Filtre

Motosikletlerin performansını arttırmak ve motosikleti daha verimli kullanabilmek için geliştirilmiş bir çok filtre çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları: hava filtresi ve yağ filtresidir. Filtre satın alırken, Yamaha filtresi, Suzuki filtresi, BMW filtresi gibi motosikletinizin markasına uyumlu olan ürünleri tercih etmeniz gerekecektir. Açık hava filtresi ve kapalı hava filtresi olmak üzere iki çeşit hava filtresi bulunmaktadır. Açık hava filtresinin özelliği, adından da anlaşılacağı gibi üzeri açık bir şekilde açık alana monte edilir. Kapalı hava filtresi ise kutu içerisinde, kapalı bir alanda durur.

Hava filtresi, motorun yakıt ile tepkimeye girmesini sağlamak için ihtiyaç duyulan oksijeni dışarıdan alan üründür. Dışarıdan gelen havayı temizler; fakat motorun çalışmaya başlaması ile kaput içerisinde sıcak hava oluşur. Hava filtresi genelde bu havayı aldığı için pek etkisi görülmeyebilir. Bu sebeple hava filtresinin, temiz hava alabileceği yere yerleştirilmesi önemlidir. Yakıtın en iyi şekilde ateşlenebilmesi için havanın temiz olması, istenilen miktarda ve istenilen basınçta olması gerekmektedir. Hava filtresi kirlenmiş veya ömrünü doldurmuş ise motosikletiniz daha çok yakıt tükenmeye başlar ve performansı düşer. Kaliteli bir hava filtresi kullanarak, motosikletinizin performansını arttırabilir ve yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz. Motosikletiniz için hava filtresi satın alırken, motosikletinizin marka ve modeline uygun olup olmadığını kontrol etmenizde yarar olacaktır. Hava filtresinin bakımını düzenli olarak yapmak, gerektiğinde yenisi ile değiştirmek, motosikletinizi uzun ömürlü kullanmak açısından önemlidir. Hava filtresinin sızdırmazlık bağlantıları kontrol edilmeli, tıkandığında 6 bar basınçlı hava ile temizlenmeli, yırtık ve delik olmadığı kontrol edilmelidir. Özellikle sızdırmazlık contasının hasar almaması oldukça önemlidir.

Yağ filtreleri, kirlenmiş yağları motor ve transmisyondan uzak tutmaya yardımcı olur. Motorun çalışmasından dolayı oluşabilecek parçacıklar, karbon zerrecikler, toz ve pislikler, motor çalışırken yağa karışabilir. Bu istenmeyen maddelerin bir kısmı kartere çöker, yağ süzgeci ve tapa mıknatısı tarafından tutulur. Daha küçük zerreler, yağlama sistemine karışmadan filtre tarafından süzülerek sisteme zarar vermeleri engellenir. Diğer bir tanım ile yağ filtresi, motor yağının içinde bulunan dispersan katığının, motor içine gelen korozyon ve zararlı maddeleri toplayarak, karter dışına biriktirdiği yerdir. Motosiklet yağ filtrelerinin fiyatları, markalara göre değişiklik göstermektedir. Hem motorun uzun ömürlü kullanılabilmesi hem de filtrenin ömrü açısından, kaliteli ve uygun yağ kullanılmasına dikkat edilmelidir. Motosiklet yağı kategorimizdeki ürünleri inceleyerek, size uygun olan motosiklet yağını satın alabilirsiniz.

Öne Çıkanlar

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Filtre

için 9,277 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(5)
(4)
(2)
AHL (10)
(1)
(1)
(2)
(1)
(4)
(3)
HIFLO (710)
HSB (14)
(3)
K&N (361)
Kawasaki (8)
KHAN (666)
Ktm (6)
Mahle (19)
MONDIAL (11)
Monero (6)
(1)
(4)
(1)
(5)
Polini (52)
(1)
(3)
(1)
(3)
(2)
(2)
Tex (13)
(1)
(1)
(1)
Yamaha (287)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(594)
ve üzeri (689)
ve üzeri (718)
ve üzeri (723)
ve üzeri (745)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL