tercih ederek, keyifle müzik yapabilirsiniz.

 Gitarlara Göre Amfi Seçimi

Gitarlara Göre Amfi Seçimi

Profesyonel anlamda müzik yapan kişiler ile yeni başlayan kişilerin farklı tercihleri olması son derece normaldir. Yeni başlayanlar ya da başlamayı düşünen kişiler için gitar amfi set alarak gereken tüm malzemelerin tek seferde elde edebilirsiniz. Ama hali hazırda bir gitara sahipseniz, kullandığınız ve sevdiğiniz müziği devam ettirebileceğiniz bir amfi seçerek daha doğru bir sonuca ulaşabilirsiniz. Akustik gitar; blues, pop ve alternatif rock için önemli bir enstrümandır. Çelik telleri ile yüksek net ve temiz bir ses çıkaran bu gitarlar, pek çok marka tarafından piyasaya sürülür. Amfiye bağlayabilmek için gitarınızın jak kablo çıkışına sahip olması gerekmektedir. Bu işlemden verim almak için akustik gitar amfisi tavsiye edilir. İstenilen dinamiğin yakalanması, sesin doğru ve doğal bir şekilde verilebilmesi için farklı bir amfi türü denenmemelidir. Rock müzikten ayrı düşünülemeyen elektro gitar, manyetikler ile sesi, elektrik akımına çeviren bir gitar türüdür. Bir jak kablosu ile bağlanılan elektro gitar amfisi ile bu sesin dışarıya ulaştırılması sağlanır. Bu amfiler, farklı watt değerlerinde bulunabilir. Bu değer sesin bir belirleyicisidir, değer arttıkça dış ortama verilen seste artar. Bu değere karar verirken kullanacağınız alan oldukça iyi bir belirleyici olacaktır. Elektro gitar amfi önerileri arayanlar için müzik zevkleri önemli bir belirleyici olarak yol gösterebilir. Her amfinin farklı ayar seçenekleri olabildiği unutulmamalıdır. Treble, middle ve bass ayarları standart ayarlar olarak her amfide bulunsa bile sert müzik sevenler için daha farklı ayarlara sahip bir amfi tercih edilmesi çok daha isabetli bir karar olacaktır. ‘Drive’ ayarı distorsiyon tonunu ayarlayan bir düğme olarak sert müziklerde sonuna kadar kullanılır. Funk, Rock, R&B ve Blues gibi müziklerde sesini sıklıkla duyduğumuz bas gitar, normal gitara göre daha kalın bir sese sahiptir. Elektro gitar amfisine bağlanmamalıdır; ses beklentisini karşılamadığı gibi amfinize de zarar verebilir. Bas gitar amfisi tavsiyesi arayanlar için güçlü bir sistem, aşırı gain kullanmadan beklenen performansın alınabilmesini sağlar. Dilerseniz, bas gitar amfisi fiyatları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 Gitar Amfisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gitar Amfisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Müzik endüstrisinin, doksanlı yıllar ile gelişerek yoğun bir ilgiyle karşılaşmasından sonra piyasaya sürülen ürün sayısı da artmıştır. Onlarca marka ve yüzlerce ürün arasından bir tercih yaparken uygun bir ürün seçmek için bazı durumlar gözden geçirilmelidir. Öncelikle gitarınıza uygun olan amfinin hangisi olduğunu saptamanız gerekir. Ürünü nerede kullanacağınız önemli bir belirleyici faktördür. Ürünü dış mekanlara, konserlere ya da stüdyoya götürmeniz gerekiyorsa; taşınabilir gitar amfisi almalısınız. Kablolu olan modellerin dışında, kablosuz şarjlı gitar amfisi bulmak mümkündür. Bu cihazlar hafif yapıları ve işlevsellikleri ile son yıllarda öne çıkmaktadır. Eğer satın alacağınız cihazı evinizde kullanacaksanız ileride çevrenizdeki insanlarla büyük bir sorun yaşamamak adına düşük watt değerine sahip ürünler tercih etmeniz gerekebilir. Ses yalıtımı yaptırarak daha yüksek watt değerinde bir ürünü sorun olmadan kullanabilirsiniz. Dış mekanlarda kullanmak istediğiniz amfi de ise yüksek watt tercih ederek daha kaliteli bir müzik şöleni yaşatabilirsiniz. Amfi alırken dış özelliklerini de dikkate almalısınız. Boyutu, modeli ve ağırlığı da kullanımı etkileyen özelliklerdendir. Ağır ve büyük bir ürün sabit bir alanda olmadığı sürece taşıma sorunları yaşayabilirsiniz. Cihazı seçerken olası gelecek ihtiyaçlarınızı ve elinizdeki imkanları iyi değerlendirerek karar vermelisiniz. Uzun yıllar kullanabilmeniz açısından fazla bağlantı ve giriş seçeneği olan ürünleri değerlendirmelisiniz. Ayrıca amfiler, hızlı ısı üreten cihazlardır, diğer sistem ürünleri ile yakın ya da üst üste bulunması fazla güç tüketimini ortaya çıkarabilir. Hava alabileceği bir alanda bulunması amfinizin sağlam kalması için önemli anahtar noktalardan biridir. Gitar amfisi fiyatları ve ürün çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Adagio (1)
ADASTRA (9)
Alesis (1)
Ampeq (5)
Ashton (1)
Blackstar (16)
Boss (3)
Boston (5)
Celestion (1)
Cordoba (1)
Cort (24)
Decon (1)
(36)
Extreme (5)
Fender (20)
Ibanez (4)
Korg (1)
Laney (10)
Line6 (1)
Marshall (14)
NUX (13)
Roland (2)
Sony (1)
Stagg (16)
Vox (23)
Zoom (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(42)
ve üzeri (50)
ve üzeri (51)
ve üzeri (52)
ve üzeri (52)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL