Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Dizlik

için 1,018 sonuç bulundu.

Dizlik

Özgürlüğüne düşkün maceraperest insanların tercih ettiği motosikletler, sürücü güvenliğinin en az olduğu araç çeşitleri arasında yer alıyor. Motosiklet sürücüleri açıkta seyahat ettiği için her türlü dış etkenden kolayca etkilenebiliyor. Bu nedenle konforlu ve güvenli bir sürüş keyfi için sürücülerin koruyucu aksesuarlar kullanması ve kıyafetlerini sürüşe uygun olarak seçmesi gerekiyor. Vücudu sıkmadan saran ve iklimsel özelliklere göre su geçirmeyen, hareket halindeyken rüzgârın etkisini azaltan, teri dışarı kolayca atabilen ve en önemlisi de trafikte sürücünün fark edilmesini sağlayan kıyafetlerin seçilmesi sürücüyü hem kaza risklerinden koruyor hem de güvenliğini sağlıyor. Motosiklet aksesuarları arasında yer alan motor dizlik modellerinin de vücuda uygun olarak seçilmesi sürücü açısından büyük önem taşıyor. Sürücünün vücuduna tam oturan ve hareketlerini kısıtlamayan dizlikler, olası bir kaza durumunda diz ve bacak bölgesini sürtünmelere karşı koruyor. Motosiklet kullanırken sürücünün güvende olmasına yardımcı olan motor dizlik dirseklik modelleri hayati önem taşıyan aksesuarlar olarak ön plana çıkıyor.

Motor Dizlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motor Dizlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm motosiklet koruma ekipmanlarının seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başını satın alınacak aksesuarın sürücünün bedenine tam oturması gerekliliği çekiyor. Bol gelen dizlikler motosiklet sürerken sürücünün üzerinden çıkarak beklenmeyen kazalara yol açabiliyor. Aynı şekilde dizliğin dar olması da sürücünün hareketlerini kısıtlayarak hem sürüş keyfini azaltıyor hem de kaza riskini arttırıyor. Kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanan motor dizlik koruma ekipmanı seçilmesi öneriliyor. Genellikle plastik kumaş karışımı ya da polietilenli malzemeler kullanılarak hazırlanan modeller kısa ya da uzun olarak tasarlanıyor. Motosiklet sürücülerinin dizlik satın alırken mutlaka iklim koşullarını da göz önünde bulundurması gerekiyor.

Motor Dizlik Modelleri

Motor Dizlik Modelleri

Olası kaza durumunda motosiklet sürücüleri genellikle dizlerinin ve dirseklerinin üzerine düşüyor ve genellikle de sürükleniyor. Böyle bir durumda dirsek ve dizlerin korumasını sağlayan motor dizlik tavsiye ediliyor. Dizlerin ve dirseklerin ciddi hasarlar olmasını engelleyen modeller, sadece dizi kaplayabildiği gibi dizin alt kısmını da kaplayabiliyor. Dizin alt kısmını da kaplayan modeller hareketli motor dizlik çeşitleri arasında yerini alıyor. Darbelere karşı dayanıklı plastik materyaller kullanılarak tasarlanan modeller dizin şeklini alarak kullanıcıya hareket özgürlüğü sağlıyor. Kış mevsimi için özel olarak tasarlanan motosiklet termal dizlik çeşitleri ise soğuk havada kullanıcının vücut ısısını muhafaza etmesine yardımcı oluyor. Dizlik modellerinin hemen hemen hepsinde yumuşak iç astar bulunuyor. Bu astar sayesinde sert plastik yapıya sahip olan dizliklerin sürücüyü rahatsız etmesi engelleniyor. Genellikle standart bedene sahip olan dizlik modelleri sahip olduğu ayarlanabilme özelliği ile bacağın ölçüsüne göre sabitlenebiliyor. Erkek ve bayan motosiklet dizlik olarak tasarlanan modeller sürüş sırasında hem konforu hem de performansı arttırıyor.

Motor Dizlik Fiyatları

Motor Dizlik Fiyatları

Konforlu ve güvenli motosiklet sürüşü için en önemli koruyucu aksesuarlardan biri olan motosiklet dizlikleri, sürücü pantolonunun içine ya da dışına giyilebiliyor. İç kısma giyilen motosiklet soft dizlik çeşitleri, standart dizliklere oranla daha ince yapıya sahip oluyor. Kısa mesafeler için kullanılması önerilen modellerin uzun yolculuklarda giyilmesi tavsiye edilmiyor. Motor dizlik fiyatları modeline ve markasına göre değişiklik gösteriyor. Darbe emici pedlerin fazla olması ve dizlik boyutunun uzun ya da kısalığı da fiyat üzerinde önemli rol oynuyor. Genel olarak hareketli motor dizlik örtüsü modelleri standart dizliklere göre daha yüksek fiyatlarda satışa sunuluyor. Zevkli olduğu kadar tehlikeli olan motosiklet kullanımında olası riskleri en aza indirmek ve kaza anında ölüm ya da sakatlanmayı önleyebilmek için mutlaka koruyucu ekipmanlarla yolculuğa çıkılması gerekiyor. Tüm motosiklet kıyafet ve ekipmanları için Kıyafet & Ekipman sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Acerbis (27)
arch (24)
Armode (24)
Axo (13)
Bandana (3)
cbtx (5)
Clover (2)
Dainese (15)
(32)
Ducati (3)
Durt (8)
Ethna (2)
Falcon (1)
Flm (4)
Forte GT (27)
Förch (1)
Held (16)
HSB (9)
ImpacTec (5)
IXS (2)
Knmaster (6)
Knox (8)
Ktm (1)
Macna (2)
MotoZırh (1)
Moveo (1)
Mts (12)
MTS (4)
NECKO (3)
Nyks (5)
OJ (4)
PHARAO (1)
Pro-nix (20)
Prohel (113)
Prosev (153)
Revit (6)
Rmax (3)
Safemax (2)
Scoyco (103)
Semat (3)
Spidi (6)
Tecmate (1)
Tex (117)
Touratech (1)
Ufo (24)
Venom (44)
X-Lock (1)
XLock (1)
Xrider (12)
Yamaha (8)
Zandona (98)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(145)
ve üzeri (236)
ve üzeri (261)
ve üzeri (263)
ve üzeri (268)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL