Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Renk

Başka bir kelime deneyin

Hacim

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Borcam

için 417 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Borcam

Mutfak içerisinde kullanılan ve özellikle hem yemek yaparken hem sunum yaparken hem de pişirme işlemi esnasında kullanılabilen birçok fonksiyona sahip ürünlerden birisi de borcamlardır. Borcam kullanımının oldukça yaygın olmasındaki en büyük sebeplerden birisi de fırın içerisinde pişirme yapmaya uygun olmasıdır. Hem ısı dayanıklılığı hem de cam olması daha sağlıklı ve estetik bir mutfak gereci olmasına olanak sağlayan borcamlar borosilikat malzemeden meydana gelmektedir. Borcamlar cam yapısı sayesinde hem kolayca temizlenebilmekte hem de oldukça iyi bir ısı yayılımını sağlayabilmektedir. Fırınlarda kullanımı elverişli olduğu gibi mikrodalga da da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Dilerseniz ısıtmada dilerseniz yemeklerinizin sunumunda şık bir cam borcam modeli kullanarak dilerseniz de yemeklerinizi muhafaza etmede kullanabilirsiniz. Kapaklı borcam kullanarak kalan yemeklerinizi tazelikle kalması için dilerseniz buz dolabında dilerseniz oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz. Farklı boyutlarda ve şekillerde birbirinden farklı pek çok model sizlere çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere sunulmaktadır. Dikdörtgen, kare, yuvarlak, küçük, orta veya büyük gibi farklı seçenekler ürün yelpazesi içerisinde bulunmaktadır. Bununla birlikte modellerin derinlikleri de farklı olabilmekte, sizlere çeşitli yemekleri servis etme veya pişirme olanağı tanımaktadır. Ürünlerinizin kolay temizlenebilmesi, ısıya dayanıklı olması ve kapak gibi ek fonksiyonlar sunması sayesinde mutfakta yapılan işlerden aldığınız verim daha da artmaktadır. Kullandığınız ürünlerin çok daha uzun ömürlü olması için soğuk ürünü direkt olarak sıcak fırına atmak yerine ürününüzün oda sıcaklığında fırınınızın ise ılık olmasına dikkat edebilirsiniz. Aynı zamanda temizlik esnasında da sert teller ile çizmeden, aşındırmadan temizlemeniz daha sağlıklı ve uzun ömürlü kullanım imkanı sunmaktadır. Set halinde bulabileceğiniz ürünleri tek tek ihtiyacınıza yönelik olarak da satın alarak kullanabilirsiniz. Saklama kapları ve düzenleme setleri içerisinde yuvarlak, kare, dikdörtgen olmak üzere birbirinden farklı boyutlar modeller yer almaktadır. Kapaklı seçeneklerle yiyeceklerinizi saklayabilirsiniz. Keklerinizi, pastalarınızı veya fırın yemeklerinizi de borcamlarınız içerisinde kolayca hazırlayabilirsiniz.

Borcam Kullanmanın Sağladığı Avantajlar

Borcam Kullanmanın Sağladığı Avantajlar

Borcam modelleri kullanmanın sağladığı pek çok avantaj olduğu için hem hemen hemen her evin vazgeçilmez mutfak eşyası haline gelmiştir hem de klasikleşmiş ve joker bir ev hediyesi olarak görülmektedir. Birçok alanda kullanılmasıyla beraber tasarımsal olarak da modern ve klasik modeller sunması pek çok kişinin göz zevkine de hitap etmesine yardımcı olmaktadır. Borcamlar hem kullanım hem saklama hem de servis etme alanında kullanılabilen oldukça joker ürünler içerisinde yer almaktadır. Bununla beraber cam malzemelerden elde edilmesi ise sağlıklı bir ürün olmasına yardımcı olmaktadır. Cam eşyaların çok daha sağlıklı olduğu artık tartışılmayan bir olgu olduğu için kullanılan eşyaların da cam olmasına herkes oldukça dikkat etmeye başlamıştır. Güvenle ve gönül rahatlığı ile kullanılabilen cam ürünleriniz aynı zamanda kolayca temizlenebilmekte, üzerinde leke ve kir tutmamaktadır. Temizlik açısından da kullanıcılarını tatmin ederek hem bulaşık makinesinde yıkamaya elverişli hem de elde yıkamaya uygun ürünlerdir. Kare, yuvarlak, dikdörtgen borcam fark etmeksizin her modeli ısıya dayanıklı olan bu ürünler; fırın, mikrodalga, ocak gibi pişirme yöntemlerine uygundur. Diğer bir yandan ısıya dayanıklı olması yalnızca sıcaklık açısından değil soğukluk açısından da mevcut olması sebebiyle ürünlerinizi rahatlıkla buzdolabına veya derin donduruculara koyabilirsiniz. Bu sayede kalan yemeklerinizi başka bir kaba boşaltmanıza gerek kalmadan kapaklı borcam seti içerisindeki ürünlerde muhafaza edebilirsiniz. Pişirme ve muhafaza etmeye ek olarak masa sunumunuza da ayak uyduracak zarif ve sade görüntüleri sayesinde yiyeceklerinizi borcamların içerisinde servis edebilir, şık ve modern bir sofra bütünlüğü yakalayabilirsiniz. Mutfakta her anınızda yanınızda olacak ve size eşlik edecek bu cam kaplarda yemeklerinizi pişirebilir, aynı kaplarla servis edebilir ardından da kapaklarını kapatarak buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Daha az bulaşık yıkamanızı sağlamakla beraber sizlere mutfakta hem zaman hem de maddi tasarruf imkanı sağlayan bu ürünler tek başına birçok fonksiyon gösterebilmektedir.

Borcam Kullanırken Dikkat Edilecekler

Borcam Kullanırken Dikkat Edilecekler

Borcam çeyiz seti içerisinden çıkıp uzun yıllar boyunca mutfakta yanı başınızda kullanıma hazır ürünler arasında yer alabileceğinden doğru kullanım sayesinde ürünlerinizi ömürlük bir şekilde kullanabilirsiniz. Her evin ihtiyaçları arasında yer alan ve kültürümüzde oldukça yer etmiş bu ürünler doğru şartlarda kullanılır, saklanır ve temizlenir ise kullanım süreleri oldukça uzayabilmektedir. Uzun ömürlü kullanıma ek olarak daha sağlıklı şekilde kullanabilmek için de ürünlerinizin özelliklerini kaybetmemelerine özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Öncelikle kullanım sağlayabileceğiniz alanları belirlemek oldukça önemlidir. Fırın, ocak, mikrodalga, buzdolabı, dondurucular, normal dolap rafları gibi pek çok yerde bu eşyaları kullanabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcuttur. Örneğin fırında kullanacağınız borcam seti içerisindeki ürünlerinizin oda sıcaklığında olmasına ve dolaptan direkt çıkmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Öte yandan mikrodalga içerisinde kullanacağınız ve yiyeceklerinizi ısıtacağınız zaman ürünlerinizin kapaklarını kapatmamanız gerekmekte aksi takdirde ortaya çıkacak ısı sebebiyle ürününüz zarar görebilmektedir. Plastik kapaklı ürününüzün eğer mikrodalga kullanımına uygun bir kapağı varsa kullanım sağlayabilirsiniz. Ocak üzerinde kullanım sağlayacağınız durumlarda ise alev dağıtıcı ile aynı zamanda kullanılabilir ancak direkt ızgara üstünde kullanılmamalıdır. Ocak üstü kullanımlarda öncelikle en kısık ayarda kullanmanız eğer gerekli ise adım adım ısıyı arttırmanız tavsiye edilmekle beraber yüksek ısıda kullanım yapmamanız da önerilmektedir. Bu ürünlerin ısıları kademe kademe değiştiği takdirde sağlıklı şekilde yapılarını korumaktadır; ancak bazı zamanlarda ani ısı değişimleri meydana gelebilmekte ve genellikle ürünleriniz 180- 230 dereceye kadar bu ani değişimleri absorbe edebilmektedir. Kademeli ısı değişimlerinde ise -30 veya -40 ile 300 derece arası sıcaklıklarda kullanım sağlayabilirsiniz. Ürününüz sıcak durumdayken soğuk veya soğuk durumdayken sıcak olan şeyler doldurmamanız da önerilmektedir. Isınmış olan ürünlerinizi mutlaka kuru bir bez yardımı ile tutmanız asla ıslak bez kullanmadan ve direkt soğuk bir yüzeye koymadan kullanınız.

Borcam Temizliği Hakkında Bilgiler

Borcam Temizliği Hakkında Bilgiler

Borcam takımı içerisinde yer alan ürünlerinizi kullandıktan sonra temizleme işlemi de oldukça pratik ve kolaydır. Bu sayede mutfakta geçireceğiniz zamanı kendinize ve sevdiklerinize ayırabilirsiniz. Kirlenmiş ürünlerinizi dilerseniz bulaşık makinesinde dilerseniz elde yıkayabilirsiniz. Bulaşık yıkamaya uygun bulaşık deterjanlarını veya makineler için üretilen deterjanları tercih edebilirsiniz. Elde yıkayacağınız ürünlerinizi temizlerken sert, metal veya aşınmaya sebep olabilecek bulaşık süngerlerini kullanmamanız tavsiye edilmektedir. Yapısı gereği güçlendirilmiş cam malzemelerden üretilse ve darbe, çizik, aşınmaya karşı dirençli olsa da ürünleriniz yanlış kullanım ve temizleme sebebiyle hasar görebilmektedir. Bu nedenle yıkama esnasında yüzeylerini aşındıracak çok ağır kimyasallar kullanmaktan ve çizebilecek süngerlerden uzak durmanız tavsiye edilmektedir. Yemek kalıntılarının çok fazla olduğu zamanlarda kesici ve delici aletlerle yüzeyini kazımak yerine içerisine sıcak su doldurarak ıslanmasını ve kalıntıların yumuşamasını bekleyebilirsiniz. Aksi takdirde ürünlerinizde çizilme ve aşınma meydana gelebilmektedir. Cam için özel olarak geliştirilen temizlik süngerlerinden kullanarak daha etkili ve sağlıklı bir temizleme gerçekleştirebilirsiniz. Kırılan, çatlayan veya çizilen ürünlerinizi kullanmanız kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Plastik kapaklı borcam kullanımı da aynı şekilde temizlenmeye elverişli olduğundan bu modeller de sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda mikrodalga fırın ile pişirmeye elverişli olmaları daha temiz ve pratik bir mikrodalga deneyimi sağlamakta, yiyeceklerinizin etrafa saçılmasını engellemektedir. Bu plastik kapakları da dilerseniz elde dilerseniz bulaşık makinesinde rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Leke ve kir tutmama özelliklerine sahip bu ürünler oldukça kolay bir şekilde temizlenmekle beraber delikli kısımların temizliğine ekstra özen göstermelisiniz. Plastik olmalarına rağmen koku geçirgenliği konusunda oldukça başarılı olan bu ürünler kokuyu dışarı veya dışarıdaki kokuyu içeri sızdırmamaktadır. Plastik kapaklı ürünlerde kapağın orta kısımlarında bir valf bulunabilmekte ve ısınma esnasında yiyeceklerin oluşturduğu buharı dışarı atabilmektedir. Bu sayede ani ısı değişimleri ve kazalarının önüne geçilmesine yardımcı olunmaktadır.

Borcam Tercih Sebepleri

Borcam Tercih Sebepleri

Yiyeceklerinizi pişirip, saklayacağınız hatta sunacağınız kapların sağlıklı olmasının ne kadar önem arz ettiği düşünüldüğünde cam malzemelerden elde edilen kare borcam veya diğer şekillerde olan modeller sizlere oldukça sağlıklı bir alternatif sunmaktadır. Yiyeceklerinizle direkt olarak temas etmeleri sebebiyle ısı değişimlerine maruz kaldıklarındaki geçirgenliği ve yiyeceklerinize olan teması önemlidir. Bu sebeple hem sağlıklı olması hem de hijyenik olmaları sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedirler. Diğer bir taraftan şeffaf ve berrak olması sofralarınızda oldukça şık ve estetik bir görünüm sağlamaktadır. Aynı tip farklı modellerde kullansanız dahi yemeklerinizin sunumunu bu cam ürünlerde yaparak hem bir bütünlük hem de modern ve sade bir şıklık yakalayabilirsiniz. Yiyeceklerinizin şeffaf cam arkasından görünmesi yalnızca sunum esnasında değil pişirme esnasında da sizlere oldukça pratik olmaktadır. Her tarafın eşit şekilde piştiğini veya yiyeceklerinizin renklerinin değişip değişmediğini görebilmeniz sağlanmaktadır. Diğer bir yandan ise dolaplarınızda saklayacağınız yiyeceklerinizi rahatlıkla görebilirsiniz. Tatlı ve tuzlu olmak üzere pek çok yiyeceğin rahatça hazırlanabilmesi, pişirilebilmesi ve saklanabilmesi için elverişli bu ürünlerde kek, fırın yemekleri, tencere yemekleri, tatlılar ve pek çok şey rahatlıkla yapılabilmektedir. Termal şoklara ve genleşmeye karşı soda camına karşı çok daha fazla dirençli olmaları sebebiyle mutfaklardaki daimi yerlerini korumaktadırlar. Yuvarlak borcam ürünlerde pasta, tatlı, fırın kekleri gibi tatlılar yapılabilmekte, dikdörtgen modellerde ise genellikle fırın makarna gibi yemekler tercih edilmektedir. Özellikler fırında börek, hamur işi gibi yiyecekler de bu ürünler içerisinde sıklıkla yapılmakta ve tercih edilmektedir. Baharatlarınızı sınıflandırmak için sayfamızdan yer alan baharatlık modellerinden yararlanabilirsiniz.

Borcam Modelleri ve Boyutları

Borcam Modelleri ve Boyutları

Oldukça fazla kullanım alanına sahip olan bu ürünlerin birbirinden farklı modellerde ve boyutlarda seçenekleri bulunmaktadır. Borcam ölçüleri küçük, büyük, orta gibi standart yapıda tek düze ürünler olmamakta hemen hemen her boyutta ve modelde seçenekler ürün yelpazesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle borcam boyutları oldukça değişmekte ve klasik ölçülere sahip olmamaktadır. Genellikle daha kalabalık ailelere yemek sunmak veya pişirmek için daha geniş ve derin modeller tercih edilebilmekte, kek veya içinin pişmesi daha zor yemekler için engin ancak geniş şekillere sahip modeller tercih edilebilmektedir. Dikdörtgen, kare, yuvarlak ve oval modeller en çok kullanılan seçenekler arasında yer almaktadır. Genel anlamıyla birbirlerinden pek farkı olmasa da herkesin kullanırken daha pratik yemek hazırladığı farklı geometrik şekillerde ürünler bulunabilmektedir. Mini modeller içerisinde yer alan en küçük boy seçenekler genellikle mikrodalga gibi ısıtma yöntemleri esnasında ön plana çıkmaktadır. İnce uzun dikdörtgenler genellikle kek kalıbı olarak kullanılabilmektedir. Küçük borcam modellerinde genellikle kalan yemeklerinizi muhafaza etmek için buzdolabına koyabilir veya derin dondurucuda dondurabilirsiniz. Öte yandan bu ürünler tekli şekilde satılabilecekleri gibi set halinde veya ikili olarak da kullanıcılarına sunulabilmektedir. Genellikle evlerde orta boy yuvarlak, dikdörtgen veya oval modellere rastlanırken daha büyük ve daha küçük boylar da pratik kullanılabilmektedir. Bu nedenle set içerisinde yer alan farklı boy seçenekleri mutfağınız için oldukça kurtarıcı parçalar haline gelebilmektedir. Çoğunlukla saydam ve şeffaf olan bu ürünlerin mat veya renkli hatta granit desenli seçeneklerine de rastlanılabilmektedir. Bu ürünlerde şeffaf modellerden pek farklı olmamakla beraber tasarımsal açıdan bir çeşitlilik sunabilmektedir. Borcam fiyatları belirlenirken ise en çok dikkat edilen hususların başında elbette ki boyutları gelmektedir. Set halinde olup olmaması da fiyatlandırma açısından önemli bir husustur. Sizler de mutfak içerisinde kurtarıcı olan bu parçalara sahip olmak için Paşabahçe borcam sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Borcam Nedir?

Borcam oval, kare, dikdörtgen, yuvarlak gibi pek çok farklı şekle sahip olan hem yiyeceklerinizi pişirmek için yüksek ısıya dayanıklı hem sunum için elverişli şık cam gereçler hem de yiyeceklerinizi muhafaza etmenize yardımcı saklamak kapları olarak kullanılabilen mutfak eşyaları içerisinde yer almaktadır. Borcamların pek çok kullanım alanı bulunmakla beraber mutfaklarınızda oldukça kullanışlı ve pratik çözümler sunan ürünler arasında yer almaktadır. Derinlik, boyut, şekil gibi farklı özellikleri bulunan; borosilikat cam malzemeden elde edilen tabak, kap gibi görevler gören mutfak eşyalarına denilmektedir. Hemen hemen her evde kendilerine bir yer bulan borcamlar özellikle yiyecek saklama konusunda da sıklıkla tercih edilmektedir.

Borcam Kaç Dereceye Kadar Dayanır?

Borcam çeşitleri, içerisinde borik asit olması sebebiyle sıcaklıktan fazla etkilenmeyen ve özellikle doğru şartlarda ısıtma soğutma esnasında oldukça az genleşen mutfak eşyalarıdır. Sıcaklık farklarına ve ekstrem sıcaklıklara karşı dirençli olmaları sebebiyle yemek ısıtma, buzdolabında saklama gibi koşullara karşı dayanıklı bir yapı gösterir. Yavaş yavaş ısıtıp soğutma koşulları gerçekleştirilerek borcamlar -30 derece soğuktan + 300 derece sıcaklığa kadar direnç gösterebilmektedir. Buna ek olarak ani sıcaklık değişimi meydana geldiyse de 180 derecelik değişime kadar direnç gösterir. Ancak bu ürünleri kullanırken hem daha sağlıklı hem de uzun ömürlü bir kullanım elde edebilmek için en uygun ısıtma şartları yavaş yavaş yapılan ısıtmadır.

Borcam Nasıl Anlaşılır?

Borcamlar olarak da adlandırılan bu mutfak eşyaları iki türlü anlaşılabilmektedir. İlk olarak ısıya dayanıklı olması için bor madeni kullanılarak elde edilen cam ürünler akla gelirken ikinci olarak da marka olarak camı elde etmek amacıyla bor kullanılması ve bu ürünlerin “borcam” adını almasıdır. Her iki türlü de hemen hemen aynı sonuca varılabilmekle beraber amaç cam malzemelerden elde edilen ürünlerin ısıya dayanıklı hale gelmesi amacıyla borla karıştırılarak üretilmesidir. Yalnızca ısı dayanıklılığı değil, bor ile birleştirilerek elde edilen camlar çizilmelere, aşınmalara, darbelere ve ışığı yansıtmaya karşı da daha dirençli bir yapı kazanmaktadır. Bu sebeple mutfakta kullanılan cam mutfak eşyaları hemen hemen her evde vazgeçilmez bir yere sahip olmaktadır.

Borcam Hangi Fırında Kullanılır?

Borcam dikdörtgen tepsi gibi özellikle fırın yemekleri için elverişli bir yapı sunan modelleri normal fırın tepsisi şeklinde kullanabilirsiniz. Fırınlarda 300 dereceye kadar kullanabileceğini bu ürünleri kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken şey fırının ılık borcamlarınızın da oda sıcaklığında olmasıdır. Oda sıcaklığından çıkardığınız ürünü fırını koyarsanız daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir ısınma sağlayabilirsiniz. Ürünleriniz soğuğa dayanıklı da olması sebebiyle buzdolapları ve derin dondurucularda kullanılabilmektedir ancak direkt olarak dolap soğuğundan çıkarıp fırına atmamanız gerekmektedir. Diğer bir yandan ürünlerinizi mikrodalga fırında da kullanabilirsiniz; ancak mikrodalga fırında kullanmadan önce eğer üzerinde kapakları varsa borcamlarınızın kapaklarını kaldırmanız gerekmektedir. Ürünlerinizi yalnızca mikrodalga fırın ve standart fırınlarda değil ocaklarda da kullanabilirsiniz. Ocak kullanımı öncesinde en kısık ayara getirmeye dikkat etmeniz gerekmektedir.