Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Mont

için 7,359 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Motosiklet Montu

Motosiklet kullanıyorsanız veya motosiklet kullanmaya başlama planlarınız varsa olası kaza durumlarında hasarı minimuma indirmek ve daha konforlu bir sürüş deneyimi yaşamak için sahip olmanız gereken belirli ekipmanlar vardır. Bu ekipmanlar kask, mont, dizlik, pantolon, eldiven ayakkabı ve boyunluk olarak sıralanır. Sürüş güvenliği için kaskın hemen ardından motosiklet montları gelmektedir. Motosiklet sürücüsü ceketi giymenin bir diğer büyük önemi de kaza durumunda size maksimum koruma sağlamasıdır. Hava koşullarından kişinin kendini izole edebilmesi ve olası kaza durumların karşı güvenlikli bir yolculuk için motosiklet montu sürücü için kasklar kadar önemli olmalıdır. Çoğu, omuz ve dirsekler gibi en yüksek darbe alanlarında standart olarak dolgu ile gelir. Olası bir çarpışma durumunda, bu dolgu ve koruma, bu koruyucu giysiyi giymeyen sürücülerin yaygın olarak yaşadığı yanık ve sıyrıkların önlenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, gece biniciler için ek güvenlik sağlayabilen yansıtıcı teçhizata sahip bazı standart motosiklet ceketleri de mevcuttur. Motosiklet sürücüsü iseniz diğer koruyucu ekipmanlarda olduğu gibi mont kullanmak bir tercih değil can güvenliği için zorunluluktur. Motosiklet montu başta olmak üzere motosikletle ilgili diğer ihtiyaçlarınıza sayfamız üzerinden evinizden bir tıkla sahip olabilirsiniz. Tekstil ve deri montların yanında bir diğer motosiklet montu fileli kumaştan üretilenlerdir. Sıcak havalarda kullanılmak üzere tercih edilir. Motosiklet polar mont fileli montun aksine kış aylarında tercih edilen bir modeldir. Motosiklet ceketleri, onları giyen binicilere sadece sade bir stil sunabilir. Çeşitli malzemeler, stiller ve renklerde sunulan sürücüler, sürüş sırasında görünümlerini gerçekten özelleştirebilirler. Sayfamız üzerinden kullanıcı yorumlarını okuyabilir, motor mont fiyatları geniş fiyat aralığına sahiptir. Bütçenize uygun seçim yapabilir ve seçimlerinizi birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz. Burada Alpinestars motosiklet montu modellerine bakabilirsiniz.

 Motosiklet Montu Kullanımının Önemi

Motosiklet Montu Kullanımının Önemi

Motosiklet sürücüleri için motosiklet motorcu montu kimi zaman hayati öneme sahip ekipmanlar olabiliyor. Bu sebeple olmazsa olmaz denebilecek kadar önemlidirler. Eğer doğru montu tercih ettiyseniz montun üzerine yerleştirilmiş koruma parçaları sayesinde sürüş esnasında olası düşme durumlarında vücudunuzu darbelere karşı koruyabilirsiniz. Korumaları tam bir motosiklet montu tercihi önemlidir. Piyasada bazı montlarda sırt koruması yer almıyor. Ancak sırta alınan darbelerde bu montlar etkisizdir. Motosiklet montunun en temel amacı kullanıcısının gövdesini darbelerden veya çeşitli cisimlerden korumaktır. Bu sayede güvenlik önlemlerinin yanında sürücü de dikkatini daha rahat bir şekilde motor sürmeye verir. Bu tür güvenlik önlemleri sürücünün odağını da arttırır. Sürüş hızından sürücünün özgüvenine kadar farklı durumlara olumlu etkisi vardır. Tüm bunların yanında olası kaza durumlarında sürtünmeden kaynaklı yaralanmalar da olabiliyor. Motosiklet montları sürtünme, sürüklenme durumlarında aşırı ısınmayı önleyerek sürücünün güvenliğini sağlar. Ayrıca motosiklet malum sürücüsünü hava koşullarına karşı korumayan bir araç çeşididir. Kaliteli bir motor montu tercih edilmesi hava koşulları açısından da önem taşımaktadır. Motor rüzgara karşı kullanıcısını savunmasız bırakabilecek bir araçtır. Üstelik aşırı hız da maruz kalınan rüzgarın etkisini arttıracaktır. Bu sebeple sürücünün hem motor sürüş keyfini düşürüyor hem de en basitinden gribal enfeksiyon gibi sağlık problemleri yaşanmasına neden olabiliyor. Motosiklet sayesinde vücudunuzu rüzgârın etkisinden ve yağışın etkisinden korumuş olursunuz. Bu ceketlerin çoğu her türlü hava koşullarına uygun olarak tasarlanmıştır. Yalnızca soğuk hava koşullarından değil gün içinde karşılaştığınız aşırı güneş ışığından da motosiklet montunuz sizi koruyacaktır. Kar ve yağmura karşı uygun şekilde korunmanızı da sağlayacaktır. Her türlü hava koşulundan koruma özelliği başka herhangi bir ceketin sağlayamayacağı bir koruma türüdür.Motosiklet montu fiyatları geniş fiyat aralığına sahiptir. Bununla birlikte en yeni Dainese motosiklet montu modellerini keşfedebilirsiniz.

 Motosiklet Montu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motosiklet Montu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motosikletin sürüldüğü yollar genelde asfalttır ve asfalt zeminde sürünme, başka bir araç ile çarpışıp darbe almak geri dönüşü çok zor neticelere sebep olabilir. Her giyim ürününde olduğu gibi alışveriş yaparken kendi beden ölçülerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Rahat bir sürüş deneyimi yaşamak için montunuzun bedeninize göre seçilmiş olması gerekir. Yoldaki kızarıklıklar, derin kesikler, kırık veya kırık kemikler, uzuv kaybı ve uygun şekilde donatılmazsa kalıcı yara izi ve şekil bozukluğu meydana gelebilir. Ancak bunun için uygun beden seçimi de önemlidir. Demek oluyor ki bedeninize uygun seçim yapmak konfor için olduğu kadar aynı zamanda güvenlik açısından da önemlidir. Vücut ölçülerinize göre tercih yaparken kış ayları için içinize giyeceğiniz kalın kıyafetleri de değerlendirebilirsiniz. Bu durumu göz önünde bulundurarak üzerinize tam oturan montları seçmek daha rahat olacaktır. Tercih edeceğiniz montun hava alabilir özelliğe sahip olması rahat bir sürüş için göz önünde bulundurulmalıdır. Havalandırma kanalları olan montları yazın da tercih edebilirsiniz. Montun su geçirmez niteliğe sahip olması aracın koşulları düşünüldüğünde diğer önemli bir husus olmaktadır. Özellikle edineceğiniz kış montunun bu özelliğe sahip olması şarttır. Gece sürüşlerinizde karanlıkta öteki otomobiller ve yayalar tarafından fark edilebilir olmanız sizi kazalardan koruyacaktır bu sebeple alacağınız montta bantlar ya da reflektörlerin yer almasına önem göstermelisiniz. Motorcu ceketinin oynadığı bir diğer önemli rol, özellikle geceleri yolda giderken görünür olmanızı sağlamasıdır. Diğer yol kullanıcılarının sizi hızlı bir şekilde tanımalarına ve motosikletinizi sürerken ciddi bir motorcu olarak tanımlanmasına yardımcı olur. Bu ceketlerin çoğunun yansıtıcı olan parlak renklere sahip olduğunu anlamanızın nedeni budur. Bu, yoldayken maksimum görünürlük sağlar ve devrilmeyi önler. Seçtiğiniz motosiklet montunun CE koruma belgesi olması güvenlik konusunda mutlaka dikkat edilmelidir. Motosiklet montunuzun içerisinde CE koruma belgesini aramanız güvenlik önlemlerini kanıtlayacak nitelikte olacaktır. Konunun hayati öneminden dolayı tercihinizi bilindik markalardan yana kullanmakta yarar vardır. Motosiklet mont önerisi için önemli kriterlerden bir diğeri montun dirsek, kol ve omuzlarının yanında sırt bölgesinde de korumalar bulundurmasıdır. Montun yıkanabilir özelliğe sahip olması önemlidir. Son olarak montun üzerinde darbe alabilecek yerlere dikkat etmelisiniz, fermuar, cepler ve rüzgâr korumalarını dikkate alarak tercihinizi yapabilirsiniz. Çok tercih edilen Yamaha motosiklet montu modellerine de mutlaka bakın.

 Motosiklet Mont Çeşitleri

Motosiklet Mont Çeşitleri

Motosiklet montları deri montlar, tekstil montları ve yazlık motosiklet file mont olmak üzere yapılan malzemeye göre üçe ayrılmaktadırlar. Motosiklet montları içerisinde sürücüye en iyi korumayı vaat eden montlar deri montlardır. Derinin kalınlığı ve montun üzerinde kullanılan dikişlerin ilmik yapısı motosiklet deri mont tavsiye için önemli kriterlerdendir. Dikişlerindeki sağlamlıkla doğru orantılı olarak montun koruma düzeyi de artar. Diğer mont çeşitleriyle beraber değerlendirildiğinde deri motosiklet montları daha yumuşak, tamiri kolay ve ömrü uzundur. İlk aldığınızda fiyatı diğerlerine kıyasla yüksek olsa da uzun vadede senelerce kullanılabilmesiyle size bütçenizden tasarruf sağlayacaktır. Deri montlar şeklen vücuda daha iyi oturur ve vücudu sarar. Deri olduğu için kalın bir yapıya sahiptir ve özellikle kış aylarında soğuktan izole bir sürüş deneyimi imkânı sunar. Gelişen teknolojiyle beraber deri montlar da değişime uğradı işlevselliğine işlevsellik kattı. Örneğin şu an üretilen deri montlarda hava kanalları bulunmaktadır. Kullanıcısına her türlü koşulda kaliteli rahat bir sürüş deneyimi sunar. Deri montların yanında bir diğer motosiklet mont çeşidi ise tekstil modellerdir. Deriyle kıyaslandığında daha hafif ve daha esnek bir tasarıma sahiptir. Örneğin yaz ayları için konforlu kullanım sağlayan fermuar veya cırt cırt kapaklı havalandırma panelleri tekstil montların üzerinde bulunur. Bu sayede sıcak havalar için kullanıcısına ideal hizmeti sunar. Ayrıca yazlık tekstil motosiklet montu modellerinde de su geçirmez modellere erişim oldukça kolaydır. 4 mevsim motosiklet mont önerileri sıklıkla tekstil malzemeden üretilir. Ayrıca tekstil montlar çok iyi nefes almasıyla genellikle mükemmel bir havalandırmaya sahiptir. Tüm bu olumlu özelliklerin yanında dayanıklılık için bakıldığında elbette deri motosiklet montları, sürücüsüne tekstil motosiklet montuyla değerlendirildiğinde daha güvenli bir sürüş imkanı sunar. Ayrıca derinin aşınma konusunda da bir dayanıklılığa sahip olduğunu unutmamak gerekiyor.

 Motosiklet Montlarında Kullanılan Kumaş Çeşitleri

Motosiklet Montlarında Kullanılan Kumaş Çeşitleri

Yırtılma mukavemeti, çekme dayanımı, aşınma direnci, ısı transferi motosiklet montlarında kullanılan kumaşın türüne ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Gore-tex kumaş, motosiklet montları içerisinde en sık tercih edilen kumaş türüdür. Patentli bir kumaştır ve birden fazla mevsimde kullanılabilir. Yağışlı mevsimler ve bölgeler için su geçirmeme özelliğine sahip olmasıyla idealdir. Ancak gore-tex kumaşın patenti ve teknolojisi sebebi ile montun maliyeti etkileniyor. Tekstil firmaları bugün gore-tex kumaşa alternatif kumaşlar üretmeye çalışıyor. Neredeyse aynı performansı gösteren kumaşlar da mevcuttur. Motosiklet mont önerisi olarak deri sıklıkla verilmektedir. Deri kumaş hayatımızın her alanında asaleti simgelediği gibi motosiklet montlarında da aynı asil ve elegant duruşu ile kullanıcısını memnun etmeyi başarıyor. Bu sebepten ötürü özellikle bahar ayları için kullanımı oldukça kolay olacaktır. Analine deri kumaşı sayesinde montunuzda deri kullanırken dilediğiniz renkte tercih yapabilirsiniz. Naylon bazlı kumaşlarla değerlendirildiğinde sürücüye güvenlik sunan bir diğer kumaş türü ise cordura kumaştır. Cordura kumaş tercihinde bulunurken dikkat edilmesi gereken husus kumaşın denye değeridir. Bu da dayanıklılık ve uzun kullanım için önemli bir faktör olarak karşımıza çıkar. Su geçirmez bir kumaş olmasa da suya dayanıklıdır. 20-25 dakika gibi bir süre yoğun sağanak altında kullanılabilir. Yarış motosikleti ceketleri kalın deriden yapılmıştır. Sığır derisi bunun için en iyisidir çünkü aşınmalara karşı diğer kumaş türleri ile değerlendirildiğinde daha iyi koruma sağlar. Yarış motosikleti ceketlerinin daha profesyonel olarak tasarlanması güvenli kullanım için olmazsa olmazdır. Derinin yanı sıra, çoğu şirket vücudunuzu darbelere ve yola kaymaya karşı korumak için omuzlar, dirsek, ön ve arka gibi kilit alanlarda zırh kullanır. Ceketlerin çoğunun, ceketin yukarı kaldırılmasını önlemek için pantolonla bağlanma seçeneği de vardır. Bu tür ceketler sıkıdır ve sürtünmeyi azaltmak için aerodinamiktir. Ancak örneğin aşırı sıcak günlerde olduğu gibi her zaman deri giyemezsiniz ve işte burada tekstil devreye girer. Daha günlük kullanımlarda çoğunlukla tekstil malzemeleri tercih edilmektedir ancak fonksiyonelliği ve estetik görünümü ile deri olarak da mevcuttur.

 Motosiklet Montu İç Astarlar ve Ceket Korumaları

Motosiklet Montu İç Astarlar ve Ceket Korumaları

Bir ceket, eldiven, binici pantolonu ve binicilik kıyafetleri, cildinizi korumaya, kemiklerinizi korumaya ve kaza durumunda önemli burkulmaları önlemeye katkıda bulunan öğelerdir. Bu eşyaların her biri bir şekilde vücut zırhı içeriyor. Size çok havalı bir görünüm kazandırmaya katkıda bulunan ceketin yanı sıra, bu özel ceket hem güvenlik hem de koruma sunar. Mevsimlik motosiklet montlarında genelde çift astar tercih edilir. Termal astarlar ise vücut ısınızı sabit tutmada görev alırlar. Soğuk havalarda kullanırsanız sizi soğuktan koruyacaktır. Bunun yanında astar yazlık motosiklet montlarında da tercih edilmektedir. Astarın sağladığı konforun yanında motosiklet ceketi satın alırken elbette ilk kriter koruma konusudur. Koruma sırasında belli başlı dikkat edilmesi gereken bazı konular söz konusudur. Konunun hayati bir öneme sahip olduğunu hiçbir zaman akıldan çıkarmamak gerekiyor. Motosiklet montları seçiminde montun sahip olduğu sertifikaları göz önünde bulundurmak önemli bir kriterdir. Motosiklet montu için alışverişe başladığınızda, koruyucunun veya ambalajın üzerinde CE derecelendirmesini veya EN Avrupa derecelendirmesini belirten bir etiket görebilirsiniz. Birçok küresel pazarda koruyucu donanım sunan çoğu uluslararası marka, koruyucu zırhlarını CE derecesine göre etiketlemektedir. Motosiklete özgü ceketler tipik olarak sırt, omuzlar ve dirsekler gibi önemli darbe noktalarında zırhlıdır. Genellikle iç ve dış ceplere ve boyun ve bilekler çevresinde kayışlar veya çıtçıtlar gibi sıkma mekanizmalarına sahiptirler.Motosiklet mont fiyatları malzeme kalitesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Motosiklet Montu Nasıl Yıkanır?

Motosiklet montları birçoğumuz için en çok kirlenen kıyafetlerimizdir. Motosiklet montunun deforme olmadan temizliği de oldukça önemlidir. Ayrıca motosiklet montunun uzun süreli kullanımı için de temizlik konusu önem taşımaktadır. Yapmanız gereken ilk şey tabi ki montun kullanım talimatlarına uygun şekilde temizlik yapmaktır. Ardından granül deterjanla yıkamadan kaçınmalısınız. Sürtünmeye dayalı kumaş, konu motosiklet montları olunca oldukça önemlidir çünkü kimi motosiklet kıyafetinde sürtünmeye dayanıklı kumaşlar yalnızca kaza bölgelerinde kullanılırken kimisinde de kıyafetin tamamında kullanılmaktadır. Deri ve tekstil motosiklet montlarının temizliği değişiklik gösterebilmektedir. Tekstil motosiklet montunuzu temizlerken önce tüm korumalarını çıkarın. Motosiklet montlarının dış aksanı oldukça dayanıklı bir malzemeden yapılmıştır. Dış aksamın içerisinde bulunan tekstil malzemeleri dış aksanla kıyaslandığında daha hassastır. Bu sebeple makinede yıkamak yerine elle yıkamayı tercih etmeniz daha doğru olabilir buna rağmen yine de makinede yıkamaksa tercihiniz mutlaka düşük devirde yıkamalısınız. Su geçirmezlik sağlayan spreylerden yardım alarak montunuzu daha uzun kullanmaya sağlamanız mümkündür. Zamanla montun dış katmanının üzerindeki su geçirmez katman aşılabilir. Bu tarz bir sprey kullanacaksanız sprey üzerinde yazan yönergelere göre hareket etmelisiniz. Kurutma makinesinde kurutmak montunuzun aksanı zarar görebilir bu sebeple asarak kurutmak daha etkili olabilir. Deri motosiklet montu temizleme işleminden önce ıslak bir bez yardımı ile montunuzu kirden arındırabilirsiniz. Montunuzun hem daha temiz olması hem de daha uzun süre temiz kalması için deri için üretilmiş özel ürünleri kullanabilirsiniz.

Motosiklet Montu Nasıl Olmalı?

Sürüş tarzınıza ve koruma ihtiyaçlarınıza uygun bir ceket stili seçmelisiniz. Mevsim şartları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Motosiklet Montu Ne İşe Yarıyor?

Motosiklet montu olası kaza durumlarında gövdenizi ve sırtınızı darbelere koruyacaktır. Özellikle kaza durumunda yanlış kıyafetle motosiklet kullanmak sizin için çok tehlikeli olabilir. Düşme veya kaza geçirmeniz durumunda sizi koruyacak bir cekete ihtiyacınız var. Bir motosiklet ceketi yastıklıdır ve bir kaza durumunda vücudunuzu yastıklamaya yönelik doğru özelliklere sahiptir. Motosiklet ceketlerinin çoğu her türlü hava koşuluna uygundur ve sizi aşırı güneş ışığından, kardan ve ayrıca yağmurdan koruyabilir. Bu, başka bir ceket türü tarafından asla sunulamayacak bir koruma olmaktadır.

Hangi Motosiklet Montunu Almalıyım?

Motosiklet sürerken doğru aksesuarlara sahip olmanız önemlidir. Motorcu ceketi, motosiklet sürerken en iyi aksesuarlardan biridir. Motorcu ceketi size havalı bir görünüm vermenin yanı sıra koruma ve güvenlik sunar. Motosiklet ceketleri, motosiklet sürerken sizi rahat ve güvende tutmak için benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır. Arabaların aksine, motosikletler dört tekerlekli muadilleriyle aynı miktarda koruma sağlamaz. Bu nedenle, sürüş sırasında güvenliğinizi sağlamalısınız. Sizi düşme ve çarpmalardan korumak için, düşmeden kaynaklanan kuvveti emecek veya dağıtacak farklı malzemelerden yapılmıştır. Ayrıca aşınmaya dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Bu özellikleri karşılayabilecek şekilde motosiklet montunu seçmelisiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Marka

Revit (891)
Dainese (619)
Prosev (734)
Venom (399)
Scoyco (219)
Prohel (657)
Yamaha (48)
Durt (38)
Spidi (197)
Forte GT (145)
Held (133)
Anka (80)
Clover (65)
Hevık (57)
LBC (57)
LS2 (55)
IXS (42)
Macna (42)
Bering (41)
Andes (28)
Ixon (21)
Richa (19)
Tex (17)
Ktm (15)
Flm (14)
Furygan (14)
Xrider (14)
Armode (11)
Dane (11)
Axo (10)
Acerbis (7)
Hudson (7)
Rapido-x (7)
WİNTEX (7)
Modeka (6)
Kappa (5)
Mtech (5)
OJ (5)
Mts (4)
Xspeed (4)
Arwic (3)
Icon (3)
Victory (3)
A-Pro (2)
Alfaheat (2)
Ducati (2)
Mine (2)
Nic (2)
SCUDO (2)
Segura (2)
Spada (2)
KOMİNE (1)
Ross (1)
Triumph (1)
(2432)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Sezon

Dört Mevsim (4236)
Kış (2005)
Yaz (1024)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(518)
ve üzeri (669)
ve üzeri (695)
ve üzeri (698)
ve üzeri (705)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL