Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Materyal

Mdf
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Ürün Türü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Banyo Rafı

için 436 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Banyo Rafı

Banyoların dekorasyonu ve işlevselliği banyo rafları olmadan eksiktir. Tüm ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan çeşitli banyo rafı modelleri mevcuttur. Ecza dolabı veya aynalı dolap, mevcut en yaygın banyo rafı türleri arasında bulunmaktadır. Lavabo üzerine monte edilebilen küçük duvar tipi kabindir. Küçük eşyaları saklamak için kullanılabilir. Artık bu dolaplar daha geniş saklama alanlarıyla da mevcuttur, böylece artık diş fırçaları, diş macunu ve makyaj setleri gibi daha büyük ürünleri saklayabilirsiniz. Banyo rafları gelişen tasarım endüstrisi ile birlikte çeşitli tasarım ve boyutlara kavuşmuştur. Banyo rafları, banyonuzun zemin alanını düzenlemenizi ve dağınıklıktan uzak tutmanızı sağlar. Ek olarak kişisel bakım eşyalarınızın hijyeni için de önemlidir. Diş fırçası gibi eşyalarınızın temizliği sağlığınız için gereklidir. Raflarda temizlik de sağlayabilirsiniz. Banyo rafları işlevsel kullanımının yanında aynı zamanda dekoratif özelliği ile de size avantaj sağlayacaktır. Banyonuza işlev katarken aynı zamanda mevcut görünümünü iyileştirmek istiyorsanız banyo rafları en doğru yatırım olacaktır. Banyo rafları sayesinde artık banyonuzdaki alanı daha verimli kullanabileceksiniz. Renk veya şekil, hatta çalışmak için mevcut boyuttan bağımsız olarak her tür banyoya uyacak uygun fiyatlı ve çok yönlü seçeneklerle, banyo dolapları banyonuzu daha temiz tutmaya yardımcı olacak ve aynı zamanda alan sınırlı olsa bile mevcut alanı en üst düzeye çıkaracaktır. İster banyonuza daha fazla stil katmak isteyin, ister banyonuzu daha iyi düzenlemek için dolaplar eklemek isteyin, motivasyonunuz ya da bütçenize ne olursa olsun herkese uygun seçenekler mevcuttur. Banyo rafları banyonuza estetik görünüm katacaktır. Örneğin banyo dolaplarınıza aynalar ekleyerek derinlik katabilirsiniz bu sayede banyonuz olduğundan daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşacaktır. Aynalı banyo raflarının sunduğu çeşitli avantajlar mevcuttur. Banyo rafları alırken tercih edebileceğiniz bazı aksesuarlar bulunmaktadır. Aynalı banyo rafları size çok yönlü işlev verecektir. Depo alanı olarak kullanabilir ve aynı zamanda banyo veya günlük bakımı yaptıktan sonra kendinize bakabileceğiniz bir yer olarak da kullanabilirsiniz. Banyo raflarında herhangi bir renk kısıtlaması olmadığından her banyo mobilyası için uyum sağlayacaktır.

 Banyo Raflarının Avantajları

Banyo Raflarının Avantajları

Evinize yeni taşındıysanız veya yenilik peşindeyseniz banyonuza işlev katarken aynı zamanda mevcut görünümünü iyileştirmek istiyorsanız, ancak raflarla değerlendirildiğinde daha pahalı fiyatlara mal olabilecek tam ölçekli bir yeniden model yapmak istemiyorsanız, banyo rafı yatırım yapmak mükemmel bir orta yol olmasının yanında oldukça da estetik olacaktır. Banyonuzdaki alanı daha verimli kullanabilirsiniz. Banyo raflarının sunduğu en önemli avantajlardan biri yerden tasarruf etmeyi sağlamaktır. Ev sahiplerinin banyolarına dolap eklemelerinin en büyük nedenlerinden biri, daha küçük bir banyoda bulunan sınırlı alanı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmaktır. Havlu, saç kurutma makinesi, kişisel bakım ürünleri ve diğer banyo malzemeleri ve hatta yedek tuvalet kâğıdı ruloları gibi banyoda sık kullanılan eşyalar için depolama olanağı sunmak, banyonuzdaki karmaşayı anında azaltacaktır. İhtiyacınıza bağlı olarak tabandan tavana dolap modeline sahip olsa dahi banyoyu doldurmadan veya küçük alanı daha da dar göstermeden mevcut alanın çoğunu kullanmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca banyo rafları genellikle daha düşük maliyetli olmaktadır. Banyo dolabı , depolama söz konusu olduğunda diğer çözüm yolları ile değerlendirildiğinde uygun fiyata erişilebilecek çözümler sunmaktadır. Hemen hemen akla gelebilecek model, şekil, boyut ve renkte her bütçeye uygun seçenek bulmak mümkündür. Banyo raflarının sunduğu bu çok yönlülük, herhangi bir renk veya alan kısıtlamasına uyabilecekleri için her tür banyoya mükemmel bir uyum göstermelerini sağlar. Banyo rafları ayna veya ışıklandırma gibi ek özellikler de içerebilmektedir. Banyoda sağlanan düzen yaşam kalitesini arttıran bir pratiklik sunacaktır. Banyo havlusu, saç jölesi, saç kurutma makinesi veya diğer günlük banyo malzemeleri gibi her gün ihtiyacınız olan şeylere hızlı erişim sağlamanıza yardımcı olur. Çeşitli dolaplara çeşitli ürünlerin yerleştirilmesi sayesinde ise eşyalarınızın yerlerini bilirsiniz ve uzun uzun aramak zorunda kalmazsınız.

 Dekoratif Banyo Rafları

Dekoratif Banyo Rafları

Banyo evin diğer odaları ile değerlendirildiğinde daha küçük ve dar bir alana sahip olsalar da depolama konusunda beklenti büyüktür. Banyo rafı dekorasyonu birbirinden çeşitli modellere sahip olmaktadır. Banyonuzda hakim olan tasarıma göre seçim yapabilirsiniz. Seçtiğiniz raf modeline bağlı olarak lavabonun iki yanında kullanabilirsiniz. Depolama alanı olarak banyonun herhangi bir yerinde açık raf tasarımı da kullanabilmeniz mümkündür. Banyo rafı ferforje tasarımlar açık raf olarak kullanılmaya oldukça uygundur. Ferforje raflara ihtiyacınız olan kozmetik eşyaları yerleştirebilirsiniz. Havlularınızı rulo yaparak yerleştirip hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Havlularınızın renkleri banyo ile uyumlu ise daha da güzel olacaktır. Sıcak bir duş almak çoğu kişi için günün stresini atmanın harika bir yolu olmaktadır. Banyonuza dilerseniz mumlar ve tütsüler de ekleyebilirsiniz. Kattığı romantik havanın yanında sizi ruhen de rahatlatacaktır. Ferforje banyo raflarınızda kokulu sabunlarınızı, mumlarınızı ve rengarenk havlularınızı sergileyebilirsiniz. Banyonuzda daha modern bir görünüm elde etmek istiyorsanız cam kapaklı dolap sistemlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca cam kapakların sunduğu şeffaf görünüm kullanım kolaylığı da sağlayacaktır. Eşyalarınıza şeffaf bir görünüm katar. Neyin nerede olduğunu daha kolay bulabilirsiniz. Şeffaf görünümü tercih etmiyorsanız buzlu camları da kullanabilirsiniz. Hem camın modernliğini sağlarsınız hem de istediğiniz gizliliğe ulaşabilirsiniz. Kısa boyluysanız veya çocuklarınızın da erişim kolaylığını sağlamak istiyorsanız cam kapaklı dolap sistemlerinizi göz hizasında kolaylıkla dizayn edebilirsiniz. Banyo rafı seçenekleri her görünümü sağlayabilecek kadar çeşitlidir. Masif ahşap dolap kapaklarını tercih ederek banyonuzda ahşabın natürel görünümünü sağlayabilirsiniz. Ahşap görünüm, banyonuza sıcak bir atmosfer katacaktır. Ancak ahşap banyo rafı modellerini tercih edecekseniz satın alırken suya dayanıklı modeller olmasına dikkat etmelisiniz. Banyo rafları ev dekorasyonuna ilham verecektir. Küçük ve dar bir alan banyoda görünüm karmaşasını önleyecektir. Suyun iyileştirici ve arındırıcı gücünü hissettiğiniz banyolarınızda şık görünüm sağlayabilmeniz mümkün hale gelmektedir. Sayfamızdan banyo mobilya takımı modellerine de bakabilirsiniz.

 Birbirinden Farklı Renkleriyle Banyo Rafları

Birbirinden Farklı Renkleriyle Banyo Rafları

Banyo atmosferinin ferahlığı banyo dekorasyonunda rafların ve dolapların yerleştirilmesi ile doğrudan ilgilidir. Yerleştirilmesi kadar seçilen renkler de etkili olmaktadır. Banyo rafı siyah kullanarak mekanınızda alışılmadık bir modernlik sağlayabilirsiniz. Bazı banyolar insanın aklında yer edecek kadar güzel bir görünüme sahip olabiliyor. Siz de kendi banyonuzda unutulmayacak görünümü birbirinden farklı renkleri ile banyo raflarıyla sağlayabilirsiniz. Örneğin son günlerde yeni ev tasarımlarında banyolarda siyah ve beyazın müthiş birlikteliği tercih edilmektedir. Banyo rafı beyaz ürünler banyoda da minimal ve ferah görünümden vazgeçmek istemeyenler için ideal bir seçenek olmaktadır. Banyonuzda atıl görünen alanları raflar ile değerlendirebilirsiniz. Banyo tasarımında doğru renk tercihini sağlayabilmek mekanın modern veya klasik çizgisinin altını çizebilmek için önemli ipuçlarından biri olmaktadır. Havlulardan deterjanlara, makyaj malzemelerinden hijyenik malzemelerine kadar her ürünü banyo raflarında güvenle muhafaza edebilirsiniz. Ev dekorasyonu söz konusu olduğunda banyolar genellikle unutulan alanlardan biri oluyor. Ancak vaktin birçoğu da banyoda geçtiği gibi evin en işlevsel alanlarından biri de banyolar olmaktadır. Banyolarda belli başlı ünitelerin olması gerektiği için belirli bir bütçeyle yerleşim konusunda genellikle aynı yerleşim stiline sahip olmaktadır. Örneğin duşakabin veya klozet bütçeye bağlı seçilen modellerin başında gelmektedir. Alanın genişliği de küçükse banyoda estetik bir görünüm sağlanamayacağı düşünülüyor. Banyo alanınıza kendi zevkinize göre farklılaştırmak ve güzelleştirmek için birbirinden özel, şık ve alternatif banyo rafı modellerinden faydalanabilirsiniz. Birbirinden farklı renklere sahip olması avantajına avantaj katacaktır. Banyo rafları sıklıkla en çok kullanılan lavabonun çevresine yerleştirilir. Bu sebeple banyoda dikkatleri direkt üzerine çekebilir. Dekoratif farklılık yaratmada bu görünürlük önem taşımaktadır. Ayrıca alanı daha kullanışlı ve işlevsel hale de getirir. Pratik temizlik sizin için önem taşıyorsa tezgâh altında zemine değmeyen yüksek banyo dolapları tercih edilebilir.

 Banyo Rafı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo Rafı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo dolabı tercih edilirken estetik görünüm kadar işlevsellik de önemlidir. İşlevsellik ise banyonuzdaki alana bağlı olmaktadır. Banyonuzda yerleştirebileceğiniz alanları değerlendirerek daha işlevsel bir görünüm sağlayabilirsiniz. Ne kadar depolama alanına ihtiyaç duyduğunuz da dikkate alınması gereken detaylar arasındadır. Örneğin yalnızca şampuanlarınız ve bakım kremleriniz için bir ürün arıyorsanız banyo tel rafları tercih edilebilir. Paslanmaz modellerden seçim yaparak duşunuza da direkt yerleştirebilirsiniz. Bu sayede banyo esnasında ihtiyacınız olan her ürüne anında ulaşım sağlayabilirsiniz. Tam tersi evinizde kişi kapasitesi yüksekse ve sizin için yalnızca ev havluları ve bakım ürünleri için bir çekmece sizin için yeterli değilse, temizlik ürünleri gibi daha detaylı ürünleri de banyonuzda muhafaza edebileceğiniz bir alan oluşturmak istiyorsanız banyonuzun köşesinde zeminden tavana uzanan büyük bir dolap seçmeniz daha iyi olacaktır. Depolama alanının belirlenmesinde banyonun işlevselliği de değerlendirilmelidir. Örneğin özellikle misafir banyoları ya da ebeveyn odası banyoları için evin genel temizlik malzemelerini depolamak için banyoda fazladan bir depolama alanına gerek olmayabilir. Tezgah altı modeller yeterli olabilir. Ebeveyn banyoları evin diğer banyoları ile değerlendirildiğinde daha küçük olabilmektedir. Tezgah altı modeller mekanı da daraltmayacak etkili yöntemler sunmaktadır. Fabrikasyon banyo dolapları daha düşük maliyet sunmaktadır ve ürün çeşitliliği ile her zevke ve eve kolaylıkla uyum sağlamaktadırlar. Banyonuza uyum sağlayacak modelleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Malzeme seçimi banyo raflarında önem taşıyan konuların başında gelmektedir. Ahşap, cam, metal ya da plastik banyo raflarından banyonuzun dekorasyonuna ve kendi ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Ferforje modeller de son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Banyonuzun alanına göre tezgah altı veya üstü modelleri değerlendirebilirsiniz. Banyo rafları dolap gibi kapalı sistemlere sahip olabildikleri gibi açık raf modelinde de olmaktadır. Banyonuzda hem kapalı hem açık sistemleri aynı anda kullanabilirsiniz. Örneğin banyo aksesuarlarınızı da sergileyebileceğiniz açık raf modellerini kullanabilirsiniz.

 İşlevsel Banyo Rafları

İşlevsel Banyo Rafları

Açık rafların kapalı dolap ve çekmecelere eşlik ettiği tasarımlar son dönemlerde iç mekan tasarımcıları için vazgeçilmez seçenekler sunmaktadır. Açık rafları seçerek banyonuza hareketlilik ve farklılık sağlayabilirsiniz. Açık rafları seçerken duvar renginize uyumlu renkler seçerek banyonuzda uyumu yakalayabilirsiniz. Kullanım kolaylığı ve şık tasarımı ile banyolarınızda vazgeçilmez olan raflarda dilerseniz boy ayarlaması da yapabilirsiniz. Raflar arasında ihtiyacınıza göre boy uzunluklarını değiştirebilirsiniz. Kolayca takılıp çıkarılabilen banyo rafları işlevsel bir kullanım katacaktır. Banyo tel paslanmaz oluşu ile hem güvenli hem de uzun süreli bir kullanım sağlamak konusunda iddialı olmaktadır. Kullanım alanınız darsa sürgülü dolapların yanında raf organizatörleri ile küçük dolapların depolama alanlarını arttırmak mümkün hale gelecektir. Kullanışlı banyo dekorasyonlarında raflar olmazsa olmaz denilecek kadar önemlidir. Banyo havlu rafı bağımsız ve duvara monte olmak üzere iki formatta mevcuttur. Duvara monte havlu rafları bu noktaya kadar en popüler seçenek olarak kalırken, günümüzde bağlantısız havlu rafları da hızla yer kazanıyor. Sabunluk, havlu gibi farklı konularda da çözüm sunması ile banyo saklama alanınızı maksimize etmeniz mümkün hale gelmektedir. Kolay ulaşılabilen bir yere kurduysanız, banyo sırasında şampuan, sabun gibi gerekli tüm eşyaları size sağlayacaktır. Havluları, losyonları düzenlemek ve sanat ve bitki gibi dekoratif öğeleri sergilemek için makul bir depolama çözümü olmadan banyo tamamlanmış sayılmaz. Farklı raf türleri, açık depolama olarak bol miktarda görsel çekicilik sağlar, bir alanı düzenli tutar ve bir banyonun işlevselliğini genişletir. Banyo düzenleme ve dekor seçenekleri söz konusu olduğunda, rafınızın rengi ve malzemesi önemlidir. Ekstra saklama alanına ihtiyaç duyan bir banyoda banyo raflarını kullanarak ve minimalist, kırsal veya klasik dekoru kolaylıkla tamamlayın. Ahşap, cam ve plastik modellerin yanı sıra metal mobilyalar da raf olarak banyoda sık arzu edilir. Çünkü banyo rafı metal modellerin temizlenmesi kolaydır, iyi görünür, uzun süre dayanır ve çeşitli stillerde gelir. Banyo çok nemin olduğu bir yer olduğundan, iyi tasarlanmış ve inşa edilmiş bir metal armatür yıllarca dayanacaktır.

Banyo Rafı Nasıl Takılır?

Banyo rafları yerleştirmesine göre farklılık göstermektedir. Duvara monte modeller, köşeli modeller, zeminde, askıya alınmış, sabit ve çıkarılabilir olmak üzere çeşitli modeller mevcuttur. Banyo rafı takılırken dikkat edilmesi gereken belli başlı konular vardır. Bu konularda hassas olmak rafınızın deforme olmasını önleyeceği gibi daha rahat ve estetik bir görünüm için de önemlidir. Öncelikle duvara monte bir raf tercih ettiyseniz rafı takmak istediğiniz konumda duvara dayayarak tutarak görünümünü test etmelisiniz. Banyoda rafın yeri banyonun genişliğine göre değişiklik gösterebilir. Rafın ideal yerinden emin olduktan sonra rafın üzerine bir su terazisi koyarak rafı en doğru ve net şekilde yatay olarak ayarlayabilirsiniz. Ardından rafın altındaki konumu işaretledikten sonra ikinci deliğin birincisi ile yatay olarak hizalanmış olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Banyonuza en sık kullanılan modellerden biri olan köşe bir raf takacaksanız köşe rafını sabitlemek için çeşitli seçenekler mevcuttur. Bu seçenekler içerisinde montaj cıvataları en sık kullanılanlardan biridir. Banyonuzda ek bir iş çıkarmamak için fayans delmek istemiyorsanız, montaj tutkalı da kullanabilirsiniz. Fakat bu işlemde dayanıklılık sağlamak için ahşap rayları fayansla birleştiren özel bir tutkal lazımdır. Rafların rayların oluklarına sıkıca oturması nedeniyle, bu işlem esnasında tekrar yapıştırıcı ile sabitleme yapılmasına gerek kalmaz. Raflarınızı geometrik şekillerde de monte edebilirsiniz. Bu sayede farklı bir görünüm elde edersiniz.

Banyo Rafına Neler Konur?

Nüfusun artması ile birlikte konutlarda sıklıkla daha daraltılmış bir yaşam alanı konseptine geçilmektedir. Bu sebeple banyolar da küçülmektedir. Dar alandan saklama konusunda en etkili performansı koruyabilmek önemlidir. Banyo rafları depolama konusunda kurtarıcı çözümler üretebilmektedir. Losyon şişeleri, parfümler, saç ürünleri ve diğer güzellik ürünlerini banyo raflarınızda saklayabilirsiniz. Anında kullanmanız gerektiğinde hemen kullanabilirsiniz. Bu tür ürünler sıklıkla banyo içerisinde kullanılmaktadır. Temizlik ürünlerinizi ve havlularınızı da işlevsel banyo raflarınızda muhafaza edebilirsiniz. Modele bağlı olarak banyo raf ünitesini banyonuzun kapısına asarak kullanabilirsiniz. Bu sayede el bezlerini, aksesuarları ve diğer gerekli eşyaları kolayca görebileceğiniz bir yerde saklayabilirsiniz.