Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Bot & Ayakkabı

için 1,640 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Bot & Ayakkabı

Motosiklet kullanırken her şeyden daha önemli bir şey vardır; ekipman. Bu nedenle, motosiklet bot ve ayakkabı gibi özel güvenlikli ürünler üretilir. Günlük yaşamda kullandığımız ayakkabı ve botlardan farklı olarak motor bot ayakkabı modelleri farklı darbe emici materyaller kullanılarak üretilir. Bunun sebebi, motosiklet kullanan kişilerin geçireceği herhangi bir tehlikeden ayak ve bileklerinin en az hasarla kurtulmasını sağlamaktır. Motosiklet bot ve ayakkabı çeşitleri, günlük ayakkabılara nazaran daha dayanıklıdır. Rüzgâr ve su geçirmez özellikleriyle ayaklarınızı ayrıca üşümekten de korur. Bu da, herhangi bir hava koşulunda ayaklarınızın ıslanmasını, üşümesini ya da tam tersi çok terlemesini engeller. Su geçirmez yani waterproof motosiklet botları ile yağmurlu havalarda ayaklarınız ıslanmadan motor kullanabilirsiniz.

Motosiklet Bot & Ayakkabı Önemi

Motosiklet Bot & Ayakkabı Önemi

Herhangi bir kaza anında sürücülerin ayak bileklerindeki eklemlerin önemi çok büyüktür. Bu eklemler karmaşık bir yapıya sahip olduğu için, herhangi bir kırılmanın ardından yeniden eskisi gibi sağlıklı hale getirmek bir hayli zor olabilir. Bu nedenle, motor bot ayakkabı çeşitlerini tercih etmek gerekir. Motor botu fiyatları, tercih ettiğiniz ürünün materyaline, üzerindeki ekipmanlara ve kullanım amacına göre değişiklik gösterebilir. Bu farklı materyaller; ayak bileğiniz, ekleminiz ve ayak parmaklarınızın korunması için farklı sertifikalara sahip olacaktır. Bu sertifikaları da kontrol etmelisiniz. Ayrıca yazlık ve kışlık olarak da çeşitlerine rastlayabileceğiniz motosiklet ayakkabılarını, dört mevsim olarak da satın alabilirsiniz. Böylece dört mevsim herhangi bir problem yaşamadan motor kullanabilirsiniz. Motorcu botları erkek ve kadın için ayrı ayrı modellere sahiptir. Firmalar, her ayak numarasında motor botu üretimi yapmaktadır. Motor botu bayan çeşitlerine de buradan ulaşabilirsiniz.

Motor Botu Seçimi

Motor Botu Seçimi

Ayak sağlığınız günlük hayatınızda da motor kullanırken de çok önemlidir. Motosiklet kullanırken ayaklarınızın zarar görmemesi için motosiklet botu alırken kullanım amacınızı göz önünde bulundurmalısınız. Motosiklet botları ve ayakkabıları farklı materyallerden üretildiği için uzun yolculuklar ya da zorlu yol şartlarında darbe emici botları tercih edebilirsiniz. Günlük yaşamınızda da kullanabileceğiniz bir motorcu botu arıyorsanız, günlük tasarıma daha yakın deri motorcu botları tercih edebilirsiniz. Motosiklet botu alırken ayağınızın numarasına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bol ya da sıkı bir ayakkabı, motor kullanırken sizi zorlayacaktır. Bol bir ayakkabı ile motosikletinizde vites geçirmek kafanızın karışmasına sebep olabilir ya da ayağınızı sıkan bir motosiklet botu sürüş sonrası yürümekte zorluk çekmenize neden olabilir. Ayrıca mevsim şartlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Yaz aylarında kışlık motorcu botu kullanırsanız ayaklarınızda terleme meydana gelebilir. Bu da yaşam kalitenizi de sağlığınızı da etkiler. Aynı şekilde kış aylarında da rüzgarı daha çok geçiren yazlık ayakkabı tercih ederseniz ayağınızda aşırı rüzgar ve yağmur sebebiyle donmalara varan üşümeler olabilir. Ayaklarınızda üşüme ve hissizleşme meydana gelmesi, sürüş güvenliğinizi etkileyebilir. Ayrıca seyir halindeyken fark edilmeyen bir donukluk, motorunuzu park ettikten sonra kendini gösterebilir. Bu da yürüme zorluğu yaşamanıza sebep olur.

Mevsime Göre Motosiklet Botu Seçimi

Mevsime Göre Motosiklet Botu Seçimi

Motorsiklet bot ve ayakkabı çeşitlerini detaylı inceleyerek mevsime göre seçim yapabilirsiniz. Mevsimsel farklılıklar olsa da motosiklet botlarının hemen hemen tamamının tabanı kauçuk kullanılarak yapılır. Bu da seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir etkendir. Bu şekilde motor kullanırken de, motorunuzdan inip yürürken de ayaklarınızın hâkimiyetini kaybetmeniz engellenmeye çalışılır. Neredeyse tüm markalar, motosiklet ekipmanlarının tümünde olduğu gibi botlar ve ayakkabılarda da reflektör kullanır. Gece parlayan bu materyal sayesinde karşıdan gelen araç ya da kişiler sizi daha kolay fark eder. Böylece gece yolculuklarınızda ya da verdiğiniz molalarda daha güvenli olursunuz. Motosikletinizle gece seyahat ederken, otomobil sürücülerinin sizi fark etmesi için reflektörlü ürünler kullanmak hayati önem taşır. Tüm motor kıyafet ve ekipmanları için Kıyafet & Ekipman kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

4Riders (35)
A-Pro (1)
Acerbis (1)
Airoh (2)
Alpinestars (135)
arch (3)
Armode (1)
Axo (4)
Bering (8)
Bulldog (1)
cbtx (1)
Dainese (226)
Daytona (1)
(51)
Ducati (2)
Dunlop (1)
Durt (5)
Falcon (60)
Forma (1)
Forte GT (4)
Gaerne (53)
Grex (1)
Held (4)
Icon (2)
IXS (6)
Kore (6)
Ktm (1)
Macna (1)
MOHAWK (1)
Motobot (10)
OJ (10)
Origine (1)
Pro-Biker (1)
Prohel (45)
Prosev (86)
Prospeed (1)
Puma (3)
Rainers (3)
ROAD (2)
Rockwell (68)
Routechs (1)
Rukka (3)
Scorpio (5)
Segura (1)
Semat (2)
Sidi (91)
Stylmartin (23)
TCX (454)
Tex (19)
Venom (38)
W2 (2)
XPD (4)
Xrider (4)
Yamaha (7)
Yds (56)
YDS (5)
Yohe (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Sezon

Dört Mevsim (294)
Yaz (161)
Kış (100)
Başka bir kelime deneyin

Beden

(101)
(64)
(39)
(39)
(38)
(20)
(18)
(10)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(167)
ve üzeri (215)
ve üzeri (222)
ve üzeri (223)
ve üzeri (226)

Fiyat Aralığı

TL
-
TL