Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Maske & Balaklava

için 1,443 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Maske & Balaklava

Genel olarak motosiklet sürücüleri tarafından kullanımı tercih edilen yüz koruyucu maske veya balaklava adıyla bilinen ürünler, günümüzde her mevsimin özelliklerine göre hazırlanıyor. Bisiklet, dağcılık, kayak gibi dış alanlarda icra edilen spor türlerinde de kullanılan maske çeşitleri güvenlik sektörü çalışanları için de özellikle kış mevsiminde kullanılabilen ürünler haline geliyor. Maske ve balaklava, kullanıcıyı rüzgârdan, soğuktan, yağıştan ya da ateşten koruyabilecek özelliklerde ve farklı yapıdaki malzemelerden üretilebiliyor. Yaz mevsiminde de terlemeyi önleyen, gözenekli yapıda üretilen yazlık balaklava maske modelleri ile motosiklet sürücülerinin daha konforlu maske kullanımı mümkün oluyor.

Maske & Balaklava Kullanım Alanları

Maske & Balaklava Kullanım Alanları

Geleneksel kar maskesinin yerini alan balaklava, yüzün büyük bölümünü, başı ve boynu kaplayarak motosiklet kullanımı sırasında sürücüyü rüzgârdan, soğuktan ve yağıştan koruyor. Maske ise, yüzün alt kısmını kaplayarak yine soğuktan ve rüzgârdan korunma amacına hizmet ediyor. Motorcu balaklava, kaskın altına kullanılarak rüzgâr ve soğuktan korunmanın yanı sıra sürücünün başının kask içerisinde daha rahat olmasını sağlıyor. Motorcu maske ise, yine kask içerisinde yüzün alt kısmını korumaya yarıyor. Bazı modellerde boyundan aşağıya uzanan kısım, yüz ve boyunla birlikte göğsü de rüzgârdan koruyor. Kamuflaj aracı olarak da kullanılabilen maske balaklava, daha çok güvenlik sektöründe bu amaçla kullanılıyor. Kayak yaparken de kullanabileceğiniz kışlık balaklava maske, yüzünüzü ve boynunuzu rüzgârdan ve soğuktan koruyarak bu sporu daha güvenle ve keyifle yapmanızı sağlıyor. Dağ tırmanışı, koşu, bisiklet gibi sporlarda da soğuktan korunma amacıyla kullanabileceğiniz bu ürünleri, dilerseniz sadece soğuğa ve rüzgâra karşı korunmak için aksesuar olarak da giyebiliyorsunuz.

Maske & Balaklava Özellikleri

Maske & Balaklava Özellikleri

Günümüzde motorcu kar maskesi üretiminde kullanılan malzemeler, çift taraflı dokuma teknolojisiyle üretildiği için soğuktan korunmayı sağlarken terlemeyi de önlüyor. Kışlık balaklava maske üretiminde kullanılan termal kumaşlarda cildin tahriş olmasını önleyen ve teri buharlaştırarak derinin nefes almasını sağlayan özellikler bulunuyor. İnce dikişler, kullanıcının cildinin rahatsız olmasını önlüyor. Balaklava olarak adlandırılan koruyucu maske modelinde başı ve yüzün büyük bölümünü örten maske, boynu ve bazen de boyundan aşağıyı kaplayarak tüm baş bölgesini soğuktan ve rüzgârdan koruyor. Kulak hizasından boyuna ya da göğüs kısmına doğru uzanan yüz maskesi ise ağzı, burnu ve boğazı korumak amacıyla kullanılıyor. Bazı maskeler, dalış kıyafetlerinde de kullanılan neopren kumaşla üretiliyor. Neopren kumaş, gözenekli yapısıyla çift taraflı korunma sağlıyor. Dışarıdan rüzgârın ve soğuğun içeri girmesini önlerken içten de cildin nefes almasını sağlayarak terlemeyi engelliyor.

Maske & Balaklava Kullanmanın Faydaları

Maske & Balaklava Kullanmanın Faydaları

Balaklava, motosiklet sürücülerinin güvenli sürüş için mutlaka takmaları gereken bir aksesuar olan kaskı daha rahat kullanabilmelerini sağlıyor. Baş bölgesini bütünüyle kaplayarak kaskın rahatsız etmesini engelliyor. Aynı zamanda da sürücünün soğuktan ve rüzgârdan, sert hava koşullarından olumsuz etkilenmesinin önüne geçiyor. Yüz maskesi de sürücünün yüzünü ve boğazını koruyor; yine kaskın altına takılıyor ama balaklava gibi tüm baş bölgesini kaplamıyor; bazı insanlar tarafından da bu sebeple tercih ediliyor. Ayrıca bisiklet kullananlar, dağcılık sporuyla uğraşanlar, koşucular ve kayakçılar da soğuk kış koşullarında aktivitelerini daha sağlıklı yürütebilmek için yüz maskesi ya da balaklava kullanabiliyorlar. Yaz mevsiminde motosiklet kullanımı, motorun hızı sebebiyle, yine rüzgârdan olumsuz etkilenmeye sebep olur. Bu nedenle balaklava ya da maske yazın da kullanılabiliyor. Ancak bu ürünler yaz mevsiminde çok da terletici olabileceğinden yazlık balaklava maske üretiminde kullanılan kumaşlar, terlemeyi olabilecek en az seviyeye düşürecek bir şekilde esnek ve yumuşak yapıda oluyorlar. Motorcu maskesi fiyatları da maske üretiminde kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterebiliyor. Tüm motosiklet kıyafet ve ekipmanları için Kıyafet & Ekipman sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

arch (29)
Armode (98)
Asolo (2)
Bandana (123)
Bulldog (21)
Dainese (38)
Durt (2)
D’iron (4)
FAİ (23)
Falcon (3)
Forte GT (6)
HSB (3)
IXS (9)
Klim (4)
Ktm (6)
Macna (2)
Micron (1)
MTS (43)
Narr (58)
NECKO (251)
Nic (12)
Obamoto (9)
OJ (12)
Osi (9)
Pro-nix (11)
Prohel (155)
Prosev (130)
Revit (13)
Rmax (1)
Roleff (2)
Ross (9)
Semat (1)
Spidi (7)
Tech90 (1)
Tex (170)
Xrider (29)
Yamaha (11)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(190)
ve üzeri (307)
ve üzeri (347)
ve üzeri (355)
ve üzeri (365)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL