TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Makas

için 539 sonuç bulundu.

Makas

İyi bir çift mutfak makası başta et, kemik ve kıkırdak olmak üzere en sert gıdaları bile tek bir hamle ile kesebilme potansiyeline sahiptir. Mutfak makaslarını sadece mutfakta değil, evin farklı bölümlerinde kullanmak da mümkündür; çiçek saplarını kesmek ya da sinir bozucu naylon torbaları tek seferde açmak gibi. Karşınızda tüm fonksiyonelliği ve şıklığı ile birbirinden kullanışlı mutfak makası çeşitleri.

Mutfak Makası Nedir, Ne İşe Yarar?

Mutfak Makası Nedir, Ne İşe Yarar?

Aslında adı üstünde; mutfakta kullanılmak üzere tasarlanarak üretilen mutfak makasları, öncelikli olarak bıçak yerine makasın daha uygun olduğu gıdalarda kullanılmak üzere mutfağınızda yer edinir. Pekiyi bir bıçak, mutfakta ne zaman yetersiz kalır? Tabii ki işin içine et ve kemik girdiği zaman... Özel olarak tavuk eti, dana eti ve kemik dilimlemek için tasarlanan mutfak makasları, et pişirmenin en zahmetli kısmı olan dilimleme ve ayırmayı adeta tek hamleye indirerek muazzam bir zaman tasarrufu yaratmanıza sağlıyor. Mutfak makasının tek kullanım alanı ise tabii ki etle sınırlı kalmıyor; şekil ve yapı itibariyle uygun olan sebze-meyvelerinizi de gönül rahatlığıyla mutfak makası kullanarak dilimlemeniz gayet mümkün. Bu noktada önemli olan doğru ürün için doğru makas tercihini yapmış olmanız.

Mutfak Makası Çeşitleri Nelerdir?

Mutfak Makası Çeşitleri Nelerdir?

Gastronomi dünyasında temel olarak iki farklı türde mutfak makası ile karşılaşırsınız: Düz ve kavisli. Kavisli ya da kıvrımlı mutfak makasları et dilimleme süreci için özel olarak üretilmiştir. Kıvrımlı bıçakları sayesinde makasın arasına alınan et parçaları herhangi bir kayma, kaçma ya da büzülme yapmadan tek seferde ayrılır. Düz bıçaklı mutfak makasları için ise multi-fonksiyonel sıfatını kullanmak mümkün. Her ne kadar et kesmek kıvrımlı bıçaklar ile daha kolay olsa da eğer kendinizi daha rahat hissederseniz et ve tavuk dilimlerken düz bıçaklı makas çeşitlerinden faydalanmanız mümkün. Hemen ekleyelim: Kıvrımlı bıçaklara sahip olan ile sebze ve meyve doğramakta zorlanırsınız; bu yüzden de hiç şansınızı zorlamayıp bu tip durumlarda doğrudan düz bıçaklı bir mutfak makası kullanmanızda fayda var.

Mutfak Makası Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Mutfak Makası Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Mutfağınızda bir mutfak makası barındırmak, herhangi bir mutfak gerecini muhafaza etmeye benzemez. Söz konusu mutfak makası kullanımı olduğu zaman makasın size uzun süreler hizmet etmesini sağlamak için bazı püf noktalara dikkat etmeniz şart. Örneğin, makas bıçaklarının üzerinde oluşabilecek paslanmaları ve kararmaları önlemek için makası kullandıktan hemen sonra onu kurulamanız ve kuru halde muhafaza etmeniz gerekir. Bununla birlikte mutfak makasınızı düzenli aralıklarla bilemeli ve onu daima sivri, kullanıma hazır tutmalısınız. Mutfak makası nasıl bilenir diye merak ediyorsanız hemen sizi rahatlatalım: Makas bilemenin bıçak bilemekten pek bir farklı yoktur; yani mutfak makasınızı bilemek için standart bir bıçak bileyicisi kullanmanız gayet uygundur. Mutfak makası fiyatları arasında karşılaştırma yapmak ve Penguen, Rooc, Berghoff, Apex, Zyliss, Tefal ya da Victorinox mutfak makasları arasından size en uygun seçimi yapmak için doğru adreste olduğunuz kesin!

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3 Er (2)
7numara (2)
Activex (1)
Acura (3)
AKA (1)
AKS (1)
Alaca (1)
Argem (1)
Berghoff (9)
Biev (1)
Brabantia (3)
Clube (1)
Cooker (1)
CuteChef (2)
(379)
Emsan (1)
Enza (1)
Epinox (6)
Falcon (1)
Fantom (1)
FREECOOK (1)
KAPP (1)
LoveQ (1)
Metaltex (1)
NEW LİFE (1)
OKYANUS (1)
OXO (6)
PENGUEN (16)
PEROTTİ (1)
Rooc (15)
S Box (1)
Sinbo (1)
Star (1)
TantiToni (7)
Tefal (3)
Victorinox (33)
WMF (4)
WÜSTHOF (1)
Yetkin (1)
ZL (1)
Zwilling (1)
Zyliss (6)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Hacim

(16)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Formu

(5)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(56)
ve üzeri (74)
ve üzeri (78)
ve üzeri (81)
ve üzeri (86)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL