Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Maske & Balaklava

için 2,058 sonuç bulundu.

Maske ve Balaklava

Genel olarak motosiklet sürücüleri tarafından sıklıkla kullanılan ve halk arasında kar maskesi olarak bilinen balaklava her mevsimin koşullarına uygun olabilen türde bir üründür. Pek çok meslek grubu tarafından kullanılmasının yanı sıra bisiklet, dağcılık, kayak ya da motosiklet gibi dış alanda icra edilen eylemlerde de kullanılmaktadır. Özellikle kız aylarında dışarıda çalışan güvenlik görevlileri ya da zabıtalar gibi meslek grupları tarafından sağlık önlemleri kapsamında kullanılmaktadır. Bununla beraber bazı spor türlerini icra eden ya da bazı dış alan hobileri bulunan insanlar tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. Tüm bu etkenler bilinirliğini artırdığı gibi her kesimden insanın kullanmasının da önünü açmaktadır. Çoğu insan tarafından bir kış mevsimi aksesuarı olarak bilinse de yazlık balaklava modelleri de piyasada yer almaktadır. Yaz mevsimi için üretilen modeller mevsimin getirisi olan sıcak havalara ya da neme karşı dayanıklıdır. Kış mevsimi için üretilen balaklava ve maskeler de kullanıcıyı soğuk, rüzgâr, yağış ve benzeri pek çok durumdan koruyacak nitelikte üretilmektedir. Bu sebeple işe ya da herhangi bir yere bisikletle gitmeyi tercih eden insanlar tarafından sıklıkla kullanıldığı gibi, kış mevsimlerinde dışarıda çalışmak zorunda olan bireyler tarafından da yoğun rağbet görmektedir. Pek çok işlevsel yönünün bulunmasının yanında fiyat skalasının her bütçe için uygun olabilecek bir aralıkta olması da her kesimden bireyin kullanmasına olanak sağlayan etkenlerden birini oluşturmaktadır. Siz de bir maske ya da balaklava edinerek hem kendiniz soğuktan koruyarak hastalık riskinizi sıfıra indirebilir hem de dilediğiniz eylemi her mevsim gerçekleştirebilirsiniz. Sağladığı bu ayrıcalıktan dolayı bisiklet sürmek, motosiklet kullanmak ya da dağcılıkla ilgilenmek sadece belli aylara hapsolmamakta ve bireyin yılın her zamanı yapmasına olanak sağlamaktadır. Bunlar dışında soğuk kış günlerinde bir yerden bir yere giderken yüz kaslarının soğuktan etkilenmemesi için de kullanılmaktadır.

Maske ve Balaklavanın Kullanım Alanları

Maske ve Balaklavanın Kullanım Alanları

Yeni nesil üretim modelleri ile geleneksel kar maskesinin yerini dolduran balaklava, özellikte motosiklet kullanıcısı olan bireyler için işlevsel olabilecek pek çok niteliğe sahiptir. Göz hizası hariç olmak üzere yüzün büyük bölümünü, baş ve boyun kısmını kapatarak motosiklet ya da bisiklet kullanımı esnasında kişiyi kış mevsiminin getirisi olan durumlardan oldukça ideal bir biçimde korumaktadır. Rüzgar, soğuk ya da yağış gibi faktörlere karşı üstün koruma sağlayarak kullanıcısı olan bireyin sağlığına yönelik oluşabilecek riskleri absorbe etmektedir. Termal balaklava modelleri ise, standart modeller gibi soğuktan korumasının yanında baş kısmının ve omuzların sıcak tutulmasına da olanak sağlamaktadır. Her boyuttaki surata uygun olan modelleri sayesinde kask ile beraber kullanımında bireye zorluklar yaşatmamaktadır. Zorluk yaşatmamasıyla beraber kullanıcının baş kısmının kask içerisinde daha konforlu bir şekilde durmasına da imkan tanımaktadır. Yeni nesil modeller arasında bulunan gelişmiş tasarıma sahip olan balaklavaların bir kısmı göğüs bölgesini de sarmaktadır. Bu sayede sadece baş ve omuz kısmını değil, aynı zamanda göğüs kısmını da mevsim faktörlerinden korumaktadır. Aynı zamanda kamuflaj aracı olarak da kullanılan balaklava modelleri, bu yönü vesilesiyle güvenlik güçleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Her kesime hitap eden nitelikleri sayesinde kış mevsiminde pek çok aktiviteyi üşümeden ya da hastalık riski oluşturmadan yapabilmek mümkün bir hale gelmektedir. Motosiklet sürücüsü olan arkadaşlarınız ile kış akşamlarında plan yapabilir ve zamanınızı dilediğiniz gibi geçirebilirsiniz. Gün içerisinde bisiklet kullanımını tercih eden biriyseniz, kışın da bu eyleminizi istediğiniz şekilde yapabilmeniz mümkün bir durum haline gelmektedir. Dağ tırmanışı ya da koşu gibi sporları da kışın gerçekleştirmeye imkan oluşturmasıyla kullanıcı kitlesini toplumun her kesimine yayabilmektedir. Tüm bu işlevsel özellikleri sayesinde kullanıcı olan bireyleri hiçbir zaman için pişman ettirmemektedir ve tam aksine etraflarına tavsiye etmelerine vesile olmaktadır. Buna ek olarak tüm motosiklet kıyafeti modellerine bakabilirsiniz.

Koruyucu Maske ve Balaklavanın Özellikleri

Koruyucu Maske ve Balaklavanın Özellikleri

Günümüzde motorcu yüz maskesi olarak da bilinen balaklava üretiminde kullanılan malzemeler sayesinde ürün soğuktan korumasının yanında terlemeyi de önlemektedir. Bunun sağlayıcıları arasında bulunan başlıca etken, çift taraflı dokuma teknolojisiyle üretilmesidir. Aynı zamanda üretiminde kullanılan termal kumaşlarda yüze temas ettiği noktalarının tahriş olmasını önlemektedir. Teri de buharlaştırarak suratın nefes almasını sağlayarak kişisel sağlığa yönelik olası hiçbir risk faktörünün oluşmasına sebep olmamaktadır. Kimi modelleri yalnızca suratı kimi modelleri suratı ve omzu kimi modelleri ise surattan göğse dek olan kısımları mevsimsel faktörlerden korumaktadır. Bu mevsimsel faktörlerin arasında yağış, kar ya da rüzgar gibi kişinin rahatını bozabilecek tüm etkenler dahildir. Bunları önleyebilmesi sayesinde pek çok aktivite yılın her anında yapılabilir bir hale dönüşmektedir. Siz de bir adet Prosev balaklava edinerek, sene boyunca dilediğiniz zaman motosiklet sürebilir, bisiklet binebilir ya da dağcılık benzeri aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle motosiklet kullanmaktaysanız, balaklava takmanın beraberinde getirdiği hiçbir rahatsızlık unsuru bulunmaması ile daha rahat ve konforlu zamanlar geçirebilirsiniz. Çünkü üretilen balaklavaların kask ile temas halinde olan kısımlarının ince, kalan bölgelerinin ise soğuktan korunma amacıyla daha kalın bir kumaşla üretilmesi sonucunda, kullanımı zorluktan ziyade pek çok faydanın oluşmasına katkı sunmaktadır. Bu sayede kaskın iç kısmının da temiz kalmasını sağlamaktadır. Bu ve benzeri faktörlerden kaynaklı olarak kullanıcı sayısı her geçen gün katbekat artmaktadır. Uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilen bir ürün olması vesilesiyle de sağlığa dair risk faktörlerinden ziyade yarar sağladığı kanıtlanmaktadır. Esnek ve ince bir yapıya sahip olmasından dolayı her mevsimin şartlarına ve her hava durumuna uygun olabilmektedir. Bu durumun gerçekleşmesini sağlayan unsurlardan biri, iç yüzeyinin ısı yalıtımı oluşturması amacıyla tüylendirilmiş bir şekilde üretilmesidir. Gün içinde suratınızı açmanızı gerektirecek durumlarda, balaklavayı katlayarak bir şapka olarak da kullanabilirsiniz. Dilerseniz sayfamıza göz atabilir ve hem sizi soğuktan büyük ölçüde koruyacak hem de bütçenize uygun olan bir balaklava ya da maske edinebilirsiniz.

Balaklava Kullanımının Sağladığı Avantajlar

Balaklava Kullanımının Sağladığı Avantajlar

Özellikle motosiklet ve bisiklet sürücüleri tarafından sık sık kullanılan balaklavanın kişiye sağladığı pek çok fayda bulunmaktadır. Kullanıcısını daha ayrıcalıklı bir konuma getirerek hem güvenliği hem de konforu sağlamaktadır. Yapısından ve üretiminde kullanılan malzemelerden dolayı olarak kask kullanımını büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Yumuşak ve aynı zamanda da tüylü yapısı sayesinde kaskın oluşturduğu rahatsızlık hissini ortadan kaldırmaktadır. Faydaları bununla da kalmamaktadır. Hem sıcak hem de soğuk havalarda kullanıcıyı pek çok faktörden korumaktadır. Kış mevsiminde yağış, kar ya da rüzgar gibi etkenlere karşı üstün koruma sağlayarak hastalık riskini minimum bir seviyeye indirmektedir. Yaz mevsiminde de aşırı sıcaklarda suratın terlemesini önleyerek rahatlatmaktadır. Bu yönleri sayesinde hem daha güvenli ve rahat hem de daha konforlu bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır. Bir diğer adıyla motosiklet rüzgar maskesi olan balaklavalar ile rahat motosiklet ya da bisiklet sürmek sadece yılın belli dönemleri ile sınırlı olmayacaktır ve kişinin dilediği zaman istediği aktiviteyi gerçekleştirmesine imkan hazırlayacaktır. Bu gerçekleştirmenin yanı sıra sağlıklı bir kullanımın gerçekleşmesine vesile olmasıyla da kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaktadır. Kısacası yılın her anı motosiklet sürmek, bisiklet kullanmak ya da dağcılık gibi aktiviteleri yapmak isteyen her insanın dolabında yer alması gerekli olan ürün sınıfındadır. Her türlü eylemde ekipman kişinin en iyi yardımcısı ve dostu olduğu için, bu ve benzeri aktivitelerde balaklava kullanıcısı olan kişinin hem dostu hem de en büyük yardımcısı olmaktadır. Kış mevsiminin soğuklarından ya da yağışlarından sizi koruyarak sevdiğiniz eylemi yapmanıza ortam hazırlamaktadır. Termal, geçirgen, esnek ve hafif olması sayesinde de sunduğu konfor sırasında varlığı ya da yokluğu anlaşılmamaktadır. Her açıdan yeni nesil teknolojik üretimlerin bir harikası olan balaklava ile, mevsim faktörlerinin canınızı sıkmasına gerek kalmamaktadır.

Balaklava Ve Maske Satın Alırken Bilinmesi Gerekenler

Balaklava Ve Maske Satın Alırken Bilinmesi Gerekenler

Bir diğer adıyla motosiklet maskesi olarak bilinen balaklava toplumun her kesiminden olan bireyin özellikle kışın kullanabileceği türden bir üründür. Kimi modellerinden sadece göz kısımları açıkken kimi modellerinde ise tüm surat açık olmaktadır. Kaskın kafadaki duruşunu da daha çekilir bir düzeye taşımasıyla da tercih edilirliğini artırmaktadır. Aynı zamanda şapka olarak da kullanılması sayesinde pek çok ortama ya da duruma uyum sağlayabilecek niteliktedir. Balaklava ya da maske satın almaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Öncelikle kullanacağınız mevsime ve aktiviteye karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü yaz ve kış mevsimine göre kullanılması uygun olan modeller değişkenlik gösterebilmektedir. Yaza ait olan modeller daha geçirgen bir yapıya ve ince kumaşa sahiptir. Kış mevsiminde kullanıma uygun olan modeller ise daha kalın ve aynı zamanda da termal olan bir kumaşa sahiptir. Böylece rüzgardan, yağıştan ya da soğuktan koruyabilmektedir. Sonrasında ise sıcak tutulmasını istediğiniz bölgelere karar vermeniz gerekmektedir. Kimi modeller sadece kafayı kimi modeller kafayla beraber boyun kısmını kimi modeller ise göğse kadar olan bölgeyi soğuktan koruyabilmektedir. Bu noktada karar verecek unsur sizin tercihinizdir. Her modeli sorumlu olduğu bölgeyi usta bir biçimde soğuktan korumaktadır. Bu noktaların takibini yaparak hem kendiniz hem de bütçeniz için uygun olabilecek modeller arasından seçenekler oluşturabilir ve satın alma işleminizi bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktaların takibini yaptığınız takdirde satın alacağınız ürünün sizi pişman etmesi ihtimal dahilinde dahi değildir. Dilerseniz sayfamıza göz atabilir ve sizi yılın her anı soğuktan koruyacak olan bir balaklavayı edinebilirsiniz. Kış mevsiminde dahi motosiklet sürebilir ya da soğuk havalarda bile bisiklet ile işe gidip gelebilirsiniz.

Balaklava Kullanımına Dair Bilinmesi Gereken Hususlar

Balaklava Kullanımına Dair Bilinmesi Gereken Hususlar

Öncelikle mevsimine uygun olan modelleri kullanmakta dikkat etmeniz gerekmektedir. Her motosiklet ya da bisiklet kullanımınızda balaklava kullanmanızın pek çok faydası bulunmaktadır. Öncelikle kaskınızın ömrünü uzattığını bilmeniz gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında balaklavasız bir biçimde kask takmanız takdirde, terin ya da nemin direkt kask ile temasından dolayı kaskın kullanım ömrü kısalmaktadır. Balaklava kullanımı ile kaskınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Tüm bu özellikleriyle beraber, motosiklet kullanmanın zevkinin sadece sıcak havalara has bir durum olmamasını sağlamasıyla da dikkat çekmektedir. Temizlenmesi durumuna da değinecek olursak, çamaşır makinesinde yıkanmaması ürünün kullanım ömrü açısından pek de faydalı olan bir durum değildir. Yıkanması için ihtiyacınız olan unsurlar sadece birkaç tanedir. Bir kaba ılık su doldurarak işe başlayabilirsiniz. Sonrasında suya bitkisel deterjan ya da sabun katabilirsiniz. Evde ikisinin de bulunmaması durumunda sirke de kullanabilirsiniz. Her üç ürün de motosiklet ağız maskesi temizliği için ideal olan temizleyici türleridir. Sonrasında balaklavanızı ya da maskenizi kaptaki suyun içerisinde koyup bir saat kadar bir süreyle bekletmelisiniz. Böylece içerisinde biriken kirler ortaya çıkacaktır ve kirlerin çıkması için ayrıyeten bir efor sarf etmenize gerek kalmamaktadır. Son olarak suyun içerinden ürünü çıkarıp durulamaya başlayın. Her türlü temizleyicinin üründen çıkması zaman alabilmektedir. Bu nedenle ideal durulamayı gerçekleştirdiğinizden emin olmalısınız. Durulamanın ardından kurulamaya bırakabilirsiniz. Böylece balaklavanızda ya da maskenizde üstün temizlik hissi egemen olacaktır. Baş ya da boyun gibi vücut kısımlarıyla direkt temas halinde olan bir ürün olduğundan ve aynı zamanda da terlemenizden etkilenecek bir yapıya sahip olduğundan temizliğini özenle yapmanız gerekmektedir. Böylece olası sağlığınıza yönelik oluşabilecek risk faktörlerini ortadan kaldırmış olabilirsiniz. Tüm bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde ideal bir kullanım süreci deneyimleyebilir ve her mevsim motosiklet kullanabilmenin tadını çıkarabilirsiniz. Motosiklet mont modelleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Balaklava Nasıl Takılır?

Balaklava materyaline bağlı olarak yüzünüzü ya da baş kısmınızı soğuktan, aşırı sıcaklardan, tozdan ya da rüzgardan koruyabilen üstün niteliklere sahip olan bir üründür. Geleneksel kar maskelerinden farklı olarak aşırı terlemeye ve terlemeden kaynaklı fazla üşümeye fırsat vermemektedir. Bu yönüyle motosiklet kullanan, bisiklete binen, kayak yapan ya da dağcılık gibi aktivitelerle uğraşan pek çok birey tarafından sık sık tercih edilmektedir. Terin birikmesinin önünde bir engel olan gözenekli yapısı sayesinde kullanım süreci içerisinde kullanıcıya hiçbir zaman için rahatsızlık vermemektedir. Aynı zamanda katlanarak bir şapka olarak da kullanılması sayesinde bir aksesuar niteliği kazanmaktadır. Takılması ise oldukça kolaydır. Surat ya da göz kısmı açık olan modellerinin hepsinin kullanım şekli aynıdır. Geniş olan kısmı başınızın üst kısmından yavaş ve orantılı hareketlerle geçirerek işe başlayabilirsiniz. Açık olan kısmın suratınızın olduğu tarafa denk gelmesi gerekmektedir. Sonrasında kafanızın rahat olacağı bir biçimde şekil vererek kullanıma başlayabilirsiniz.

Balaklava Ne İşe Yarar?

Balaklava toplumun her kesimi tarafından farklı amaçlar çerçevesinde kullanılmaktadır. Fakat çoğunluğa bakıldığında, genellikle motosiklet kullanıcıları tarafından sık sık kullanıldığı görülmektedir. Kullanılmasının nedeni kış aylarında kullanıcıyı soğuktan, yağıştan ya da üşümekten korumasıdır. Bununla beraber aşırı sıcak havalarda terlemenin yarattığı rahatsızlık hissinin önlenmesi sayesinde her mevsim kullanılabilir olan bir ürün niteliği kazanmaktadır. Mevsimine, zamanına ve amacına bağlı olarak ne işe yaradığı noktası değişkenlik göstermektedir. Bazı güvenlik görevlileri için kamuflaj görevi görürken, kış mevsimlerinde dışarıda çalışmak zorunda olan kişiler için soğuktan koruma görevi görmektedir. Bu nedenle ne işe yaradığını belirleyen unsur, sizin beklentiniz, amaçlarınız ya da gereksinimlerinizdir. Dilerseniz farklı desenlerde üretilen balaklavalar ile kostüm partilerine gidebilir, dilerseniz soğuk ya da sıcak havalarda motosiklet sürerken mevsimsel faktörlerden korunmak için kullanabilirsiniz.

Motosiklet Maskesi Neye Göre Alınır?

Neye göre alınacağını belirleyen unsurlardan başlıca olanı, sizin gereksinimleriniz, amaçlarınız ya da beklentilerinizdir. Bu nedenle hangi zamanda ve hangi amaçla kullanacağınıza karar vererek işe başlayabilirsiniz. Örneğin yaz mevsiminde kullanmak üzerine bir balaklava edinmek istiyorsanız, daha ince ve esnek kumaş ile üretilen modelleri tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra kış mevsiminde kullanmak için satın almak istiyorsanız, daha kalın ve termal yapıdaki kumaştan üretilmiş modelleri seçmeniz size fayda sağlayacaktır. Böylece yazın terlediğinizde rahatsızlık hissini yaşamayacak ve konforlu bir biçimde yapmakta olduğunuz işe devam edebileceksiniz. Kış mevsiminde ise, soğuktan, yağıştan ya da kardan etkilenmeyerek motosiklet sürmeye devam edebilir ve bu aktiviteyi senenin her zamanına yayabilirsiniz. Genellikle siyah ya da beyaz gibi klasik modelleri tercih edilmektedir. Daha farklı tarzda bir modeli edinmek isterseniz, daha renkli olan çeşitlerine göz atabilir ve kararınızı bu doğrultuda verebilirsiniz. Bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde yaptığınız satın alma işlemi sizi pişman etmeyecek ve konforunuzu artıracaktır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

arch (6)
Armode (49)
Asolo (1)
Bandana (675)
Bulldog (2)
cbtx (2)
Dainese (32)
(216)
DMD (6)
D’iron (2)
FAİ (9)
Falcon (5)
Forte GT (12)
Gob2c (2)
HKMotors (4)
HSB (1)
IXS (3)
J.costa (1)
Klim (2)
Ktm (2)
Liggo (1)
Maggi (1)
Mts (22)
MTS (2)
Narr (54)
NECKO (282)
Nic (2)
Obamoto (1)
OJ (2)
Prohel (206)
Prosev (153)
Revit (18)
Roleff (3)
Ross (1)
Schampa (1)
Semat (1)
Spidi (13)
Sway (18)
Tech90 (24)
Tex (91)
Touratech (1)
XLock (1)
Xrider (22)
Yamaha (24)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(201)
ve üzeri (304)
ve üzeri (344)
ve üzeri (354)
ve üzeri (373)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL