Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Çanta

için 2,930 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Motosiklet Çantası

Benzin fiyatlarının artmasıyla birlikte giderek daha fazla insan motosikleti tercih ediyor. Motosikletler, arabalara göre çok daha küçük ve hafif oldukları için benzin kullanımı da boyutları ve motor büyükleriyle bağlantılı olarak daha az benzin harcamaktadır. Ayrıca ülkemizde büyük şehirlerin nüfus oranlarının çok yüksek olması büyük şehirlerde trafik sıkışıklığı ve trafik yoğunluğu yaratmaktadır. Bu durum da iki tekerlekli bir motorlu bisiklet olan motosikletlere yönelimleri artıran bir ihtiyaç durumuna gelmektedir. Bu zorunda kalmışlıkların aksine, tabii ki sadece zevk aldıkları için ve motosiklete binmeyi sevdikleri için motosikletleri kullanan motosiklet sevdalıları da bulunmaktadır. Bir motosiklete binmek insanlara büyük bir özgürlük duygusu verir ve bu yüzden pek çok sürücü motosikletleriyle çok sayıda geziye çıkmayı tercih eder. Satın aldığınız motosiklet modellerinde doğru saklama alanına sahipseniz, uzun mesafeler (veya sadece birkaç saat) seyahat etmek sizin için bir avantajdır çünkü motosikletler arabalar gibi geniş bir araç değillerdir. Bu yüzden motosikletle yollara çıktığınız zaman kişisel eşyalarınızı ya da bir yere götürmeniz gereken eşyalarınız için bir depolama alanına ihtiyacınız vardır. Bu depolama alanı tabii ki hiçbir zaman bir motorlu taşıt olan arabalar kadar olmayacaktır fakat motosiklet çantası ile motosikletinizle beraber taşıyabileceğiniz bir depolama alanı yaratabilirsiniz. Motosikletiniz için doğru bir motosiklet çantası seçimiyle doğru bagajla, bir hafta sonu kaçamağı ya da çok daha uzun bir yol için depolama alanıyla ilgili bir sorun yaşamamanız beklenir. Örneğin, planladığınız bir seyahatiniz ya da yolculuğunuz var, fakat motosikletle beraber yanınıza almanız gereken bir şeyler bulunmakta. Motosikletiniz için zevkinize ve rahatınıza göre tasarlanmış özel olarak seçtiğiniz bir motosiklet seyahat çantası (veya çantaları) bu durumda bir gereklilik olacak ve motosiklet çantası modellerinden birini arasında seçim yamanız gerekecektir. Gereksinim duyduğunuz bir motosiklet çantası modeline, çantayı motosikletinizde duracağı yere veya konumuna ve tüm ihtiyaç gereksinimi duyduğunuz malzemelerinizi taşımak için uygun bir depolama alanına sahip bir motosiklet çantası kullanmaya ya da almaya karar vermeniz gerekecektir.

Motosiklet Çantasının Kullanımı

Motosiklet Çantasının Kullanımı

Motosiklet birincil veya en sık ulaşım aracı olarak kullanıldığında, motosiklet çantaları mutlak bir gereklilik haline gelir. Sırt çantanıza sığan şeylerin çoğu ve hatta daha büyük eşyalar, kaliteli bir deri motosiklet çantasında kolayca ve daha güvenli bir şekilde taşınabilir. Motosikletinize, motosiklet yan çanta veya motor arka çanta eklemek, ona tamamen yeni bir görünüm kazandırır. Ayrıca ek olarak başka çanta çeşitleri de mevcuttur. Motosikletinize çanta takmak motosikletinizin kullanışlılığını da büyük ölçüde artırabilir. Bir marketten uzun mesafeli bir gezinize kadar her zaman işinize yarayacaktır. Bir motosiklet çantasını taktığınızda, genellikle motosikletiniz de çok daha fazla zaman geçireceksiniz, çünkü ek depolama size alanı yeni bir fırsatlar dünyası açacaktır. Bir Maxem motosiklet çanta seti seçerken seçebileceğiniz birçok stil, boyut ve montaj seçeneği vardır. Ancak, bir karar vermeden önce, motosikletinize en uygun boyutu ve şekli belirleyebilmek için motosikletinizde bazı ölçümler yapmanız gerekir. Yapmanız gereken ilk ölçüm, sürücü koltuğunun ucundan arka dönüş sinyallerine kadardır. Bu, motosikletinize uyacak çantanın uzunluğunu (önden arkaya) belirleyecektir. Çantanın yüksekliğini (yukarıdan aşağıya) anlamak için çamurluk rayından motosiklet egzozunun üstüne kadar ölçün ve 5 – 6 cm boşluk bırakın. Çantaların montajı sırasında 5 cm eksik hesaplamak doğru karar olabilir çantalar yüklediğinizde sarkacak ve ayarlanabilirken 5 cm size çalışmak için daha fazla alan sağlayacaktır. Motosikletinize her türlü yan çantayı takarken, dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır. Öncelikle, çantaların motosikletin arkasına sıkıca sabitlendiğinden emin olun, böylece etrafta dolaşmazlar, boyanızı çizmezler veya uçmazlar. Daha sonra, yumuşak sele çantaları takarken, çantaların, montaj donanımının ve /veya kayışların arka motosiklet lastiğiyle, tekerlek veya diğer hareketli parçalar ile temas etmemesini sağlayın. Çantaların tekerleğe düşeceğini fark ederseniz, çamurluk rayına monte etmek ve çantaları tekerlekten uzak tutmak için bir yan çanta desteği alabilirsiniz. Son olarak, daha önce de bahsettiğimiz gibi, egzozun üstünden ve çantaların altından en az 1-2 inç açıklık olup olmadığını kontrol edin. Böylelikle motosikletinize bir set yan çantanın takılması oldukça kolay bir işlem olabilir.

Motosiklet Çantası Modelleri ve Çeşitleri

Motosiklet Çantası Modelleri ve Çeşitleri

Motosiklet çantaları söz konusu olduğunda bilinmesi gereken bazı kategoriler vardır. En iyi çantalar arka rafa oturur ya da bazen yolcu koltuğuna monte edilebilir. Eyer çantaları motosikletin her iki yanında arka tarafta bulunur veya motosiklet depo üstü çantası motosikletin deposuna sabitlenir. Bunlar, çantaların çoğu bisiklete sığabileceği birincil alanlardır ve çoğu çanta üreticisinin motosiklet bagajlarıyla hedeflediği tasarımlar. Motosiklet çantaları sert veya yumuşak, su geçirmez, kilitlenebilir veya kilitlenebilir değil, kalıcı olarak monte edilebilir veya çıkarılabilir gibi çeşitleri vardır. Sert çantalar, listelenen tüm ana tip tasarımlarda mevcuttur ve genellikle sert plastik veya daha fazla dayanıklılığa ihtiyaç duyulduğunda alüminyum gibi metalden olabilir. Motosiklet sert çantanız için motosikletinizde hâlihazırda takılı bagaj rafları bulunmadıkça ek montaj donanımı gerekli olabilir. Sert motosiklet çantaların hava şartlarına dayanıklı ve güvenilir olma olasılığı daha yüksektir. Yumuşak motosiklet çantaları tüm şekil, boyut ve malzemelerde kullanır. Ağır hizmete dayanıklı, aşınmaya dayanıklı balistik naylon, su geçirmez vinil, deri ve diğer kompozit malzemelerden yapılmış seçenekleri mevcuttur. Bu motosiklet çantalarında motosiklet bacak çantası, tank çantaları, heybe, üst çantalar ve daha fazlasını bulabilme imkanınız vardır. Yumuşak motosiklet çantalarının güzel yanı, çoğu durumda çantayı sabitlemek için ek bir donanıma gerek olmamasıdır. Çantalarla birlikte sağlanan bağlar veya kayışlar, onları güvenli bir şekilde yerinde tutacaktır ve bazı durumlarda, çantayı sabit tutmak için mıknatıslara ihtiyaç duyulabilmektedir. Bagaj kutuları, kuyruk kutuları, üst kutu şeklinde adlandırılan motosiklet çantaları eyer çantalarına yakın boyutta olan motosiklet çantalarıdır. Bu bagaj kutuları, boyutuna bağlı olarak bir veya iki kask taşıyabilir veya başka bir deyişle, 12'li veya altılı olacak şekilde süt şişesi konulabilmektedir. Kuyruk çantaları ise genellikle yolcu koltuğuna monte edilir, bu nedenle bunları kullanırken iki kişinin binme olasılığı düşüktür. Bu çantalar bazı yan çantaların yerine kullanılır ve bazen motosikletinizin markasına ve modeline bağlı olarak arkalık olarak ikiye katlanabilir. Ayrıca, bazı durumlara bağlı olarak kuyruk çantalarını bir bagaj rafına takabilirsiniz.

Motosiklet Çantasının Yapımında Kullanılan Malzemeler

Motosiklet Çantasının Yapımında Kullanılan Malzemeler

Her üründe olduğu gibi motosiklet çantası da farklı malzemelerden yapılmaktır. Motosiklet çantasının yapıldığı malzemeler metal, plastik, deri ya da kumaş şeklindedir. Motosiklet çantasının kullanım amaçlarına veya motosikletin türüne bağlı olarak bu malzemeler avantajlı ya da dezavantajlı olabilmektedir. Arwic motosiklet çantası deri malzemesinden yapıldığı zaman bazı tür motorlara çok estetik ve karizmatik bir hava vermektedir. Motosiklet deri çantaları diğer malzemelerden üretilen çantalara göre daha hafif olmaktadırlar. Deri motosiklet çantalarının zamana bağlı olarak veya bir maddeye çarpmaları sonucu oluşan aşınmalara dayanıksızdırlar. Deri motosiklet çantaları çoğunlukla kilitlenemeyen çanta modellerinde yapılmaktadır. Kumaştan yapılan motosiklet çantalar ise hafiflikleriyle bilinir. Motosiklet çantası fiyatları arasında genellikle en uygunları bu malzemeden üretilmiş motosiklet çantalardır. Kumaş motosiklet çantaları kilitlenemedikleri için genellikle motosikletin üzerinde bırakılmaz ve yanınızda taşımak zorunda kalmaktasınızdır. Ayrıca kumaştan yapılan motosiklet çantaları her takıp çıkarma durumunda iyice bağlanmaları gerekir aksi takdirde yolda düşebilir. Kumaş motosiklet çantasının fiyatları bağlamında düşünüldüğün de hem kullanış bakımından hem de uzun ömürlü olma açısından diğer malzemelerden yapılan motosiklet çantalarına göre bu standartlar açısından daha zayıf kalmaktadır. Plastikten yapılan motosiklet çantaları kullanımları diğer çantalara göre daha pratiktir. Motosiklete montajlanması sayesinde sanki motosikletin bir parçası görülebilmektedirler ve motosikletle beraber hareket ederler. Motosikletin arkasında seyahat eden biri için iyi bir tutunma ve dayanak noktası olurlar. Alüminyumdan yapılan motosiklet çantalarına göre daha az dayanıklıdırlar. Ayrıca motosikletlerin kullanılma sebebi, trafikte rahat edilebilmesidir fakat boyut olarak büyük bir plastik motosiklet çantası seçildiği takdirde trafikte zorlanmalara ve trafik yoğunluğuna takılma gibi sorunlara yol açabilirler. Alüminyumdan yapılan motosiklet çantaları ise diğer motosiklet çantası türlerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Plastik çantalarda olduğu gibi motosikletin bir parçası gibi dururlar. Çanta çeşitleri arasında alüminyumdan yapılan çantalar en dayanıklı ve darbelere dirençleri ile tanınırlar. Şık ve estetik görünmektedirler. Aynı boyuttaki motosiklet çantalarına göre malzeme sertliği ve yoğunluğuyla daha ağır durmaktadırlar.

Kullanışlı Motosiklet Sele Çantaları

Kullanışlı Motosiklet Sele Çantaları

Motosikletlerin bakımı daha uygun fiyatlı, park etmesi kolaydır ve bir arabaya kıyasla gideceğiniz yere daha hızlı ulaşabilir çünkü trafikte manevraları yapmaları daha kolaydır. Fakat küçük oldukları için depolama sorunu yaşanmaktadır. Buna çözüm olarak farklı modelde ve farklı malzemelerden yapılmış çok fazla çeşit motosiklet çantaları vardır. Motosiklet paket çantaları ,motosiklet arka çantaları, yan çantalar, eyer çantaları ve motosiklet sele çantaları gibi çeşitler mevcuttur. Genellikle motosikletler için yan çantalar veya sele çantaları tercih edilmektedirler. Sert ve yumuşak olmak üzere iki çeşit motosiklet yan çanta bulunmaktadır. Yumuşak motosiklet yan çanta fiyatları daha uygun fiyatlıdır. Üstelik istenildiği zaman çıkarılıp tekrar bağlanabilmektedir. Motosiklet sele çantaları genellikle deriden yapılmıştır, bu nedenle ağır yüklere dayanabilir. Her şeyinizi heybe üzerinde tutabilir ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Bir motosiklet kullanıcısının motosiklet sele ya da yan çantalarını edinmeden önce bilmesi gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler; bir motosiklete güvenli bir şekilde monte edilip edilemeyeceği, kilitlenip kilitlenemeyeceği ve erişiminin kolay olup olmadığı durumlarıdır. Herhangi bir motosiklete bir motosiklet sele çantasını takmak için yan çantaların montaj donanımına eşlik etmesi gerekir. Bir motosiklete montajı ile ilgili net talimatlar içermeyen veya vermeyen bir motosiklet çanta seti güvenli bir çözüm değildir. Bir motosiklet montaj donanımı olmadığında, motosiklet sürücüleri sele çantalarını çamurluk ile bağlamaya çalışırlar ve ciddi bir kazaya yol açabilir. Ayrıca motosikletin arka çamurluğuna da zarar verebilir. Sele çantalarının ikinci önemli ve en çok ihtiyaç duyulan özelliklerinden biri de kilitlenebilmeleridir. Kolayca kilitlenebilen sele çantaları satın almaya çalışın. Bu durum, motosikletinizden uzaktayken içinizi rahat ettirecektir. İyi bir çift motosiklet yan çantasını ararken göz önünde bulundurulması gereken üçüncü kritik faktör, kolay erişimdir. Erişimi kolay sele çantaları satın almaya çalışın. Erişim kolaylığı derken hızlı açılan tokaları kastedilmektedir. Hızlı serbest bırakma tokaları, motosiklet çantasının kayışlarını bükmeden ve çözmeden açıp kapatmanıza izin vermektedir.

Motosiklet Sırt Çantası Kullanımı Avantajları

Motosiklet Sırt Çantası Kullanımı Avantajları

Bir motosiklet sürücüsünün bir sırt çantasına ihtiyaç duymasının birkaç nedeni vardır. Yoldayken ihtiyaç duyulan malzemeleri saklamak için kullanılabilir. Aynı zamanda motosiklet sırt çantası hafiftir ve deriden veya dayanıklı naylondan yapılabilmektedir. Motosiklet sırt çantaları, motor arka çanta ya da motosiklet yan çanta modellerinden farklıdır. Özel bir motosiklet sırt çantası, bir ceket giyseniz bile herhangi bir yardım almadan kolayca sırtınıza koyabilmeniz için tasarlanmıştır. Piyasada farklı vücut tiplerine uyacak şekilde tasarlanmış çeşitli sırt çantaları bulunmaktadır. Sürüşünüzü daha rahat hale getirmek için vücudunuza uygun birini seçmek önemlidir. Normal sırt çantaları motosiklet sürmek için tasarlanmamıştır ve sürücüye kolaylıkla rahatsızlık verebilir. Özel bir motosiklet sırt çantası almanızın bir başka nedeni de, normal bir paketin ağırlık dağılımı için herhangi bir eşitleme yapmak zorunda değilsiniz. Ağırlık, boyun ve omuzlarda yoğunlaşmak yerine, kullanıcının kalçalarına dağıtılır ancak yine de şeklini korur. Tasarımda aerodinamik olan bir motosiklet sırt çantasını düşünmek özellikle rüzgarın ters yönden veya yandan estiği zamanlarda çok önemli bir faktördür. Hava sürtünmesi hiç azımsanmayacak bir durumdur. Hatta kullandığımız çoğu taşıma araçlarının dizayn şekilleri hava sürtünmesi ve hava direnci hesaba katılarak yapılmaktadır. Bu yüzden motosiklet çantasında hava sürtünmesine yenik düşmeyen veya en az etkilenen çanta modeli aerodinamik sırt çantalarıdır. Bir motosiklet sırt çantası kullanımıyla, yolculuk için gerekli tüm eşyaları taşıyabileceksiniz. Sırt çantası su geçirmez ve dayanıklı olduğu için ve çoğunlukla bir yere bağlı olmadığından yanınızda taşıdığınız için kişisel eşyalarınızın güvenliği konusunda endişelenme gereği duyulmamaktadır. Güneş ve yağmurun sırt çantasının içindeki eşyalara zarar verme ihtimali çok düşüktür. Sele çantalarının aksine, sırt çantası yanlarda çıkıntı yapmaz. Sırt çantaları, özellikle küçük bir motosikletiniz varsa çok idealdir. Kolaylıkla trafikte gezinmenizi sağlar.

Motosiklet Çantası Nasıl Takılır?

Motosiklet çantanızı taktığınız zaman kaçınmanız gerek bazı durumlar vardır. Motosikletin sıcak bir bölgesi olan motor kısmı, egzoz boruları ve motosikletin zincirinden kaçınmanız gerekir. Özellikle yumuşak malzemeli deri veya kumaş çanta kullanıyorsanız yanma durumuyla karşılaşabilirsiniz. Çantanızın içindeki, eğer uzun bir yola çıktıysanız, temiz kıyafetleriniz ve dosyalarınız ya da kağıtlarınız yanabilir. Buna ek olarak tabii ki de belirli bir fiyata aldığınız çantanızda çok ciddi zararlar görebilir ve kullanılamayacak hale gelebilir. Bu, yumuşak sele çantalarında bir sorun olma olasılığı daha yüksektir. Yumuşak Trexes motosiklet çantalar, orijinal ve güvenli bir şekilde takıldıklarında borunun üzerinde görünmelerine rağmen, genellikle boruya kayar veya sarkar ve dokunur. Yangın tehlikesinin yanı sıra, çantanızı yok eder borunun üzerinde neredeyse geçirimsiz bir erimiş plastik damlası izleri bırakır. Deri çantalarla bile içindekileri ateşe verebilirsiniz. Tahrik zincirleri başka bir olası tehlike noktasıdır. Süspansiyon sıkıştıkça çantanın zincire veya kayışa yaklaştığını unutmayın. Arka süspansiyon tamamen sıkıştırılmış olsa bile, çanta ile zincir arasında hala biraz boşluk olduğundan emin olmalısınız. Çantalarınızda kayışlar veya saçaklar varsa, bunların zincire veya kemere giremeyeceğinden emin olun. Özellikle arka motosiklet çantalar önden gelen rüzgara ve hava sürtünmesine açık olduğu için dengenizi bozabilir bu yüzden aynalarla aynı hizada olmasına dikkat edilmelidir. Bu durum tabii ki de yan çantalar için de geçerlidir. Yan motosiklet çantaları da motosikletinize bir genişlik katacağı için aynaların hizasını geçmemelidir.

Motosiklet Çantası Nasıl Kilitlenir?

Sert malzemeden yapılan motosiklet çantalarının genellikle kendi kilit sistemleri vardır. Bu kilit sistemleri genellikle mandallar şeklinde basit bir düzenektir ve aslında koruyucudur. Yumuşak motosiklet çantaları ise kilitlenme konusunda genellikle daha az güvenilirlerdir. Fakat yumuşak motosiklet çantalar için de bazı kilitleme yöntemleri bulunmaktadır. İki tür çanta içinde kilitlenebilir zincirler ya da kayışlar kullanılabilir. Genellikle yumuşak motosiklet çantalarının yırtılması ya da kesilmesi göz korkutucu olabiliyor fakat dayanıklı, kaliteli ve güvenilir bir malzemeden yapılmışsa ya da alınmışsa bu pek mümkün görünmemektedir. Motosiklet çantanızın bir diğer kilitlenme tarzı kesilmez ve paslanmaz bir çelik ağ ile güvene alıp kilitlemektir. 90 litrelik bir hacim için 500 gram civarında bir çelik ağ alınması işinizi yeteri kadar görecektir. Motosiklet çantanıza ne kadar fazla kilitlerseniz ya da ne kadar fazla kilitleme aparatı koyarsınız eşyalarınızın güvenliği o kadar sağlam olur. Çünkü bu durum size fazladan zaman kazandıracak ve motosiklet çantanızın çalınma durumunda far etme imkanınız o derecede artacaktır. Eğer motosiklet sırt çantası kullanıyorsanız fermuarlarınıza bir asma kilit takabilir ve çantanızı daha iyi kilitlemiş olursunuz. Kilitleme kayışları da çok uygun fiyatlı ve güvenilir bir motosiklet çanta kilitleme yoludur. Bu kayışların yapım malzemesine bağlı olarak kesilmesi ya da koparılması oldukça zordur. Bu kayışları motosiklet yan çantalarda veya sele çantalarda, arka çantalarda rahatlıkla kullanabilir ve çantalarınızı kilitlemiş olursunuz.