Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Mutfak Dolabı

için 2,150 sonuç bulundu.

Mutfak Dolabı

Mutfakların en önemli tasarımlarından birisi hiç kuşkusuz mutfak dolabı. İçine tüm mutfak gereçlerinin konulabildiği mutfak dolapları, yemek hazırlama sürecinin çok verimli bir şekilde geçmesini sağlayan eşyaların depolandığı bir alan. Ayrıca sık tasarımlarla da mutfak dekorasyonunu güçlendiren bir ayrıntı. Düz renkli tasarımlardan ahşap dokulu yüzeylere, cam kapaklı olanlardan opak yüzeyli tasarımlara kadar birden fazla seçeneğin yer aldığı mutfak dolapları, mutfağa şık bir dokunuş yapıyor. Bu dolaplar pratik bir kullanım avantajı sunuyor. Evlerin yanı sıra işyerleri için de tercih edilen mutfak dolapları ile farklı modüllerle mutfağınızı özgünleştirmeniz söz konusu. Bu dolaplar günümüzde modüler sistemle tasarlanıyor ve montajı yerinde yapılıyor. Bu nedenle her tür mutfağa uygun dolap tasarlanabiliyor.

Mutfak Dolaplarında Şık Tasarım Önemli

Mutfak Dolaplarında Şık Tasarım Önemli

Şık ve modern tasarımları ile farklı beğenilere hitap eden birbirinden farklı mutfak dolabı modelleri, Mobilya kategorisinde seçenekleri ile her bütçeye uyun olan alternatifler sunuyor. Gerek tasarımına gerekse markasına göre değişen dolap fiyatları arasından beğeninize, bütçenize ve ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Beyaz membran ya da meşe yüzeyli ürünlerle mutfağınızı çok daha göz alıcı bir hale getirmeniz söz konusu. Evin içinde en fazla zaman geçirilen alanlardan biri olan mutfaklar, şık tasarımlarla canlı bir hale getirilmeli. Bu sayede yemek yapma süreci çok daha keyifli bir hale geliyor. Elbette bunu yaşayabilmek için kaliteli bir mutfak dolabına ihtiyaç duyuluyor. Bu dolapların kaliteli olmasının yanı sıra şık tasarımlara da sahip olması gerekiyor. Mutlak dolabını seçerken ilk olarak ihtiyaca göre tercih yapmalısınız. Bu sayede beğendiğiniz tasarımı çok daha uzun süreli kullanabilirsiniz. Örneğin, set üstü ocakların alt kısımları için alt dolap modülleri tercih edildiğinde mutfak tüpünü de dolabın içinde aklamak mümkün olur. Elbette bu, halen mutfak tüpü kullananlar için geçerlidir. Doğalgaz kullananlar ise set üstü ocakların alt kısımlarını farklı amaçlar için kullanabilir. Ankastre dolap modülleri ile de mutfağın şıklığına ekstra şıklık katılabilir ve mutfağın büyüklüğüne göre komple setleri de satın alabilirsiniz. Küçük mutfağa sahip olanlar ise doğru dekorasyon ile mutfaklarını daha işlevsel hale getirebilir. Dar mutfak tezgahlarıyla duvar kaplanabilir, fonksiyonel dolaplarla geniş ve kullanışlı alanlar elde edilebilir. İş yerleri için tercih edilen küçük ve verimli iç gözlerle pratik depolama alanların yaratılmasına imkan sağlayan mutfak dolaplarının seçilmesi söz konusu olabilir. Geniş bir mutfağa sahip olanlar ise lavabo ünitesinden çekmeceli dolap tasarımları ile set mutfak dolaplarına sahip olunabilir ve böylece yemek hazırlama süreci keyifli bir hale dönüşebilir. Arzu edenler kapaklı, çekmeceli ve açık raf sistemli ek modüllerle mutfaklarını zenginleştirebilir. Mutfak dolapları klasikten modern dekorasyonlara kadar farklı stillere uyum sağlayabilir. Birden fazla olan model arasından tercihinizi yaparak mutfaklarınızı şık bir görüntüye kavuşturmanız söz konusu. Mutfak dolaplarını açık raf sistemiyle tasarlayabilir, böylece çok amaçlı dolaplarla dar alanda çok daha uygun çözümlere kavuşabilirsiniz.

Mutfak Dolabı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Mutfak Dolabı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Mutfağınıza "vintage" rüzgarı getirmek isteyenler tercihlerini ahşap yüzeyli ve eskitme dokulu çekmeceli ürünlerden yana kullanabilir. Bu tasarımlar, hazır mutfak dolabı modellerinde de yer alıyor. Özellikle masif ahşaplarla mutfaklarda modern hava yakalanabilir, hatta daha nostaljik bir görünüm istiyorsanız kapakları baskılı modelleri tercih edebilirsiniz. Mutfak dolaplarının beyaz eşyalarınızla aynı renkte olmasını sağlayabilir ve böylece güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Ya da tamamen zıt renklerle mutfağa farlı bir derinlik katabilirsiniz. Geniş ürün alternatifleri ile dolap setlerinizi genişletebilir; farklı tasarımlarla daha kullanışlı dolaplar elde edebilirsiniz. Hazır mutfak dolabı seçenekleri ile her mutfağa uygun tasarımlar elde edebilirsiniz. Hazır mutfaklar standart yükseklik ve derinliğe sahip olsa da birbirinden farklı renk ve tasarımları ile her tür mutfakta tercih ediliyor. Mutfak dolapları ile ilgili bir tasarıma karar verildiğinde öncelikle fırın tipinin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Ankastre fırını olanların buna ulumlu olarak tasarlanan ankastre modüllü dolap modelleri arasından seçim yapmalı. Mutfak dolaplarında doğal ahşap kaplamanın yanı sıra masif ahşap, mat lake ve parlak lake gibi farklı malzemeler kullanılıyor. Genel olarak ürünlerin genelinde gövde bölümünde ise yonga levha tercih ediliyor. Kapaklarda kullanılan materyaller ise membran, suntalam ve lake. Seçilen malzemeye göre de mutfak dolabı fiyatları değişiyor. Dolabın ankastreli ya da ankastresiz oluşu ve boyutları da fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Doğal ahşap kaplamalı olan dolaplarda da meşe, ceviz, çam gibi farklı doku ve renkler bulunuyor. İnsanlar mutfaklarının iç karartıcı olmamasını ister. Bu nedenle de özellikle mutfak dolaplarını şık bir şekilde görmeyi arzular. Dolapların mümkün olduğunca uygun genişlikte olması da herkes tarafından öncelikli talepler arasındadır. Mutfak dolaplarının ana gövdeleri ve ara bölmeleri genellikle MDF, suntalam, MDFlam gibi malzemelerle tasarlanır ve genel olarak bu malzemeler 18 mm kalınlığındadır. Görsel çeşitliliği sağlayan ise dolapların kapak materyali ile aksesuarlardır. Bunlar da farklı görsel etki yaratır. Ancak görsel etkinin kalıcı olabilmesi için tasarımın ve işçiliğin kusursuz olması gereklidir. Bunun için kusursuz tasarımlar yapan ve bu tasarımları garantili bir şekilde sunan firmalarla iletişime geçilmelidir. Ev & Yaşam kategorisinde bulunan farklı modelleri inceleyebilir, seçiminizi hızlıca satın alabilirsiniz.

Mutfak Ölçüsü Alırken Özen Gösterilmeli

Mutfak Ölçüsü Alırken Özen Gösterilmeli

Mutfak dolaplarındaki tasarım şık ve kusursuz olmalı, mutfaktaki her ihtiyaca cevap vermelidir. Mutfak dolaplarında leke oluştuğunda yağ çözücü sabun kullanılmalıdır. Mutfak dolabı renkleri ise mutfağın genel rengi ile uyumlu olmalıdır. Bu, mutfağa güzel bir görsellik katar. Dolapların renkleri solduğunda cilalamak yeterlidir. Ancak leke olduğunda ılık su ve sabunla temizlenmelidirTemizlik işleminin ardından kesinlikle ıslak zemini kuru bir bezle kurulamalısınız. Aksi takdirde kullanılan malzemenin ömrünün kısalacağı unutulmamalıdır. En kullanışlı mutfak dolapları ise suntalam ve membran yerine MDF veya masif malzemedir. Mutfak ölçüsünü alırken de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Aynı şekilde mutfak masaları gibi diğer eşyalarla dolapların arasındaki mesafe dikkate alınmalı, bir ya da iki kişinin rahat hareket edebileceği ortam sağlanmasına özen gösterilmelidir. Bu doğrultuda yerleştirilen mutfak dolabı çeşitleri, kusursuz bir ölçüde olmalıdır. Mutfak dolapları arasında öne çıkan modeller arasında bulunan beyaz mutfak dolabı, lake kaplamadır. Bu mutfaklar da çok amaçlı işleve sahip olarak tasarlanabilir. Mutfak tezgâhı ve duvar mozaikleri ile yer fayansı gibi birbirinden farklı desenlerde tasarlanan nesnelerle birlikte kullanılacağından dolayı beyaz mutfak dolabı modelleri tercih edilirken bu tip ayrıntılara dikkat edilmelidir. Mutfak dolaplarının renk ve desen uyumun özen gösterilmelidir. Mutfak dolapları tasarım ve fiyat açısından geniş bir yelpazededir. Kalite ve fiyat performansına bakıldığında mutfak dolaplarının farklı fiyat ve kalitede satıldığını görmek mümkündür. Hem kalite hem de fiyat dengesini gözeterek en uygun olanın seçilmesinde yarar vardır. Mutfak Mobilyası kategorisi üzerinden bütçenize uygun farklı modellere erişebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Materyal

Suntalam (793)
MDF (314)
Ahşap (118)
Metal (37)
Gürgen (9)
100x78cm (7)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(199)
ve üzeri (396)
ve üzeri (504)
ve üzeri (541)
ve üzeri (563)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL