Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Bellik

için 377 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Bellik

Motosiklet kullanıcılarının sürüş konforu ve kaza anında darbeleri azaltmasına yardımcı ürünlerin en önemlilerinden bellik, motosiklet koruma ekipmanları üreten firmalar tarafından farklı ebat ve materyallerde üretilir. Motosiklet bellik, sürüş esnasında belinizde ağrı olmasını ve duruş bozukluklarını önlemenin dışında, kaza anında belinizde yer alan kas ve kemiklerin zedelenmesinin önüne geçmeyi amaçlayan bir ekipmandır. Olası bir kaza durumunda motosikletten fırlayan sürücü, vücudunun hemen hemen her yerini zemine çarpacak ve çarpma anındaki darbe yaralayıcı, hatta ölümcül olabilecektir. Bu nedenle tüm ekipmanlar gibi bellik de sizin darbe anında aldığınız hasarı emer ve vücudunuzun zeminle temasını aza indirir.

Motosiklet Bellik Çeşitleri

Motosiklet Bellik Çeşitleri

Bellik, genel anlamda belinizi koruyor gibi görünse de farklı tabaka çeşitleri ile böbrek ve sırt kısmına da etki edebilir. Bellik alırken bellik tabaka çeşitlerini de göz önünde bulundurmalısınız. Bazı bellikler üç tabakadan oluşurken, bazıları altı hatta sekiz tabakaya kadar çıkabilir. Bu da, belinizden başlayıp vücudunuzun daha yan ve üst kısımlarına etki edebileceği anlamına gelir. Motosiklet bellikleri soft ve sert olarak da çeşitlendirilmiştir. Soft bellikler, gelişen teknoloji ile hem ergonomik bir kullanım sağlar hem de sert süngerimsi yapı darbeyi daha net emer ve vücudunuzdan uzaklaştırır. Sert tabakalı bellikler ise genelde sporcular tarafından tercih edilir. Bu bellikler de yine sertifikalı koruma ekipmanlarıdır. Soft belliklere göre üzerinizde daha net belli olurlar fakat darbe emici ve dışarı yansıtıcı özelikleri çeşitlere göre fark etse de daha yüksektir. Bazı bellikler; motosiklet ortopedik bellik olarak da geçebilir. Özellikle duruş bozukluğu olan motosiklet kullanıcıları, bu bellikleri tercih ederek bir yandan güvenliği sağlarken diğer yandan da bel ağrısı veren eğrilik ya da duruş bozukluğu probleminin artmasının önüne geçmeye çalışır.

Motosiklet Bellik Tavsiye

Motosiklet Bellik Tavsiyeleri

Motosiklet bellik markaları, çok çeşitli bellikler üretmenin yanı sıra, farklı materyallerle de bu önemli ekipmanı sürekli geliştirmektedir. Genel olarak tüm bellikler bir nevi kemer şeklinde tasarlanır. Böylece belinizin kalınlığına göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca motosiklet belliğini dilerseniz içinize, dilerseniz montunuzun üzerine de takabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur. Motosiklet belliği alırken marka ve modelden çok, kullanılan materyali göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca markanın her modeli için ayrı sertifikaları olabilir, bunları göz önünde bulundurmanızda fayda var. Motosiklet kullanıcıları için koruma ekipmanı seçimi bazen zor olabilir ama bellik alırken de bu belliği kullanım amacınızın sağlığınızı korumak olduğunu unutmamalısınız. Aynı şekilde hem sağlık koruyan hem de size daha konforlu sürüş sunacak, belinizle tam uyumlu bir bellik tercih etmelisiniz.

Motosiklet Bellik Fiyatları

Motosiklet Bellik Fiyatları

Bel zedelenmesi sebebiyle sakat kalma ihtimali çok yüksek olduğundan, bellik önemli bir koruyucu ekipmandır. Motosiklet kullanıyorsanız, kat edeceğiniz mesafeyi aldırmadan en kısa mesafelerde bile motor bellik kullanmanız önemlidir. Bellik kullanımının bir diğer faydası da motosiklet üzerindeyken belinizin rüzgâr alarak tutulmasının önüne geçmesidir. Bellik, vücudunuzun en hassas yerlerinden biri olan belinizi sarar ve rüzgara karşı koruyucu bir blok görevini görür. Her ekipmanda olduğu gibi bellik fiyatlar da marka ve materyal nedeniyle değişiklik gösterebilir. Bunun nedeni motosiklet belliği yapılırken kullanılan sertifikalı özel materyaller ve bellik üzerindeki oluk sayısıdır. Ne kadar çok oluk varsa ve materyal ne kadar daha emici ve dayanıklı ise o kadar fiyat artacaktır. Tabii ki her bellik için özel standartlar olduğunu, fiyat kriterinden önce ürün açıklamalarında yer alan materyal ve diğer sertifikasyon özelliklerine dikkat etmek gerektiğini belirtmeliyiz. İnternet sitemizde yer alan motor bellik markaları arasından dilediğiniz modele göre arama yaparak inceleyebilirsiniz. Tüm motosiklet kıyafet ve ekipmanları için Kıyafet & Ekipman sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Acerbis (1)
Armode (73)
Bering (1)
Clover (2)
Dainese (28)
Durt (1)
Held (2)
MTS (4)
OJ (11)
Prohel (24)
Prosev (42)
Revit (15)
Scoyco (34)
Spidi (2)
Tex (22)
Ufo (1)
Venom (3)
Xrider (1)
Zandona (89)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(46)
ve üzeri (69)
ve üzeri (70)
ve üzeri (70)
ve üzeri (70)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL