Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Mont

için 6,227 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Mont

Motosiklet sürücülerinin mutlaka kullanması gereken koruyucu motosiklet kıyafet ve ekipman ürünlerin başında mont çeşitleri geliyor. Yılın her mevsiminde başta rüzgâr olmak üzere tüm olumsuz hava koşullarına karşı koruma sağlayan motor mont modelleri olası bir kaza anında vücudun alabileceği hasarı da azaltıyor. Farklı markalar tarafından farklı stillerde dizayn edilen montlar sürtünme ya da darbe almadan kaynaklı vücut hasarını en aza indirgeyecek şekilde üretiliyor. Özellikle dirsek ve omuzlar kaza anında en çok darbe alan vücut bölümleri olduğundan mont çeşitlerinin bu bölümlerinde özel korumalar yer alıyor.

Motosiklet Montu Modellerinde Ultra Koruma Avantajı

Motosiklet Montu Modellerinde Ultra Koruma Avantajı

Klasik mont modellerine nazaran daha sert bir yapıya sahip olan motosiklet montu modelleri farklı özellikler taşıyabiliyor. Ortak yönleri ise öncelikle vücudu kaza durumunda korumak olduğundan, üretici markalar tarafından CE onaylı çeşitli koruma aparatları tasarımlara kazandırılıyor. Sert bir yapıya sahip olan koruma aparatları markalara göre farklılık gösterebiliyor. Genel olarak sürüş esnasında vücudun hareket kabiliyetini azaltmayacak ve dirseklerin rahatlıkla hareket etmesini sağlayabilecek bir tasarım stili kullanılıyor. Aynı zamanda omuz bölümüne de yerleştirilen koruma aparatları hem motosiklet deri montları hem de cordura, kevlar gibi farklı kumaş çeşitlerinden hazırlanan mont modelleri içerisinde yer alıyor. Bazı markalar profesyonel motosiklet yarışçıları tarafından dizayn edilen mont modellerini üretiyor. Sıklıkla kaza yapan ve vücudun kaza anında en çok etkilenen bölümlerini deneyimlemiş olan yarışçılar, bu alanlarda ideal koruma aparatlarının bulunmasını sağlıyor. Dolayısıyla bu motorcu montu modelleri ultra koruma avantajını kullanıcılara sunuyor. Özellikle racing motor kullanıcıları ve hız tutkunları için ultra koruma sunan bu mont çeşitleri daha ideal bir seçeneğe dönüşüyor.

Koruma Aparatları Çıkarılabilen Motor Mont Modelleri

Koruma Aparatları Çıkarılabilen Motor Mont Modelleri

Hem sürüş sırasında hem de olası bir kaza anında koruma işlevinden faydalanabilmek için motor montlarının vücudu tam olarak sarması gerekiyor. Pek çok marka bayan motosiklet montları da dahil olmak üzere motor montlarının bel ve bilek bölümlerini vücuda göre ayarlama imkanını tasarımlara kazandırıyor. Aynı zamanda omuz, dirsekler ve bel bölümünde bulunan korumaların, hatta iç astarın çıkarılabildiği mont çeşitleri de seçenekler arasında yer alıyor. Kadınlar için dizayn edilen tasarımlar kadın vücut hatlarına uygun kalıplarla üretiliyor. Bu sayede vücudu sarması ve koruma işlevinden faydalanılması mümkün oluyor. Erkek anatomisine uygun kalıplarla dizayn edilen motor montu erkek modelleri sürüş esnasında vücudu rahatsız etmeyecek bir tasarımla kullanıma sunuluyor.

Dört Mevsim Motor Montu Seçimi

Dört Mevsim Motor Montu Seçimi

Uzun süreli sürüşleri de dikkate alan motor mont markaları kullanıcılara mevsime uygun seçim yapma şansını tanıyor. Çok sayıda marka kreasyonlarını yazlık, kışlık ve dört mevsim olmak üzere 3 farklı kategoride beğeniye sunuyor. İhtiyaçlara ve mevsime uygun tercihlerin yapılması, montların kullanım konforundan ödün verilmesini önlüyor. Elbette motor mont fiyatları bu 3 kategori için farklı rakamlara tekabül ediyor. İç katmanı sıcak mevsimlerde çıkarılabilen 4 mevsim motor montu fiyat noktasında diğer 3 kategoriye göre daha yüksek rakamları gerektirebiliyor. Ancak genel olarak fiyatlar markaya, üretimde kullanılan malzemeye ve koruma aparatlarının mukavemet gücüne göre değişkenlik gösteriyor. Daha düşük fiyatlarla beğeniye sunulan motor montu kışlık modelleri ise soğuk, rüzgar, yağmur ve kar gibi olumsuz hava koşullarına karşı yüksek mukavemet özelliği sergiliyor. Sıcak havalarda kullanıma uygun olan motor montu yazlık modelleri havalandırma kanalları sayesinde ekstra terlemeye neden olmuyor. Bazı bölümleri fileli olarak hazırlanan mont modelleri de seçenekler arasında yer alıyor. Bu tasarımlarda da omuz ve dirsek destekleri yer aldığından yaz mevsiminde de güvenli bir sürüş mümkün oluyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Marka

4Riders (5)
A-Pro (6)
Acerbis (6)
Alfaheat (8)
Alpinestars (116)
Andes (61)
Anka (19)
Armode (35)
Arwic (6)
Axo (20)
Bering (55)
Clover (85)
Dainese (523)
Dane (20)
Difi (1)
(195)
Ducati (4)
Durt (67)
D’iron (2)
Flm (2)
Forte GT (255)
Furygan (15)
Förch (1)
Held (142)
HSB (1)
Hudson (14)
Icon (2)
Ixon (75)
IXS (32)
Kappa (8)
KOMİNE (8)
Komine (5)
Kore (10)
Ktm (24)
LBC (95)
LS2 (94)
Macna (72)
Mine (18)
Modeka (1)
Mtech (4)
MTS (1)
Mts (1)
NECKO (1)
Nic (2)
OJ (31)
PHARAO (1)
Prohel (990)
Prosev (350)
Revit (1400)
Richa (69)
Rmax (2)
Rukka (1)
Scorpio (8)
Scoyco (281)
Segura (8)
Spada (4)
Spidi (82)
Sway (3)
Tex (61)
Venom (531)
Victory (6)
WİNTEX (7)
Xrider (52)
Yamaha (57)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Sezon

Dört Mevsim (3786)
Yaz (1179)
Kış (876)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(647)
ve üzeri (832)
ve üzeri (862)
ve üzeri (867)
ve üzeri (880)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL