Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Renk

Başka bir kelime deneyin

Hacim

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Cam Damacana

için 230 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Cam Damacana

Canlı bir organizma olan insan vücudu için en önemli şey sudur. Vücut metabolizma yapısına göre günlük su ihtiyacı miktarı değişiklik gösteriyor olmasına rağmen ortalama bir insanın günlük içmesi gereken su miktarı iki litredir. Düzenli olarak tüketmemiz gereken suyu muhafaza etmek de oldukça önemlidir. Uygun fiyatlı bir yöntem olan plastik şişeler oldukça zararlıdır. Bakteri üremesini kolaylaştıran plastik yüzeylerin yanı sıra cam suyu günlerce taze tutabilir. Suyun kimyasal yapısının bozulmaması için ve içtiğiniz suyun vücudunuza faydalı olabilmesi için cam damacana kullanmanız gerekir. İnsanın yaşam kaynağı olan suyu evinizde, iş yerinizde ya da çalışma odanızda en sağlıklı şekilde muhafaza etmeniz gerekir. Modern çağda gittikçe artan plastik üretimi ve kullanımı doğaya ve insan vücuduna oldukça zararlıdır. Bakteri üretme potansiyeline sahip olmasından dolayı insan vücuduna zararlı olmasının yanı sıra toprakta yıllarca çözünmeden kaldığı için dünyaya da oldukça zararlıdır. Su ihtiyacının karşılanmasının en sağlıklı yolu olan cam damacana modellerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz. İlk bakışta camdan yapılmış bir damacanayı almak diğer türden bir ürün modeli satın almaya göre ekonomik olmayan bir davranış gibi gelebilir. Ancak uzun vadeli düşünüldüğünde; uzun ömürlü bir kullanım imkânı olduğu ve sağlık açısından da faydaları olduğu göz önüne alınarak daha avantajlı ve ekonomik olduğu söylenebilir. Kullanacağınız çevre dostu ve sağlıklı ambalaj malzemesi ile deformasyon yaşamadan sıkça tekrar yıkayarak kullanımlarınızı devam ettirebilirsiniz. Sebiller gün içerisinde çok fazla insanın su ihtiyacını karşıladığı ve su devir daiminin yoğun olduğu bir cihazdır. Uzun vadede sağlık açısından riskler yaratmamak adına sebilleriniz için üretilen cam damacanaları tercih edebilir ve suyunuzu daha kaliteli ve sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Cam Damacana İle Sağlıklı Su Tüketimi Mümkün

Cam Damacana İle Sağlıklı Su Tüketimi Mümkün

Plastik atık oluşumunu azaltmak ve su tüketiminizi sağlıklı bir şekilde yapmak istiyorsanız cam su damacanaları tercih edebilirsiniz. Farklı boy ve modelde üretilmiş olan bu ürünlerin küçüklerini isterseniz çalışma masanızda isterseniz yemek masanızda kullanabilirsiniz. Diğer yandan mutfakta kullanım için üretilmiş olan büyük boy damacanalar suyu bozmadan günlerce saklayabilir. Cam ürünler kullanarak; kendi beden sağlığınızı korumakla kalmayıp doğayı da korumuş olursunuz. Doğada çözünmeyen plastik madde kullanımını azaltıp yüzde yüz geri dönüşebilen bu sağlıklı ürünleri kullanmaya başlayarak yaşadığınız dünya ve kendiniz için önemli bir adım atmış olursunuz. Cam damacana su muhafaza etme işlemini oldukça başarılı bir şekilde yapar ancak tek avantajı bu değildir. Aynı zamanda estetik bir görünüme sahip olduğu için mutfaklara şıklık katar. Herhangi bir kimyasal madde içermeyen bu ürünler suyun kimyasını da bozmaz; böylelikle içtiğiniz sudan emin olabilirsiniz. Cam ürünlerini evinizde kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda taşınabilir modeller ile de suyunuzu yanınızda götürebilirsiniz. Dışarıda tek kullanımlık plastik şişeleri kullanmak yerine uzun ömürlü cam su şişelerini kullanabilirsiniz. Evden su mataranızı doldurarak çıkabilir ve bittiğinde istediğiniz yerden yenileyebilirsiniz. Bu ürünlerin fiyatları boyut ve kalınlığına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca damacana ya da şişe üzerindeki işçilik de ürünün fiyatını arttırmaktadır. Bunun yanı sıra faydaları düşünüldüğünde cam damacana fiyat bakımından oldukça makuldür. Tek kullanımlık olmayan cam damacana ve şişeler hem sağlığınızın hem bütçenizin dostudur. Camdan yapılan damacanalar suyun kimyasına zarar vermediği gibi herhangi bir rahatsız edici koku ya da aroma da bırakmaz. İçerisinde kanserojen madde içermeyen bu ürünlerin kullanımını hayatınız içinde arttırmalı ve alışkanlık haline getirmelisiniz. Kimyasal yapısının yanı sıra hijyen bakımından da sağlıklı olan bu ürünler oldukça kolay bir şekilde temizlenebilir. Cam ürünler temizlendiğinde plastiklerde olduğu gibi kalıntı ve artık bırakmaz; yani bu saklama kapları ve düzenleme ürünlerinin temizliğinden emin olabilirsiniz.

Cam Damacana İle Sağlıklı Yaşam

Cam Damacana İle Sağlıklı Yaşam

Cam hem yiyeceklerin hem de içeceklerin muhafazası için sıkça kullanılan en sağlıklı materyaldir. Gerek evde yemekleri buzdolabında depolarken gerekse de suları muhafaza ederken camlar kullanılabilir. Hazır su kullananlar için ise plastik damacanalar yerine cam damacanalar üretilmektedir. İhtiyacınıza göre satın alabileceğiniz 8 lt ya da 10 lt cam damacana ile hem kaliteli su içebilir hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz. Damacananıza karar verirken su tüketim kapasitenizi göz önüne almalı ve bu yönde bir karar vermelisiniz. Üreticiler paketin açıldıktan sonraki 3 – 4 gün içerisinde bitirilmesini önermektedir. Yaşadığınız ortam, suyu tüketecek kişi sayısı ve kişi başı günlük tüketilen su gibi bilgileri dikkate alarak yaşam alanınız için uygun olan damacana hacmine karar verebilirsiniz. Genel olarak üreticiler tarafından tüketicilere sunulan hacim 19 lt’dir. Eğer standart boyutlardaki damacanalar sizin için fazla ise 5, 8, 10 lt gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Hacmi küçülttükçe tezgâh üstünde de rahatça kullanabilirsiniz. Tercih edeceğiniz daha küçük modelleri ise yaz mevsimlerinde ya da soğuk su ihtiyacı duyduğunuzda buzdolabında da kullanabilirsiniz. Klasik türde üretilen ve kullanılan ürünlerde BPA gibi zararlı materyaller bulunabilmektedir. Sentetik ve plastik ambalajların tehlikeli olabilecek içeriklerinden uzaklaşmak için insan sağlığına hiçbir zararı olmayan cam materyalini tercih edebilirsiniz. Diğer yandan cam damacana musluklu modelleri ile de her su ihtiyacınızda bardağınızı, sürahinizi rahat ve kolay bir biçimde doldurabilirsiniz. Sızıntı gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına da camdan yapılmış ürünleri tercih etmekte fayda vardır. Antimon ve poli etilen teraftalat gibi kimyasalların suya salınmasına sebep olabilen plastik modeller uzun vadede insan sağlığı için zararlı olarak ifade edilebilir. Hem kronik hem akut sağlık problemlerine sebebiyet verebilen antimon, çevre sorunlarına da yol açabilen bir kimyasal olarak bilinir. Cam antimon ve BPA gibi materyaller içermediğinden oldukça güvenilir ve sağlıklı bir tablo ortaya koyar. Dilerseniz 10 litrelik cam damacana modellerini ister tezgâhta ister yerde rahatça kullanabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Cam Damacana Çeşitleri

Her Bütçeye Uygun Cam Damacana Çeşitleri

Tüketilecek suyun saklama süresi boyunca pH dengesinin korunması da zararlı kimyasalların açığa çıkmaması kadar önemlidir. pH değeri suyun asitlik bazlık derecesini gösteren bir işarettir. Camdan yapılmış bir depolama ürünü ile siz de satın aldığınız andan itibaren suyun pH dengesini olduğu gibi koruyabilirsiniz. İster 5 lt ya da 8 lt cam damacana küçük ürünlerden satın alın ve tezgâhınızın üstünde ya da masanızın yanında rahatça kullanın isterseniz de 30 lt gibi daha büyük çözümleri tercih edin her ihtimalde de camın sağladığı faydalardan yararlanabilirsiniz. Öte yandan plastik ve türevlerinden yapılmış bir damacana kullanmak yerine camdan yapılmış bir ürünü tercih ettiğinizde tekrar tekrar yıkayarak kullanma imkânına da sahip olabilirsiniz. Dayanıklılığını ve şeklini uzun yıllar koruyabilen cam, aynı zamanda suyunuzun ya da yiyeceklerinizin tadını ya da rengini emmez ve oldukları gibi korur. Bazı ürün modellerinde cam damacana musluk ile beraber tasarlanmıştır. Bu modellerde ihtiyacınız olan her anda suya rahatça ulaşabilir, sürahinizi ve bardağınızı hızlı ve pratik bir biçimde doldurarak günlük rutinlerinize aksatmadan devam edebilirsiniz. Bu sağlıklı materyaller diğer ürünlere kıyasla hem sakladıkları yiyecek ve içeceklerin kokusunu emmezler hem de kendi kokularını da besinlere aktarmazlar. Plastik ve türevlerinin depolamalarında ise uzun vadede koku ve tat konusunda bazı konular gündeme gelebilir. Endüstriyel kimyasallar içermeyen, BPA maddesi bulunmayan bu ürünlerde sağlıklı koruyucu kaplamalar bulunması aynı zamanda çevrenin korunması için de avantajlar sağlamakta ve doğayı kirletmemektedir. Satın alacağınız 3 litre cam damacana ile masanızda dahi ürününüzü kullanabilir pratik bir biçimde su tüketimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sayfamızdan Paşabahçe cam damacana seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Cam Damacana Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Cam Damacana Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

İnsan ve doğa dostu olan cam ürünlerin kullanımını günlük yaşantınızda arttırmak istiyorsanız; buna günlük tükettiğiniz suyu cam şişelerde muhafaza ederek başlayabilirsiniz. Cam şişe ve damacanaları kullanmaya başladıktan sonra farkını anlayacak ve daha çok cam eşya kullanmaya başlayacaksınız. Sağlıklı olduğundan şüphe duyulmayan bu ürünler; kullanım alanını genişletmek için farklı boyutlarda üretilmiştir. Mutfak ve işyerleri için en büyük boy tercih edilirken çalışma masası ya da çanta için küçük boylar tercih edilmektedir. Ayrıca orta boylarda üretilmiş olan damacanalar da evin farklı odalarında kullanılabilmektedir. Suyu muhafaza etme işlevinin dışında dekoratif amaçla da kullanılan cam ürünler, ev dekorasyonu için oldukça önemli parçalardır. Salon ve yatak odaları için küçük boylar terci edilirken mutfak kullanımı için genellikle cam damacana 19 lt hacmindekiler tercih edilmektedir. 19 lt kapasitesiyle su ihtiyacınızı günlerce karşılayabilen damacana modellerinin tasarımı da oldukça estetiktir. Bütün dekorasyon tarzlarına uyum sağlayabilen bu ürünlerin evdeki mobilyalarınıza uyum sağlayacağından da emin olabilirsiniz. İnsan ve doğa dostu olmasının yanı sıra görsel olarak da estetik bir haz veren bu ürünler hemen hemen her ev mobilya dekorasyonunda tercih edilmektedir. 19 lt boyutunun çok yer kaplayacağını ve sizin mutfağınızı daraltacağını düşünüyorsanız bir boy küçüğü olan 15 lt cam damacana modelini tercih edebilirsiniz. 15 lt kapasiteli olanlar da günlerce kullanabileceğiniz kadar suyu muhafaza edebilir. İçme suyunuzu korumak için kullandığınız bu ürünlerin kullanımı da oldukça kolaydır. Alışılagelmiş damacana pompalarıyla uyumlu olan bu modellerin kullanımı oldukça basittir. Pompa başlık dışında başka bir aparata gerek olmadan suyunuzu damacanadan bardağa ya da sürahiye aktarabilirsiniz. Kullanım kolaylığının yanı sıra uzun ömürlü olması müşterilerin en beğendiği özelliktir. 15 lt ve 19 lt kapasiteli modellerden sonra en çok tercih edilen 5 lt cam damacana modelleridir. 15 lt ve 19 lt kapasiteli ürünlerin aksine 5 lt’lik damacanalar oldukça az yer kaplar. Az yer kapladığı için istediğiniz yerde kolayca kullanabilirsiniz. Çalışma odası, iş yeri, çocuk odası ya da yatak odası kullanımı için uygun olan 5 lt’lik modellerin görünümü de oldukça estetiktir. Satın alacağınız bir termos ile de su içim sıklığınızı artırabilirsiniz.

Hem Sağlıklı Hem Ekonomik Cam Damacana Çeşitleri

Hem Sağlıklı Hem Ekonomik Cam Damacana Çeşitleri

Her ne kadar cam damacana ürünler plastik ve türevlerinden üretilen damacanalara göre daha az ekonomik gibi görünse de uzun vadede daha avantajlı ve ekonomik olduğu söylenebilir. Büyük cam damacana ile hem bütün suyunuzu sağlıklı ve güvenli bir materyal ile depolayabilir hem de yıkayarak tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Eğer camdan yapılmış ürününüzü direk güneş almayan, yeterli havalandırmaya sahip ve serin bir ortamda muhafaza ederseniz kullanım ömrünü artıracağınız gibi içeceğiniz suyun kalitesini de korumuş olursunuz. Damacananızdaki suyu hijyenik, kuru ve serin bir ortamda saklamanız en az 10 gün süreyle suyu lezzetinden ve kalitesinden hiçbir şey kaybettirmeden depolamanızı sağlayacaktır. İster yere koyacağınız türden büyük ebatlarda 30 lt cam damacana gibi ürünleri seçin isterseniz de buzdolabında saklayabileceğiniz ya da masanıza yerleştirebileceğiniz türden mini ürünleri seçin, her ihtimalde de içtiğiniz sudan emin olabilirsiniz. Eğer 19 lt, 30 lt gibi büyük ebatlardaki ürünleri kullanıyor ve su pompası ile suyunuzu dolduruyorsanız, pompanızın da temizliğinden emin olmalısınız. Uzun vadede bakteri ve pisliğin birikebileceği pompalarınızı düzenli aralıklarla temizlemelisiniz. Suyun lezzetini ve kalitesini bozmamak adına, sağlıklı bir tüketim için belirli aralıklarla pompayı da yenileyebilirsiniz. Diğer yandan pompanın suyun içerisine girecek kısımlarını da havayla çok fazla temas ettirmemeli, temizleme işleminden hemen sonra damacananın içine hemen yerleştirmelisiniz. Aksi takdirde havada bulunan mikrop, bakteri ve virüsler pompanın üzerine yapışabilir ve suyunuza karışabilir. Suyun kalitesini ve lezzetini değiştirebilecek türden polimerlere sahip olan ve zamanla bu materyalleri suyun içerisine salabilen plastik ve türevlerindeki damacanalar, sağlık açısından uzun vadede tehlikeler oluşturabilmektedir. Sadece su gibi ihtiyaçları karşılarken değil aynı zamanda besinlerinizi depolarken de cam saklama ve depolama ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Sebil üstü cam damacana çeşitlerini de insan akışını fazla olduğu yerlerde sıkça kullanılan sebillerde kullanabilirsiniz.

Cam Damacana Kaç Litre?

Kullanmak istediğiniz alana ve kullanacak kişi sayısına bağlı olarak değişiklik gösteren boyutları arasından size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Küçük bir eviniz varsa ve mutfağınızı daraltmak istemiyorsanız 5 lt’lik modeller sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bunun aksine kalabalık bir aileyseniz ve günlük su tüketiminiz 5 lt’den fazla ise 15 lt’lik ya da 19 lt’lik modelleri tercih edebilirsiniz. Ev içi sabit kullanıma uygun olan modellerin yanı sıra yanınızda taşıyabileceğiniz su şişeleri de mevcuttur. Evden çıkmadan doldurabilir ve bittiğinde istediğiniz yerden takviye yapabileceğiniz cam şişelerin kullanımı insan vücuduna ve çevreye oldukça faydalıdır. Plastik malzemeler gibi tek kullanımlık olmayan ve defalarca kullanılabilen bu ürünler sağlığınız ve bütçeniz için oldukça faydalıdır. Kendi sağlığınızı ve bütçenizi korurken aynı zamanda doğayı da korumuş olursunuz. Defalarca geri dönüşüme uğrayabilen bu ürünleri kullanarak plastik atık üretimini azaltmış olursunuz. İhtiyacınıza ve kullanım alanının genişliğine göre tercih edeceğiniz boyuta ve modele karar verebilirsiniz. Genellikle mutfakta tercih edilen 15 lt’lik damacanaların yanı sıra; daha kalabalık olan iş yerlerinde 19 lt’lik modeller tercih edilmektedir.

Cam Damacana Nasıl Temizlenir?

Kolay temizlenebilir bütün cam ürünler gibi bu model de oldukça kolay temizlenebilmektedir. Birden fazla farlı yöntem ile iç temizliğini yapabileceğinizi unutmamalısınız. Bu yöntemlerden en yaygın olarak kullanılanı ve en bilineni kaynar su ve sabun kullanarak temizlemektir. Kaynar suyun mikrop öldürme özelliği bilindiği için kaynar su oldukça etkili bir temizleme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Diğer mutfak eşyaları gibi el ile temizlenemeyen damacanaların içi çalkalanarak temizlenir. Dar ağız yapısından dolayı yetişkin bir insanın elinin damacana içinden geçmesi neredeyse imkânsızdır. Diğer yandan kaynar su ve deterjan temizlik yapmak için oldukça yeterlidir. Dar ağızlı yapısından dolayı çalkalanarak temizlenen bu ürünlerin bir diğer temizlik alternatifi fırçadır. İnce bir temizlik fırçasını ağız kısmından sokarak ürünün iç yüzeyini temizleyebilirsiniz. Kaynar su ve deterjan ile yapılan temizliğe alternatif olarak düşünülen geleneksel bir temizlik yöntemi vardır. Geçmişten günümüze temizlik için kullanılan en önemli malzemelerden biri pirinçtir. Bu yöntemde öncelikle ürünün içerisine bir miktar pirinç koymalısınız. Daha sonra pirincin üzerine kaynar su ve deterjan ekleyerek temizliğe başlayabilirsiniz. Pirinç, deterjan ve kaynar sudan sonra ürünü iyice çalkalamalı ve durulamalısınız. Bu yöntem sayesinde ürün içerisinde oluşmuş tortular ve kalıntılar kolayca temizlenmiş olur ve tekrar kullanıma hazır hale gelir. Plastik yüzeyler gibi kalıntı oluşturmayan ve koku bırakmayan bu ürünlerin temizliği oldukça kolay ve hijyeniktir.